Skocz do zawartości
Caleb

Arcania: Gothic 4

Rekomendowane odpowiedzi

  Ma ktoś pomysł, z jakiej paki gra się nie chcę uruchomić? Wywala błąd aplikacji. Kolejny Buggerfall czy co ?   :damage_wall:  

 

Może jutro w robocie ściągną z powyższego linka, ale a nóż ktoś wie jak to naprawić?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Ma ktoś pomysł, z jakiej paki gra się nie chcę uruchomić? Wywala błąd aplikacji. Kolejny Buggerfall czy co ?   :damage_wall:  

 

Może jutro w robocie ściągną z powyższego linka, ale a nóż ktoś wie jak to naprawić?

 

Nie musisz ściągać - mi dalej wywala focha... Próbowałem z trzech źródeł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem z linku tripsty, zainstalowałem, przeszedłem. Straszliwie proste demko, framerate oscylował (na oko) koło 20-25 fps (wszystko na max, 1280x1024). Grafika ładna, modele bez zarzutu - męczą niewidzialne ściany.

 

Etap był przygotowywany na potrzeby demka, co widać po znajdowanym ekwipunku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko trochę krótkie, choć dosyć fajne. Jest troszkę niedociągnięć, co pewnie poprawią jakimś patchem, ale w sumie gierka zapowiada się dobrze. Na moim kompie w 1920x1080 w ustawieniach wszystko na max podczas przechodzenia podziemi - 10685, 284671, Min 32, Max 43, Avg 37.535. Zero przycinek itp. historii. Czekam na fulla.

Edyt.

Kurka, pomyłka to jest FPS z tych podziemi.

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

19912, 433795, 26, 58, 45.902

Sorka.

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co koledzy warto kupować gierkę. Dodam, że nigdy nie grałem w Gothica (bynajmniej się nie zagłębiałem). Gra godna uwagi?

 

Ściągnąłbym demo, ale niestety łącze mnie ogranicza - ciągle od tygodnia coś zrywa.

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa po zainstalowaniu z innego źródła dalej nie mogę odpalić tego dema :( ciągle ten sam błąd. Ma ktoś jakieś pomysły ?

 

edit:

Udało się wszystko naprawić i gra odpaliła :D

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co koledzy warto kupować gierkę. Dodam, że nigdy nie grałem w Gothica (bynajmniej się nie zagłębiałem). Gra godna uwagi?

 

Ściągnąłbym demo, ale niestety łącze mnie ogranicza - ciągle od tygodnia coś zrywa.

 

Po zagraniu w demko, Risen wydaję się sporo lepszą grą i ją właśnie bym wybrał ( teraz będzie tania), jeśli szukasz czegoś w klimatach Gothic'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem "Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86)"

 

Zrobiłem porządek w systemie zainstalowałem najnowsze stery od Nvidii do grafy i odpaliło.

Demo szybko przeszedłem za łatwe jest i za krótkie, ale daje rade, w końcu to tylko demo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem pomaga zmiana próbkowania dzwięku w systemie na 24bit 48000 hz.

 

Mi pomogło. Demo takie sobie. Jak dla mnie gra makabrycznie uproszczona. Sama gra utrudnia nam ( dosłownie) skoki z krawędzi, do wody nas nie wpuści żebyśmy się nie utopili. Pójść nie da się prawie nigdzie, a postacie poza głównym metroseksualnym, wyglądającym jak męski model z reklamy szamponu do włosów, bohaterem są brzydkie. Zaś znikanie roślinności wokół bohatera to wielki lol, na szczęście da się wyłączyć w opcjach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem pomaga zmiana próbkowania dzwięku w systemie na 24bit 48000 hz.

 

Mi pomogło. Demo takie sobie. Jak dla mnie gra makabrycznie uproszczona. Sama gra utrudnia nam ( dosłownie) skoki z krawędzi, do wody nas nie wpuści żebyśmy się nie utopili. Pójść nie da się prawie nigdzie, a postacie poza głównym metroseksualnym, wyglądającym jak męski model z reklamy szamponu do włosów, bohaterem są brzydkie. Zaś znikanie roślinności wokół bohatera to wielki lol, na szczęście da się wyłączyć w opcjach.

 

Piękne dzięki :) Zadziałało:)

Grafa ujdzie, optymalizacja wydaje sie perfekt.

Zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana cieni z Ultra na High dała mi parę FPS więcej. Teraz nie mam spadku do 29 w wiosce, tylko do 34 najmniej. Ogólnie płynność i tak jest nawet z ustawieniami cieni na Ultra. Co do gry to nie jestem miłośnikiem cRPG i w zasadzie nie mam bladego pojęcia o Gothicu. Przeszedłem demko bez większych problemów. To że jestem laikiem jeśli chodzi o cRPG to miałem mały problem z pokonaniem tego robactwa w podziemiach. Ale po użyciu magii od uroczej wiedźmy jakoś poszło. Po przejściu demka jestem szczerze zainteresowany grą i to może być mój pierwszy cRPG którego przejdę do końca. Wiedźmina zakończyłem jakoś w połowie, ale to tylko dlatego, że miałem wtedy dość średni konfig i spadki FPS mnie zniechęciły. Teraz mam okazję to nadrobić. No i poprzednimi częściami Gothica chyba warto się zainteresować.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana cieni z Ultra na High dała mi parę FPS więcej. Teraz nie mam spadku do 29 w wiosce, tylko do 34 najmniej. Ogólnie płynność i tak jest nawet z ustawieniami cieni na Ultra. Co do gry to nie jestem miłośnikiem cRPG i w zasadzie nie mam bladego pojęcia o Gothicu. Przeszedłem demko bez większych problemów. To że jestem laikiem jeśli chodzi o cRPG to miałem mały problem z pokonaniem tego robactwa w podziemiach. Ale po użyciu magii od uroczej wiedźmy jakoś poszło. Po przejściu demka jestem szczerze zainteresowany grą i to może być mój pierwszy cRPG którego przejdę do końca. Wiedźmina zakończyłem jakoś w połowie, ale to tylko dlatego, że miałem wtedy dość średni konfig i spadki FPS mnie zniechęciły. Teraz mam okazję to nadrobić. No i poprzednimi częściami Gothica chyba warto się zainteresować.

 

Małe sprostowanie o ile wiesiek jest cRPG, o tyle Gothic 4 spokojnie można nazwać Hack&Slash z elementami cRPG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe wtrącenie, bo ktoś napisał odnośnie kradzieży w domu że jak nikt nie reaguje to nie RPG czy coś takiego. Gram sobie w Wieśka właśnie i przypomniałem sobie dzięki temu że tam też można wkładać do kieszeni wszystko i wszędzie ;) Nie żebym bronił G4 bo mi się płakać chce z tego co z nim zrobili, ale fakt faktem :-)

 

Skoro rusza jednak to demko to trzeba będzie znów ściągnąć widzę. Zobaczymy, może na niedzielne wieczory się chociaż nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie powiem: początek jako sen - denny, pierwszy wątek i zadania w wiosce - denne. Teraz dopłynąłem na drugą (imo główną) wyspę - zobaczymy. 8800GTS @ 770/1836/1102 - na upartego można grać w 1920x1200 z cieniami na low.

BTW. w pierwszej wiosce na drugiej wyspie Conroe @ 3,6GHz poniżej oczekiwań. Rżnie.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to jeden wielki żart. Infantylne teksty i questy. Klimatu Gothica zero, bardziej to podobne do Risen. Uproscili co sie da, teraz to zwykly h&s i do tego biedny. Jedyne co mi sie nawet spodobalo to modele niektorych potworow jak cieniostwor albo scierwojad. Reszta przecietna albo tragiczna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MINUSY:

-wykastrowanie elementów charakterystycznych dla Gothica;

-zubożona interakcja ze światem;

-ubogi system nauki, wycięcie umiejętności nie stawiających na walkę;

-brak swobody w eksploracji;

-mało satysfakcjonujący system walki, tępi wrogowie;

-w kółko wykorzystywane te same modele postaci;

-babole, np. ślizganie się po skałach, możliwość wpadnięcia do pułapki bez wyjścia.

Za takie minusy ta gra nie powinna zebrac wiecej niz 6/10. Zwlaszcza ze to rpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jest moje zdanie. Jedyne co łączy Arcanie z seria Gothic to kilka znajomych postaci i nazwy czesci potworkow. Rownie dobrze moglby byc to jakikolwiek inny tytul. Prosze bardzo bierz w ciemno ale radzilbym jednak najpierw sprawdzic, bo choć Risen na kolana mnie nie powalil to w porownaniu z Arcania jest to arydzielo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że gra jest słaba. Tak pocięli całą serię Gothicową, że się grać odechciewa. Parę skilli na krzyż, jednym wytrychem otwierasz wszystkie skrzynie w grze, brak wolności, zamknięte obszary, komiczny system walki - wystarczy cały czas dusić atak i turlać się po ziemi jak jakiś idiota, brak większej interakcji ze światem, jakieś śmieszne efekty wizualne, które niby są magią, takie same modele postaci wszędzie, warzenie eliksirów i wyrabianie broni w każdym miejscu, mało przemyślane questy... Można tak długo. Jedyne czym się broni to grafika - ulewa z piorunami wygląda ekstra. Szkoda pieniędzy na takie coś, popełniłem ten błąd i je wydałem, ale odradzam. Lepiej poczekać jak będzie kosztować te 50 zł albo mniej.

 

Wracam do Gothica 3 + CP + QP, gra się super ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...