Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, przy LinXie czy innym Ci się wysypie a przy codziennym użytkowaniu nie... Ja bym się nie przejmował tylko zaczął pracować 'normalnie' i wtedy zobaczył czy wszystko ok :] Ale wiadomo... to wciąga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiadomo... to wciąga...

no wlasnie :D czlowiek juz ma niby dobre ustawienia do pracy..ale to ciagle za malo. Ja chce byc pewny ze nizej z V nie zejde juz, a z tym schodzi mi dluzej niz ze znalezieniem jakotakiej stabilnosci :)

 

@Mardok

do neta i filmow jade na 3.4 all auto z 0.94vcore w idlu :) Teraz szukam optymalnych ustawien z HT on do gierek czy pracy z photoshopem i zdaje sie ze te 4.2 bedzie ok, zreszta to i tak dobrze jak na AC mysle :)

 

poki co nie zauwazylem tych zwisow ktorych doswiadczalem wczesniej na 3.6 i 4.0 wiec jestem tym bardziej zadowolony. Popracuje pare dni na tych ustawieniach i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie wszyscy wiedza jako taka pelna stabilnosc to minimum 1h LinX'a

fachowcy twierdza ze 2-3h

Gdy zapodam LinX'a na obecnych ustawieniach ( 4.1GHz 196x21 z Vcore max 1.32 Vtt max 1.31 )

15-20 minut i cyk resecik ,

na takich taktach komp chodzi czasami 2-3 dni bez wylaczenia , nocki ;) [ Emule,torrent ]

czesto kozystam z rekompresji materialu HD AVCHD w Sony Vegas Movie Studio 9.0

rdzenie czasami obciaza w 90% przez 2-3 h , zero zwisow ,resetow itp

Grywam regularnie w GTA4 , BF2 i Crysisa Warhead ,

jak widac w takich zastosowaniach komp jest wystarczajaco stabilny .

Przypuszczam ze lekko polowa userow z tego threada to co ma w sigu nie wytrzyma wiecej niz 15-20 minut w LinX'sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie wszyscy wiedza jako taka pelna stabilnosc to minimum 1h LinX'a

fachowcy twierdza ze 2-3h

Gdy zapodam LinX'a na obecnych ustawieniach ( 4.1GHz 196x21 z Vcore max 1.32 Vtt max 1.31 )

15-20 minut i cyk resecik ,

na takich taktach komp chodzi czasami 2-3 dni bez wylaczenia , nocki ;) [ Emule,torrent ]

czesto kozystam z rekompresji materialu HD AVCHD w Sony Vegas Movie Studio 9.0

rdzenie czasami obciaza w 90% przez 2-3 h , zero zwisow ,resetow itp

Grywam regularnie w GTA4 , BF2 i Crysisa Warhead ,

jak widac w takich zastosowaniach komp jest wystarczajaco stabilny .

Przypuszczam ze lekko polowa userow z tego threada to co ma w sigu nie wytrzyma wiecej niz 15-20 minut w LinX'sie ;)

hehehe pewno masz racje,ludziska troszke przesadzaja,no bo jak by to wygladalo jesli mial e8400 robiacego 4----,to tu tez musi byc pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jade 24/7 na 4.2G@1.34V - jak były upały to tempy dobijały do 90st.C (AC), teraz lepiej i ok. 75-80st.C mam na procu - ale liczy 24/7 + GPU też swoje piekiełko robi

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jade 24/7 na 4.2G@1.34V - jak były upały to tempy dobijały do 90st.C (AC), teraz lepiej i ok. 75-80st.C mam na procu - ale liczy 24/7 + GPU też swoje piekiełko robi

ja mam niestety slaba sztuke i 1.34 -1.36 potrzebuje dla 4.1

o dziwo 4.0 robi na 1.28 wiec nie wiem czy jest sens walczyc o te 100mhz

 

bez HT natomiast 4.1 robi na 1.29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

pytanie

czy vcore 1.328 idle ,1,36 stress jest bezpieczne na 24/7

 

temp podczas normalnych aplikacji w normie..wiadomo linx dobija do 90 st

 

vtt1.2v

spokojnie,bez problemu

 

vtt 1.35v tez nie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze taki problem..troche kombinowalem z v i vtt

i co ciekawe..przy v 1.28 i vtt1.2 (bios),1.25(everest) mam stabilnosc na 4.0 z ht

przy jakimkolwiek zwiekszeniu vtt ta stabilnosc trace (zmniejszenie rowniez tak dziala)

co to moze byc?

 

 

wydaje mi sie ze to blokuje oc powyzej 4ghz bo by tu sie wieksze vtt przydalo..

 

a dawalem 1.32vtt i tez lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e to chyba tak nie dziala, ja dosc czesto mam tak, ze przy danych wartosciach vcore i vtt wchodzi do windowsa, i wywala sie dopiero po jakims czasie np, a jak zwieksze vtt to wogole do windy wejsc nie chce. Tu chyba musi byc odpowiednia wartosc vcore w stosunku do vtt zeby ladnie banglalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e to chyba tak nie dziala, ja dosc czesto mam tak, ze przy danych wartosciach vcore i vtt wchodzi do windowsa, i wywala sie dopiero po jakims czasie np, a jak zwieksze vtt to wogole do windy wejsc nie chce. Tu chyba musi byc odpowiednia wartosc vcore w stosunku do vtt zeby ladnie banglalo :)

no tak..tylko ja moge ziwekszac vcore do oporu a jak rownomiernie chce zwiekszyc vtt to [gluteus maximus]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jeszcze z was i7 920 C0 czy wszyscy juz maja D0 ?

mam i c0 i d0 a co???

 

odnosnie vcpu-vtt,wiekszosc cepow nie lubi wiekszej nartosci niz 0.05 wiec jak 1.35 to vtt 1.4,przy wiekszym rozjechaniu cep moze byc niestabilny,sa wyjatki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maax990 zgadzam się z tym, gdyż u siebie przy 1.275v z biosu i QPI na 1.35v nie mogłem uzyskać stabilności.... zmniejszyłem QPI na 1.337 i bangla :wink:

 

Linx'ek ładnie procka morduje...... w Prime95 miałem mniejsze temp ~4-5*C :blink:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzien podkrecania uwazam za udany. 4.2ht, 4.0ht i ...

 

17x201 HT off - idealny profil do przegladania neta, pracy z office etc. V na ramach 1.605

Dołączona grafika

 

Musze dorwac miernik ... bo mnie strasznie pobory ciekawia :)

 

Jak probuje ustawiac 17x205/6/7 to dostaje caly czas blue screen 0009C (pamieci z tego co Ostyn pisal), ale nie mam w tym wogole wprawy :( zwiekszam napiecie na ramach, ustawiam 9 9 9 24, nawet mnoznik na x6 zmienilem i dalej to samo, niewiem czy napiecie musze podniesc duzo wyzej czy co..

 

@seba

zrobilem porownawczy screen przedtem:

Linx 4096 vs prime drugi od gory test vs IBT

Dołączona grafika

 

tak swoja droga to cos ty AC zalozyl na proca :D? Patrz na fotke, bo to akurat przy 4.2 i podobnym napieciu (1.23 bios) ... tylko 8-10 stopni wyzej?

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilear zażartował pytając się tym czy złożyłem AC na CPU :D po prostu robiłem stress z bez podnoszenia wentylków, śmigały na około 600RPM :wink: Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to troszke tlumaczy, jak skrece wentyle tempy 4-5stopni w gore, to by wtedy 15 roznicy bylo - juz to jakos wyglada ;)

 

zeby pusto nie bylo, rekordzik tymczasowy :D of kors brak pelnej stabilnosci (superPi zdazylem zrobic przed zwisem ;) ), ale przynajmniej jestem na tropie

Dołączona grafika

 

wyzej dostaje 9c znow, pamieci...a tu zielony jestem :(

 

 

edit:

szybkie pytanie kolejne - robiac testy LinXem, powinno sie nic innego na kompie nie robic? Bo czasami przegladajac neta na ff mam zwisa, ostatnio po 1.20h na ostatnim tescie

edit2:

w sumie glupie pytanie, jak jest stabilnie to sie nie zwiesi i inne aplikacje powinny dzialac :D

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam i c0 i d0 a co???

 

odnosnie vcpu-vtt,wiekszosc cepow nie lubi wiekszej nartosci niz 0.05 wiec jak 1.35 to vtt 1.4,przy wiekszym rozjechaniu cep moze byc niestabilny,sa wyjatki...

 

ile podkreciles C0 i na jakich napieciach i jakie temp masz na nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...