Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, czy porządny 270W zasilacz (Fortron) z 4 pinową wtyczką 12v, uciągnie zestawik złożony z i7 920, płyty R2 GENE lub DFI x58 JR, jakaś tania grafika z HDMI? Oczywiście bez żadnego OC itp.

 

Ja myślę, że powinien dać radę, ew. można HT wyłączyć, vcore obniżyć itp.

 

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC oczywiście nawet nie zakładam, zresztą niepotrzebne mi wtedy. i7 ma normalnie TDP na poziomie 130w, więc chyba da radę spokojnie. Po prostu został mi i7 i myślę czy by go nie wykorzystać w drugim kompie, bo za grosze mi się nie uśmiecha sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie ma bata, żeby uciągnął; 130W TDP, ale nie cała pobierana przez cepa energia idzie w "gorąc".

 

@Mardok - ale twój cep chyba nie jest aż taki nowy. Może teraz na sklepach są jakieś nowsze serie. Może ktoś ostatnio zakupował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój przyjdzie albo dzisiaj albo najpóźniej w poniedziałek..zamówiłem 2 dni temu. We wt doszła p6td deluxe, w przyszły wtorek mają być tridenty 2000 ;]

Test koło śr/czw jak mi sie uda chłodzenie kupić

 

POZDr!

Edytowane przez michal1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zesz .. Przeciez ja mam u siebie TR z 2 wnetylami 120 na 1100obr i na 2.8ghz (turbo sie wlaczylo) mam 40 38 40 36. Przed wyłączeniem C-state miałem 37C. Dodatkowo w budzie są jeszcze 4 wentyle.... Chyba, ze moj podkładka mod pod zapinka TR pogorszyl docisk zamiast go poprawic bo pasta też AS5...

Chyba czas zająć się fatkycznie garncarstwem bo kompy juz mi na nerwy działają.. albo padają części jak muchy albo chodzą jak pożal się boze...

 

 

na 4.0ghz z HT 1.3V mam w idlu 47C, a w stress 92 i chyba jeszcze rośnie... co jest grane ?! na poprzednim Asrocku miałem 83C w lynx, a od tamtego czasu dalem mocniejsze wentyle... powinno być lepiej a jest gorzej. Może to wina asusa ?

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...