Skocz do zawartości
Caleb

Arcania: Gothic 4

Rekomendowane odpowiedzi

Widać marketing w końcu dosięgnął i RPG'i. Chociaż ten gatunek nie jest moim ulubionym to jak do tej pory trzymał przeważnie poziom. Grałem w Wiedźmina i grałem w starsze części Gothica i demo Arcanii faktycznie było za proste względem poprzednich części. W sumie szkoda serii, ale jak widać sprawdza się to co większość starych wyjadaczy wie od dawna. Tworzenie gier dla satysfakcji czy sławy już dawno minęły. Nie mówię, że jest źle, bo są wyjątki, ale to już nie te czasy. Może i się starzeję, ale nawet do kina mam mniejszą ochotę chodzić, bo dobrych filmów coraz mniej. Tak więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Gothic 4 to nie Gothic tylko Arcania

 

Nowa gra - która z Gothic 1-3 ma wspólny 1 człon nazwy...

 

Popatrzmy na tą gę jako na nowy produkt - nie ma sensu ją porównywać do poprzednich z serii - to taki nowy hack&shlash...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą już kilka godzin gry i powiem, że jako wielki fan serii Gothic na razie nie narzekam z powodu tych wszystkich ułatwień. Gra jest piękna, zadania dość ciekawe a poziom trudności Gothic mnie po prostu zabija i musiałem zejść szczebel niżej :lol2: . Przedmioty w grze całkiem ciekawe, jest wiele nowych, ale to dopiero początek przygody, więc będzie jeszcze tego więcej. W grze są błędy i jakieś upierdliwe rzeczy, ale absolutnie nie zniechęcają do dalszej eksploracji terenu. Ogólnie jestem zadowolony z inwestycji 99zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gry.

Grałem demko, całkiem całkiem.

Byłem wczoraj u znajomego odpalił mi ta arcanie. Ma pirata to co zauwazylem (nie chialem za dlugo lookac co by nie psuć sobie gry):

-wariowanie pogody, wchodzi od chatki gada gada (był deszcz i pochmurno) wychodzi a tu nagle słoneczko. W jakiejs lokacji wygladajacej jak pole bitwy, padał deszcz, przechodzil 20m i sloneczko, wracal tam i znowu deszcz..

-dziwne zmiany dobowe.

To normalne? Czy to wina craka (nie potrafil mi on odpowiedziec)

Bo jesli normalne to nie kupuje tego casualowego kału, dopóki tego nie dorwą gracze i nie zmodują, co by choć trochę gothica przypominał

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończyłem dzisiaj arcanie i zmieniam zdanie.

To nie jest gothic tylko arcania dla durnych amerykanow i to im się udało.

PRzeszedłem gre w 2 dni !!! To jest nie do pomyślenia i nie ma do czego wracać tak na prawdę.

Żal, co z tego ze grafika fajna jak to nie jest RPG :/ ale rynek rządzi sie swoimi prawami. Ciekawe ile zarobi na amerykancach

Edytowane przez teza
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w końcu Arcanie i wszystko było fajnie dopóki nie dostałem się na drugą wyspę z Diegiem po wymordowaniu wioski przez paladynów bezimiennego, gra strasznie zwolniła (przypuszczam że to sprawka deszczu). Czy ktoś bawił sięw szperaniu plików konfiguracyjnych ? Fajnie by było gdyby ktoś znalazł sposób na wyłączenie tego deszczu, być może przyspieszyłoby to grę bo tej chwili jest kompletnie niegrywalna. Mam ustawione wszystko na minimum i rozdz 1024x768.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Jeśli wciąż czujecie niedosyt ratowania upadających królestw, walki o lepsze jutro albo poszukiwania magicznych artefaktów mogących ocalić świat, trafiliście pod właściwy adres. Czas najwyższy spakować plecak, zabrać z kuchni nóż do masła, kilka słoików babcinych konfitur i ruszyć dziarsko w nieznane. Wszem i wobec ogłasza się bowiem, iż Arcania: Gothic IV będąca w prostej linii następcą Gothic III, oficjalnie zadebiutowała na półkach sklepowych. Czy zdoła podźwignąć brzemię własnej legendy? Pytanie pozostaje otwarte, aczkolwiek jedno jest pewne już na wstępie - oczekiwania wobec najnowszej produkcji naszych zachodnich sąsiadów były ogromne, zważywszy na niesmak, jaki pozostawiła zabugowana ostatnia część. W pewnym momencie przyszłość marki stanęła nawet pod dużym znakiem zapytania, gdy jej prawowici ojcowie zostali odsunięci od pracy przy kontynuacji. Pełni skruchy spłodzili później Risen, wyraźnie jednak nawiązując do najlepszych tradycji autorskiego cyklu. Jak w porównaniu do przyrodniego brata wypada więc Arcania? Cóż, trzeba uczciwie przyznać, że pokrewieństwa są ledwo widoczne. Bezimienny został okrutnie wykastrowany i pozbawiony elementów charakterystyczne dla oryginału. Szok? Spokojnie, korzystne zmiany również gdzieniegdzie poczyniono, chociaż czwarty Gothic ortodoksyjnych fanów raczej nie zachwyci...</p>

<p class="rteright"><b>Autor:</b> Caleb - Sebastian Oktaba</p>

PEŁNA TREŚĆ ARTYKUŁU NA ŁAMACH PORTALU PUREPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po właściwym Gothicu nie pozostało już wiele. Dziwi mnie czemu kilka dobrych rozwiązań z Arcanii (np. system walki) zostało obarczonych zylionem niepotrzebnych uproszczeń i ułatwień. Nie sądziłem też nigdy, że serii Gothic będzie można zarzucić liniowość. Dlaczego tak się stało, że z porządnej PCtowej gry RPG pozostało niewiele - zapytacie. Arcania jest niestety kolejnym przykładem konsolizacji produktu PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram od wczoraj w pełną wersję Arcania: Gothic 4 i muszę przyznać , że w tak dobrze zoptymalizowanego Gothica jeszcze nie grałem od czasów G1,2.Gram na full max w 1280, na podzespołach jak w opisie, zero zacięć. Grafika ładna , ciekawe zadania. Jest taka inność jak w G2. Ale , denerwują te niewidzialne sciany, oraz miniaturyzacja postaci gdy ma się z kimś walczyć. Dodatkowo nie mogę ustawić środkowego klawisza myszy na wyjmowanie oręża. Jak to było w poprzednich częściach. Gram jeszcze jak dla mnie w jedną z najlepszych polskich Gier Sniper Ghost warrior. Nie mogę znaleźć tematu tej gry na forum. Czy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ukończeniu gry pozostaje trochę niesmak. Mimo to gra niezła Stawiam ją po G1,2 i Noc kruka na 4 pozycji. Fabuła według mnie ciekawsza od G3(ostatnie miejsce oczywiście Forsaken gods), ciekawsze zadania. W dalszej części gry znikają niewidzialne ściany. A sprytnie blokowane są ogrodzeniami,skałami.Tak jak wyżej zostało napisane , gra nie ma kilku zakończeń . Więc jest tylko raz do przejścia . Słaby jest natomiast wybór oręża, gdzie zbroja ma maksymalnie 260. A oręż jaki udało mi się znaleźć 61 do obrażenia ran.Wydaje mi się że jest trochę lepsza od Risen ,ale niewiele za te minusy gry.Za to optymalizacja gry wreszcie taka na jaką oczekiwałem.Zakończenie zaś słabe, wyzwolenie Rhobara spod demona ma się nijak do głównego bohatera. Ale od G3 te zakończenia w Gothicu są jakieś słabe.

Edytowane przez yuucOm
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie poczekam na mody. Na pewno ktoś będzie chciał arcanię bardziej "ugothicowić" G2:NK to jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem. Risen też był super... do drugiego aktu, potem rozczarował.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nie podoba, gra taka jakaś bezpłciowa. U mnie ledwie chodzi, zdaje się, że procesor nie wyrabia i ramu ciut za mało ;). Two Worlds II zrobiło na mnie lepsze wrażenie.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwóźdź do trumny serii Gothic!

Beznadziejna fabuła, koszmarnie liniowa i krótka, beznadziejne wyważeni przeciwników i przedmiotów (przez 90% czasu zasuwamy do super-hiper-boskiej kuźni gdzie tworzymy sobie super-hiper-boski miecz, wchodzimy do następnego miasta a tam byle handlarzyna z targu ma w ofercie lepszą broń ....). Technicznie to żywcem wzięty G3, tzn "bug na bugu, bugiem pogania", ponad 40fps (prawie wszystko na max) a przeciwnicy poruszają się skokami jak roboty, na dalekim dystansie to już zupełnie pokaz kukiełek, dźwięk często nie jest zsynchronizowany z wydarzeniami, itd. Nie przeszedłem do końca bo król znikł z tronu (!) prawie pod sam koniec gry i przy każdej kolejnej próbie z starszych zapisów zamek pustoszał coraz bardziej. Odpuściłem sobie gdy w zamku pozostały 3 osoby!

 

Ah i zapominałem o jednym z niewielu plusów: lepsza walka... zdecydowanie lepsza.

Płynność i bugi może poprawi/a patch ale się zniechęciłem i sobie odpuszczam. Wracam do F:NV która dla odmiany mile mnie zaskoczyła a Arkania idzie do kosza.

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zna ktoś kodzik na zwój czaru błyskawica, bo oczywiście mam buga i nie mam zwojów w ekiwpunku pomimo, że powinienem, a nie przejdę tej misji od Lryki(czy jak jej tam) bez tych zwojów.

 

Jeśli masz na myśli zadanie z wiedźmą w podziemiach, to chyba nie bug - przejrzyj ekwipunek, mnie się zwoje pokazały w innej zakładce niż powinny. Dobrze przetrzep graty, a powinieneś znaleźć co trzeba – też utknąłem tam na kilkanaście minut :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...