Skocz do zawartości
Z!m3K

Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Zasiacz mam takowy właśnie- i jeśli myślisz o 4rdzeniowcu i tej karcie graficznej to radzę mocniejszy zasilacz, tak dla bezpieczeństwa..nawet penryn sporo prądu żre... a komp. z prockiem Xeon X3230 przy 4GHz i karcie tylko 8600GT w stresie ciągnie do 350W.

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lama1: używałeś kalkulatorów, ze takie "mądrosci" wypisujesz?

miernika, a jak sam nie potrafisz to trudno

przy 4,3GHz komp. z X3230 ciagnie już ponad 450W i jak sobie sprawisz miernik to pogadamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik prawdę Ci powie :) 480W na +12 ten zasilacz pociągnie praktycznie każdą obecną konfigurację, jaką sobie wymślisz; a w większości przypadków wiatrak nawet nie przyspieszy i będzie obracał się z minimalną prędkością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miernika, a jak sam nie potrafisz to trudno

przy 4,3GHz komp. z X3230 ciagnie już ponad 450W i jak sobie sprawisz miernik to pogadamy...

Ja tylko zrobie króciutkie zestawienie

Xeon@4,0GHz+86gt=350W

Xeon@4,3GHz+86gt=450W

300MHz wiecej na Xeonie bierze dodatkowe 100W?

Wybacz, ale nie bede udowadniał, ze nie jestem wielbłądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zrobie króciutkie zestawienie

Xeon@4,0GHz+86gt=350W

Xeon@4,3GHz+86gt=450W

300MHz wiecej na Xeonie bierze dodatkowe 100W?

Wybacz, ale nie bede udowadniał, ze nie jestem wielbłądem.

nie MHz bierz ale V i tu z 1.6 do 1.8 trzeba

 

[Miałem na myśli foto podłączonego miernika :)

masz tam .. tylko trzeba otworzyc

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f3128db845445575.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku, muszę troche mimo wszystko sprostować. Jeżeli podajesz ile pobiera z sieci to pomnóż to przez 80% sprawność zasilacza czyli 350*80%=280W, a moc zasilacza jest podawana na wyjsciu a nie wejsciu. Wtedy 60W=86gt, 60W=reszta bebechów(mobo, ram, hdd, pompka wentylatory). Proc 100W+44%napiecia wiecej+33% taktowania powiny dać ok 60% wyższe zużycie =160W na procesor. Wtedy 438W daje 350W pobieranych przez zestaw i CPU 100W+62% napiecia wiecej+42% taktowania=190W

 

No ale jak porównasz sobie nawet te 350W z obciażalnością Corsaira na samej tylko 12V to masz jeszcze ogromny zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku, muszę troche mimo wszystko sprostować. Jeżeli podajesz ile pobiera z sieci to pomnóż to przez 80% sprawność zasilacza czyli 350*80%=280W, a moc zasilacza jest podawana na wyjsciu a nie wejsciu. Wtedy 60W=86gt, 60W=reszta bebechów(mobo, ram, hdd, pompka wentylatory). Proc 100W+44%napiecia wiecej+33% taktowania powiny dać ok 60% wyższe zużycie =160W na procesor. Wtedy 438W daje 350W pobieranych przez zestaw i CPU 100W+62% napiecia wiecej+42% taktowania=190W

 

No ale jak porównasz sobie nawet te 350W z obciażalnością Corsaira na samej tylko 12V to masz jeszcze ogromny zapas.

Masz rację, a już się bałem, a i inni mi doradzali mocniejszy zasilacz.

Teraz zostanę przy Corsair520W, jest dobry chociaż przewidów jakość mogli by poprawić, plastik końcówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...