Skocz do zawartości
Popiół

Wyciszenie Zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok. 5 lat posiadam starego zacnego chieftec'a hpc 360-202 z dwoma wentylami. Działa do dzisiaj doskonale na moim kompie (sig), napięcia do dnia dzisiejszego trzyma doskonałe (sprawdzane naturalnie miernikiem):

idle: 12.15v i 5.11v

stress: 12.10v i 5.13v

 

No, ale niestety jak to bywa, stał sie nieco głosny ;) Zasilacza raczej nie chciałbym wymieniac z takiego powodu (ATX2.0 ma, wszystkie gniazdka co potrzeba tez, 2 linie 12v), wiec wolałbym go wyciszyc. Nie prosiłbym was o pomoc gdyby nie to ze zasilacz posiada jakieś dziwne 80-tki które są znacznie chudsze niż normalne - mają z tego co pamietam jakies 1,5cm, a standardowe 2,5 centymetrowe nie mają szans zeby tam wejsc :?

 

Rozważałem wyciecie dziury na wentyla 12cm, tyle ze to tez odpada bo cos obok tej dziwnej 80-tki jest przykrecone do blachy... w sumie nie wiem co ale jest owiniete jakims dziwnym zoltym plastikiem i odprowadzone sa z tego 2 grube zyly do zasilacza eh... :? Jutro dam fotki tego całego burdelu, a tym czasem macie jakies pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki zasilator wymienialem w nim wiatraki i powiem krótko - to się nie opłaca, raz że w moim wypadku efekty były mizerne i krótkotrwałe,dwa że wcale nie wychodziło to tanio - lepiej zainwestowac w jakiś cichy zasilacz. Ja skończyłem z Seasoniciem 330W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prosiłbym was o pomoc gdyby nie to ze zasilacz posiada jakieś dziwne 80-tki które są znacznie chudsze niż normalne - mają z tego co pamietam jakies 1,5cm, a standardowe 2,5 centymetrowe nie mają szans zeby tam wejsc :?

O ile pamietam Hiper produkuje wentylatory 80x80x15mm chyba tylko świecące lub kolorowe, i z czego pamietam bywały dostępne w www.madtech.pl lub na allegro u użytkownika "miodek"

 

W inne folklorystyczne akcenty typu wycinanie obudowy zasilacza radzę sie nie bawić, ani efekt szczególny nie bedzie, ani zasilacz nie jest tego warty.

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te wentyle firmy "hiper" są ciche bynajmniej ? Bo tak naprawde zasilacz jest dosyc chłodny, wentylatory kreca sie powoli, ale czas robi swoje i dają znac o sobie ;/

 

P.S Wydawać 250zł jakoś nie mam zamiaru, żeby miec cichy zasilacz ;) czemu trutututu uwazasz ze efekt krotkotrwały jak te wentyle, ktore byly w zasilaczu, dzialaly przez bardzo dlugi kres czasu cicho ?

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej i najciszej jest podłączyć wentylatory na 5v, temperatura powinna sporo wzrosnąć, teraz jest zimno i nie powinno być problemów, ale latem może się przegrzewać.

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wkręcić nowy wentylator na zewnątrz obudowy, wtedy wybór jest spory a i temperatura pracy niższa.

Jakoś sobie tego nie wyobrazam ;) Smiesznie by to wygladalo, a transportowanie kompa znacznie utrudnione (jesli chodzi o wentylator zewnatrz obudowy, ale nie zasilacza tylko komputera). W sumie jeden moglby byc poza obudowa zasilacza(wewnatrz kompa), ale juz zamowilem te dwa hipery po 11zł/szt

 

Najprościej i najciszej jest podłączyć wentylatory na 5v, temperatura powinna sporo wzrosnąć, teraz jest zimno i nie powinno być problemów, ale latem może się przegrzewać.

To mnie uspokaja, tym bardziej ze bude mam dosyc dobrze wentylowaną, a czy zima czy lato zawsze mam mniej niz 21°C w domu :P (srednio 19-20)

 

P.S. Najwyzej jak nie bede zadowolony z efektow to sprzedam zasilacz jako full super zmodowany, z czerwonymi swietelkami i bajerami, ktos kupi i bedzie spokoj ;)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wkręcić nowy wentylator na zewnątrz obudowy, wtedy wybór jest spory a i temperatura pracy niższa.

Ja tam w przeciwieństwie do Popiół nie widzę problemu, na zewnątrz zakładasz grill, a kabel do zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w przeciwieństwie do Popiół nie widzę problemu, na zewnątrz zakładasz grill, a kabel do zasilacza.

Ta qsywka ładnie sie odmienia ;)

 

Z 2 cm wentylatora na zewnątrz zrobił wielki problem :D , dzięki grubszemu wentylatorowi można zredukować obroty, bo ma wyższą wydajność niż standardowy. No i nie jesteś skazany na 1 czy 2 firmy.

No moze faktycznie macie racje :wink: tylko troche sie pospieszylem i kupiłem te hipery, no trudno ;)

 

Dzięki wielkie za pomoc, napisze jak to sie wszystko sprawuje jak dostane (za jakis miesiac, ta nasza kochana poczta polska :rolleyes: )

 

Btw. Ten stary poczciwy zasilacz pociagnal by cos jeszcze mocniejszego niz mam ?

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...