Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

 Generalnie nie trafilem ani jednego proca ktory mialby temp. z pupy (tak mi sie wydaje) bo temperatury jednak wydawaly mi sie ok - zalozmy 50* na defaulcie  ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Kuba_TM - bo teraz podobno wszystkie potrzebują tyle V do 4GHz i takie batche są do pupy.

Już bardzo rzadko się trafiają dobre sztuki - jeśli w ogóle :D

Intel chyba zaczął nieco przycinać w jakiś sposób OC na tych prockach, żeby sprzedaż wyższych modeli wzrosła, bo wcześniejsze 920 były po prostu "better binned" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed tymi miesiacami co podales tez kilka sztuk bylo sprawdzonych i moze jeden z nich blyszczal :)

 

Jak niefart to po calosci :)  

 

 

 

Oczywiscie cepy sprawdzone na MSI ECLIPSE PLUS, REX2, GENE oraz nawet pod DFI byl podjazd ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUBA: moj kupiony w lutym (napisalem wczesniej we wrzeniu - nie wiem dlaczego :| ) - selekt jeden na dziewiec i chyba ogolnie mam szczescie...

 

wozaq: ja podejrzewam cos innego - wszyscy jak jeden macie wpiety proc w jeden obwod z gpu... serio - nie wiem ile to zre w 2d (moze ktos wrzucic ile W oddaje w idle taki 280 i inne mocne karty? bo takty to pewnie na gpu sa obnizane x2, a pamiec chodzi tak samo - tylko - ile W wytwarza ten tryb?) i to one podgrzewaja Wam wode... bo inaczej, to ja nie widze sensu wydawania 2-3 razy wiecej kasy tylko po to, aby miec te same wyniki co na dobrym AC za 300PLN (mowa o chlodzeniu samego cpu!!!).

Edytowane przez webjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema... moze nie w tym temacie ale szukalem neta i jakos niezbyt jednoznacznie sie dowiedzialem. Wiec z tad moje pytanie:

chce zakupic 2 karty 5850 i polaczyc je w crossfire (4 x 6pin), zasilacz to 750W thermaltake 80+ gdzie ma 2 x pci-e 6pin oraz jedno 8pin.

 

pierwsze pytanie:

 

czy moge podlaczyc karty w nastepujacy sposob?:

1 karta podlaczona przez 6pin pci-e oraz 6pin przez przejsciowke molex->6pin

2 karta podlaczona przez 6pin pci-e oraz 6pin przez przejsciowke molex->6pin

czyli w skrocie mowiac podlaczenie po jednym kablu z zasilacza 6pin pci-e oraz drugie wejscie na karcie podlaczone z przejsciowki molex.

 

drugie pytanie to czy jak podlacze 2 karty w crossfire to czy beda one pracowaly w trybie x16 / x16 czy x8 / x8?

 

bardzo by mi pomogly rady dotyczace tychze pytan bo chce zamowic te karty.

pozdrawiam!

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUBA: moj kupiony w lutym (napisalem wczesniej we wrzeniu - nie wiem dlaczego :| ) - selekt jeden na dziewiec i chyba ogolnie mam szczescie...

 

wozaq: ja podejrzewam cos innego - wszyscy jak jeden macie wpiety proc w jeden obwod z gpu... serio - nie wiem ile to zre w 2d (moze ktos wrzucic ile W oddaje w idle taki 280 i inne mocne karty? bo takty to pewnie na gpu sa obnizane x2, a pamiec chodzi tak samo - tylko - ile W wytwarza ten tryb?) i to one podgrzewaja Wam wode... bo inaczej, to ja nie widze sensu wydawania 2-3 razy wiecej kasy tylko po to, aby miec te same wyniki co na dobrym AC za 300PLN (mowa o chlodzeniu samego cpu!!!).

szybka piłka :)

miałem przez 2 dni odpiętą z układu GTX285 i temp. nie spadły znacznie tj. 2-3C (wniosek - w 2D ok. 40W z tego co pamiętam) , bardziej grzeje fullcover na mobo i CPU

w 3D jednak taki GTX daje czadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wozaq: ja podejrzewam cos innego - wszyscy jak jeden macie wpiety proc w jeden obwod z gpu... serio - nie wiem ile to zre w 2d (moze ktos wrzucic ile W oddaje w idle taki 280 i inne mocne karty? bo takty to pewnie na gpu sa obnizane x2, a pamiec chodzi tak samo - tylko - ile W wytwarza ten tryb?) i to one podgrzewaja Wam wode... bo inaczej, to ja nie widze sensu wydawania 2-3 razy wiecej kasy tylko po to, aby miec te same wyniki co na dobrym AC za 300PLN (mowa o chlodzeniu samego cpu!!!).

To nie ATI i pamięć też obniża takty (300core/600shader/100mem), w 2D karta jest chłodna, w 3D całe plecy się grzeją gdzie backplejt mam założony, w 2D mam ok. 45 stopni na każdym GT200, w 3D 55 stopni - uzyskaj coś takiego na AC (tak wiem, że pisałeś o samym CPU). Ale jak patrze na te przerośnięte radiatory na cpu, grafiki chipsety itp. to wolę wodę zapodać, a chłodnica ładnie wywala ciepło na zewnątrz budy, przynajmniej kaloryfera nie muszę odkręcać w pokoju (serio) :P Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racuch & wozaq: dzieki za wyjasnienia. I wracajac do mojego porownania AC vs LC w ujeciu kosztow, jakby rozumiem plusy (blok na gpu z cala pewnoscia ujmuje wielu dBA - zwlaszcza jesli zamieniamy male pierdzikolka na 12/14cm wentylatory na chlodnicy) i walory 'estetyczne' - nie to, zebym tylko krytykowal, ze pieniadze w bloto, bo tansze AC zrobi to samo ;) Ale jesli ktos wstawia tylko LC do proca, to IMHO jesli nie jest totalnym maniakiem, to jednak wyrzuca kase w piach ;) (maniacy sa usprawiedliwieni, z racji manii ;) )

 

A na oslode (jesli ktos poczul sie urazony powyzszym), to sam 4 dzien bodaj blaszaka nie wlaczylem... Jestem jeszcze lepszy w trwonieniu PLNow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

A ja w końcu daje radę 4,4GHz HT ON :D

Leci linx jak to pisze, zobaczymy :D Voltage bump w stosunku do 4,3GHz - +0,03V.

 

Dołączona grafika

 

Pamięci też dużo lepiej, niż wcześniej, ale żeby zrobić im 8-8-8-21 z 8-9-8-24 potrzebowały az 1,75B, a wcześniej było 1,69 :)

 

 

Cogage arrow + Scythe UK3 @ 2100rpm. 2800rpm kiedy temperatura któregoś z rdzeni przekracza 85stopni (pod linxem załączy się raz na minutę na 10 sekund).

Ach ten speedfan :D

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.42V - szalony :D tylko cos te gipsy nie tak - troche jakby ich malo... moze sie rozkreca (powylanczaj wszystkie ciach!-diodki na desktopie), przy 4.4 powinno byc raczej na 100% powyzej 55GFlops (wazna jest tez pamiec, ale przy 1600 tyle juz powinno byc) i zycze 20 przebiegow bez czerwonego paska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Przecież 1.42 to spoko napięcie. Wg. samego Intela granica to dopiero 1.45V.

Niestety wywaliło około 14 przebiegu :F

Więc narazie 1,44V i jazda :D Dla sportu to akurat bardziej, bo tak 24/7 nie będę jechał CHYBA! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie padło mi 2 pod rząd mobo - najpierw asrock x58 extreme, przed chwilą msi x58 platinium.

Obie mobo zabiło occt @4ghz z ht. :damage_wall:

Wygląda to tu i tu na awarię sekcji zasilania. Miał ktoś takie przygody ? Zasialacz trzyma napięcia, nawet go teraz rozebrałem i wygląda ok...

Asrocka jeszcze usiłowałem zrozumieć, ale dla msi 4ghz @1.33v to za dużo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie padło mi 2 pod rząd mobo - najpierw asrock x58 extreme, przed chwilą msi x58 platinium.

Obie mobo zabiło occt @4ghz z ht. :damage_wall:

Wygląda to tu i tu na awarię sekcji zasilania. Miał ktoś takie przygody ? Zasialacz trzyma napięcia, nawet go teraz rozebrałem i wygląda ok...

Asrocka jeszcze usiłowałem zrozumieć, ale dla msi 4ghz @1.33v to za dużo ?

Wampir tak zabił chyba trzy asrock'i, dopiero po zmianie na Asus'a problemy z ubijaniem mobo ustały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobokiller... ;) ide wlacze blaszaka, zobacze co slychac na pulpicie ;)

 

shoxeh: 14 przebiegow to i tak sporo wytrzymal - jest szansa, ze dasz rade 20 przejsc :)

jacekcz: dawaj wiecej! :) przeciez poza linxem bedziesz mial temp. max - 20^C (i tak jest ladnie).

 

ps. co jest z ta bariera dla 200Mhz? 203 i juz wali zong - czyzby cache prefetching byl tak przeciazony, ze to wlasnie on powoduje problemy z wyzsza czestotliwoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Wiadomo, że prędzej mobo padnie niż proc od takich częstotliwości, ale chyba t3eh8 do lowendu nie nalezy ;)

 

 

shoxeh: 14 przebiegow to i tak sporo wytrzymal - jest szansa, ze dasz rade 20 przejsc :)

Wlasciwie to jeszcze sie z nim troche pobawie, ale jak dla mnie po 14 przebiegach i tak jest rock stable i zadna normalna aplikacja obciazajaca nawet 8 watkow go nie wysypie, bo nic nie daje takiego obciazenia jak linx ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tfu tfu odpukać Asus chodzi... Gorzej, że licencja na Win7 RC się skończyła i musiałem przywrócić sobie Win XP HE 32bit SP3 box. System wstał pomimo, że to już 3 płyta, którą zaliczył :)

 

Jak mnie boli to, że muszę kupić win7.. na nic tak źle mi sie nie wydaje kasy jak na soft :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pocieszę cię wampir że moja vista od czasu zakupu przeszła już jakieś 8 konfiguracji i nigdy nie mam kłopotów z aktywacją, dzwonię do microsoftu podaję kod i automat podaje co mam klepać na klawie, robiłem to już sporo razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pocieszę cię wampir że moja vista od czasu zakupu przeszła już jakieś 8 konfiguracji i nigdy nie mam kłopotów z aktywacją, dzwonię do microsoftu podaję kod i automat podaje co mam klepać na klawie, robiłem to już sporo razy

wampirowi chyba chodziło o to że przywrócił system (prawdopodobnie z Ghost'a lub czegoś podobnego) z poprzedniej konfiguracji a nie że zainstalował od nowa i aktywował. Poza tym w poście napisał że to BOX więc może aktywować ile razy chce i gdzie chce (oczywiście nie więcej niż jeden na raz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ns5

 

Dobry proc ,napewno lepszy od mojego .

Ja do stabilnych 4GHz potrzebuje Vcore 1.29

choc z fsb 190MHz nie probowalem ,moze mu zaraz zapodam .

 

Ns5

 

Dobry proc ,napewno lepszy od mojego .

Ja do stabilnych 4GHz potrzebuje Vcore 1.29

choc z fsb 190MHz nie probowalem ,moze mu zaraz zapodam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...