Skocz do zawartości
Gość Koko_

Snowboard

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

to wygląda dopiero dramatycznie ;) i po tym skoku mam co mam z ręką ...

a przyczyna ? źle podjechałem, deska poszła za plecy, i to już ułamki sekund jak leciałem na rąsie ;)

 

i przyznam Ci racje, jeżdze już 3 rok, ale najtrudniej jest jak deska nie ma oparcia na żadnej krawędzi - to jest niby najprostsza pozycja, a tak naprawdę zawsze na niej leżę :)

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia ownuja :D Wiadomo, ze upadek boli, ale z perspektywy "widza" to praktycznie zawsze jest smieszy widok ;) Ja wrocilem juz z Madonny i generalnie warunki tam sa fantastyczne: slonce non stop, szerokie stoki, duzo tras o roznym stopniu trudnsci. Jedna adnotacja tylko: nie jechac tam gdy Polakom, Wlochom i Niemcom zaczynaja sie ferie, bo moze byc "ciasno" <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprowadzona z Austrii po jednym sezonie :) Kupisz za 500 zl z wiazaniami dobra deche :)

 

Ja podszedlem tak swojego burtona cruzera z wiazaniami :) na poczatku mialem az za dobra i to za ~ 400 zl

 

Szkoda kasy na firebirdy z supermarketow co lamia sie po pierwszym sezonie i kosztuja sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie Panie [; ma ktoś jakiś sklep na śląsku gdzie tanio można kupić spodnie na stok? :)

Chciałbym spróbowac swoich sił na desce ale w dżinsach czy dresie nie chce robić siary :)

Jakby ktoś gdzieś spotkał jakieś tanie spodnie do 100 zł to byłbym wdzięczny za namiar!

Nie chce nic droższego bo nie wiem czy w ogóle mi się ta cała zabawa ze snowboardem spodoba.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do Was kilka pytan odnosnie snowboard'ingu...

potrzebuje uzywanej deski z butami i wiazaniami jestem totalnie poczatkujacy jedzilem na pozyczonej desce 3 lata temu dosc dobrze szlo...poprzestalem na tym

i teraz kilka pyt.

planauje kupic deske oczywiscie uzywana i jak sie ma dlugosc deski do wzrostu (czy ma to duze znaczenie?) wsrod znajomych slyszalem o "twardosciach" deski rodz. materialu ale jak to sie ma

do poczatkujacego??chcialbym poprostu zebyscie mi polecili cos niedrogiego(uzywanego) 500-700zł(deska, wiazania, buty)za wszystkie odp. nt. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze za 500-700 zł szkoda się pakować w używany sprzęt skoro jeździsz już 3 lata. Moim zdaniem lepiej dozbierać te 500/600 zł i kupić po sezonie nowy srzęt na promocjach na, którym pojeździsz conajmniej 3-4 kolejne sezony, przy dobrych promocjach nawet za 1000zł można po sezonie złożyć coś fajnego. A używki zapłacisz połowę tego co za nowe i nigdy nie wiadomo czy nie trafisz na jakiś śmieć, który się rozsypie po 1 sezonie. Kolejna sprawa deski ewoluują z roku na rok, a ciężko kupić używkę z sezonu chociażby 08/09 to są deski 4-5 letnie, a to w porównaniu z modelami 08/09/10 to przepaść.

 

Dla początkującego deska All mountain i miękkie buty. Deskę powinno się dobierać w pierwszej kolejności do wagi i do tego co chcesz robić na desce. Do szybkiej jazdy i lepszej kontroli przy prędkościach deska dłuższa. Skoki freestyle deska krótsza.

 

Szczerze mi by było szkoda wywalić 700 zł na używki tym bardziej, że nie wiesz co dostaniesz w jakim stanie ślizg/rdzeń/krawędź na zdjęciach to z reguły niewiele widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak przedmowca jezdzilem 3 lata temu pierwszy raz...nauka szla w ekspresowym tempie...na poczatku to tylko zjazd nic wiecej nie mam zamiaru skakac na wszelkiego rodz. hopach

deska ktora pozyczylem ma 160cm...ja mam 188 i waze 76kg...czyli mowicie aby lepiej poczekac na zakonczenie sezonu i wtedy kupic??a poki co to mam od kogo pozyczac wiec nie powinno byc problemow z nauka jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak przedmowca jezdzilem 3 lata temu pierwszy raz...nauka szla w ekspresowym tempie...na poczatku to tylko zjazd nic wiecej nie mam zamiaru skakac na wszelkiego rodz. hopach

deska ktora pozyczylem ma 160cm...ja mam 188 i waze 76kg...czyli mowicie aby lepiej poczekac na zakonczenie sezonu i wtedy kupic??a poki co to mam od kogo pozyczac wiec nie powinno byc problemow z nauka jazdy

Teoretycznie deska powinna byc od Ciebie "nizsza" o 20-25cm, rozmiar buta tez jest wazny, jesli masz duza noge to musisz kupic deske Wide. Jesli chodzi o wage to to juz zalezy od producenta, ale miescisz sie w tym nizszym przedziale wagowym, wiec wg. mnie deska 165-168 bedzie dla Ciebie idealna, 160 bedzie za krotka. Ja majac 180cm wzrostu kupilem sobie 158.

Jesli chodzi o twardosc - na poczatek miekka deska i miekkie buty zeby latwiej bylo nauczyc sie kontroli nad decha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 187 i deche 165 - jako allmountain sprawdza sie idealnie, ale z naciskiem na freeride, do freestyle za dluga. Natomiast do parku do 160 wcale nie bedzie za krotka, osoby jezdzace tylko tam maja deski ktore wrecz wygladaja smiesznie krotko, ale tricki na tym da sie robic zdecydowanie latwiej. Co do twardosci to wszystko miekkie (buty, deska), wybacza wiecej bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasada wyboru deski pod względem długości powinna być taka że ma ci sięgać do brody. Pracowałem troche w sklepie snowboardowo narciarskim. Jeżeli chcesz kupować to poczekaj na koniec sezonu i albo kup nową albo używaną po jednym sezonie (też można w super cenach super deski znaleźć) ale to bardziej na ebay-u. Ja osobiście bym kupował używkę bo za cenę nowej kupisz dużo lepszą używaną (oczywiście jak będzie w ok stanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie pisać o doborze deski do brody bo to bzdura. Deski od paru sezonów nie dobiera się do wysokości raidera tylko w kolejności:

 

1.Waga

2.Rozmiar buta

3.Umiejętności i przeznaczenie

4.Wysokość

 

Według tego to ja powinienem jeździć na desce 150 cm co jest głupotą bo to deski dziecięce, a jak ktoś ma mniej niż 175 cm to wdług tego powinien jeździć na desce 145 cm totalna głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zmienilem zdanie wole juz kupic cos lepszego wiec moge przeznaczyc na deske +wiazania max 850zł

co sadzicie o tym? http://www.allegro.pl/item881874037_salomo...drake_czar.html

http://www.allegro.pl/item870154017_nowa_d...54cm_drake.html

mile widziane rowniez Wasze propozycje.Przypomne jeszcze ze mam 188cm wzrostu i waga ok 76kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego:

 

http://www.allegro.pl/item895237681_rossig...an_159_bcm.html

 

Fajna deska leciutka model 2009 drewniany rdzeń fajnie sie prowadzi miałem okazję na niej jeździć myślę, że mogłaby posłużyć Ci z 2-3 sezony, wprawdzie wiązania włożył do niej średnie, ale na naukę wystarczy później jakby Ci nie pasowały mógłbyś wymienić.

 

Ewentualnie jakbyś gdzieś dorwał Voelk Stroke były takie zestawy z wiązaniami chyba 839 zł kosztowały tez bardzo fajne deski w tym przedziale cenowym.

 

Ten Salomon Storm sobie daruj model 2007 czyli zima 2006/2007 czyli sprzed 4 lat to już przeżytek, Salomon pulse to też stary model i do tego ma słaby rdzeń to jakaś mieszanka drewna i włókna szklanego darowałbym sobie.

 

Albo coś takiego jakbyś znalazł http://www.sklepsnowboardowy.pl/show/158,V...Stroke-156-2010 jak znalazł dla Ciebie do tego dołóż wiązania za 200 zł był też model z wiązaniami Strapteca za 899 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowisz zeby mierzyc w tego ROSSIGNOL'a SULTAN'a lub Voelkl'a?

Ewentualnie jeszcze jakbym cos znalazl to pokaze i wyrazisz/wyrazicie opinie na ten temat...

 

 

http://allegro.pl/item902730289_komplet_sa...nowa_156cm.html

to zamawiam mam nadzieje ze to dobry wybor...?

Edytowane przez malcolm28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kasia33

o tym jeszcze nie bylo;)

 

oraz moze mi ktos polecic jakies dobre wiazania na deske najlepiej z allegro badz jakiegos sklepu internetowego;)

 

cos w stylu tego

 

- http://allegro.pl/item286136161_ostra_wypr...lb_60_alu_.html

Przejrzyj ofertę Presto. Jest to jeden z lepszych sklepów sportowych w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...