Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

kad2

 

4GHz stabilnie na codzien z napieciem 1.23 toz to selekcior jak sie patrzy.

 

Dorzuce od siebie ze z powodu ze komp chodzi czasami 2-3 dni nonstop

zapodaje mu profil 2rdzenie+HT 206x20 z opcjami oszczedzania energi

chodzi w ten sposob przez nocke na okolo 2,4/2,6 GHz z Vcore 1,04

jak zapodaje mu rozpakowanie czegos to wskakuje na 4.1GHz i Vcore 1,33 ,

zarabiste takie ustawienie bo moge na nim smigac bez zmiany profilu prawie caly tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GHz stabilnie na codzien z napieciem 1.23 toz to selekcior jak sie patrzy.

Jakieś foto z testu chyba kiedyś tu wrzucałem.

Kiedy kupowałem procesor można było dostać nawet lepsze(jak sztuka ilear'a),ale dobry egzemplarz,szczególnie na tle obecnych 920-stek,z tego co jest tu opisywane,to praktycznie teraz się kręca jak CO.Batch mojego 3903A468.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię okrągłe liczby, i mimo iż mój proc słaby jest (do 4GHz potrzebuje aż 1.36v) to na 4GHz chodzi od praktycznie dnia zakupu. Max temp pod Linx'em w upalne lato to 68stC w idle/www średnio 27-30stC i tak pewnie będzie chodził aż w końcu jakieś 32nm zawita ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k: robisz tak dla oszczednosci energii, czy dla sportu? bo ogolnie speedsteping da Ci to samo bez potrzeby wylaczania 2 pozostalych rdzeni...

 

Chyba raczej dla sportu ;) sam nie wiem .

speedsteping mam wlaczony wiec przy 2 rdzeniach pewnie jakas tam oszczednosc jest ;)

moze na paczke fajkow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blackwhite: sie posmialem sam z siebie... Linx 74 stopnie to przeciez cacy, ale czemu 60-65 w grach??? Pewnie (nie zagladalem do zdjec) masz blok wodny na grafike... (teraz kukam... true ;) )

Edytowane przez webjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekcz: dziwne masz temperatury - napiecie nizsze niz u mnie, woda zamiast powietrza, a male roznice... czy to dlatego, ze qpi dla ramu wyzej woltowane? choc pewnie Twoj gtx w samym 2D takze sporo zjada mocy i podgrzewa wode... nie da sie go bardziej zdownclokowac w dol niz przewiduje to producent? (u siebie na 7800GTX tez chcialbym to zrobic, ale nowe stery juz nie maja tej opcji - pamietam kiedys w 6600GT byla mozliwosc ustawienia metoda prob i bledow jeszcze nizszego taktowania -> obnizenia temperatury i konsumowanej mocy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie przesiadłem się na cepka d0 i mocno mieszane odczucia.

4ghz bez ht robi na napięciu 1.312v, gdzie poprzedni c0 potrzebował ok 1.385v wiec jest niby poprawa jest znacząca.(rózncia mozę być tak naprawdę mniejsza bo c0 chodził na asrocku x58 extreme, a teraz bawię się msi platinium)

Selekt to to nie jest, ale też się tego nie spodziewałem za dość okazyjną cenę.

Jednak temperatury mocno rozczarowują- 4ghz z ht 1.34v i przekraczam 80 stopni :unsure:

Taka ciekawostka- sprawdzałem w occt przez chwilę 2 sztuki d0 na 3.6ghz 1.34v i różnica temperatur na ac między oboma sztukami to prawie 10 stopni :blink:

Widać można sobie trafić fajnego zimnego cepka albo mega grzejnik - wszystko zależy od szczęścia

 

 

 

ps. Jakie jest standardowe napięcie vtt/qpi dla i7 d0 ? Mam teraz mobacza msi i tak można jedynie podnieść napięcie bazowe a nie wiem ile ono wynosi :lol: Ewentualnie istnieje program, który to odczytuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

No wlasnie... jakim cudem masz na wodzie 4GHz 1.34V i az 80 stopni? Ja u siebie mam 85 na 4,3GHz 1.39V na powietrzu :D

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie dobija takie pisanie, że ktos na AC ma tyle, albo tyle. Ludzie nie mają obudowy, komp stoi na biurku pewnie obok okna, z którego "ciągnie" chłodne powietrze, do tego N wentylatorów na maxa i wtedy owszem można mieć 4.0Ghz HT 1.3V i linxa i poniżej 70C na TR UeX czy też innym.

 

Taka mała sugestia aby pisząc AC opisywać jakie są warunki bo pozniej ludzie czytają i sie zalamują dlaczego u nich jest 20C wiecej i powstają offtopy na temat "dlaczego u mnie jest taka wysoka temperatura?".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bylo, jest i bedzie zarowno na tej podstawce jak i innej... ;)

 

BTW przewalilem z kumplem z 20 procow i7 920 i powiem Wam, ze niektorzy albo maja mega farta albo proce z pupy diabla badz wypisuja bzdury ;) 

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempy mam takie bo cep gorący- inna sztuka -10 stopni na 3.5 ghz miała... Live is brutal :lol:

Jacekcz ma chyba nawet większy piekarnik biorąc pod uwagę niższe napięcie i lepszy kibel...

 

No ale walczę jest szansa na 4ghz 1.28 bez ht jak qpi dowaliłem.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co i7 to inna temp na tych samych ustawieniach więc ciężko je między sobą porównywać ...

Dokładnie tak, posty wyżej opisują różnice między procami liczone w 10 albo i więcej stopni. Może różnice w zamontowaniu czapki i przez to takie wahania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUBA_TM: pisz co i jak z nimi - ile bylo sensownych, a ile do d... w miare dokladnie jesli mozesz ;)

Wszystkie byl do [gluteus maximus] (potrzeba wysokiego V do 4GHz, grzalki, problem z 2GHz na memkach a jak juz np. cep robil te 2G na memkach to nie robil wysokich MHz przy 'normalnym' napieciu) 

 

Fakt, ze to pancerne proce ale jakos za mna nie przemawiaja ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

BTW przewalilem z kumplem z 20 procow i7 920 i powiem Wam, ze niektorzy albo maja mega farta albo proce z pupy diabla badz wypisuja bzdury ;) 

Co masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też na wodzie mam okolice 80stopni przy 4GHz i 1.325v z biosu na wodzie. Podejrzewam, że:

 

a)wentyle i tak ledwo się kręcą,

b)mała buda - jedna chłodnica grzeje wnętrze całej budy, dodatkowo mofy i GTX295 swoje robią.

 

A poza tym, nie wierze żeby te różnice temperatur u wszystkich były RZECZYWISTE. W końcu te procesory mają IDENTYCZNĄ konstrukcję, to przecież nie może być aż takich różnic, według mnie jedyne możliwości to:

 

a)krzywe czapki,

b)duży rozrzut w czujkach temperatury, gdzie niektóre po prostu pokazują bzdury (wystarczy popatrzeć, niekoniecznie na i7, ale i na inne jak to ludzie piszą np. mam 30 stopni w stresie - ta na pewno!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...