Skocz do zawartości
Mardok

Raid 0 A Wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

OK no i doigrałem się.

 

Macierz 2x500GB RAID0, podczas kopiowania filmu mam "Bład danych CRC". HELP !! Co teraz ?

 

Zrobiłem naprawianie z próba odzyskania uszkodzonych sektorów i kupa, nadal nie czyta. Żeby to jeszce chciało zaznaczyć te złe sektory jako złe a tu nic :-(

Edytowane przez Radek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza mówiąc, trzeba zabrać oba dyski do kogoś z tym samym chipsetem kto tez ma aktywny raid. Podłączyć jako druga macierz, odpowiednim oprogramowaniem zrobić obraz partycji i programami do odzyskiwania danych które widzą/obsługują raid 0 odzyskać dane.

Nie można w macierzy naprawiać złych sektorów (a skąd wiesz w ogóle że je masz na którymś z dysków) bo programy nie widza dysków z osobna tylko oba traktują jako jeden.

 

A jaki zapis jest lepszy, pionowy czy prostopadły ??

 

Dla użytkownika nie ma żadnej korzyści z użycia którejś z technologii. (prostopadły i równoległy, nie ma żadnego pionowego chyba że tak na siłę nazwiesz prostopadły...) Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam chyba mały problem. 2 tygodnie temu zainstalowałem ponownie windows 7 na 2x 500GB Seagate 7200.12 w RAID. Dzisiaj przetestowałem macierz programem HD Tune 2.55

Pamięć podręczna z opóźnionym zapisem włączona

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pamięć podręczna z opóźnionym zapisem wyłączona

 

Dołączona grafika

 

Zainstalowany najnowszy Intel® Rapid Storage Technology

Edytowane przez fumfel20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że jakaś aplikacja odwołuje się do dysku w trakcie testu i tak wychodzi. Test trzeba robić po ponownym uruchomieniu, wyłączeniu ewentualnych programów które wstają z systemem i odczekaniu chwile aż się uspokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że jakaś aplikacja odwołuje się do dysku w trakcie testu i tak wychodzi. Test trzeba robić po ponownym uruchomieniu, wyłączeniu ewentualnych programów które wstają z systemem i odczekaniu chwile aż się uspokoi.

 

 

Za każdym razem robiłem restart :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór padnie chyba jednak na F3 500GB x2 Samsung 7200obr, model dokładnie HD502HJ, narazie tera jest raczej wystarczające a jak coś to się dokupi z czasem jakiś trzeci.

 

Moje pytanie dotyczy cache właśnie bo jutro idę do sklepu chyba po te dyski i obawiam się tylko tego 16mb cache'u czy to jest wystarczające w tym samsungu 500GB ?!

 

Proszę o pomoc :P Jutro po południu ide do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Kupiłem dwa HD322HJ (kompromis między wydajnością a ceną bo miejsca wpip aż tyle nie potrzebuje). I troszkę mnie zmartwił wynik wydajności. Z uwagi na to, że pojedynczy HD322HJ ma ok. 120MB odczytu z początku dysku to dwa a RAID-0 są dla mnie w chwili obecnej na ocenę mierną, jednak mam świadomość, że to w dużej mierze zależy od różnych ustawiń. Luknijcie:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Strip na 128kb, przestawienie na 64kb wiele może pomóc? Jakie jeszcze ustawienia moge zmienić aby poprawić wynik? Płyta ASRock M3A770DE, chipset AMD 770...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64kb nie pomoże.

Włącz cache dla macierzy. Może to wina chipsetu (SB710), sterowniki najnowsze?

 

Nie jesteś jedyny niezadowolony z odczytu na tym mostku SB710 raid performance - [H]ard|Forum

General Discussion 2xVertex2 Raid .. AMD or Intel ??

 

Ogólnie jest więcej w sieci na temat tego że wśród chipsetów AMD do raid najlepiej nadają się od SB850 a SB710 jest po wiedzmy sobie taki sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 64kb jest minimalnie lepiej ale można powiedzieć, że nie pomogło. Jak włączyć cache dla macierzy? W RAIDXpert coś pogrzebać może? nie wiem, które opcje mogą poprawić wydajność jeśli wogóle coś może poprawić... :/

A co do sterów to szukałem najnowszych jednak tak naprawdę nie wiedziałem gdzie ich szukać i ściągnałem stery od jakiejś płyty na 890FX chyba :lol: bo do niej były nowsze stery, i wszystko hula, a sterowniki te są w wersji 8.71 (WHQL)

 

PS. A TU piszą o tym, że jakieś ustawienia w RAIDXpert zaowocowały pożądanym skutkiem na SB 750. Więc jednak coś jest w tych ustawieniach, jednak które są te złote?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc,

 

 

interesuje mnie raid0, miałbym prośbę ktoś mi polecił jak to zrobić, tzn zrobiłem już raida 0 z 2x samsung f3 hd502hj 1 duży raid 0 1000gb. Stripe dałem na 32k.

 

PYTANIE1:

Wyniki hdtune średni odczyt na poziomie: ~227mb/s acces time 13,2ms, ale moje obawy są następujące, jak z jednej partycji tego raida kopiuje plik 4GB na drugą to transfer jest na poziomie 100mb/s, czy to dobry wynik ?! Myślałem, że będzie to bliżej 200mb/s ale mogę się mylić ?!

 

PYTANIE2:

Kiedy rozpakowywałem plik 8gb w rar, party po 200mb zajęło to 1 minute 30 sekund, jak dla mnie wynik rewelacyjny, czy to zasługa raid0 w stripe 32k i procesora E8400@4GHz ??? Przy wyższym stripie byłoby gorzej ???

 

PYTANIE3:

To był mój pierwszy raid, ale mam wątpliwości czy by nie było lepiej zrobić tego tak, że byłyby 2 raidy 0 na 2 dyskach, czyli:

1. raid0 100gb system (z powodu czasu reakcji na poziomie 9ms, tylko jaki stripe wybrać na system [windows 7 64bit])

2. raid0 reszta, około 900GB na dane multimedialne, gry, filmy (podzielić sobie na 2 partycje i stripe również nie wiem na ile dać [ myślałem nad 64 - 128 ]

 

Zadając te pytania dążę, żeby uzyskać dobrą wydajność systemu, oraz szybszy transfer o ile to możliwe przy kopiowaniu większych plików, ponieważ 100mb/s przy kopiowaniu 4gb myślę że jest za mało i taki wynik można by było uzyskać bez raida, choć mogę się mylić bo nie mam dużego doświadczenia. 

 

Proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kopiowaniu pliku w obrębie macierzy nie uzyskasz 200MB/s bo to jest tylko odczyt, a jak kopiujesz to przecież dane są nietylko odczytywane ale i zapisywane w tym samym czasie więc dyski muszą wykonywać dwie operacje na raz.

 

A z tym, że byś chciał zrobić "dwa raidy" to nie rozumiem. Z dwóch dysków możesz utworzyć jedną macierz raid, potem tą macierz można podzielić na partycje jak zwykły dysk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to tak:

 

1 screen - RAID 0 50GB 64k Stripe Size [odczyt]

2 screen - RAID 0 950GB 128k Stripe Size [odczyt]

3 screen - RAID 0 50GB 64k Stripe Size [zapis]

4 screen - RAID 0 950GB 128k Stripe Size [zapis]

 

z 2 tych samych dysków zrobiłem po prostu 2 woluminy, ma to sens ?? I jakie powinny być praktycznie prędkości w kopiowaniu między partycjami ?? 

post-150917-0-21324300-1290269924_thumb.jpg

post-150917-0-19653000-1290269932_thumb.jpg

post-150917-0-54479900-1290271126_thumb.jpg

post-150917-0-78767300-1290271511_thumb.jpg

Edytowane przez RYBA86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro odczyt masz ponad 200MB/s tak jak chciałeś uzyskać tyle samo podczas przenoszenia po macierzy? :D

Odczyt 200 i zapis 200 to Twoja macierz musiałaby dawać 400MB/s podczas testu.

Wyniki są prawidłowe. Podział na te dwie macierze moim zdaniem zbędny, niczego nie wnosi a podnosi tylko obciążenie CPU.

 

...

A co do sterów to szukałem najnowszych jednak tak naprawdę nie wiedziałem gdzie ich szukać i ściągnałem stery od jakiejś płyty na 890FX chyba :lol: bo do niej były nowsze stery, i wszystko hula, a sterowniki te są w wersji 8.71 (WHQL)

Hmmm...może na stronie producenta chipsetu? :unsure: :wink:

 

Poszukaj w managerze urządzeń tego ustawienia.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to pytanie z innej beczki, chciałem na system dać 64k Stripe bo czytałem gdzies, że pod win7 najlepiej taki właśnie, a na storage 128k, dlatego taki podział choć może faktycznie zbędny, to w takim razie jaki najlepiej dać Stripe Size ??

 

Druga sprawa, chodzi o swap file czy to by dobrze chodziło w sensie, że system jest na 64k a gry byłyby na woluminie 128k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać 32kB na wszystko.

128 sprawdzi się lepiej na dane typu np video lub jakiś strumieniowy zapis z kamery.

 

Poza tym użyj szukajki tematu. Wpisanie wielkość paska przynosi wiele rezultatów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, mam takie problem z raidem,

chcialem zainstalowac jak zawsze system na dysku C, sformatowalem go w instalatorze i zmienil sie jego status z partycji aktywnej, rozruchowej na podstawową. I teraz nie moge zainstalowac na C: w ogole systemu. co na to moge poradzic?

windows 7 x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...