Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wtedy i Penryny potanieją. A jak ma się dwa proce o podobnej wydajności (mówię o grach i zastosowanaich domowych) w różnych cenach, to którego się bierze? Tańszego.

Tak, przy takim postawieniu sprawy masz rację. Ja miałem na myśli argumenty "procesor jest do pupy bo drogi" - drogi, bo nowy, po miesiącu czy dwóch stanieje i wtedy będzie można warunek cenowy brać pod uwagę - szczególnie do takich porównań, jakie Ty przytoczyłeś.

Z drugiej strony, Intel nie po to wywalał kupę kasy na nowy projekt żeby nie zapewnić mu stosownego udziału w rynku. Będą cięcia cen - wyższe w przypadku Nehalemów, niższe lub zerowe w przypadku starszej architeORT: ORT: ktury, więc różnica cenowa straci na znaczeniu, a finalnie za rok czy półtora dostaniemy ogłoszenie o wycofywaniu Q9xxx. Interes musi się kręcić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to może poważnie zniechęcić do nehalemów jeśli ktoś zamierzał je podkręcać:

Dołączona grafika

 

Mój poczciwy tagan u35 600W ledwo dałby sobie radę z tym monstrum. Ja rozumiem, że dodali mu kontroler pamięci i 8 mega cache no ale żeby system z 9800GTX pobierał w sumie 560W? To ja dziękuję. Lepiej brać yorkfielda ewentualnie poczekać na 32nm, albo jak kto woli, zmienić zasilacz na 900W i brać tą grzałkę.

 

Swoją drogą interesujące testy HT pojawiły się na egiełdzie, z wyłączonym HT nehalem w wielu testach jest słabszy od quadów. Szkoda, że yorkfieldy nie mają wielowątkowości. 8 wątków robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO baaaaaardzo podejrzane liczby.

Dla porownania :

http://www.tomshardware.com/reviews/Intel-...em,2057-10.html

 

Nie twierdze, ze TH jest nieomylne ale wzrost clocka procesora o 800 MHz (czyli okolo 20%) powoduje wzrost zapotrzebowania CALEGO zestawu na prad o 70%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle przeczytałeś wykres? i7 920 podkręcony został z 2,67GHz do 4 GHz - to daje 1,33 GHz a nie 800 MHz.

Faktycznie. Tak czy owak, to podkrecenie tylko procesora a mamy prawie dwukrotny wzrost poboru mocy przez system.

Tym bardziej, ze WATy z TH sa nieco inne niz z przytaczanego tu testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde tyle prądy to zżera a jak to się musi grzać po takim OC i w stresie :blink: . większy radiator i mamy kaloryfer (jak ktoś ma grzejnik elektryczny to nawet spory plus bo będzie go mógł wyłączyć i dogrzewać się procesorem :lol: )

Może i głupia prośba ale czy mogli byście zrobić taki mały teścik dla wszystkich.

A mianowicie Weście takiego Q9300 i asusa P5Q DELUX i wykręcicie go na maxa

Potem np Q9550 płyte DFI lanparty LT X48 i wykręćcie maksymalnie tego proca

i np QX9650 i DFI DK P45 T2RS plus i także wykręćcie na maxa

Oczywiście podkręcajcie używając zwykłego chłodzenia radiatorem z wentylatorem albo chłodzenia wodnego

A potem porównajcie tego Q9300 do I7 920( nie podkręconego)

Q9550 do 965

i QX9650 do tego extrema (nie pamiętam dokładnej nazwy :razz: )

 

Podajcie wyniki ale z gier pobór mocy i morzę jakiś teścik z konwersji jakiegoś pliku video a i oczywiście temperaturę

 

Ja i spora rzesza ludzi będziemy wdzięczni B-)

 

A kolejna fajna informacja mieli dostawę asusów i teraz jest ich aż 5 więc brać nie narzekać :D

Edytowane przez nukens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem przerazony tym poborem mocy :blink: czy oni oszaleli? :huh: czemu oni nie zrobią małego poboru mocy? a nie lepiej byłoby zrobic nową podstawke + lepszo o jakies 10-15% procek ale za to zjadający np 50% mniej prądu? mysle ze byłoby to lepsze rozwiązanie... ze szliby tak aby procek jak najmniej prądu zjadał... moc poczeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak to jest mozliwe przy podkreceniu proca o 800 Mhz zeby az o prawie 260 W wiecej procek pociagnal???

Kiepawy proces technologiczny, kiepawo się zachowuje przy podwyższonych napięciach, bardzo wysoki wzrost przecieków przez bramki zapewne, czyli pewnie kwestia dielektryków i grubości ich warstwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli że już mam nie zbierać na i920 :unsure: :D

Zanim dobierasz mogą nowy poprawiony stepping wypuścić :P Albo dozbieraj jeszcze na nowy zasilacz :P Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między nami a TH jest taka, że my napisaliśmy jak testy zostały wykonane. TH nie.

 

Ja byłem nieco zdziwiony, ale co fakt to fakt. Zarówno X58 jak i CPU produkują wystarczająco dużo ciepła, zeby w okolicy zrobiło się cieplej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee w sumie odnosnie tej grafy to mi sie pomieszało coś :D -> ale ram mogliby dac np 1600 albo 1800 a jest tylko 1333 ;) a chyba chodzą szybsze takty z tego co wiem ramu na tych mobach... tak? a moze sie myle hmm : >

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek (mam nadzieje) testy nowej platformy. Tylko chlodzenie jak narazie box. Czekam na nowe zapinki.

No to zacieram ręce... Chciałbym zobaczyć jakieś porównanie i920 do wykręconego na ~4GHz E8*** i w końcu dowiedzieć się jak jest z tym zużyciem prądu/grzaniem się kręconego 920 <_< Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek (mam nadzieje) testy nowej platformy. Tylko chlodzenie jak narazie box. Czekam na nowe zapinki.

 

Co tam fajnego zamówiłes, jaki cpu, mobo i ram? Ile cię kosztowała taka przyjemność?

 

Czekam równiez na testy, jak takie cacko sie sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze jak widzę te temperatury, to zdrowo daje to na wstrzymanie z zakupem.

Myślałem o i7 920@3.6-3.8 ale jak na thermalright ..jest 83c to hmmm.

Click

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeb@ny ale temperatury :blink: normalnie to na boxe pewnie można jajecznice zrobić (i jeszcze przypiec ją :razz: :lol2:) a tak serio to chyba poczekam na 22nm albo najwcześniej 32 ale to zależy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...