Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

[V]*[A]=[W]

więc teoretycznie każda z czterech linii 12V może bezpiecznie "podać" 240W (12x20)

 

ale jednocześnie natężenie prądu wszystkich czterech linii nie może przekroczyć 52A (wg specyfikacji producenta Twojego zasilacza) - jest to około 625W.

 

ZAKŁADAMY:

gdyby grafika na linii 2 "obciążała" ją na 10A (120W)

cała reszta na linii 3 i 4 łącznie obciążała by na 10A (120W)

to dla dyspozycji proca i mobo i tak pozostaje 20A (240W) na linii 1

 

Więc niby komplet powyżej "bierze" 480W, ale z racji linii 1 jest już u granicy swojej wytrzymałości.

 

Gdyby te 52A były na jednej linii to do dyspozycji cpu+mobo miałyby jeszcze dodatkowe 12A (dodatkowe 144W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 460W firmowy - i7 na 3.2 GHz default (965XE) & R2E & grafa na PCI, brak dysków, napędów itp, tylko pendrive i 3x2 GB na 1333 MHz - przechodził memtesta ok, ramy podkręcone na 2000 - nie wchodzi do memtesta,

Zasilacz 560W firmowy - ten sam konfig jak na górze, te same mhz na procku, 2000 chodzi memtest stabilnie

 

Więc ja do i7 bez zasilacza 750W markowego bym nie podchodził, a i tak nie puszczam i7 na zasilaczu poniżej 1050W bo to wpierdala prądu do brzucha jak ta lala

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no teraz to jest jasniejsze czemu padlo, a tu jeszcze gtx275 dojdzie...chyba bedzie krucho na tej 650W :/ widze ze 750W ma juz 6 lini 12v po 20A , to juz znacznie lepiej...moglem isc w 750 :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej weź dobrą 850 z jedną linią 12v a nie jakieś wydumki po 6 i więcej linii ;)

 

EDIT:

Zalman GS1000 NOT! powered by BeQuiet P7 650W(rma) :lol2:

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Mi 650W z siga ciągnie i7 i 2x GTX260 w SLI bez żadnego problemu, i wcale się nie poci ;)

dokladnie :)

 

echh panowie straszycie a zasilka z siga ciagnie 3dmarki i7 920@4.5ghz i 2x260@700/1200 bez zadnego problemu,nawet sie nie grzeje :)

 

ilear

moj ma 6lini po 20A ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie :)

 

echh panowie straszycie a zasilka z siga ciagnie 3dmarki i7 920@4.5ghz i 2x260@700/1200 bez zadnego problemu,nawet sie nie grzeje :)

 

ilear

moj ma 6lini po 20A ;)

tylko jakie w sumie moze dac natezenie pradu bo to sie tak nie dodaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem szczerze ze z tych zasiłek które widziałem i o których czytałem Enermax Revolution jest naprawdę bezkonkurencyjny pod każdym względem.Prąd stabilny jak skała ,cichy-wcale go nie słychać,zimny....no może ma jedną wadę kable mogły być lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

po 30 min. grania w Call of Juarez 2 nawet Tagan 1,3KW sie rozkrecił co wprawiło mnie w zdumienie, hałas jakis usłuszałem i po chwili stwierdziłem ze wentyl w nim szwankuje ;/

;)

jak przy wszystkim trzeba miec tzw. farta, nawet jakis tam Enermax Revolution moze po 2 dniach wyzionąć ducha

p.s.

ostatnie dni sa dość ciepłe i wszystko dostaje po gluteus maximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

tylko jakie w sumie moze dac natezenie pradu bo to sie tak nie dodaje

szczerze powiem,ze nigdy sie nad tym nie zastanawialem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a 920 ~4 Ghz + RE2 + gtx 260 216sp styknie Tagan BZ 800W ? Do tego jakaś nowa grafa na pewno dojdzie z czasem. On ma jakiś tam przełącznik turbo, niby jakaś jedna mocna linia wtedy jest, ale nie bardzo kumam.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Corsaira 750W z linia 12V - 60A i mam Xeona W3520 + gtx 280 wiec powinien spokojnie dac rady ten Tagan. Z tym turbo, to jest pewnie tak, ze nromalnie zasilacz ma, powiedzmy 4 linie 12V po 20A kazda, a jak sie wlaczy turbo to pewnie ma jedna mocna linie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem,ze nigdy sie nad tym nie zastanawialem :D

to wedle tych informacji max 60 A w sumie

 

http://zenfist.pl/be-quiet-dark-power-p7pro-750w-p-2301.html

 

 

 

np w moim jest 99A a powinno byc 112A

 

http://www.gigabyte.com.tw/Products/PowerS...N%20Pro%201200W

 

chociaz tez nie wiem czy to prawda te 99A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xtreme:

z tymi amperami jest tak, że gdybyś obciążał każdą linię z osobna to nie możesz przekroczyć natężenia dla konkretnej linii.

Natomiast jak zaczynasz obciążać kilka linni na raz (czyli normalna eksploatacja kompa) to suma amperów na obciążonych liniach nie może być większa niż określona przez producenta wartość - w Twoim przypadku 99A.

 

@Blue:

 

Gratuluję zasilatora :) wg mnie jest to najlepszy ogólnodostępny model zasilacza :)

Edytowane przez Ostyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nawet glupi kalkulator bequieta sugeruje mi 750 ... fuck normalnie ze tez postanowilem przyoszczedzic przy zasilaczu :) Na tych wszystkich testach i poborach mocy, nikt kuzwa nie wspominal ze pobor mocy kompa w W jest mniej wazny w przypadku i7 i podkrecania... znow madry polak po szkodzie :)

 

@Blue

z taka zasilka to ty pewnie i 2xi7 bys na plycie podkrecone uciagnal :)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj datasheeta by mieć dokładną odpowiedź, ale pewnie do 0 stopni jak to w większości półprzewodnikó jest. Jak wiadomo używanie na minusowych temperaturach w teorii wydłuża życie krzemu, pod warunkiem, że go nie podkręcasz i masz dobry sposób na izolacje.

 

A z ciekawości, co wypiłeś, że masz takie pytanie? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a 920 ~4 Ghz + RE2 + gtx 260 216sp styknie Tagan BZ 800W ? Do tego jakaś nowa grafa na pewno dojdzie z czasem. On ma jakiś tam przełącznik turbo, niby jakaś jedna mocna linia wtedy jest, ale nie bardzo kumam.

Mam BZ 700W i konfig jak w sygnaturce. Wystarcza więc twój 800W powinien spokojnie wystarczyć z mocniejszą grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

nie no panowie czytam posty wyzej i sie smieje :D

nie pytajcie czy firmowa zasilka o mocy 700W pociagnie i7 i gtx 260-280 bo logiczne ze pociagnie i to po dobrym O/C bez zadnego problemu

mam wrazenie,ze ktos tu sprzedaje mocne zasilacze i uprawia propagande :D-doslownie

 

sprzedalem wlasnie i7 920 i juz leci i7 950 D0 3986AXXX,wiem wiem lepiej bylo kupic B,ale cena byla zajebista,wiec sie nie zastanawialem :),zobaczymy,czy zabije moje 750W buahhaha

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blue:

 

Gratuluję zasilatora :) wg mnie jest to najlepszy ogólnodostępny model zasilacza :)

teraz popatrzylem na ceny tego enermaxa. prawie 2 razy drozszy niz moj ..nawet jak moj gigashit mialby mniec te 70 amper to i tak bardziej oplacalny do i7 niz ten enermax

 

1.4k za zasilke to przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoj ODIN (bez obrazy ale nazwę ma zajebistą) wiele tańszy nie był ;) choć trzeba przyznać że ma fajny bajer = soft ;)

 

poszperałem na stronie 80plus i mam pytanie ktoś wie gdzie można dostać zasiłki delta? :lol2:

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoj ODIN (bez obrazy ale nazwę ma zajebistą) wiele tańszy nie był ;) choć trzeba przyznać że ma fajny bajer = soft ;)

 

poszperałem na stronie 80plus i mam pytanie ktoś wie gdzie można dostać zasiłki delta? :lol2:

moj niestety softu nie ma bo to wersja pro..a ten bajerowany soft maja wersje gt..niestety jak ja kupowalem nie bylo jeszcze 1.2k gt tylko pro...(byla 800w gt) zreszta jeszcze nadal jak patrze na str gigabyte to 1.2 gt jest coming soon

 

go kupilem za 700zl z malym hakiem w komputroniku..wiec byl wiele tanszy bo ten enermax kolo 1.4k zl stoi

 

a kupilem go glownie dla tych 99A ..bo nawet jak ich tyle nie ma to ze 70 bedzie :D ..a cena i tak niezla jak na 70A :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 zł? na zagranicznych portalach odin pro 1.2kw stoi za ponad 300 $

 

no chyba że za czasów 2.2 $ :) ale wtedy pewnie i enermax był tańszy i różnica była mniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...