Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

nie jest zły ale mam wrażenie że mugen2 był wydajniejszy

na moim h50 zmieniłem wentyle na coolink 120 pwm - mobo ma włączone smartfan - na 4.2G/1.33V AQUA wentyle kręcą się w okolicy 1300rpm ale bądźmy szczerzy to że daje rade na 4.4G/1.42V jest chwilowe - przyjdą letnie upały i będzie kicha - dlatego składam powoli wc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Witam. Słuchajcie mam dziwny problem. Podkręciłem i7 920 na 4 GHz, wszystko dobrze temperatury w normalnie, tylko chodzi o same taktowania.

 

CPU - Z pokazuje 4020 MHz to samo OCCT 3.1.0

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

A wszystkie benchmarki takie jak 3dmark czy Crysis Benchmark pokazują, że mam 3880 MHz. Dlaczego tak się dzieje ? W 3dmarku na 200 x 20 = 4 ghz miałem wynik 6715, a na mnożniku 21x mam 6555 pkt. Mam to 4 Ghz czy 3,8 ? Jak to jest ?

Edytowane przez mucha1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obciążeniu mnożnik zmniejsza się do 20x z 21x, które będzie w spoczynku.

 

Witam. Słuchajcie mam dziwny problem. Podkręciłem i7 920 na 4 GHz, wszystko dobrze temperatury w normalnie, tylko chodzi o same taktowania.

 

CPU - Z pokazuje 4020 MHz to samo OCCT 3.1.0

 

 

 

 

A wszystkie benchmarki takie jak 3dmark czy Crysis Benchmark pokazują, że mam 3880 MHz. Dlaczego tak się dzieje ? W 3dmarku na 200 x 20 = 4 ghz miałem wynik 6715, a na mnożniku 21x mam 6555 pkt. Mam to 4 Ghz czy 3,8 ? Jak to jest ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że to zależy od ustawień w BIOSie płyty/profili oszczędzania energii w Win.

 

Może pod większym obciążeniem zchodzić na 20x -> 3,8Ghz. Np. LinX. W spoczynku będzie 4Ghz.

 

Czyli komputer kiedy nie pracuje ma 3,8 Ghz, a kiedy włącze jakąś gre np. Crysisa to zegar wskakuje na 4 GHz ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nieśmiało pochwalę się iż zostałem szczęśliwym nabywcą nowego i7 930 za całe 200 dolarów, chyba interes życia zrobiłem. Jeżeli ktoś ma znajomych w stanach którzy mogą to wysłać, ew. wybieracie się do stanów to sklep zwie się MicroCenter i sprzedają je za dokładnie 199$.

Edytowane przez FoXxXis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka 2011 tak, ale możliwe, że będzie bez chipsetu - quad channel RAM, pcie3 16x2. Procesory 4core 6core.

 

Nie żałuje przesiadki na 1366 - niedługo będzie rok jak na niej pracuje.

 

Quad channel - jeśli będzie taka różnica jak między dual,a triple to dziękuje

pcie3 - nie sądze, żeby karty graf. były ograniczane przepustowością pcie, między pcie2 8x a 16x jest 1-2% różnicy

usb3 - nie będzie, ale możliwe, że intel będzie forsował inny standard.

 

Generalnie CPU osiągneły limit jaki oferuje krzem, modernizowane będzie architektura,ilość core, proces tech, Max TDP.

 

Oceniam, że kupie prędzej inne podzespoły do obecnej podstawki, SSD, GPU.

 

wujek google mówi, ze tak :)

druga połowa 2011 roku. Chipset x68.

 

EDIT:

 

Od POWER pierwszy ekran 9s,

LILO/BOOT'owanie systemu 17s - nie mam RAID

win7 ekran logowania 50s

 

 

Tak z czystej ciekawosci ile trwa na waszych platformach od momentu nacisnięcia przycisku power do pojawienia się pierwszego ekranu postu. Mój Asus już chyba przegina bo ok 10s ...

Edytowane przez Forin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale chyba było to oczywiste iż zmienią podstawkę skoro już wcześniej zapowiadali integracje mostka północnego z procesorem, jak sobie wyobrażasz sandy bridge na "dzisiejszych" płytach. Zapewne jedynie "zmniejszą" Bloomfielda do 32nm i to wszystko na co możemy liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy powiedzcie zacząłem na spokojnie @ swojego nowego i7 930. Co udało się narazie w OCCT i LynX stabilnie osiagnąć to

200 x 20 = 4GHz na 1.280V. Powiedzcie czy to zadawalający wynik jeśli chodzi o napięcie ?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy powiedzcie zacząłem na spokojnie @ swojego nowego i7 930. Co udało się narazie w OCCT i LynX stabilnie osiagnąć to

200 x 20 = 4GHz na 1.280V. Powiedzcie czy to zadawalający wynik jeśli chodzi o napięcie ?

 

Pozdrawiam,

 

Całkiem znośnie, a jak patrząc na ostatnie 920 to nawet przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy powiedzcie zacząłem na spokojnie @ swojego nowego i7 930. Co udało się narazie w OCCT i LynX stabilnie osiagnąć to

200 x 20 = 4GHz na 1.280V. Powiedzcie czy to zadawalający wynik jeśli chodzi o napięcie ?

 

Pozdrawiam,

 

 

Ja bym powiedzial ze na tym napieciu ovbecnei to calkiem dobra sztuka

 

zapodaj jakiegos screena z Linxa 30 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że mój poprzedni proc wyciągnął kopyta, dzięki Milansowi miałem okazję pobawić się i7 930, z racji tego że proc nie mój dałem mu +0,30v i .060v na kontroler osiągając w ten sposób 4ghz proc bardzo fajny i chłodny, w miedzy czasie zakupiłem coś na zastępstwo mojego który jest w serwisie intela, tym razem to i7 920 po krótkich ustawieniach v-core def kontroler +0.60v i 3.9ghz stabilne już ponad godzinę w linx, chyba sytuacja się poprawiła z prockami, bo były swego czasu padaki co nie chciały 4ghz robić przy 1.35v, małe pytanie do tych co reklamowali procki u intela, jak długo trwała reklamacja, czy robią jakieś problemy z reklamacją, procesor nie miał żadnych przypaleń uszkodzonych padów czy odbarwienia laminatu, ostatnio działał na standardowym napięciu i 3,8ghz, po czym niespodziewanie odszedł, nigdy nie dostał jakiegoś extremalnego napięcia max to 1,35v ale krótko do testów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial ze na tym napieciu ovbecnei to calkiem dobra sztuka

 

zapodaj jakiegos screena z Linxa 30 minut

 

No 30 min LynX bezproblemowo i dłużej na 1.280V 200MHz x 20. Generalnie więcej mi go szkoda gonić bo nie potrzebuję, dopiero jak zrobię LC to będę dalej testował co może ;)

 

Dołączona grafika

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak robisz linx-a to ustaw priorytet na high i daj większe wykorzystanie pamięci, ja ustawiam na 4096mb i 30 obliczeń wykonuje znacznie dłużej jak 0.5 godziny, do tego więcej proca męczy, generalnie proc którego zakupiłem na zastępstwo bez problemu śmiga na 3.9ghz na def. vcore sprawdzony w wielu aplikacjach, do 4 ghz trzeba już mu lekko podać prądu, zostawiam 3.9 bo różnica w wydajności minimalna za to pobór prądu i oddawane ciepło dużo większe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Witam.

 

Posiadam procesor i7 920 @ 4 GHz przy napięciu 1.088 V. Tryb EIST włączony.

 

Mam takie temp:

 

IDLE - 43/44/44/40

 

OCCT 3.1.0 10 min test : Procesor jest za gorący

 

STRES - 80/82/79/77

 

 

Troszkę duże te temp. Mam Mugena 2 i pastę Arctic Silver 5, okno w pokoju otwarte... Z drugiej strony nawet Crysis nie obciąży procka tak jak OCCT...

 

Jak te temp Waszym zdaniem ? Co mam zrobić żeby były niższe ?

Edytowane przez mucha1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...