Skocz do zawartości
Gość neevsky

Czy Miałeś Kiedyś Wyciek W Wc?

Wypadki chodzą po ludziach...  

145 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy miałeś kiedyś wyciek w WC?

    • Tak.
      75
    • Nie.
      70
  2. 2. Czy popsuła Ci się kiedyś pompa?

    • Tak.
      21
    • Nie.
      124
  3. 3. Co lejesz do WC?

    • Woda destylowana.
      24
    • Petrygo/Borygo + woda destylowana
      70
    • Petrygo/Borygo
      21
    • FeserOne i inne do WC dedykowane.
      30
  4. 4. Czy masz HomeMada?

    • Tak.
      73
    • Nie.
      72


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ochotę na montaż WCeta. Przeszło mi po przeczytaniu tej ankiety. Jeśli POŁOWA użytkowników miała wycieki to ja dziękuję :huh: Sądziłem, że wycieki to rzecz bardzo sporadyczna, jak się okazuje byłem w błędzie. Za wysokie ryzyko jak dla mnie, zostawiam to ryzykantom z grubym portfelem :wink:

I właśnie dlatego ten temat powinien pójść na śmietnik, żeby nikt go nie widział. To bardzo odstrasza, ale tak na prawdę, o wyciek trzeba się postarać, albo olbrzymią bezmyślnością i głupotą, albo strasznym lenistwem/pospiechem.

 

Ja miałem kilka przecieków, każdy z mojej winy:

- pęknięty top w F2G - chciałem dobrze króciec dokręcić, skleiłem go sylikonem w 3 minuty, ale i tak przeciekał. Układ pracował u mnie kilkanaście godzin w ciągu paru dni, wyciekało około 100ml na godzinę, zbierałem to do pojemnika i dolewałem do reza,

- rozłożony, wyczyszczony, złożony blok na CPU w ciągu 20 minut, układ odpalony, bez testu szczelności. Jeżeli bym się nie spieszył, lub nie zasyfił wcześniej bloku, wycieku by nie było. Układ też działał parę godzin.

 

Wniosek prosty? wydaje mi się, że tak, więc wypadało by pozbyć się tego tematu, bo pytania nic nie mówią przeciętnemu użytkownikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Dokładnie, jak ktoś się przyłoży do robienia WC i ma części dedykowane a nie homemade to prawdopodobieństwo wycieku jest minimalne, nawet u doświadczonego usera... Nie przejmujcie się tym tematem tylko zakładajcie wc! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pelnego obrazu trzebaby zawsze sprecyzowac co przeciekalo i kto ponosi za to wine :wink:

U mnie 80% przecieków to lenistwo, 20% szybkie skladanie/niedokladnosc. Nigdy nie testowalem przed odpaleniem kompa czy wc nie cieknie bo i po co :D

 

Jak ktos da mi 5mb miejsca na ftp to pokaze wam taki "wyciek", ze juz nikt nie bedzie chcial wc :D Naprawde jest co ogladac ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwa razy pociekło, ale nie z mojej winy, no może połowicznie w drugim wypadku. Za pierwszym razem, trafiony był BIX2 (zakleiłem distalem i działał tak już do końca), w drugim przypadku, pociekło mi z pompki Coolriver rev1, tzn za mocno przykręciłem śróbkę od koreczka i pękła pleksa, czego oczywiście od razu nie zauważyłem, dopiero jak na dnie budy pojawiła się kałuża ;)

Przede wszystkim nie należy się spieszyć przy składaniu kibelka. Jeśli damy sobie na to odpowiednią ilośc czasu, to ewentualny przeciek może być w 99,9% spowodowany tylko ukrytą wadą (pęknięciem) któregoś z elementów układu.

Mnie skłanie kibla zawsze odprężało, czasem aż za bardzo , nigdy mi się zbytnio nie spieszyło, potrafiłem montowac układ przez tydzień, wiecie jaki to garaż robi się w pokoju, ale nic to, grunt, to nie robić nic wbrew sobie i pracować wtedy kiedy ma się ochotę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mialem 4 wielkie wycieki, raz mi pol ukladu sie wylalo na kable. Na szczescie z tylu budy. Wszystko przez miekkie od ciepła węże (zmieniłem na twarde zbrojone i po klopocie) i od tego ze w układzie zamkniętym cisnienie roslo w miare rozszerzania sie cieczy od ciepla i wypychalo mi węże. Teraz mam jeden odpowietrznik otwarty i mam spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mały włos popełniłbym niezłą głupotę. Spokojnie zmontowałem układ, podłączyłem podświetlenie i właśnie szukałem lejka gdy wpadło mi do głowy, że WSZYSTKIE bloki w układzie nie są skręcone, a ściśle mówiąc nie są porządnie skręcone. tak tylko - do ostatniej przymiarki topów. Pół układu musiałem rozmontować :? Piękną fontannę bym miał w pokoju. Wielobryzgową taką :D

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ochotę na montaż WCeta. Przeszło mi po przeczytaniu tej ankiety. Jeśli POŁOWA użytkowników miała wycieki to ja dziękuję huh.gif Sądziłem, że wycieki to rzecz bardzo sporadyczna, jak się okazuje byłem w błędzie. Za wysokie ryzyko jak dla mnie, zostawiam to ryzykantom z grubym portfelem

 

E tam , do odważnych świat należy :damage_wall: :razz: ja też ciągle obawiałem sie wycieku , aż w końcu przez własną głupotę do tego doprowadziłem ( źle skręciłem pompkę :P ) , no i straciłem 0.5L FESERa :mur:

 

Po prostu trzeba mieć do tego cierpliwość i i najlepiej złożyć najpierw na sucho ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja tam zlozylem odrazu na kompie, wyciek byl oczywiscie. spod zlaczki na bloku od mostka. tyle ze bylo to o tyle dziwne, iz wyciek to pylo pare kropel co 5 dni. nie moglem tego zlokalizowac. bo na spodzie budy zostawala tylko plama a reszta sucha. polapalo z deka na rozek soundblastera i tuner tv. naszczescie wszystko dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja tam zlozylem odrazu na kompie, wyciek byl oczywiscie. spod zlaczki na bloku od mostka. tyle ze bylo to o tyle dziwne, iz wyciek to pylo pare kropel co 5 dni. nie moglem tego zlokalizowac. bo na spodzie budy zostawala tylko plama a reszta sucha. polapalo z deka na rozek soundblastera i tuner tv. naszczescie wszystko dziala

Ja też składałem odrazu w kompie i dopiero po 7 modyfikacji WCka popełniłem błąd ( pewnie dlatego że , na szybkiego składałem )

 

Ale ogólnie chodzi mi o to że , jeśli ktoś ma obawy i to go zniechęca , to niech sobie najpierw złoży układ poza kompem , puści go na kilka dni i obserwuje czy coś cieknie ;) . Nie odrazu Rzym zbudowano :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wycieki zazwyczaj są z winy użytkownika :)

 

Ja mailem w sumie 2 wycieki: raz pociekł blok na gpu, ale to z mojej winy bo kupiłem używke blok i przed założeniem nie sprawdziłem czy jest dobrze skręcony. Drugi raz pociekła mi pompa BW Silent Pomp, ale to też moja wina bo za mocno wkręciłem złączki i zerwałem gwint, ale sylikon czyni cuda i od ponad 2 miesięcy działa bezawaryjnie :)

 

A co do płynu ja używam wody destylowanej i borygo, jedynym minusem jest to że mi węże zrobiły się matowe, ale to pewnie wina tych węży bo są one przeznaczone do paliwa ( kupione na pobliskim CPN'ie )

 

Zanim się zdecydowałem na WC też miałem pewne wątpliwości, jeżeli lubisz podłubać w kaście to naprawdę warto!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wycieki zazwyczaj są z winy użytkownika icon_smile3.gif

 

Ja mailem w sumie 2 wycieki: raz pociekł blok na gpu, ale to z mojej winy bo kupiłem używke blok i przed założeniem nie sprawdziłem czy jest dobrze skręcony. Drugi raz pociekła mi pompa BW Silent Pomp, ale to też moja wina bo za mocno wkręciłem złączki i zerwałem gwint, ale sylikon czyni cuda i od ponad 2 miesięcy działa bezawaryjnie icon_smile3.gif

 

A co do płynu ja używam wody destylowanej i borygo, jedynym minusem jest to że mi węże zrobiły się matowe, ale to pewnie wina tych węży bo są one przeznaczone do paliwa ( kupione na pobliskim CPN'ie )

 

Zanim się zdecydowałem na WC też miałem pewne wątpliwości, jeżeli lubisz podłubać w kaście to naprawdę warto!!

 

Proste , do tego trzeba mieć cierpliwość i czas ;)

 

A co do płynu ja używam wody destylowanej i borygo, jedynym minusem jest to że mi węże zrobiły się matowe, ale to pewnie wina tych węży bo są one przeznaczone do paliwa ( kupione na pobliskim CPN'ie )

ja tam wole wydać te 50zł na FESERa ale przy (większym ) wycieku przynajmniej stracę tylko płyn ( 50zł ) a nie całego kompa :P

Edytowane przez BeCkS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole wydać te 50zł na FESERa ale przy (większym ) wycieku przynajmniej stracę tylko płyn ( 50zł ) a nie całego kompa icon_razz.gif

tia tylko czasami te 50 to znaczny procent calego zestawu ... kupijąc kuibel za 300zl to 50 zl wydaje sie byc duzo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz mi sie rozszczelnil zbiornik i okolo litra wody poszlo w obudowe. na szczescie nie dotknelo zadnej elektroniki wiec obylo sie bez strat.

 

pompka aquael 650 juz 2 lata dziala bez zarzutu :)

za to raz sie zablokowal wiatrak od chlodnicy przez jakis kabelek i sie prawie woda zagotowala w ukladzie- skapnalem sie o usterce dopiero jak sie oparzylem o chlodnice..

 

w uklad leje destylowana + copal

czesciowo mam homemade. blok kupiony, chlodnica samochodowa ale sam dorabialem krocce i recznie robiony zbiornik pod wymiar obudowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka aquael 650 juz 2 lata dziala bez zarzutu icon_smile3.gif

za to raz sie zablokowal wiatrak od chlodnicy przez jakis kabelek i sie prawie woda zagotowala w ukladzie- skapnalem sie o usterce dopiero jak sie oparzylem o chlodnice.

to widzę że w pasywie ci ten WCek nie pójdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciek miałem ale nie z bloków ani chłodnicy powstał na wskutek zbyt dużej ilości teflonu na króćcu wkręconym w pompę co spowodowało pękniecie

chłodziwo glikol gotowa mieszanka z Statoil

pompa czasami terkotała ale to raczej wina odpowietrzenia po wstawieniu reza problem znikną

homemade rozumiem przez to ze poszczególne podzespoły robiłem własnoręcznie TAK rez i jeden bloczek pinowiec

Edytowane przez serbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...