Skocz do zawartości
jezol

Sos Barbecue Z Kfc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Oststnio jadle w kfc z tym sosem, i stad pytanko jak mozna zrobic taki sosik w domowych warunkach, ewentualni czy idzie kupic gdzies taki sos ?? Kiedys probowalem zrobic z przepisu znalezionego gdzies w necie, i do tego kfc w ogole nie byl podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić na pewno można, ale nie w każdym sklepie, ja mam np szczęście, bo bardzo mi smakował sos czosnkowy z dagrasso i podobny sprzedają u mnie w sklepie xD.

 

Oczywiscie w necie na googlach trzeba szukać, jest mnóstwo przepisów, ale kto pyta i szuka nie błądzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiego rodzaju sosy czy dipy robi się z majonezu + dodatków. Generalnie każdy ma swój przepis na sosy, ale na pewno wyczułeś jakieś smaki (czosnek, przyprawy), poeksperymentuj na pewno trafisz coś podobnego, albo o niebo lepszego.

 

Wirion jak chcesz sos czosnkowy obierz czosnek, zgnieć go dodaj trochę oliwy z oliwek i majonez będziesz miał zdrowiutki, świeżutki sos czosnkowy.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 lyzka majonezu

2 lyzki jogurtu naturalnego

1 zabek czosnku, posiekany, najlepiej wycisniety

pieprz mielony

sol

ziola prowansalskie

 

pycha sos do wszelkich mies, gyrosow, kebabow, kanapek, a nawet do nalesnikow.

 

// powaznie...

 

// a ze smietany, tymbardziej z 12%, sosy raczej lipne beda. majonez z jogurtem rzadzi, ew. majo + inne sosy.

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedziec wam mój tajemny sekret na gęsty pyszny sos czosnkowy? :>

Otóż - znacie pewnie serek do kanapek bieluch. Weźcie ten naturalny, wywalcie do miski, dajcie łyżeczkę, półtorej majonezu, do tego czosnek wg uznania i oregano. Jako dodatek mozna sypnąc troszkę ostrej papryki w proszku, lub dodac troche keczupu.

 

Konsystencja sosiku jest idealna, smak taki cudownie kremowy - do mięsek cacy, do kanapek, do pizzy...

 

A jeżeli będzie troszke za gęsty dla was - dodajcie troche mleczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fanex.pl/www_fanex/gastronomia/...ronomia_pl.html

Oni ten sos produkują ;] Wiem bo mój ojciec tam pracuje i czasami mi przynosi różne smakołyki ;)

 

No to stary podaj jakieś namiary, gdzie go można kupić, czy oferują go w detalu, a może w Makro, albo Sell Grosie?. Jeśli to jest ten sam sos to bosko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 lyzka majonezu

2 lyzki jogurtu naturalnego

1 zabek czosnku, posiekany, najlepiej wycisniety

pieprz mielony

sol

ziola prowansalskie

 

pycha sos do wszelkich mies, gyrosow, kebabow, kanapek, a nawet do nalesnikow.

 

// powaznie...

 

// a ze smietany, tymbardziej z 12%, sosy raczej lipne beda. majonez z jogurtem rzadzi, ew. majo + inne sosy.

pyszny :D wychodzi jak lagodny sos z kebabu ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pyszny :D wychodzi jak lagodny sos z kebabu ;d

mowilem, ze dobry :P

oczywiscie pieprz, sol, ziola to trzeba na oko dodac :) ale jak sie zrobi sos kilka razy to juz mozna niezlej wprawy nabrac ;-)

 

aha no i ja to robie z calego jogurtu, 3 duuzych lyzek majonezu, 3 duuzych zabkow czosnku i reszty do smaku. sosu starczy akurat dla rodzinki na 2 dni, aby nie marudzili, ze malo sie go zrobilo... :)

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to stary podaj jakieś namiary, gdzie go można kupić, czy oferują go w detalu, a może w Makro, albo Sell Grosie?. Jeśli to jest ten sam sos to bosko.

 

Gwarantuje że ten sos to właśnie taki jak w KFC :) Jest tylko jeden problem.. w hurcie to sprzedają i trzeba mieć własną firmę :(

 

Dla telepizzy też robią ;) Dziś mi starszy przyniósł Jalapeno Ostry - PYCHA :D

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oststnio jadle w kfc z tym sosem, i stad pytanko jak mozna zrobic taki sosik w domowych warunkach, ewentualni czy idzie kupic gdzies taki sos ?? Kiedys probowalem zrobic z przepisu znalezionego gdzies w necie, i do tego kfc w ogole nie byl podobny.

 

 

taki sos z kfc możesz kupić na allegro jest to ten sam sos tylko o wiele wiele taniej:

http://www.allegro.pl/item700039266_idealn...zawa_fanex.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...