Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Wymyślił sobie "grubo" żeby ludzie myśleli, że jedzie 4,7GHz 24/7, a on na stocku jedzie ROFL

Widzę, że nie wiesz co się w tym wątku dzieje. Masz problemy z właściwą interpretacją.

Na tym screenie co powyżej widzę p6t6 i i7 950 a w moim podpisie ud7 i 920. Cieżko się domyśleć, ze to drugi zestaw?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12GB, trident 200 cl9. tyle się udało ustabilizować. Dalej krzaki. nie wiem czy płyta coś nie świruje.

Na procu BOX chłodzenie. Temp wysoka mimo niskiego Vcore.

...

 

Te memki to i tak dobrze ci poleciały.

 

Mi na R2G nie wstawał przy 12GB. A na 1156 przy 8GB 1600MHz to był max absolutny - procek @ 3,8G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny. Szkoda, że również nie rozumiesz.

nie no. załamka.

usunąłęm ten wpis dla świętego spokoju. Koniec czepiania się.

ile mój proc potrafi to wiedzą osoby, które śledzą wątek.

Gdybym miał 4.7GHz to na pewno by się tutaj pojawił screen. Ci co są w temacie doskonale wiedzą, że to mało realne.

 

Te memki to i tak dobrze ci poleciały.

powalczę jeszcze. ogólnie nie jest źle. Myślałem, że zabawa się zakończy koło 1600 w najlepszym wypadku.

 

P6T6 mi się coraz bardziej podoba. 3.6GHz na BOX-ie :) i ramy 1800 cl9

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo tak, proc rewelka i napięcie rozsądne. Ciekawe jak wyżej bedzie się sprawował.

Tyle, że możliwości RAMu i cepa to nie jest sprawka mobo, tylko dobrego proca :-D Wiadomo, na innych płytach mogą być różnice, ale najwyżej kilkuprocentowe.

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prznar1: no tak, to jest moja ostatnia deska ratunku (a moze i pierwsza), juz pisalem i na 99% u Niego kupie. Ale ogolnie - jakie sztuki lapia sie na ta chwile, bo jakby tego nikt glosno nie mowi - pisalem o ludzi z allegro, pytajac jak poszly im zakupione ostatnio procesory - 100% odpowiedzi w stylu 'nie wiem, jeszcze go nie zamontowalem', albo 'nie znam sie na podkrecaniu, ale proc smiga az milo' :D

 

i centrum dezinformacji, a chcialbym przy okazji wiedziec, ze np. wszystkie D0 smigja na 3.6Ghz bez problemu, a 99% robi 3.8 albo nawet i 4.0... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem oferte D0 4.0Ghz 1.31V na powietrzu pod linxem 80-85^C. 1150 z FVAT. Chyba nie jest zle... A za 1050 D0 z tym samym batchem niesprawdzony w pudelku - chyba stowke mozna smialo dorzucic, dmuchajac na gorace... ;))) A nawet gdybym trafil na sztuke dobijajaca do 4.2Ghz, to pewnie i tak bym olal - 4Ghz to i tak kosmos jak dla mnie (default 2,66Ghz w porownaniu do wszystkich komputerow jakie mam w domu juz cieszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem oferte D0 4.0Ghz 1.31V na powietrzu pod linxem 80-85^C. 1150 z FVAT. Chyba nie jest zle... A za 1050 D0 z tym samym batchem niesprawdzony w pudelku - chyba stowke mozna smialo dorzucic, dmuchajac na gorace... ;))) A nawet gdybym trafil na sztuke dobijajaca do 4.2Ghz, to pewnie i tak bym olal - 4Ghz to i tak kosmos jak dla mnie (default 2,66Ghz w porownaniu do wszystkich komputerow jakie mam w domu juz cieszy).

nie warto tej 100 dożucać,bo na 99% będzie to samo lub podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Na calym zestawie to roznica w cenie ponizej 2%, ryzyko 1% (szacowane przez Ciebie), wiec jestem niecaly 1% w plecy ;)) A jesli 5 sztuk na 100 nie dobija do tych 4.0Ghz, to w sumie jeszcze zarobilem na tym ;))))

A tak na serio - chyba wole miec 'czyste sumienie' i nie przejmowac sie, ze jednak cos z tym moim cpu jest nie tak (bo w koncu jestem ogromnym amatorem w kwestiach OC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest Cpu i7 920 co robi 4.2 ghz przy 1.32-1.33v i tempy <85 stopni... trzeba popatrzec na Batch i poszukac na ile idzie :) 4.0 ghz przy 1.31v to nic nadzwyczajnego... prawda jest taka ze dobrych batchy z tego roku jest bardzo malo..nie ma niczego takiego jak 38__/44/45/48__b018/b026/b027/b056/b203/b260/a352/a916

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, nie zaluje tej stowki. Bylbym sklonny nawet doplacic 300PLN do 4.2, z tym, ze nie potrzebuje - bo 4.0 jest u mnie szczytem potrzeb.

Poza tym, kupilem plyte ktora podobno w napieciach i pamieciach niezbyt dobrze sobie radzi (ASUS P6T Deluxe), wiec tym bardziej ciesze sie z jakiejkolwiek gwarancji OC...

Ale moze skonczmy temat mojego 'przeplacania' i DDR2 - obiecuje, ze pochwale sie jak juz bede mial komplet w domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest Cpu i7 920 co robi 4.2 ghz przy 1.32-1.33v i tempy <85 stopni... trzeba popatrzec na Batch i poszukac na ile idzie :) 4.0 ghz przy 1.31v to nic nadzwyczajnego... prawda jest taka ze dobrych batchy z tego roku jest bardzo malo..nie ma niczego takiego jak 38__/44/45/48__b018/b026/b027/b056/b203/b260/a352/a916

 

 

Pozdrawiam

Batch to tez nie wszytko. 2 takie same mogą się kręcić różnie, bo będą z innego miejsca na wafelku i już jest kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz koniecznie podpinac pod jedno ,mozesz dać jakąs przejściówkę.

Zależy ile kasy chcesz na te dwa wentylatory wydać.

 

http://www.cooling.pl/noiseblocker-multifr...ukt,551694.html

 

ten jest swietny jednak koszmarnie drogi.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile chcesz wydac ? Może lepiej kupic taki zwykły panelik do regualcji 4 wentyli ( http://www.allegro.pl/item889499262_aab_co...entylatora.html ) i do tego dowlne wentylki ?

 

Korzyści są takie, że możesz sobie na uszko je dostroić, a gdy trzeba wszystkie ustawic na full ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei, odwrotnie ;)

 

wampir: wlasnie reczne sprawdzanie jest o kant... wolalbym jak na miniserwerku - pod speedfanem ustawic zakres kiedy i co ma sie krecic, nie musze robic nic - samo sie reguluje, i to jest prawdziwa wygoda. serwerek ma wpiete tylko dwa kable - zasilania i utp z wtyczka rj45 - nie ma klawki ani myszy, nie mowiac juz o tym, ze reka go nie dotykam...

 

Raptor: dziekuje za test - chyba w ta manke trzeba bedzie uderzyc. ale ceny naprawde kosmiczne...

 

jimmy1: dzieki Tobie rowniez. i tak, oba chce podpiac przez przejsciowke, bo po prostu zabraknie mi inaczej zlacz do sterowania...

 

HAF 922 + ASUS P6TD: 1xpwm, 3xfan z kontrola, 1xfan bez kontroli (tylko odczyt RPM)

 

cpu pwm: 2 x 120mm na radiatorze CPU

fan1: 200mm z przodu w miejscu napedow 5,25" + 120mm z tylu wyciagowy (air duct do chlodzenia procesora)

fan2: 200mm na samym dole z przodu + 200mm na gorze wyciagowy (wspomaganie cpu burn)

fan3: 120mm na podlodze + boczny 200mm (wspomaganie dla gfx burn)

fan4: niestety niesterowalny na plytach p6t.

 

Chcialbym zalozyc sobie 3-4 profile: cpu + gfx burn, cpu burn, normal i silent i w miare elastycznie sterowac 'paczkami' wentylatorow.

Z drugiej strony - jak tak patrze, to moze wystarczylby tylko jeden wentylator na CPU. Jak sobie tak patrze dalej, to z kolei noctua 14 wyjdzie ekonomicznie o wiele taniej :|

 

A mowia, ze kupno bebechow do pc to pryszcz ;))

Edytowane przez webjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki andrzejs82, zauwazylem to przy wielu porownaniach. o ile przy slabo wentylowanych budach ma to jeszcze jakies male znaczenie, o tyle przy mocno przewiewnych temperatury sa praktycznie identyczne... przy okazji - w Twoim had 932 duze wentylatory maja 0.40A? I jakie masz oznacznenie na 120mm i czy to wersje 0.23A czy 0.16A?

 

W haf 922 dokladam 2 x 200mm od haf 932 (jak sie domyslam) i nieco zmienie ich polozenie, dlatego chcialbym sie upewnic w roznicach pomiedzy nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tylko jeden duży 23 cm wentyl z przodu obudowy do chłodzenia dysków ( 0,40A ) na suficie mam 3x noctuy nf-p12 na radiatorze od CPU 2x nanoxia fx12-2000 na tylnej ścianie wentyl scythe kaza maru 1900 przykręcona ( w tym tygodniu zmieniam ja na noctua nf-p14 ) na podłodze noctua nf-p12 i z przodu budy w scythe kama bay jeden wentyl 12 cm ten co był z mugenem. tak to wyglada u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...