Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj zrobie testy na 3.8ghz i zapodam co udało się osiągnąć, do wyjadaczy w temacie mamkilka pytań odnośnie kilku opcji w biosie: IMC CONFIGURATION (enable lub disable co daje włączenie lub wyłączenie) , CPU CLOCK AMPLITUDE CTRL ( to bardzo mnie interesuje, standardowo ustawione na 800mV dałem na 900mV bo dosyć ostro fsb kręce 210mhz a w manualu pisze "may help fsb o.c., i tu pytanie jaka bezpieczna wartość no i jak u was w praktyce jest z tą opcją

 

zrobiłem test na prądożerność zestaw bez monitora (procek 3.8ghz 1.3v obciążony linx grafa w ide) pobiera 316w mierzone watomierzem vellman

po kilku testach 3,8ghz udało mi się osiągnąć przy 1,275v, dość spore znaczenie ma u mnie 1.8 PPL Voltage Setting dałem na 1,9 i jest znacznie stabilniej przy niższym vcore procka, jeszcze muszę popracować nad vtt voltage choć z drugiej strony 1,3v straszne nie jest, generalnie bez chłodzenia wodnego z kiepskim prockiem nie ma się co brać za oc a o 4ghz na co dzień można pomarzyć na chyba że ktoś lubi ciepło w pokoju i hałas jak na w fabryce konserw

załączenie opcji CPU Vdroop Compensation daje możliwość pracy procesora na standardowym napięciu przy 3,8ghz zastanawia mnie czy ta opcja nie wpłynie na żywotność płyty głównej, flamingblade daje rade tylko foxconn mógłby sie bardziej z biosami postarać, nie dość że na stronie pomylone pliki z biosami (raz wgrałem bios od wersji gti) to jeszcze nowe bety nie sprawdzone wcale nawet systemu nie idzie na nich

załadować

 

po całym dniu testów ustawiłem 3,8ghz vcore def pamięci 1140mhz na cl8 1.5v vtt 1.22v, reszta napięć standardowa i tak zostawiam ustawiony sprzęt, cicho i w miarę "chłodno" jeszcze pytanie czy w 3dmarku vantage 17400 punktów to wynik prawidłowy (wynik uzyskany bez wsparcia gts250 jako physx)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że trafiłeś procka, który bardzo źle będzie kręcił pamięci. Tak mi się wydaje po tym jak ustawiłeś niskie MHz memek. Pewnie jakbyś przestawił na wyższe MHz memek to i vcore należałoby do góry podnieść, nie mówiąc już o VTT. Spróbuj jeśli możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem mnożnik x8 pamięci lecą na 1520mhz, ale sypały błędami więc zapodałem i 1.55v i vtt na 1.29v (tu miałeś racje trzeba było podnieść napięcie kontrolera pamięci), napięcie cpu jest pozostawione na def, w sumie superPI nie liczę i wolę żeby wszystko działało przy jak najniższym napięciu, bardziej by mi zależało aby goodram wydał moduły 4gb (mam tylko 3 sloty ram na płycie a 6gb bez swapa pod vistą x64 to trochę mało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jezeli pytanie nie na miejscu , co myslicie o wykozystywaniu 4 rdzeni w wiekszosci aplikacji i gier

czy jest na to jakis trik ??

na Frazirze znalazlem takich gostkow co im prawie wszystko wykozystuje 4 jajka ??

http://www.frazpc.pl/b/249342

W moim wypadku czy to windows 7 x64 czy XP malo ktora aplikacja wykozystuje 4 rdzenie

moze to kwestia biosu , rodzaju plyty glownej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? W opcjach procka wszystko mam na def. Turbo wylaczone. Ustawilem tylko mnoznik, szyne i napiecie i tyle. A dolkladniej to musialbym zerknac.

 

Z tych ustawien ma wszystko na def.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, po prostu Foxconn nie ma możliwości regulacji Vcore z włączonym EISTem. Chodzi mi właśnie o coś na kształt offsetu o którym napisał wyżej Raptor. Na default to ja też mam, ale chcę więcej papu dać i mieć w pełni działający throttling.

Czyli mam już dwie płyty: DFI i Intel. Coś jeszcze?

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) wlasnie zaczalem zabawe ze swoim i7 i juz na samym poczatku natknalem na duzy problem... zmontowalem wszystko jak w sigu, na procesor nalozylem paste Liquid Proo oraz radiator Arctic Cooling Freezer Xtreme rev. 2 i bez zadnego jeszcze oc temp w stresie wygladaja tak: proc - 60 a rdzenie +/- 70... Czy to nie jest za duzo?? Mialem problem z rozprowadzeniem tej pasty bo to ciekly metal... moze w tym tkwi problem bo dalem jej za duzo/malo ?? Prosze o odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce sie czepiac ale kto ci doradzil ten cooler i ta paste ?

 

a co do tem. to oczywiscie skoro bez oc to sa za duze , albo co raczej malo prawdopodobne trafiłeś na jakas straszna padake ,wiec raczej szukaj przyczyny w rozprowadzeniu pasty i założeniu coolera moze gdzies nie dociska jak trzeba

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czapka procka może być krzywa, po za tym Arctic Cooling Freezer Xtreme nie jest królem wydajności, w sumie jak na swoją wielkość jest kiepskim chłodzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem z tą pastą wiele razy styczność - jak już uda Ci się ''rozbić'' kropelkę 'metalu' to rozprowadzasz po całej powierzchni procka 'na lustro' (cienko , tak żeby czasem nic nie wyciekło bokiem) . Z tego co wiem, to pasta też nabiera w pełni swoich właściwości dopiero po kilkunastu godzinach od wygrzania (więc może warto jeszcze poczekać...) Winą może być ponadto (i temu bym się bardziej skłaniał) słaby docisk do procesora/kiepski wentyl/przewiew w obudowie. Nie znam tego coolera więc nie pomogę, sprawdź sam jak to wygląda. No i trzecia sprawa to powszechnie wszyscy w temacie wiedzą że i7 to grzałki więc też nie ma co liczyć na cuda...

 

PS. Odradzam używanie Liquid Metal, na pewno jedna z najlepszych pod względem wydajności ,ale powoduje wżeranie się w powierzchnię cpu przez co ścierają się oznaczenia seryjne procka, co później może być kłopotliwe w przypadku wymiany gwarancyjnej...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina pasty że tempy są takie a nie inne, dasz Arctic Silver i możesz mieć jeszcze więcej stopni .

 

1. Nałóż pastę raz jeszcze (w sieci jest wiele instrukcji / filmików jak nakładać)

2. Sprawdź docisk procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalozylem ja jeszcze raz, dokladniej i tez zapomnialem o tym co powiedzial hyper_2002 ze ta pasta osiaga swoje wlasciwosci po parunastu h grzania wiec zostawie kompa na noc i zobacze jutro wieczorem. Pozostaje jeszcze kwestia radiatora, skoro mowiecie ze moj jest kiepski to co kupic innego ?? Ostatnio zaczyna mnie krecic tez temat wc... na prawde wydajnosc jest warta ceny w tym przypadku ?? Dzieki za wszystkie odpowiedzi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalozylem ja jeszcze raz, dokladniej i tez zapomnialem o tym co powiedzial hyper_2002 ze ta pasta osiaga swoje wlasciwosci po parunastu h grzania wiec zostawie kompa na noc i zobacze jutro wieczorem. Pozostaje jeszcze kwestia radiatora, skoro mowiecie ze moj jest kiepski to co kupic innego ?? Ostatnio zaczyna mnie krecic tez temat wc... na prawde wydajnosc jest warta ceny w tym przypadku ?? Dzieki za wszystkie odpowiedzi!!

Co do chłodzenia powietrzem, polecam znanego Thermalright-a 120 eXtr. bądź Prolimatech Megahalems. Miałem oba, temperatury na obu niemal identyczne + do tego 1 bądź 2 wentyle 120mm (najlepiej jakąś Noctue lub Noiseblockera o obrotach rzędu 1200-1500RPM). Chyba najlepsze chłodzenie powietrzem jakie możesz w tej chwili dostać...

 

A co do WC , powiem tak, sam niedawno się przesiadłem , w moim przypadku zanotowałem spadek temperatur w stressie o ~25C . Na pewno warto się tym zainteresować jeśli faktycznie procesor się grzeje ,a Ty chcesz z niego wycisnąć jak najwięcej. Proponuje na razie popatrzeć no możliwości twojego egzemplarza i później ew. myśleć o wodzie by podkręcić bardziej OC . Zależy co komu potrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnotowałeś spadek temperatur na WC w stresie o 25 stopni w porównaniu z Thermalright-a 120 eXtr. bądź Prolimatech Megahalems ??? :blink:

Moja grzałka na Ultrze przy 4GHz @ 1.35v wywalała się koło 100stC na WC max 68stC (screen'y gdzieś w temacie) nie jest to 25stC różnicy ale blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli szukasz dobrego chłodziwa to thelmaright ifx-14 jest rewelacyjny pod 1366, mam założony temperatury w stresie nie przekraczają 70c, przy traktowaniu 4ghz i 1.36v nie ma więcej jak 85c i to z jednym acutake 120mm 1150obr/min, radiator można kupić za 250zł co nie jest wygórowaną ceną, za takie monstrum, jedyny minus duży i obudowa musi być szeroka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Na moim 975 @1,4 nadal są rozsądne temperatury. I to nawet na Freezerze 7 Pro ( no tu to może juz mniej rozsądne ale nadal daje rade).

 

W każdym razie zdecydowanie Mugen II rządzi - i wydajnościowo i w stosunku cena/wydajność i cena/jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompa skladam koledze dlatego sie pytalem czy sie zmiesci na asusie rampage ,a ja mam to co w sygnaturce i mugenik dziala pieknie w idle ok 33 stopni a w stresie max 67-68 ( swietny jest oczywiscie z AS5 )

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...