Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Dla porównania zawsze robiłem tylko 1M

I chyba będę musiał przeprosić, gdyz źle spojrzałem w zapiski i nie mam tam 1M przy tym zegarze dal i7 2.8GHz

Dla porównania 1M dla Q9550 4119MHz 12.641s

Vantage 15325, Cinebench 17274-51secund

i7 2.8GHz Vantage 15655 Cinebench 17433 50secund

i7 3950MHz 1M 10.636s

i7 3950MHz 16M 4m23.861s

Vantage 16511 Cinebench 22313 39 secund

Wiadomo różnice minimalne, i przy 2.8GHz bym pewnie tego nie odczuł.

 

jaki masz system operacyjny bo u mnie na viscie 64 cos pi sie wywala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te osiagi ??

Niby ma mrozumiec ze i7 2,8GHz w 3D Marku Vantage osiaga 15665pkt

a taktowany 4119MHz Q9550 w 3D Marku Vantage osiaga 15325pkt

 

te testy to chyba jakies z palca wyssane

 

 

 

Blue

b.t.w

u mnie w Viscie x86 Home Premium SuperPi tez sie sypie ,dziwne :/

moze jest jakas specjalna wersja pod Viste ?

 

UPDATE

 

Sciema i lipa z ta super wydajnoscia w 3D Markach i grach

 

warto sobie poLookac

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...eme_edition/21/

i tu : http://www.bit-tech.net/hardware/2008/11/0...45-965-review/5

 

moim skromnym zdaniem za pisanie nieprawdy powiny byc %

bo jak tu czerpac wiedze z takich pseudo informacji ?

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te osiagi ??

Niby ma mrozumiec ze i7 2,8GHz w 3D Marku Vantage osiaga 15665pkt

a taktowany 4119MHz Q9550 w 3D Marku Vantage osiaga 15325pkt

 

te testy to chyba jakies z palca wyssane

 

 

 

Blue

b.t.w

u mnie w Viscie x86 Home Premium SuperPi tez sie sypie ,dziwne :/

moze jest jakas specjalna wersja pod Viste ?

 

UPDATE

 

Sciema i lipa z ta super wydajnoscia w 3D Markach i grach

 

warto sobie poLookac

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...eme_edition/21/

 

moim skromnym zdanie mza pisanie nieprawdy powiny byc %

bo jak tu czerpac wiedze z takich pseudo informacji ?

 

no tez w to nie wierze zeby i7 @ 2.8ghz dawal lepszy wynik w vantage niz q9550 @ 4.1ghz....

3.8ghz tak ale nie 2.8ghz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi dlaczego mialbym tu kogos oszukiwac, jezeli bardzo chcesz to mozesz poszukac wynikow w dziale o q9550 i porownac je z tymi.

To nie moj problem ze nie umiecie uruchomic HSpi, mi dziala i tylko pozostaje mi sie z tego faku cieszyc.

Blue jak wroce do domu to wysle Ci dzialajaca wersje, jednak dopiero kolo 23, jak bede na silach.

Nie zamierzam tez sie z wami sprzeczac, przecierz wiecie lepiej.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was pytanie poniewaz widze ze juz jakis czas siedzicie na i7. chcialem poskladac nowego blaszaka wlasnie na tym procesorze ale w dziale ( co kupic ) powiedzieli mi ze szkoda wydawac kase i lepiej kupic core 2 duo. jakiego Wy jestescie zdania?? Warto zkladac na tym kompa czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was pytanie poniewaz widze ze juz jakis czas siedzicie na i7. chcialem poskladac nowego blaszaka wlasnie na tym procesorze ale w dziale ( co kupic ) powiedzieli mi ze szkoda wydawac kase i lepiej kupic core 2 duo. jakiego Wy jestescie zdania?? Warto zkladac na tym kompa czy nie??

jak kupujesz od podstaw to może warto, ja mając to co mam nie zmieniam platformy bo wydajność będzie podobna, a wywalać pieniędzy w błoto nie zamierzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz co z kasą robić i chcesz mieć najwydajniejszą maszynę to i7 jest super, ale weź pod uwagę fakt ze teraz zacznie taniec i z czasem tak jak koledzy napisali zaczną wychodzić mniej grzejące się proce.

Sam czekam na różne lepsze rozwiązania, oczywiście jak fundusze pozwolą, jeżeli chcesz coś za rozsądne pieniążki to polecam Q9550 taniej wyjdzie cała platforma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzedni komp to byl athlon Xp 2500 512 ramu i karta radeon 9200 128MB juz go nie ma :D poszed w swiat :D a teraz chcialbym kupic cos nowego ale i mocnego... a i7 wydaja sie ciekawa propozycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzedni komp to byl athlon Xp 2500 512 ramu i karta radeon 9200 128MB juz go nie ma :D poszed w swiat :D a teraz chcialbym kupic cos nowego ale i mocnego... a i7 wydaja sie ciekawa propozycja

to bierz i7, napewno jest troszke szybszy od q9550 , tylko mobo i ram znowu jest drozszy, no ale jak chcesz miec top to bierz i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekcz, pierwsza sprawa, nie ma programu który mi zmierzy temperaturę płyty głównej, więc ciężko jest stwierdzić jakie tam są temperatury. Osobiście podejrzewam, że są za duże radiator potrafi się ładnie nagrzać.

Zainspirowałeś mnie i postanowiłem zmierzyć to jakimś termometrem od miernika, sam radiator przy procku.

Bez wentylatora 92mm- 37 stopni- stress 43

Wentylator 92mm- temp 37 stopni- stress-39--everest 41 stopni płyta główna, jednak jest niezmienna, czy to stress czy idlle.

Dodatkowo jest oryginalny wiatrak od asusa na mofsetach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, allegro, ale targowałem się + odbiór w Wawce... jak na taki komplet to miła cena, ale i tak tanio to nie było :)

 

Cep jest wydajny, czekam na zapinke maniaka pod FC by ocenić czy warto cepa brać pod ln2 :) mobo intela naprawdę fajna jest jak się bliżej pozna ją :) opcje OC wyższy niż w tańszych asusach... ogólnie mocno zastanaiwam się czy w ogóle jest sens zmiany mobo :D

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Panowie mam pytanie. Widziałem screeny podkrecania 920 na 4,6 GH czyli prawie 100% a mam pytanie czy 940 tez ma takie możliwości ?? bo coś mi sie obiło o uszy ze tylko 920 ma rewelacyjne możliwości oc a pozostałe juz trochę gorzej. czy jest w tym jakaś prawda?? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie nie znam:) ale czy 940 nie ma mnoznika wiekszego o 2 punkty?? to jednak cos daje:) na extremesystems juz sie przekonali do 940 i ida w gore z nimi ale to FAKT nie oplaca sie dawac 1000 zl wiecej za wiekszy mnoznik i 200 300 mhz wiecej przy kreceniu...podobnie z 965 tez narazie wiekszosc wynikow i to osiaganych na ln2 przeciez nie jest spooro wiekszych od tych na ac z 920 (chodzi mi to o ta przepasc przy kreceniu c2d przy powietrzu a ln2) wiem moze bulcze ale takie cos zaobserwowalem...tak to jest po mojemu co nieznaczy ze to jakas oczywista oczywistosc:) XtremeAddict wiem wiem widzialem ta aukcje i tylko dlatego nie kupilem bo po doswiadczeniach z moim bonetrail balem sie tego mobo i balem sie ze nikt mi go nie kupi:) a tu prosze calkiem calkiem ale przynajmniej sprzet jest w lepszych rekach:) aaa jak tam e8600?? bedzie cos z niego??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój E8600 na FC zachowuje się jak dość dobry E8500 z C0, więc może ze 6.1 ghz zrobi na ln2, ale jak na e8600 to jest mało :) Ale jeszcze się zobaczy :)

 

Ta Intelowska mobo pod X58 jest niezła, konkurencyjna do innych według testerów, u mnie pod AC fajnie lata. Szkoda, że 965XE mają QPI walle - wiekszość nie robi ~ 160/170+, 920 robią minimum 200 :D . Mój też taki jest z tego przedziału niestety (max boot 190 na singlu), ale mnożnik odblokowany ładnie to nagradza. Zależy kto co i jak lubi, ale mobo naprawdę fajne. Niestety nie wróżę temu najlepszej przyszłości pod ln2 czy choćby FC, nie mam pojęcia jak to zaizolować bez lakierów itp. Przy sockecie zbyt dużo kondziołów itp.. pod ac/wc i 24/7 mobo bardzo fajna... jak to intelowskie mobo - pancerna :D

 

Moją płytkę intelowską przygarnie najprawdopodobniej Raptor :) a ja pójdę tak jak mam to w zwyczaju w jakiegoś Asusa :)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś na XS "Insulating with eraser" w dziale DI/LN2? Jesli nie to zobacz, świetna sprawa, w pl to się nazywa gumka chlebowa i jest do kupienia na allegro albo w sklepach do plastyków. Tak w ogóle to może byście się do ekstremalnego przenieśli, bo tam ostatnio taka pustka, że szkoda gadać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...