Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

A i owszem. Z moją jednak nie jest tak źle :)

BRAVO Giga-Byte :)

mialem kilka plyt w reku i cyrki z uncore i ramem zaczynaja sie kolo 1950,najlepiej z przetestowanych (asus p6t asus revo,dfi)wypada dfi,ktora liczy pi32 na 2200,a stabilnie robi 2000 na vtt 1.4( o ile kiedykolwiek dfi bedzie stabilna :) ) Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem kilka plyt w reku i cyrki z uncore i ramem zaczynaja sie kolo 1950,najlepiej z przetestowanych (asus p6t asus revo,dfi)wypada dfi,ktora liczy pi32 na 2200,a stabilnie robi 2000 na vtt 1.4( o ile kiedykolwiek dfi bedzie stabilna :) )

 

Na jakich biosach bawiłeś się na DFI?

Najlepsze do pamięci są właśnie DFI UT i Evga Class (jeszcze MSI Eclipse+ może być bardzo przyjemna), tyle że DFI trochę przekombinowało w nowych biosach i jest coraz trudniej ustabilizować wysokie takty. Ale dobry proc 2000 cl7 zrobi nawet na słabszych płytach.

3365633[/snapback]

A i owszem. Z moją jednak nie jest tak źle :)

BRAVO Giga-Byte :)

Co ten screen wnosi do kwestii prowadzenia pamięci? Ważna jest i płyta i cep, prawda jest taka, że hypery mają sens tylko do zabawy i testów. A jeżeli chodzi o bclk to na DFI i Classie można zapuszczać occt large przy wyższych taktach bclk (klik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ten screen wnosi do kwestii prowadzenia pamięci? Ważna jest i płyta i cep, prawda jest taka, że hypery mają sens tylko do zabawy i testów. 

Nic nie wnosi. Chodziło o pokazanie stabilnego bclk=219 dla cl8 a wcześniej 220 dla cl9. To szczyt możliwosci tej płyty.

Co do wysokiego prowadzenia pamieci niestety ale nie mam odpowiednich aby sprawdzić.

A jeżeli chodzi o bclk to na DFI i Classie można zapuszczać occt large przy wyższych taktach bclk (klik).

Wiadomo o tym nie od dziś. GB i inne płyty tutaj nie podskoczą i wszyscy o tym wiemy. Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zibi,Dfi ktora mialem nie byla stabilna na zadnym biosie,o ile umial chodzic nie wieszajac caly tydzien w 8 dniu nawet wejsc do windy juz nie umiala,dochodzi do tego przezajebiste piszczenie na cosie hx1000w oraz nie wylancza kompa z windy,zreszta testniecie ja leci do was w poniedzialek.

Ale miala tez zalety przy pierwszym podejsciu do 2000 ustawilem vtt 1.4 i policzylo linxa,przy 1.5vtt policzylo pi32 na 2200,a obecnie testuje revo,2000 to 1.48v a 2150 1.575 i tylko 16m liczy

post-25454-1252841605_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problemik, a wiec jak dam pamieci 2000Mhz z cl 9 to w biosie i w cpu-tweaker pokazuje prawidlowo pamieci tzn 3x2048:

 

Dołączona grafika

 

a jak zmienie na cl 8 to wychodza takie walki:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaba1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde czyzby cl 8 na 2000mhz to juz by bylo za duzo??Ustawiam same 8-8-8 na 2000Mhz 200x21, i w miare jest stabilnie, tylko ze wlasnie pokazuje 4Gb i oczywiscie co za tym idzie i wydajnosc spadla drastycznie :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde czyzby cl 8 na 2000mhz to juz by bylo za duzo??Ustawiam same 8-8-8 na 2000Mhz 200x21, i w miare jest stabilnie, tylko ze wlasnie pokazuje 4Gb i oczywiscie co za tym idzie i wydajnosc spadla drastycznie :angry:

zapusc no linxa z calym ramem 20 lopow,bo chcialbym zobaczyc ta w miare stabilnosc i czemu widzi tylko 4 giga Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Kurde czyzby cl 8 na 2000mhz to juz by bylo za duzo??Ustawiam same 8-8-8 na 2000Mhz 200x21, i w miare jest stabilnie, tylko ze wlasnie pokazuje 4Gb i oczywiscie co za tym idzie i wydajnosc spadla drastycznie :angry:

wydajnosc spadla drastycznie????a czym sprawdzales,mozesz wrzucic jakis screen?

cpu-z pokazuje 6gb

 

 

ktos pytal ile bedzie pobieral i7 4Ghz+2x gtx 260,wiec juz mowie i obalam kolejne mity 1kw zasilaczy :D

 

win xp sp2

i7 950@4.5Ghz 1.45v/1.4v

2x gtx 260 700/1200 1.125v (dzieki za karty ;) )

rampage 2

3x1gb 900 cl8 1.65v

raptor 64gb

be quiet 750w dark pro

pompka laing plus 7x12cm fan 1500rpm,2x kontroler obrotow,mysz,klawa i monitor(musicie odjac sobie 52W,bo tyle pobiera a byl podlaczony pod listwe/watomierz)

testowalem wszystkie mozliwe benchmarki 3d na tych ustawieniach i najwiekszy pobor byl 595W odjac monitor 52W daje 543W

srednio ok 520W

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czyli dobrze sobie liczylem :) u mnie SLI z 275 i podkrecony i7 wychodzilo mi z wyliczeni 540 W gdzies, i 650W wzialem - zle chyba nie zrobilem :] Zapas na SLI jest...tylko jak te nowe radki beda tak dobre...to pewnie i tak sli nie bedzie :)

ten najwiekszy pobor to prime95/linx+furmark?

 

i jeszcze prosba, wez zmierz obciazenie pod prime95 przy 4.5 i przy stockowych zegarach, ciekawi mnie roznica

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czyli dobrze sobie liczylem :) u mnie SLI z 275 i podkrecony i7 wychodzilo mi z wyliczeni 540 W gdzies, i 650W wzialem - zle chyba nie zrobilem :] Zapas na SLI jest...tylko jak te nowe radki beda tak dobre...to pewnie i tak sli nie bedzie :)

ten najwiekszy pobor to prime95/linx+furmark?

 

i jeszcze prosba, wez zmierz obciazenie pod prime95 przy 4.5 i przy stockowych zegarach, ciekawi mnie roznica

 

ja u siebie na 2x4870x2 + i7 4.6ghz zrobiłem przy prime95+3dmark pobór na poziomie 1050W, mierzone watomierzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...