Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

jest 4.6Ghz i to juz chyba koniec mobo,szkoda ze nie moge zjechac na cl7 to by bylo ponizej 8min no i brak memsetu,lub cpu tweakera pod rampage dobija mnie :D

Dołączona grafika

nie marudź , krzywdy nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

nie marudź , krzywdy nie ma :)

no nie ma,ale walczylem jak lew i nie wywalczylem :(

4.61Ghz 8m01s

Dołączona grafika

 

btw:chyba sie pokusze o jakas lepsza pamiec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możliwe jest oc w granicach 5.xxGHz jednak napiecia przeważnie grubo powyzej 1.5v Czy przy dobrej wodzie jestem w stanie osiagnac te 5GHz z i7950?Jak myslicie?Temperatury mnie nie "zjedzą"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możliwe jest oc w granicach 5.xxGHz jednak napiecia przeważnie grubo powyzej 1.5v Czy przy dobrej wodzie jestem w stanie osiagnac te 5GHz z i7950?Jak myslicie?Temperatury mnie nie "zjedzą"?

zapomnij o 5ghz....przy bardzo dobrej wodzie 4.5ghz ciezko ustabilizowac na napieciu w granicach 1.5v a co dopiero 5ghz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ,nie ma bata zeby na najlepszym nawet WC osiagnac stabilne 4,8+ GHz

bynajmniej nigdzie takiego czegos nie czytalem , nie widzialem .

 

Do SP16M moze gdzies w okolicach 4.8GHz da rade pocisnac

ale na codzien to 4,6GHz raczej max dla najlepszych prockow i7950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że będziesz miał proca który robi 4,7ghz na 1,38V

No właśnie na kilka testów oc i7950 które czytałem tylko jeden potrzebował mniej niz 1.4v do osiagnięcia 4.8GHz.Cała duża reszta potrzebowała około 1.50-1.52v

Jeżeli chodzi o "stabilność" zadowole sie SP i markami.Procek nie musi chodzic 24h ,nie zalezy mi na tym jednak jeżeli nie zrobie 5GHz ....to gra nie warta świeczki <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Zależy do czego. Jak do SPi próbki 1M to pewnie jest to teoretycznie możliwe. Do pracy na co dzień 24/7 to sobie nie wyobrażam.

 

spi1m w super mega porywach i to jeszcze na fuksie :D

o innych benchach mozna zapomniec,nie wiem,czy komus na 965/975 udalo sie 5ghz zrobic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spi1m w super mega porywach i to jeszcze na fuksie :D

o innych benchach mozna zapomniec,nie wiem,czy komus na 965/975 udalo sie 5ghz zrobic ;)

Troszkę przesadzasz 5GHz od groma ludzi robi i liczy SP bez łaski.

Nawet zdarzają się i marki na 5GHz ,tylko nie mogłem sie tutaj doczytać jakie było dokładnie chłodzenie ,jednak napewno woda <_<

 

SP 32M to ja robie na 4.6 na powietrzu i marki równiez latają.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jimmy1

 

Przeciez i7 950 to normalny i7 920 stepping D0 tylko z innym mnoznikiem

Ja nie czaje co ty probujesz nam tu pociskac ??

Ze niby kupisz przecietnego i7 950 i pocisniesz wiecej niz na przecietnym i7 920 D0 ???

Oczywiscie jest taka szansa 1/10 :) albo i gorzej .

 

Gdzie w necie pelno wynikow z 5GHz na i7 950 ?? moze masz innego neta ?

 

 

Zreszta co mnie tam , zycze Ci zebys trafil proca co zrobi te wymazone 5GHz .

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokładnie chodzi o mnożnik.Jeżeli trafi mi sie taka sztuka i7 950 jak trafiła mi sie moja 920'tka to jest szansa na 5GHz.

 

Ze niby kupisz przecietnego i7 950 i pocisniesz wiecej niz na przecietnym i7 920 D0 ???

Nie mysle o "przecietnym" procku jeżeli myslał bym o przecietnym procku to siedział bym na C0 z 3.8GHz lub Celeronie i nie myslałbym o czym innym.

 

 

Nie chodziło mi o to ze net jest zalany reckami oc i7950 ,chodzi mi o to że nie ma użytkowników narzekających na oc 950'tki i jezeli jest juz jakiś test oc to własnie w granicach 4.7-5GHz i wyżej ale juz na ciekłym azocie lub "innym" freonie.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie

 

sam mialem juz dwie sztuki..przecietne.

 

chlopaki tutaj tez maja kilka sredniakow.(jedna idzie ciut lepiej inna slabiej)

 

ale tak naprawde to ty masz jedyny taka rakiete..chociaz dla mnie jezeli nie przechodzi prime ,occt, hyperpi to to nie jest stable..ale przyznam ze sztuka i tak pierwsza klasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

jimmy1

 

Przeciez i7 950 to normalny i7 920 stepping D0 tylko z innym mnoznikiem

Ja nie czaje co ty probujesz nam tu pociskac ??

Ze niby kupisz przecietnego i7 950 i pocisniesz wiecej niz na przecietnym i7 920 D0 ???

Oczywiscie jest taka szansa 1/10 :) albo i gorzej .

 

Gdzie w necie pelno wynikow z 5GHz na i7 950 ?? moze masz innego neta ?

strzal w dziesiatke ;)

jimmy1 i ddr2 sa naprawde optymistami,gdzie sa te hordy super elo prockow robiace 5ghz na powietrzu,jakos patrze po hwbocie,xs,ocx i nie widze za bardzo :)

 

pare dobrych sztuk to nie pelno jak juz Mario2k slusznie zauwazyl,zawsze trafialy sie rodzynki,ale nie przesadzajmy

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało popularne (cena platformy) te procki i jest problem z jakąkolwiek selekcją ;/

do domu te 4GHz styknie i czy jest to 1,2 vcore czy 1,35 w słabszych szt. to nie robi rożnicy, testy dla zabawy m-dzy 4,5GHz a 4,9GHz to i owszem ale nie 24/7 nawet na mega WC

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Twoim zdaniem jaka na dzien dzisiejszy jest najlepsza mobo dla i7 pod zabawe z oc, i nie interesuja mnie tu problemy z uzytkowaniem sprzetu do pracy 24 na dobe, tylko oc, z tego co patrze i czytam w kategori cena a mozliosci oc dfi dk nie ma sobie rownych...

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...