Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

a druga sprawa mialem stabilnosc na 920 d0 1.31vcore ,1.31 vtt ..4.1 (195x21).wszystko bylo stable na xp..wsiadlem na viste i masakra( czy to normalne?)

Przy wyżyłowanym OC normalne. Zwłaszcza po przejściu na x64.

jak sprawuje sie wam hyper pi pod vista

BSODy i inne ... generalnie nie działa. Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyżyłowanym OC normalne. Zwłaszcza po przejściu na x64.

 

BSODy i inne ... generalnie nie działa.

 

u mnie pi działa bez zarzutu, jak jest przekrecony to wtedy sie wysypuje, przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sie wlasnie obawiam ze zniknie. Why?

1. Tekst Intela, ze 920 bedzie dalej sprzedawany w najblizszej przyszlosci, przy czym nie okresla ile to bedzie trwalo

"First, the Core i7 920. Despite being told quite the opposite just last week, Intel vehemently reaffirmed the i7 920 will still exist for the foreseeable future. However, there was absolutely no commitment to a timescale."

2. O 930 bylo glosno juz jakis czas temu, i o ile pamietam byla mowa o wprowadzeniu pierw 930 i 950. Potem sie to nagle pozmienialo i o 930 sluch zaginal. 950 i 975 juz sa na rynku, a o 930 cisza... a tu przeciez i5 nadchodzi wielkimi krokami.

3. Pozostawienie 950 i 975 dla platformy i7 faktycznie moze spowodowac brak chetnych albo ich znikoma ilosc.

 

I tak idac tym tokiem - 930 jak sie pojawi, to bedzie pewnie ze 100-150$ drozsza od 920 zeby byla bezpieczna granica i przerwa do i5, i 1366 stanie sie jeszcze bardziej elitarna platforma.

 

... no dobra, przynajmniej chcialbym zeby tak bylo , bo wtedy szczesliwi posiadacze 920 mieli by satysfakcje niezmierna z zakupu swietnego procka po niskich cenach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 920 nie zniknie (chyba że zastapią go 930 czy coś tego typu). Czemu? Bo tylko LGA 1366 pozwala pełne CF/SLI 2x16, a także na 3-way SLI/CF. Tak więc nie zostawią modelu kosztującego ponad 550$ by pełnił funkcję modelu najwolniejszego. Było by to samobójstwo, kto by tą platformę kupił?

Tu nie chodzi o samą wydajność proców, ale o całą platformę.

Zniknie jak wejdzie I5 2,8/2,93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 920 nie zniknie (chyba że zastapią go 930 czy coś tego typu). Czemu? Bo tylko LGA 1366 pozwala pełne CF/SLI 2x16, a także na 3-way SLI/CF. Tak więc nie zostawią modelu kosztującego ponad 550$ by pełnił funkcję modelu najwolniejszego. Było by to samobójstwo, kto by tą platformę kupił?

Tu nie chodzi o samą wydajność proców, ale o całą platformę.

 

Zniknie jak wejdzie I5 2,8/2,93

Dla mnie i920 jest takim Q6600... zobaczcie ile on się utrzymał na rynku i tak będzie w tym przypadku....

 

Tak naprawdę to ten procek pociągnął do przodu sprzedaż nowej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To kto kupi platformą na LGA 1366? Ile się inteligentów znajdzie którzy dadzą 2-3 razy tyle za 10-20% dodatkowej wydajności?

 

Nie ma szans żeby 950 został najwolniejszym modelem na ta platformę, a ceny o połowę mu chyba nie obniżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

w OCCT large prio high potrafi złapać 80C ;/ (4,3GHz@1,36vol.)), G.Skill DDR3 2000MHz 9-9-9-24 Trident 3x2GB, LC

nie sugeruj się moim vcore, można powiedzieć że proc odstaje od reszty ;/

widze,ze podobne objawy jak u mnie,podobne tempy,u mnie przy 4.2Ghz lapie przeszlo 80'C :D

u mnie narazie stanelo na 4.35Ghz i spi 16m po wielugodzinnych probach,zmianach biosow itd..rzygac mi sie chce :( bo to jedyny bench ktory przechodzi o reszcie mozna zapomniec

Dołączona grafika

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kto kupi platformą na LGA 1366? Ile się inteligentów znajdzie którzy dadzą 2-3 razy tyle za 10-20% dodatkowej wydajności?

 

Nie ma szans żeby 950 został najwolniejszym modelem na ta platformę, a ceny o połowę mu chyba nie obniżą.

Możliwe że tak będzie że jednak potrzymają I7 920

ale może to im kolidować cenowo I5

i na 1366 może zostać 975 tak jak było

z socketem 940 pod AMD

wszystko się okaże na początku września

lub szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale super pi czy hyper pi?

to i to dziala

puszczam hp na 8rdzeni i nie ma problemu

 

 

spi tez robilem testy na poprzednich stornach okolice 30stej w tym temacie i niema problemow, jak cos bylo zle ustawione to sie wysypywalo.

post-7045-1244119472_thumb.jpg

post-7045-1244119522_thumb.jpg

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i to dziala

puszczam hp na 8rdzeni i nie ma problemu

 

 

spi tez robilem testy na poprzednich stornach okolice 30stej w tym temacie i niema problemow, jak cos bylo zle ustawione to sie wysypywalo.

1m i prio normal tez mi przechodzi.

sprawdz jak mozesz 32m i prio powyzej normalnej (jeden w gore)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Idac za Wasza rada zainstalowalem Windowsa 7 i odrazu spi przeszlo :)

 

32mb

Dołączona grafika

 

16mb

Dołączona grafika

no moze juz niedlugo dolacze do grona bclk 220+ hehe,10minut temu zamowilem i7 920 D0 co prawda OEM,ale nie powinno to robic a moj zacny 21x200 :D na sprzedaz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze juz niedlugo dolacze do grona bclk 220+ hehe,10minut temu zamowilem i7 920 D0 co prawda OEM,ale nie powinno to robic a moj zacny 21x200 :D na sprzedaz ;)

to bylo z Biosu 221 Bclk :P ale i tak jak ustawie 221 czy 222 to pokazuje 220.8 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

u mnie z biosu max maxow to bclk 200 te 206 zrobilem w locie pod winda,bo nie bylo innej opcji,poza tym stabilnosc 4.3ghz w spi16M to jak dla mnie smieszne a 4.2Ghz wogole mnie nie zadowala,wiec moze byc tylko lepiej,bo jakos nie chce mi sie wierzyc,ze D0 bedzie mial problemy z osiagnieciem bclk 200

Proc dzisiaj bedzie do mnie wyslany,wiec na dniach powinienem ruszyc.Jak znowu trafie kiche to wymienie jeszcze raz a jak dalej bedzie slabo to wymienie mobo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie.

 

 

dziwna przedziwna sprawa..

moja 920 pod vista przechodzi hyper pi na 4.1 vcore 1.31 tylko przy vtt rownym 1.20 .przy 1.18 wywala przy 1.22 tez(vtt1.31 tez wywala).nie bylo by z tym problem ale occt na takich ustawieniach (1.31core ,vtt1.20) wywala.co na to mozna poradzic

 

 

czy sa jakies tabele ustawien vtt dla i7 (tzn ile procent vcore powinno wynosic vtt)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, jimmy1 ma Prolimatecha + 2 wentyle na nim i potrafil wykrecic 4.6 bodajrze - ja bym sie wiec nie zastanawial :) W sumie to podobna wydajnosc do TRUE.

True vs Prolimatech praktyczne testy

Dołączona grafika

 

Mam "tylko" jednego Noisblockera na Prolimatechu i ........... wystarczy nie jestem przekonany czy drugi wentyl by coś zmienił.Mogę z ręka na sercu polecić to chłodzenie.Nie znam lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z biosu max maxow to bclk 200 te 206 zrobilem w locie pod winda,bo nie bylo innej opcji,poza tym stabilnosc 4.3ghz w spi16M to jak dla mnie smieszne a 4.2Ghz wogole mnie nie zadowala,wiec moze byc tylko lepiej,bo jakos nie chce mi sie wierzyc,ze D0 bedzie mial problemy z osiagnieciem bclk 200

Proc dzisiaj bedzie do mnie wyslany,wiec na dniach powinienem ruszyc.Jak znowu trafie kiche to wymienie jeszcze raz a jak dalej bedzie slabo to wymienie mobo :D

Na re2 stabilnie 220 bclk może być ciężko z 215 już potrafią być schody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze,ze podobne objawy jak u mnie,podobne tempy,u mnie przy 4.2Ghz lapie przeszlo 80'C :D

u mnie narazie stanelo na 4.35Ghz i spi 16m po wielugodzinnych probach,zmianach biosow itd..rzygac mi sie chce :( bo to jedyny bench ktory przechodzi o reszcie mozna zapomniec

Dołączona grafika

eee o to moj sztrucel powoli sie rozkręca ;)

Dołączona grafika

trzeba uwazac na uncore i dobierac umiejetnie, tak to u mnie wyglada

nie wiem czy cos to dało ale dzisiaj posmarowałem CPU mazidłem diamet/carat i fucktycznie w stresie deko spadły temp.

:)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo Racuch nie rozpędzaj się tak, bo Ci na rachunki braknie :P Swoją drogą ciekawe jak moja fajtłapa na wodzie będzie chodzić ... ale to już nie ten dział :]

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Na re2 stabilnie 220 bclk może być ciężko z 215 już potrafią być schody

orthos,occt i inne testy stabilnosci mnie nie interesuja tylko zeby bylo stabilnie w 3dm i spi i te 220 zeby robil to bede happy ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawuje sie wam hyper pi pod vista

 

 

BSODy i inne ... generalnie nie działa.

 

3298221[/snapback]

To "D0" powinien zrobić :wink:

 

To zależy od płyty (i od sztuki IOH). Na mojej R2E na BCLK 220 D0 nawet do windowsa nie wejdzie, a na innym mobasie http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=570914.

 

A na UT

Dołączona grafika

bclk 220 i mem 2200, tego na żadnym innym mobo nie udało mi się odpalić.

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

pozyjemy zobaczymy,proc podobno robil 5ghz na evga classified chlodzony ss,wiec jak u mnie nie bedzie trykal tych 210-220 znaczy,ze mam slabe mobo i je sprzedaje od razu

juz na paru forach wyczytalem,ze te 220 bclk to nie kazda re2 robi(ryba tak zachwalal :) )

na obecnym procu nie ma mowy,zeby z biosu bootowalo na bclk 200+ kazda wyzsza wartosc konczy sie czarnym ekranem

no dobra nie ma co sie podniecac i przezywac,bo na tym forum jest juz pare osob(jacekz) ktore mialy C0 i po zmianie na D0 raptem wszystko zaczelo hulac elo :D-ja tez na to licze

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że wywaliłem proca a nie płytę :) raczej podejrzewałem gigulca :)

 

Spi pod vistą x64 zachowuje mi się różnie. Generalnei problem żeby cokolwiek policzyć.

Za to na LINUXie x64 działa bez problemów. jednak w stosunku do windowsów liczy próbkę trochę wolniej. Tak przynajmniej wynika z moich testów.

Poniżej 220x21

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dużą prośbę ... oto konkretny test dla profesjonalnego zastosowania i7 w którym jak widać sprawuje się świetnie poniewierając stare Xeony w 2 procesorowych konfiguracjach. http://www.benchwell.com/

Chodzi jednak o zegar ok. 4500 Mhz... nie jesteście od macochy :wink: więc chyba sobie z tym poradzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prosbe moze mi ktos powiedziec jaka bedzie roznica w wydajnosc DDR3 1600MHz 3X2GB na timingach 7-7-7-20 albo 8-8-8-24 procek podkrecony na 19*200 (3,8GHz) ram nie krecony i raczej nie bede krecil tylko nie wiem ktore kosci wybrac czy tansze 8-8-8-24 czy doplacic (jesli jest sens ) za 7-7-7-20 ( DDR3 Corsiar 1600Mhz 3X2 GB) roznica w cenie 120 zl

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...