Skocz do zawartości
flasht

Q6600 - Temperatury W Budzie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wlasnie zakupilem Cosmosa, wsadzilem mojego sprzeta tam i sie rozczarowalem na maxa temperaturami...

Wczesniej bez budy na tych samych usatwieniach, na jakiejs pascie dodawanej z Ultrą 120 extreme mialem w stresie 73-74'C ... (procek podkrecony do 3.4Ghz, na 1.35V) ... teraz wsazdilem wszystko do budy, zmienilem paste na AS5 i temperatury w stresie 83-84'C!!! Co jest?? 10'C wiecej? Dotykam ultry i jest ciepla ale nie goraca... sensor z panelu pokazuje ze jest na niej 42'C ... znaczy ze cos zjebalem z pasta czy po prostu AS5 jest do [gluteus maximus]? A moze po prostu tak to jest ze w budzie temperatury sa o 10 stopni wieksze???

Pozdrawiam,

FlashT

 

 

Edit: moze pasty za malo nalozylem? tak z 1.5 zarenka ryzu...

 

Edit2: a moze trzeba paste wygrzac??

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że masz jakieś wentyle w budzie, i proponuje sprawdzić docisk coolera.

No wentyle tak jak w standardzie... jeden wwiewajacy od dolu, 3 wyciagajece (2 gorya, jeden bok) ... na ultrze sa 2 xthermale... Docisk jest taki jaki sie da na maxa... sprezyny go reguluja... wyglada ok.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wentyle tak jak w standardzie... jeden wwiewajacy od dolu, 3 wyciagajece (2 gorya, jeden bok) ... na ultrze sa 2 xthermale... Docisk jest taki jaki sie da na maxa... sprezyny go reguluja... wyglada ok.

Sam mam taki radiator i przez pewien czas męczyły mnie problemy z temperaturą. Problem był innej natury ale przy okazji przeczytałem parę opisów, że maksymalny docisk jest zbyt mały. Ludziki stosują cienkie podkładki pomiędzy górą podstawki radiatora a tym krzyżem do unieruchomienia radiatora i przykręcenia do backplane'a. Sam nie mogę tego potwierdzić ponieważ moim problemem był krzywy IHS. Poza tym czy zbyt duża siła docisku właśnie na IHS nie wpłynie? Pogoogluj trochę. Na bank znajdziesz tego typu problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim CM Cosmos procesor w stresie ma 70 - 71 C (6600 podkrecony na 3,4 ). Chłodzenie Tower Tuniq 120, Zalman STG1. Uważam że zdecydowanie za wysokie temp. mimo że wentylacja w Cosmosie jest wzorowa. Zmień pastę i jeszcze raz zamontuj chłodzenie, jestem pewien że pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam taki radiator i przez pewien czas męczyły mnie problemy z temperaturą. Problem był innej natury ale przy okazji przeczytałem parę opisów, że maksymalny docisk jest zbyt mały. Ludziki stosują cienkie podkładki pomiędzy górą podstawki radiatora a tym krzyżem do unieruchomienia radiatora i przykręcenia do backplane'a. Sam nie mogę tego potwierdzić ponieważ moim problemem był krzywy IHS. Poza tym czy zbyt duża siła docisku właśnie na IHS nie wpłynie? Pogoogluj trochę. Na bank znajdziesz tego typu problemy.

Jak juz mowilem ta sama konfiguracja bez budy i z pasta dawana z ultra miala max temp 70' ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mowilem ta sama konfiguracja bez budy i z pasta dawana z ultra miala max temp 70' ...

W obudowie, zwłaszcza zamkniętej zawsze będzie większa temperatura choć byś nie wiem co robił. Swoją drogą iż większa o 10stC to trochę za dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy bezposrednim tunelu zimnego powietrza z zewnatrz moglbys spodziewac sie takiej samej temperatury na procku.

Wykluczajac oczywiscie slaby docisk ultry czy tez nierowny spod ( grawitacja jest jednak bezwzledna - poloz bude na boku i patrz czy jest nizsza niz "stojaca" ;]

Do tego mozna polemizowac o temp ultry - nie ma pomiaru z wczesniejszych warunkow. Teoretycznie moglo sie nic nie zmiescic tylko zamkniecie gratow w budzie ( wyzsza temp otoczenia radiatora ) daje wrazenie ze jest "tylko" letnia.

 

Pozatym wydawalo mi sie ze widzialem zbiorczy o Q6600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...