Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

ja troche przesunalem zakup swojej platformy na luty...sesja sie zbliza i bym ja zawalil...ale to nawet dobrze poczytam wiecej wciaz sie zastanawiam co wybrac...wiec tak o ile wiem to nie ma narazie nowszej rewizji i920?? sa tylko serie czy warto tu zwrocic na ktoras szczegolna uwage?? i tak w pl bedzie pewnie ciezko dostac bo wiele tego nie ma...ale po ten watek co bym mogl pytac:) mmm wciaz mysle nad plyta ze wzgledu na cene chcialbym zeby zostala na dluzej wiec szukam czytam i szukam padnie pewnie na dfi...bo rampage II drozszy a dfi lepsze...i pamieci nic lepszego w polsce znalesc niz ocz 1600 platinium nie umiem ale i tu mam korzysc ze strzymalem sie z zakupem bo maja sie bojawic ocz blade...no wiec nie nudzac soba za jakis miesiac powinny sie w tym temacie pojawic i moje wrazenia z uzytkowania tej platformy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę przez weekend pomęczyłem mój zestaw. Oto pierwsze testy. Niesety z BCLK dalej nie pojadę bo mam lipne ramy. Muszę upolować coś konkretniejszego. Mnożnik x6 niestety kompletnie niestabilny.

 

Vcore=1.4V w biosie. Prawdopodobnie da się obniżyć. Turbo=enabled. Inne napiecia na obrazku :)

 

Giga-but bios F4j-beta :) Jest jeszcze zapas bo temperaturki nie ograniczają :)

 

Dołączona grafika

Co do pamięci to te mogą być niezłe :)

http://ddr2.home.pl/product_info.php?produ...28d84af9379fc81

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie szczególnie do jacekcz i Worms14 i do wszystkich userów PPC :)

Czy odczuliście przejście z E8600(jacekcz), Quad(Worms14) na i7 920?

Chodzi mi szczególnie o prace w windowsie, rozpakowywanie takie typowe prace w windowsie i najważniejsze czy odczuliście kopa z przejścia na i7 w grach?

Wiadomo ze odczuwalny jest kop z przejscia z i7 w syntetykach ale w syntetyki sie nie gra na codzien.

 

jacekcz te tempy to na wodzie?

 

Mam dylemat czy przejsc z E8400@4,3GHz na i7, DDR3 juz mam zakupione, bym musiał wymienić mobo + cpu.

 

 

Czekam na odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie szczególnie do jacekcz i Worms14 i do wszystkich userów PPC :)

Czy odczuliście przejście z E8600(jacekcz), Quad(Worms14) na i7 920?

Przyrost mocy odczuwalny. Wszystko chodzi szybciej.

Powinno być jeszcze wydajniej jak zapodam pamięci w triple channel. Póki co mam jedną padaczną kostkę 2GB OCZ-ta - także single channel :)

W grach dużego zysku nie będzie. Ja praktycznie nie gram i na tym mi nie zależy.

jacekcz te tempy to na wodzie?

tak, woda

Mam dylemat czy przejsc z E8400@4,3GHz na i7, DDR3 juz mam zakupione, bym musiał wymienić mobo + cpu.

Ja przeszedłem z 3193025[/snapback]

jacekcz a co sadzisz o Ramach OCZ repeaper?? jak patrzylem na testy wypadły dosyc ładnie

 

REAPER 1866? Podaj link do testów.

Póki co zainteresowałem sie pamięciami TEAM XTREME. Decyzji o zakupie jeszcze nie podjąłęm.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REAPER 1866? Podaj link do testów.

Póki co zainteresowałem sie pamięciami TEAM XTREME. Decyzji o zakupie jeszcze nie podjąłęm.

 

nie moge znalesc w necie zeby Ci to pokazac ale tak mnije wiecej napisze :)

 

OCZ repeaper DDR3 1600

 

przy czestotliwosci 1333

7-7-7-20 napięcie 1,5v

 

przy czestotliwosci 1600 FSB 400

7-7-7-20 napięcie 1,91v

 

przy czestotliwosci 1808 FSB 452

7-7-7-20 napięcie 2,001v

 

przy czestotliwosci 1860 FSB 465

8-8-8-21 napięcie 1,97v

 

Wygląda to tak. Jesli cos jeszcze moge podac to piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ale pamietaj ze najlepszy efekt jest jak je zapuscisz w triple no i jednak lepiej jest miec te dedykowane dla i7 maja nizsze napiecia:)...ja rozgladam sie za ocz blade...a jak nie to na poczatek wystarcza zwykle platiunum cl7...jacekcz te ktore wypatrzyles hm ciekawe musze cos o nich poszukac:) ale co najwyzej stac mnie na 3x1gb:) na 3x2gb nie pozwole sobie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler pamięci w procesorze więc z VDIMM trzeba ostrożnie. Te pod i7 mają zalecane 1.65V.

tutaj piszą, że OCZ blade będą dostępne tylko w modułach 3x2. Cena pewnie będzie kosmiczna.

http://www.dvhardware.net/article32068.html

cena tutaj:

http://www.cclonline.com/product-info.asp?product_id=30391 :shock: :shock: :shock:

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wypowiadałem się na temat wydajności i7, mam takie samo zdanie jacekcz.

A co do pamięci które mają super zegary, to lepiej się nad tym zastanowić.

Ludzie na XS-ach , dużo dyskutują na ten temat i np: dla DDR3 2000, trzeba dać Qpi/Dram Voltage na 1.5V, gdzie dopuszczalne przez Intela jest 1.350v. Jak ci się proc spali to później napiszesz do Gskill, bądź innego producenta że zalecał takie wartości napiec Qpi by pamięci działały na takim zegarze. Przecież pamięci się nie spaliły tylko procesor.

http://translate.google.com/translate?prev...history_state0=

 

Wgrałem nowy bios do swojej P6T i napięcia wymagane dla stabilnej pracy poleciały w dół.

4GHz

Dołączona grafika

 

 

Jednak nie jest tak do końca wesoło, wczoraj wychodząc do pracy uruchamiając jakikolwiek program, automatycznie ustawiał się mnożnik 21. Dziś wróciłem patrzę jest mnożnik 12, uruchamiam programy i za diabły nie chce mi wskoczyć 21.

Czy ktoś z was tez tak ma?

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusa P6T Deluxe kupiłem pod Gus-em u kolesi, myślę że jeszcze by się coś znalazło.

 

Dziś się jeszcze trochę bawiłem w OC. Zrezygnowałem z mnożnika 21, bo mi się z niewiadomych powodów wyłącza. Przeszedłem na 20. Zapowiadało się pięknie 3.6GHz przy 1.18V, jednak już 3.7GHz nie chciało skoczyć nawet przy 1.3Vcpu. Zdenerwowałem się bo skalowało się pięknie do tego momentu.

Zjechałem z pamięciami na 550MHz(było 740MHz), i procek przy napięciu 1.20 zrobił 3.7GHz.

Denerwuje mnie to. proc ładnie się kręci, tylko wtedy kiedy nie podnoszę zegarów na pamięciach.

Ustawienia jakie miałem dla tych testów to:

QPIx18-1.3250V, CPU PLL-1.82, IOH-1.16V.

Pewnie jakbym podjechał z napięciem na QPI, to memki można byłoby lepiej ustawić, ale napięcie dla procka pewnie wzrośnie. Może jutro to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusa P6T Deluxe kupiłem pod Gus-em u kolesi, myślę że jeszcze by się coś znalazło.

P6T Deluxe to ja nie szukam. Napisałeś P6T (bez Deluxe), a to jeszcze inna płyta. :rolleyes:

 

Nic to... ciekaw jestem Gigabyte'a GA-EX58-UD3R, bo to płyta w naprawdę rozsądnej cenie.

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie mnie zjedziecie ze to nie ten dzial... ale Wy tutaj chyba bedziecie wiedziec najlepiej a chodzi mi o male pytanko a mianowocie czy bloczek Cube 2 bedzie dobry do i7 920. mowa oczywiscie o OC. chodzi o to czy bedzie wydajny czy lepiej cos innego kupic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...