Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Trza powiedzieć, że Asus lepiej od GB się zachowuje, nie wyłącza się tyle razy przy zmianie napięć itp. w Biosie, szybciej startuje. I prawie zawsze się podnosi, jeszcze nie musiałem czyścić CMOSU.

hmmm... to twój GB rzeczywiscie był jakiś lewy :) start szybki ale po zmianie AHCI ROM na 1.20.

Mój działa bez pudła. mam jednak ochotę spróbować czegoś innego.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM mam 1600 8-8-8-24 1T, ale mały sukces, udało się LinXa, na 1.325v vcore, 1.35v QPI, ale zmieniłem CPU PLL na 1.88v, IOH mam na 1.2v, dałem CPU diff amplitude coś tam na 800mV i jest GIT

 

Jak dla mnie LinX najlepiej testuje stabilność.

 

Trza powiedzieć, że Asus lepiej od GB się zachowuje, nie wyłącza się tyle razy przy zmianie napięć itp. w Biosie, szybciej startuje. I prawie zawsze się podnosi, jeszcze nie musiałem czyścić CMOSU.

PLL u siebie mam na 1.9v na domyślnym właśnie LinX się wywalał (czy mniejsze wystarczy nie sprawdzałem), zmiana napięcia IOH u mnie nie daje praktycznie nic (oczywiście przy tych taktach, 20x200) natomiast tego "CPU diff amplitude coś tam" w ogóle nie ruszałem ale mnie zaintrygowało i na weekendzie sobie może przetestuję ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest coś takiego:

 

CPU Clock Drive [ 800mV]

PCI Express Clock Drive [ 900mV]

 

Przy tych wartościach proc najlepiej śmiga na wysokim bclk.

Na zmiany IOH CORE płyta reaguje. Zwykle wystarcza 1.1-1.16V , PLL=1.8V - żadnych problemów. Nawet przy niższym PLL niż 1.8V jest OK.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie LinX najlepiej testuje stabilność.

co Ty stary zaraz na forum Ci powiedza,ze musisz jeszcze w tym samym czasie wlaczyc prime95,bo linx to zadna stabilnosc :D

 

Trza powiedzieć, że Asus lepiej od GB się zachowuje, nie wyłącza się tyle razy przy zmianie napięć itp. w Biosie, szybciej startuje. I prawie zawsze się podnosi, jeszcze nie musiałem czyścić CMOSU.

heh ano widzisz..

wczoraj u kolesia bawilem sie gigabytem i w ciagu 30min dwa razy clear cmos

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami zdarza sie, że trzeba użyć tego przycisku - niezbyt  często. W końcu po to on tam jest.

Ja tam nie narzekam. 

Po przygodzie z P35-DQ6 nabrałem zaufania do GB. Póki co go nie straciłem :)

A może niedługo zagości EVGA class? któż to wie  :ph34r: Asus nie ma szans.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra małą zagadka ... mianowicie mnożnik 21x na 920, odpalmy LinX na 20x200 patrzymy na GFlops potem zmieniamy mnożnik na 21x i ponownie patrzymy na GFlops ... i teraz pytanie czemu mam więcej (czytaj szybciej) na 20x200 niż na 21x200 ? Czyżby ino jedno jajko leciało na 21x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może niedługo zagości EVGA class? któż to wie  :ph34r: Asus nie ma szans.

u mnie juz we wtorek E760 zagosci ;)

RE2 sprzedane,mam nadzieje,ze wymiana wyjdzie na lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra małą zagadka ... mianowicie mnożnik 21x na 920, odpalmy LinX na 20x200 patrzymy na GFlops potem zmieniamy mnożnik na 21x i ponownie patrzymy na GFlops ... i teraz pytanie czemu mam więcej (czytaj szybciej) na 20x200 niż na 21x200 ? Czyżby ino jedno jajko leciało na 21x ?

a jaką wartość GFlops ci podaje linx ?? tempy w normie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doleciala w koncu evga i na dzien dobry sie okazalo,ze to co cpu potrzebowal do 3.8Ghz stable na asusie tutaj starcza do 4Ghz

Dołączona grafika

21x190

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste nas BCLK interesi bardziej ;)

 

jak narazie wyglada to tak jak na re2 konczy sie w okolicach 220 bez wzgledu na mnoznik-podejrzewam,ze cpu nie idzie wiecej

evga ma duzo wiecej ustawien od asusa a ja dopiero raczkuje :D i nie mialem za duzo czasu na testy,narazie tylko zrobilem sobie stable 4.5Ghz HT On do 3dmarkow i leci 1.37/1.24v czyli lepiej niz asus

mialem troche problemow i tym sie zajmowalem od jutra wezme sie za o/c i bede informowal jak zawsze ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to,ze na re2 jest to ciezkie do osiagniecia a na tej plycie nie ma wiekszego problemu,chcialem to tylko podkreslic ;)

chodzi o ustawienia proc 4ghz+ i mem 2000+ a nie jakis tam wypas :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pelna stabilnosc byla z 4Ghz i 2000 w linxie powyzej mozna bylo zapomniec tak samo jak o spi32m powyzej 4.2Ghz,tak class to inna bajka na plus oczywiscie

wczoraj byla chyba premiera i7 960 ma juz ktos :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...