Skocz do zawartości
Gość X1950Pro

Problem Z Wapem + Switch

Rekomendowane odpowiedzi

Gość X1950Pro

Hej,

 

A więc tak, posiadam komputer i dwa laptopy oraz palmtopa. Internet udostępniony mam radiowo do domu przez antenę, która leci do WAPa, potem do kolejnego WAPa z funkcją switcha, aby rozdzielić sygnał po domu.

 

Problem pojawił się dzisiaj, w pewnym momencie straciłem sygnał na laptopie. Resetowałem oba WAPy, nic nie pomogło. Internet jednak na komputerze działa bez problemu - jest podłączony kablowo. Na laptopach zero zasięgu, nic nie pokazuje. Admin powiedział, żebym wgrał firmware do APka - jest to Planet WAP-4035. Wgrany nowy soft i zasięg jest, wszystko cacy, ale internet nadal nie chodzi.

 

Admin mówi, że żadnych ustawień wpisywać do WAPa nie trzeba, zasięg jest, ale internet na laptopach nie chodzi. Mogę się zalogować na WAPa z laptopa, ale żadna strona, czy nawet GG nie chodzi. Jestem pewny, że to wina ustawień WAPa, ale admin twierdzi, że nic nie trzeba zmieniać.

 

Moje ustawienia do sieci to:

IP 192.168.1.46

Maska 255.255.0.0

Bramka 192.168.1.100

 

W WAPie IP WAPa jest ustawione na 192.168.0.1, maska jest na 255.255.255.0, a bramka jest pusta. Mam sieć niezabezpieczoną. WAP wykrywa połączenie z laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...