Skocz do zawartości
mpeg-4

Wszystko O Auzen X-fi Prelude 7.1

Rekomendowane odpowiedzi

Może najpierw poczytajcie trochę na temat połączenia SPDiF. Z karty dźwiękowej korzysta tylko z części, która wypuszcza sygnał cyfrowy - pomija DAC, bo niby po co innego takie połączenie wogle miało sens istnieć... Można to łatwo sprawdzić, ale raczej na czymś lepszym niż Z-5500.

Ja np. mogę porównać sygnał z Beresforda (czyli wysyłany cyfrowo z karty Zoltrix) do tego analogowego z tej karty - nie ma porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Karta dzis do mnie dotarla, po poludniu bede ja montowal i testowal (na optyku stockowym od karty, na moim obecnym NIKKO oraz na kablach z kompletu Logitecha) - wtedy podziele sie wrazeniami.

Anyway - ktos ma wreszcie pomysl jak sprawdzic co obrabia dzwiek w zaleznosci od polaczenia - Logi czy Auzen :blink: ??

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO - nie ma co porownywac optyka i kabli z zestawu od Logow... Optyk MIAZDZY i nie zostawia cienia watpliwosci co gra lepiej... Przynajmniej tak to wyglada na moje ucho...

Wszystkie odtwarzacze poustawiane na dekodowanie przez Auzen (foobar, Crystal Player, Skype, itp...) i wszystko smiga az milo... Dzialaja wszystkie fjuczery z konsol od Prelude... IMO - sygnal jest obrabiany przez karte, a nie przez Logi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO - nie ma co porownywac optyka i kabli z zestawu od Logow... Optyk MIAZDZY i nie zostawia cienia watpliwosci co gra lepiej... Przynajmniej tak to wyglada na moje ucho...

Wszystkie odtwarzacze poustawiane na dekodowanie przez Auzen (foobar, Crystal Player, Skype, itp...) i wszystko smiga az milo... Dzialaja wszystkie fjuczery z konsol od Prelude... IMO - sygnal jest obrabiany przez karte, a nie przez Logi...

I o to chodzi :wink:

Też tak uważam, jak dla mnie dźwięk w porównaniu do dźwięku z mobasa jest nieporównywalnie lepszy i w obu przypadkach połaczenie za pomocą SPDiF.

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najdziwniejsze jest to, ze po podlaczeniu normalnym kablem od Logow mialem dzwiek tylko na przednich glosnikach :blink: Nijak nie moglem zmusic tylu do zagrania...

Na optyku jak daje test "noise" i ustawienia glosnikow 5.1 to razem z tylnymi (ciszej) szumia tez przednie (glosniej) a zamiast (albo z...) subem szumi centralny :unsure: Nie wiem czy ja to wszystko dobrze ustawiam...

Aha - tez tak macie, ze Wam sie caly czas miga zielona diodka na karcie ?? U mnie mruga z duza czestotliwoscia all the time... Najgorsze ze na boku budy mam siatke - dorobilem sie dyskoteki ^%&$#^*! Nie wiem czy ten mrugacz tak defaultowo zapiernicza, czy cos mi chce karciocha powiedziec... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wku..r te mryganie, bo mam na boku przezroczystą plekse, jak minie gwara, to zamaluję na czarno tą diodę.

U mnie jak podłączę anologowo to mam dźwięk ze wszystkich głośników normalnie, czyli coś masz nie tak.

Zarejstrowałeś się na stronie Azutecha i pobrałeś nowe stery, czy jedziesz na tych z płytki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wku..r te mryganie, bo mam na boku przezroczystą plekse, jak minie gwara, to zamaluję na czarno tą diodę.

U mnie jak podłączę anologowo to mam dźwięk ze wszystkich głośników normalnie, czyli coś masz nie tak.

Zarejstrowałeś się na stronie Azutecha i pobrałeś nowe stery, czy jedziesz na tych z płytki?

Problem (chyba) minal :oops: - nie przeszla mi poprzednio rejestracja DDL i to chyba byla przyczyna - teraz juz wszystko bangla... Przynajmniej na optyku... Analogowo sprawdze za 3 tyg po przeprowadzce, bo nie chce mi sie juz teraz wszystkiego rozbebeszac :lol2:

Stery najnowsze ze strony Auzentech - tych z plytki nawet nie instalowalem.

Co do mruglika - to chyba faktycznie trzeba bedzie go zamalowac... Dobrze ze spie w innym pokoju...

 

EDIT

 

Instalowal juz ktos najnowsze beta stery ze strony auzentecha ??

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA WSTEPIE PRZEPRASZAM ZA POST POD POSTEM, ALE CHCE PODBIC TEMAT

Pytanie - DDL zarejestrowalem i aktywowalem,pojawilo sie w panelu, ale nadal nie mam w panelu zakladki z dts. Ktos moze mi wyjasnic czemu, albo jak zainstalowac/wlaczyc dts ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA WSTEPIE PRZEPRASZAM ZA POST POD POSTEM, ALE CHCE PODBIC TEMAT

Pytanie - DDL zarejestrowalem i aktywowalem,pojawilo sie w panelu, ale nadal nie mam w panelu zakladki z dts. Ktos moze mi wyjasnic czemu, albo jak zainstalowac/wlaczyc dts ??

Bo wsparcie DTS jest tylko na Viste, jak masz XP to DTS-u brak, być może w przyszłości :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wsparcie DTS jest tylko na Viste, jak masz XP to DTS-u brak, być może w przyszłości :angry:

Eeekhm, mea culpa <_< Faktycznie - pod Viśtę jest... Tak rzadko ten sys odpalam, ze nie wpadlo mi do glowy sprawdzenie tej oczywistej i opisanej nawet na stronie Auzena sprawy...

Kolejny powod do tego, ze czas pomachac XP na "dowidzenia" ??

BTW - sprawdzone, karta biega pod Fedora 2008 bez zaklocen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz szerzej wyjaśnić, o co biega z tym, że karta biega pod Fedora 2008? <_<

Tzn, ze Fedora 8 + najnowsze repo dodane i karta gra :rolleyes:. W wolnej chwili bedzie jeszcze test pod SuSE 10.3 (czyt. jak zainstaluje).

Fedora 8 nie sprawiala zadnego problemu z wykryciem i instalacja karty - wszystko sie ladnie dossalo i zainstalowalo przy aktualizacji systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswiezam. Moze ktos jeszcze potwierdzic,ze jest jednak roznica w dzwieku jak sie podlaczyc z-5500 cyfrowo(coaxem)pod mobo i pozniej do xonar dx,na xonarze lepiej zagra? Ps.jaki kabel kupic coax? Drogi czy wystarczy jakis z mm za 30zl? W koncu cyfrowe kable to cyfrowe,moga sie roznic chyba tylko oslona? I o co chodzi z tym ze ktos napisal ze win xp nie ma dts? Jak puszcze na xp film full hd z dzwiekiem dts24/96 lub zwykly dts,to wogole nie moge miec dzwieku dts?przeciez to glosniki w tym wypadku beda mi dekodowac dzwiek a nie windows. Nie czaje. Ps. A moze lepiej uzyc przejsciowki spdif-coax i optykiem podlaczyc z-5500 do xonara dx? Czy nie kombinowac i coaxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączysz coaxem do Z-5500 to czy to będzie integra z DDL, X-fi czy Xonar jakość będzie identyczna ale różniąca się tylko systemem upmixu przy stereo, kable kup najtańszy 0,1 nie da się zakłócić sygnał jest bądź go nie ma, choć tanie kable wyglądają biednie to przesył bitów zapewniają taki sam.

Win Xp nie obsługuje DTS Connect czyli konwersji sygnału z kart w tym przypadku przy upmixie Cmss do postaci DTS którą zdekoduje konsolka logów swoją drogą daje jeszcze lepsze efekty niż DDL coś tam piszesz o Xonarze DX na nim zapomnij o jakimkolwiek DTS connect.

Nie rozumiem o co ci chodzi z jakimiś przejściówkami centralnie nie potrafię zrozumieć jak na to wpadłeś i w jakim celu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę mi się pomieszało w tamtym poście. Chodziło mi czy nie lepiej użyć dołączonej przejściówki na toslink i podłączyć głośniki optykiem? Na czym będzie lepszy dźwięk, optyk czy coax? Prawdopodobnie różnicy nie ma, ale na zagranicznym forum gdzieś czytałem, że na coax dźwięk jest jakby cieplejszy, głębszy. Optyk jest taki jakiś sztuczny, mechaniczny, zimny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: A wogóle to jakie jest wyjście spdif na xonarze dx, jack czy rca? Tak samo, jakie jest wejście spdif w logitechach z-5500? Bo nie wiem jaki mam kabel kupić, rca-rca, czy jack (tak mi wygląda to wyjście xonara) do rca? Na 99,9% w głośnikach jest rca, ale nie wiem jak z kartą.

Wogóle nie wiem czy to jest wyjście elektrycznie czy optyczne. W zestawie jest przejściowka, ale nie wiem czy z toslink na rca, czy odwrotnie. Bo już się pogubiłem i nie wiem jakie jest nawtywne wyjście. Z oficjalnej strony wynika, że chyba jednak tam jest toslink(?)

 

Digital S/PDIF Output:

High-bandwidth TOS-Link optical transmitter (shared with Line-In/Mic-In jack) supports 192KHz/24bit

 

http://www.asus.com/products.aspx?modelmen...p;l3=0&l4=0

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte posiadam od okolo 10m-cy (uzytkowalem winXP) nie bylo absolutnie zadnego problemu

 

zainstalowalem VISTE 32bit

nie moge uruchomic dolby digital Live (probuje zaznaczyc ta opcje w

AUDIO CONTROL PANEL->ENCODERS->DDL ale przelacza sie na OFF i w nawiasiem mam (the creative audio service is not started please reinstall the aplication)

absolutnie juz nie wiem gdzie i co mam zainstalowac (zainstalowalem sterownikic RC8 ze strony auzentech)

 

czy ktos z was spotkal sie z podobnym problemem i zna rozwiaznie

bede wdzieczny

pozdrawiam

michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale najprawdopodobniej masz wyłączony Creative Audio Licensing Service bez tego nie skorzystasz ta usługa jest po to aby ludzie nie pożyczali sobie softu z Auzena do X-fi w Auzenie też powinno być coś z Licensing :) sprawdź czy działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie tego szukac ...

sciagnalem sterowniki ze strony auzentech RC8(najnowsze) i nigdzie nic na temta license w oprogramowniu nie wiedze ...

 

nie potrafie sibie uruchomic dolby digital live

 

Dołączona grafika

Edytowane przez nowy57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do usług masz tego po prostu nie widzieć ja sporo grzebałem w sterach auzena bo kiedyś zainstalowanie konsoli auzena likwidowało kilka bugów ;) a jeszcze wcześniej DenielK pożyczył DDL z Auzena ;) więc Creative zadziałał ;) to chyba to skoro wszystko inne działa ewentualnie pełne czyszczenie systemu z driverów i od nowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jakbym odinstalowal sterowniki auzentecha ... a zainstalowal od creative`a to wszystko powinno pasowac ?

jesli tak to ktore do mojej preludki 7.1 sa odpowiednikiem creative`a ?

z gory dziekuje za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobne problemy na Viście 64bit z instalacją karty, za pierwszym razem jak instalowałem stery RC8 ze strony producenta nie zainstalował się sterownik i karta nie była widoczna, ale zrobiłem tak:

Pierwsza istalacja, problem!

Wszedłem do wypakowanego katalogu RC8, który po wypakowaniu nazywa się: driver20k1_auz_refcd2_rc1

i tu do \Audio\Setup i klikasz na setup.exe, rozpoczyna się ponowna instalacja i wszystko działa, o to dowód:

post-8799-1231943617_thumb.jpg

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

MAX dzieki serdeczne za POMOC !

wina chyba lezy po stronie samego systemu WINDOWS7

myslalem ze sterowniki beda pasowac w 100% z visty , dzwiek jest .. ale DDL nie da sie odpalic .. przynajmniej na ta chwile moja wiedza tego nie ogarnia ...

 

pozdrawiam serdecznie !

PS. jakby komus sie udalo odpalic DDL na WINDOWS7 prosze o znak na jakich sterownikach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...