Skocz do zawartości
Doopan

Abit Ip35+patriot Ddr2 800 Cl4 2x2x1gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam IP 35 i dwa zestawy dual po 2x1 GB Patriotów - w sumie 4 gb. Z tym, że jak odpalę na 4 lub 3 kościach, to nie przechodzi mi pełnego posta - reset po dokładnie drugim giga pamięci przy teście ramu.

Poza tym nie mogę go odpalić wtedy na 2.2 v (a tyle te pamięci mają "fabrycznie"). Na 1.8 idzie, na 2.3 też "jakoś", ale na 2.2 za cholere.

Jak wsadze 2 kosci (nie wazne ktore konkretnie, ani w który slot) to wszystko jest ok.

 

Czy ktoś miał podobny problem ?

Edytowane przez Doopan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przez patrioty :P

 

mam cos podobnego tyle ze 4x512, norma ze potrzeba wyzszego napiecie do pracy w takim "gaszczu"

 

PS: na jakich timingach je puszczasz ?? u mnei np na CL4@800MHz wogole nei wstaja... tylko CL5.

 

moja rada ( poki co ) ustaw 2.2V i timingi 5-5-5-16 CR 2T reszta auto. powinno dziłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przez patrioty :P

 

mam cos podobnego tyle ze 4x512, norma ze potrzeba wyzszego napiecie do pracy w takim "gaszczu"

 

PS: na jakich timingach je puszczasz ?? u mnei np na CL4@800MHz wogole nei wstaja... tylko CL5.

 

moja rada ( poki co ) ustaw 2.2V i timingi 5-5-5-16 CR 2T reszta auto. powinno dziłać.

Hej, dzięki za szybką odpowiedź :)

 

Nie wiem jakie masz te 512 - moje powinny fabrycznie działać na 2.2 V i 4-4-4-4-12 @800 (tak jest na pudełku) - stąd mój niepokój. Nie wiem, czemu uważasz, że to norma, żeby dawać więcej mocy przy tym gąszczu ?

 

Masz tak, że na 2.2 ci za cholere nie ruszy, a na 1.8 albo 2.3 a i owszem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy "te same" pamięci tylko Ty masz ich wiecej ... moje za cholere nie wstaja przy cl4.... czy to na 2x512 czy to na 4x512 czy to na 1x512...

 

800MHz 5-5-5-16 1.8V ( 5-4-4-15 przy 2.0V )

1004MHz 5-4-4-16 2.3V

 

nic wiecej przy 1035 o ile dobrze pamietam juz sypia bykami dawałem 2.4V ale nawet mimo 2x 70mm na nie @ 4.5k rpm kazdy nie dało rady nic wiecej wycisnąć

 

bez nawiewu przy 2.3V radiatorki grzeja sie do 60°C w crysisie z nawiewem 1x70@1krpm 48-49°C

 

generalnie padaka.... no nic nie narzekam bo kupilem po bardzo okazyjnej cenie ;] i tak jestem zadowolony :P (dosc...)

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...