Skocz do zawartości
Gość neevsky

Czy Miałeś Kiedyś Wyciek W Wc?

Wypadki chodzą po ludziach...  

145 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy miałeś kiedyś wyciek w WC?

    • Tak.
      75
    • Nie.
      70
  2. 2. Czy popsuła Ci się kiedyś pompa?

    • Tak.
      21
    • Nie.
      124
  3. 3. Co lejesz do WC?

    • Woda destylowana.
      24
    • Petrygo/Borygo + woda destylowana
      70
    • Petrygo/Borygo
      21
    • FeserOne i inne do WC dedykowane.
      30
  4. 4. Czy masz HomeMada?

    • Tak.
      73
    • Nie.
      72


Rekomendowane odpowiedzi

Gość neevsky

Witam.

 

Pozwoliłem sobie zrobić ankiętę.

 

Czy miałeś kiedyś wyciek w WC?

 

Prosił bym o przyklejenie tego tematu do przyklejonych gdyż pomoże to wielu osobom podjąć decyzję jak często zdarzą się takie wypadki i co wlać do WC.

A że jest mało tych teamtów tam to nic nie zaszkodzi o przyklejenie tam.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś kiedyś wyciek w WC? (z bloku nie, chłodnica mi raz puscila)

Czy popsuła Ci się kiedyś pompa? NIE

Co lejesz do WC? Woda destylowana i denaturat w jednym ukladzie, w drugim mam kranowe

Czy masz HomeMada? 2xTAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycieków sporo tak jak i wersji WC, pompa nigdy nie popsuta, używam stale od 2 lat mieszanki demineralka/glicoshell, z homemade mam 2 bloki: Flowpina na CPU i mini bloczek pita202 na NB. Oba sprawują się wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisałem się do ankiety.

 

Czy miałeś kiedyś wyciek w WC? Przy odpalaniu "na sucho" (komp wtedy nie był włączony, tylko sam układ), przeciekał blok homemade, zalał mi płytę główną (powtarzam: komp wyłączony), jednak w wyniku niedokładnego jej wysuszenia po naprawieniu bloku i odpaleniu kompa zjarało mi się PCI.

Czy popsuła Ci się kiedyś pompa? NIE

Co lejesz do WC? Petrygo + demineralka

Czy masz HomeMada? TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie dopisalem do ankiety, szczegoly ponizej:

 

Czy miałeś kiedyś wyciek w WC :?:

Tak, na szczescie na samym dole ukladu, poza obudowa (chyba za czasow rev 4 albo rev 5 - nie pamietam). Obylo sie wiec bez zadnych strat B-)

 

Czy popsuła Ci się kiedyś pompa :?:

Nie, przez ladnych kilka lat uzywalem Eheim 1048, teraz sluzy z powodzeniem innemu forumowiczowi :) Od niedawna Laing D5 Vario - rowniez bez zastrzezen.

 

Co lejesz do WC :?:

Woda demineralizowana + Petrygo Eko + Algin

 

Czy masz HomeMada :?:

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz HomeMada? Pół na pół

Nie da się mieć pół na pół, albo masz, albo nie (chyba, że pytanie brzmiałoby "Co masz: homemade czy firmówki).

 

Ja bym sie raczej zapytał, co to znaczy homemade? Homemade = selfmade? Homemade = blok zrobiony w szarej strefie? Homemade = blok, zrobiony bez użycia profesjonalnych maszyn (przez właściciela, albo kupiony od kogoś). To jest jednak SPORA różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciek - si, zbyt brutalnie obchodziłem się z rezerwuarem i puściła rurka wklejona na Poxipol. Wysuszyłem, przykleiłem, działa.

 

Pompka - choć na firmę CPC wylano już pierdyliardy ton pomyj i wagony nawozu, ichniejsza pompka na 12V spisuje się (odpukać) bez zarzutu już prawie rok.

 

Ciecz - petrygo + woda destylowana.

 

Homemade - i to jakie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dlugo wc bo to glupia rzecz dla mnie, ale troche ich juz mialem...

 

Czy miałeś kiedyś wyciek w WC? Wiele, zazwyczaj przez skladanie ukladu w 5min i wielka niechec do latania wycieków. Latwiej dolac szklanke wody na dwa dni

Czy popsuła Ci się kiedyś pompa? Nie

Co lejesz do WC? Do zwyklego kranówka/kranówka+ antifreeze jak mialem chlodziarke

Czy masz HomeMada? Bloki firmowe, reszta... eghm niezbyt ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wc od ponad roku.

 

Czy miałeś kiedyś wyciek w WC?

W fazie testów wycieki kontrolowane się zdarzyły, a tak to nie.

 

Czy popsuła Ci się kiedyś pompa?

CWU Leszno, stosunkowo droga, ale większy wydatek na początku owocuję pewnością co do trwałości tego newralgicznego punktu instalacji WC.

 

Co lejesz do WC?

Coś borygopodobne tylko że z Lotosu + demineralka, pół na pół.

 

Czy masz HomeMada?

Wszystko co możliwe mam Homemade. Chłodnica z dwóch zlutowanych nagrzewnic z polonezów, bloki - cpu, gpu, hdd, rezerwuar.

 

NO a teraz to "odpukać w niemalowane". :rolleyes:

Edytowane przez bellon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mi sie sączy na kroćcu przy chłodnicy bo nie tam oringu :|

 

W układzie Petrygo + Destylowana.

 

Pompka sie nigdy mi nie popsuła, za to raz molex sie poluzował i akurat wtedy kiedy benchowałem, pompka przestała działać - woda stała w miejscu ;] ( 90*C i liczyl SPI , a ja sie dziwie czemu sie wywala ;D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciek - nie

pompa - tak, zdeformowany wirnik w atmanie od temperatury

plyn - kuler + kranowa

 

Ostatnie pytanie jest mocno nieprecyzyjne, tzn co rozumiec przez homemade, czy calosc wykonana recznie, lacznie z blokami? (nie liczac pompki i wezy :D), czy poprostu nie-gotowiec? Trudno jednoznacznie zdefiniowac taki zestaw tylko w 2 mozliwych odpowiedziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ochotę na montaż WCeta. Przeszło mi po przeczytaniu tej ankiety. Jeśli POŁOWA użytkowników miała wycieki to ja dziękuję :huh: Sądziłem, że wycieki to rzecz bardzo sporadyczna, jak się okazuje byłem w błędzie. Za wysokie ryzyko jak dla mnie, zostawiam to ryzykantom z grubym portfelem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to sie tyczy userow ktorzy np mieli mnostwo ukladow, albo wielokrotnie wyjmowali jakas czesc do testow - wtedy ryzyko ze sie cos obluzuje jest znacznie wieksze. Szczegolnie dawniej gdy nie bylo tylu dedykowanych czesci, nasadzalo sie tylko jakies flaczejace cellfasy na NK12. Podobnie powodem mogl byc np jakis trefny homemadeowy bloczek ktory okazywal sie nieszczelny po jakims czasie.

Imo jak sie porzadnie to zrobi, zastosuje odpowiednie zlaczki nie ma szans zeby cos polecialo. Ale fakt dzieki tej ankiecie mozna odniesc bledne wrazenie. Dla pelnego obrazu trzebaby zawsze sprecyzowac co przeciekalo i kto ponosi za to wine :wink:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feser One i nie musisz bać się o sprzęt...

 

Ja składałem swój układ raz, przyłożyłem się do tego i nic nie cieknie. Jeśli składanie za pierwszym razem wyszło jak należy to później może być tylko lepiej. Oczywiście jeśli przyłoży się do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...