Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

widzę że i7 zrobiło naprawdę furorę :lol:

A blue włącz (o ile się da) HT powinieneś dostać trochę więcej MHz przy tym samym napięciu i temperaturze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem wlaczenie HT znacznie zwiekszy temperatury i ograniczy OC

z drugiej strony ten proc z wylonczonym HT to tylko dla max GHz a nie wydajnosci :/

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blue, niestety powyżej BCLK 222 to juz domena DFI, FOX-a, EVGA CON. I tak się możesz cieszyć mój asus już na 220 nie chce współpracować, ani z D0 ani z C0 (ten drugi na foxie BR 100% stabilnie pracował na BCLK 220)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blue, niestety powyżej BCLK 222 to juz domena DFI, FOX-a, EVGA CON. I tak się możesz cieszyć mój asus już na 220 nie chce współpracować, ani z D0 ani z C0 (ten drugi na foxie BR 100% stabilnie pracował na BCLK 220)

te 220 w zupełnosci mi wystarczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blue, wrzuć jak możesz screeny z testami stabilności (prime95 blend, LinX mem 4096MB itp.) + odczyt napięć i temperatur (Asus PC PROBE, Real Temp). Bo widzę z Twojego podpisu bardzo wysoki wynik (4,5GHz na 1,4v) dla 24/7, niech forumowicze zobaczą, co potrafi naprawdę dobra sztuka 920 D0.

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że i7 zrobiło naprawdę furorę :lol:

A blue włącz (o ile się da) HT powinieneś dostać trochę więcej MHz przy tym samym napięciu i temperaturze :wink:

Spi robił z włączonym HT.

Wyłączenie HT daje wiecej MHz i niższe temp.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak na dobrą sprawę to HT daje coś w aplikacjach/grach wykorzstujących maks 4 wątki? A jeśli tak to czy daje więcej niż przyrost MHz możliwy po jego wyłączeniu?

 

Jeśli ktoś ma linka do jakiegoś porównania to bym poprosił, bo w goglach jakoś nic nie znalazłem, ale może nie wiem co wpisać.

 

A koleka nukens prawie na pewno chciał napisać "wyłącz".

 

EDIT. Przejrzałem coś na egiełdzie, stamtąd raczej wynika że HT nie daje nic, a czasem nawet przeszkadza w grach jedno- i dwuwątkowych. W programach też różnie bywa, istotny zysk jest praktycznie wyłącznie w programach wykorzystujących więcej niż cztery wątki.

 

Najwolniejszy Lynnfield chyba jednak nie będzie złym rozwiązaniem, o ile podkręcanie na tej platformie będzie sensowne.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qpi 1,45V, a ram 1,65V ale ustawilem nizszy dzielnik wiec szly na 1320MHz tylko B-)

 

ja mam u siebie qpi 1.325v (1.27v odczyt) na 4.5ghz i ramie 1730 cl8

 

jak masz u siebie CPU pll ustawione na powiedzmy 4.5ghz?

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z tym ze dojechala nowa zasilka (Enermax Revolution85+) ciag dalszy OC :rolleyes:

Test ponad godzine w Prime95 Small FFTs Xeon 3250 2.67@4.2Ghz bez turbo 20x210-chlodzenie niestety tylko powietrzem-Prolimatech Megahalems + 1 wentyl NoiseBlocker M12-P ,jak na powietrze to chybanie nie jest tak najgorzej z tempami :damage_wall:

Napiecia widoczne na scrinie :razz:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak .... Prolimatech Megahalems + Noiseblocker MF12-P

A masz jaki namiar na to chlodzenie i czy jest duzo wydajniejsze od Thermalright Ultra-120 eXtreme 1366. Bo nie wiem czy warto zamieniac + doplata ok 150 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

http://enthusiast.hardocp.com/article.html...W50aHVzaWFzdA==

 

Innych testów na razie nie widziałem, ale w tym TRUE wypada ciut lepiej, zwłaszcza przy wolnych wentylatorach. Do tego cena PM-a u nas kosmiczna, choć TRUE widzę też podrożał, przed kryzysem można było kupić poniżej 200 zł.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja widzialem test w ktorym proli byl lepszy :) Link Tak czy siak - za 310 zl niemasz nawet wiatraczka :( Zdecydowalem sie na noctue, za 280 bede mial az 2, a nie bedzie wiele cieplej (mysle 4..5stopni)

 

http://www.tomshardware.com/reviews/overcl...i7,2268-10.html

 

Bardzo ciekawy test, niewiem czy wszyscy widzieli - ustawilem specjalnie na podstrone z poborem pradu - masakra te wyniki!!! 400W na 4.0 w porownaniu do 100W mniej przy 3.8 - masakra :D Ale ogolnie bardzo fajny artykul :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chyba na początku nawet tutaj była mowa że po przekroczeniu pewnej granicy pobór prądu rośnie strasznie. Szkoda że nie podali napięcia w tym teście.

 

Ja mam nadzieję że Lynnfield bez problemu pozwoli na 180x20, czyli 3600 MHz (może być bez bez HT, bo najwolniejszy model duuużo tańszy). Usatysfakcjonowało by mnie to w więcej niż stu procentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do działania HT to mówiąc łopatologicznie

Mamy procesor z wyłączonym HT , obciążamy go w 100% ale tak naprawdę on jest obciążony na w 90% ponieważ powstają luki w danych

Gdy włączymy HT te luki w danych są zapełniane także procesor jest obciążony rzeczywiście w 100% a co za tym idzie wyższy pobór mocy>wyższe temp. i z 5% większa wydajność :lol2:

To by wyjaśniało prądo żerność i temperatury tych cepów

Wątek się ożywił :D od mojego ostatniego postu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te testy nijak się mają do połączenia Prolimatech Megahalems + Noiseblocker MF12-P .Prolimatech właśnie w tym zestawieniu jest najbardziej wydajny a przy tym dość cichy.

Tutaj jest takie małe porównanie możliwości wentyli.

http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&articID=892

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...