Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

12GB GoodRAM PRO CL9 @ 830 jest spoko stabilne - tu opuściłem pare MHz dla pewności

 

najciekawsze, że to przy 1T :-D

A na 9 okolice 870 :-)

 

BTW: ktoś juz się bawił 930stką? Lada chwila na półkach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT off i jeden przebieg w linxie? cheater!!!... ;)))))))))

 

ps. niezle jak na 12GB RAM (niektorzy maja problemu, zeby jakkolwiek uruchomic tyle ramu), dorzuc jeszcze VTT i VDRAM - komus z pewnoscia za jakis czas sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

webjay - jeden przebieg, ale zauwaz, ze z taka iloscia ram i taka czestotliwoscia linx lecial 31 minut ;) A skoro dla nas przy wykorzystaniu 4GB + 4,2-4,3GHz leci cale 20 przebiegow ok. godzine to on w sumie wytrwal polowe tego testu ;) Zgadzam się - do pelnej godziny jeszcze moglo cos wysypac, ale imo jak wytrzymalo 30 minut to juz nie walnie bsodem pod normalnym programem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zartowalem sobie, ale wnioskujac - pierwszy przebieg polecial naraz przy wlaczonym linxie i occt (stad tez mniejsza ilosc gflopsow i b. dlugi czas przeliczenia), drugi linx juz polecial bez konkurencji - a dlugo, bo mial spora probke (all) do obrobienia. IMHO rowniez mozna uznac wynik za stabliny, w dodatku zauwazylem, ze zlaszcza starszy (nie stary) soft (i nie licze browserow / czy jakis innych slabo obciazajacych proca programow - bo to nie ma zadnego znaczenia - liczy sie tylko to, co potrafi dopalic pow. 80%) nie wykorzystuje HT wcale... Np. kodowanie video z pakietu nero - 8 rdzeni i 4 na 90-100%, a 4 pozostale 1-3%.... W sumie to chyba warto gruntownie przestudiowac czy w ogole jest sens wlaczania HT w konkretnym (moim/Twoim/Jego) przypadku - bo moze sie okazac, ze nie zyskujemy nic poza wiekszymi tempeaturami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje! vtt jednak nie za wysokie?

 

ps. cos jest jednak nie tegens - 51Gflopsow tylko... na 4.0 & 1600/CL7 mam bodaj tyle samo lub ciut wiecej i teraz czy mozna traktowac linxa jako wyznacznik? Sa wszelkie powody ku temu - obciaza proc na 100% i dziala mocno na ramie. A jesli nie, to co innego? ;) Chyba tak juz jest, ze do pewnego pulapu taktowanie ramu nie bedzie mialo wiekszego znaczenia - jakby nie bylo, CPU i tak musi czekac na RAM, prawie zawsze... Czym wieksze obciazenie ramu, tym dluzej musi czekac CPU... Pewnie w wielowatkowosci ulega to marginalizcji (cpu ma dosc zadan na ta chwile, aby je przeliczyc i tylko co dluzsze okresly czasu siega do ramu) - nie mniej - dalej pozostaje ten sam temat - jesli nie zczytuje na raz zbyt duzo / lub zbyt duzo nie zapisuje - czy to bedzie 1333Mhz czy 2000Mhz - nie ma _wiekszego_ znaczenia. Moze nie okrylem ameryki, ale chyba tak jest?

 

Prosze mnie uswiadomic lub pokazac jakies testy (koniecznie dla szybko taktowango CPU, tj. min 2x niz ram), w ktorych nie ma hipotetycznej analogii ktora wyzej przedstawilem (w sensie roznic pomiedzy pewnymi wartosciami taktowania ramu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam jedno pytanie. czy napiecie qpi/vtt ma byc wyzsze czy nizsze od napiecia procesora?

 

cyt:

Maksymalny odnotowany wzrost wydajności sięga blisko 5% niestety jest to okupione mocnym podnoszeniem napięcia QPI, samo zwiększenie mnożnika UCLK o jeden w górę wymagało podniesienia napięcia o 0,05v co jest dużą wartością. Na mnożniku 20x dającym 3200MHz na UCLK wymagane napięcie QPI to 1,25v natomiast zmiana na mnożnika 22x wymagała już 1,35v aby można było przeprowadzić testy.

 

Jak wiemy minimalne ustawienie UCLK to 2x MHz RAM'u i takie zachowanie tłumaczy czemu trzeba mocno podnosić napięcie QPI gdy chcemy osiągnąć wysokie takty pamięci, dla przykładu moje pamięci to DDR3 2000MHz CL9 czyli abym mógł osiągnąć ich maksymalną prędkość taktowanie UCLK musi wynieść przynajmniej 4000MHz a dla przypomnienia 3520MHz wymagało już 1,35v.

 

Podsumowując wzrost wydajności poprzez zmianę mnożnika UCLK nie jest wielki i wymaga znacznego podnoszenia napięcia, znacznie lepszym wyjściem jest trzymanie się najniższego możliwego mnożnika i próbować osiągnąć jak największe taktowanie na pamięciach.

 

 

mówią żeby nie przekraczać Vcore 1,35 vol.

resztę fajnych porad znajdziesz na pierwszej stronie tego tematu :)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zeby nie zakladac nowego tematu podepne sie tutaj. Zlozylem sobie mniej wiecej kompa, teraz mam dylemat tylko z plyta glowna pod i7 930. Moj wstepny wybor to Gigabyte X58A-UD7, miedzy innymi tez z powodu usb 3 i sata3 ktore wedlug mnie beda przyszlosciowe. Pytanie brzmi czy do 1 000 zl kupie cos bardziej ciekawego, jesli tak to co i dlaczego. Jestem niezbyt rozeznany w tym wiec prosze o odrobine wyrozumialosci :)

Jesli warto dolozyc jeszcze ze 200-300 zl to tez mozecie napisac na co i dlaczego.

 

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam jaki program jest najbliższy prawdy w "mierzeniu" temperatury realTemp czy Everest bo u mnie sa miedzy nimi male różnice ale smartguardian pokazuje identyczna temperature jak everest (wiec może everest jest najbliższy prawdy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem sobie mniej wiecej kompa, teraz mam dylemat tylko z plyta glowna pod i7 930. Moj wstepny wybor to Gigabyte X58A-UD7, miedzy innymi tez z powodu usb 3 i sata3 ktore wedlug mnie beda przyszlosciowe. 

 

Tańsze GB też mają SATA3/USB3. Wg mnie nie jest to najistotniejsza cecha.

Tak czy inaczej UD7 to bardzo dobry wybór :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu daje radę 4,4GHz HT ON :D

Leci linx jak to pisze, zobaczymy :D Voltage bump w stosunku do 4,3GHz - +0,03V.

 

Dołączona grafika

 

Pamięci też dużo lepiej, niż wcześniej, ale żeby zrobić im 8-8-8-21 z 8-9-8-24 potrzebowały az 1,75B, a wcześniej było 1,69 :)

 

 

Cogage arrow + Scythe UK3 @ 2100rpm. 2800rpm kiedy temperatura któregoś z rdzeni przekracza 85stopni (pod linxem załączy się raz na minutę na 10 sekund).

Ach ten speedfan :D

 

gratulacje, bardzo dobry wynik :)

Ten xeon jest chlodny w porownaniu z innymi cepami :) skads go znam xDDD

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Napisalem przecież, ze nie przeszedl wtedy tego 4,4GHz :) Tylko tak jak mówie...prime'a moge godzinami puszczac i NIC sie nie dzieje, linxa wywala kolo 10-12 przebiegu...

Ale pracuje nad tym :D

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam :) nie doczytałem

 

No walcz walcz... też miałem podobne zawirowania . Raz przechodził LinXa , raz nie... Dałem sobie w końcu spokój bo na co dzień wszystko hula i żadnego bsoda, zwisu nie było . Nie ma co go męczyć :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Jesli HT ON, linx stable to tak. O ile zapewnisz dobre chłodzenie, bo na AC bez szans.

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...