Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

PS. SPECJALNIE DLA NIEOGARA CO BY NIE PLUŁ SIĘ JUŻ JAK NIE MA POJĘCIA

 

1. Dołączona grafika

 

2. Dołączona grafika

 

3. Dołączona grafika

 

2 minuty zajęło znalezienie tego, tylko trzeba wiedzieć co i jak szukać.

 

Ekhm, czy nie napisalem "niemozliwe staje sie mozliwe"? Chyba nie umiesz jednak odpowiednio korzystać z google skoro wszedzie szukales. Przykro. Nieogar.

 

Moze jestem nierozgarniety, ale co wg Ciebie przedstawiaja screeny - tzn co chciales nimi przekazac?

Rozumiem przekaz ostatniego - ale tych dwoch pierwszych nie bardzo.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

60 czy nawet 100MHz roznicy nie robi przy tych taktowaniach i napieciach. Mialem napisac, ze czepiajac sie tego tylko sie osmieszacie, ale w sumie to juz zaczalem sie smiac :))))

 

Dolicz sobie nawet po 5 stopni C do maksymalnej temperatury rdzeni i tak czy inaczej masz normalnie legalnie takie taktowania na codzień na wodzie. A jakis koles tutaj bedzie wprowadzal ludzi blad, ze "niemozliwe" i ze "wszystko przeszukal" tylko dlatego, bo samemu ciezko mu cokolwiek osiagnac.

 

Jak juz mowilem - ja swoje udowodnilem, 4,7GHz i wiecej jak najbardziej mozliwe na wodzie i procek, czy to 920 czy 960 nie ma znaczenia. To samo taktowanie przy tym samym napieciu to te same ilosci ciepla. Te screeny z 920 znalazlem specjalnie dla kolesia, ktory jednak twierdzi inaczej. Na jego nieszczescie, te screeny "dzialaja" nawet z jego teoria na temat "lepszosci procesorow" - ktora nijak ma sie do rzeczywistosci. Nie wspomne nawet ile jest procków przekraczających 4,7GHz na wodzie. Jest też jeden 4,6GHz HT ON na... POWIETRZU. Zachecam do poszukania w odpowiednim źródle.

 

Na deser zachecam tez do poszukania ~4,9GHz na wodzie i7 HT ON. TEŻ JEST.

 

Z mojej strony koniec - wygrałem ;)

 

Dziekuje, dobranoc.

Edytowane przez 3844A704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry poranek.

 

IMO Fail, przegrałeś.

 

Twierdzenie, że mnożnik jest bez znaczenia jest kuriozalne.

 

To jasne, że wysoki mnożnik to duża zaleta, jeśli chodzi o OC. Dlatego Intel liczy sobie więcej $ za ExtremeEd z odblokowanym mnożnikiem. A 920 wiele sztuk nie można sprawdzić maxOC, bo kończy się płyta.

 

Niewidze sensu wgrywania nie swoich screenów. Największy sens OC to podać batch, podać wyniki jakie się osiągnęło na danym napięciu i jakim teście stabilności itp. To tyle. Wygłupy typu ExtremeOC mijają się z celem, ponieważ to chodzi o to ile procy można sprawdzić, ile chce się dać za selekt. W przypadku takich napięć i częstotliwości również - czy ma się klimatyzację lub mieszka w Finlandii.

 

W pewnym stopniu mogę się zgodzić, że DI3S3L podał wyniki na wyrost i tak naprawdę nie podał stabilnych, nawet nie wie jaki ma batch, może się przechwalał, nie odpowiedział czy proca kupił jako selekt, ale nie widzę sensu tak go najeżdżać.

 

[...]

 

Z mojej strony koniec - wygrałem ;)

 

Dziekuje, dobranoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

Dobry poranek.

 

IMO Fail, przegrałeś.

 

Twierdzenie, że mnożnik jest bez znaczenia jest kuriozalne.

 

To jasne, że wysoki mnożnik to duża zaleta, jeśli chodzi o OC. Dlatego Intel liczy sobie więcej $ za ExtremeEd z odblokowanym mnożnikiem. A 920 wiele sztuk nie można sprawdzić maxOC, bo kończy się płyta.

 

Owszem, mnożnik jest bez znaczenia PRZY TYM SAMYM TAKTOWANIU I TYM SAMYM NAPIĘCIU. Doczytales to?

 

21x222 czy 25x185 jest bez znaczenia w kwestii temperatur. Dlatego twierdzenie na temat "lepszosci" procesorow mozna sobie w dupe wsadzic. Wszystko zalezy od plyty.

 

PS. Chyba cale zycie twoje to jakis jeden wielki fail, skoro twierdzisz, ze podajac na tacy screeny udowadniajace glupote innego uzytkownika - przegralem. omfg rofl

Edytowane przez 3844A704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga jakie musi miec czlek WC zeby schlodzic proca z napieciem 1,54

podczas 30-40 minutowego wygrzewania Linx'em ??

 

a. chlodnica za oknem ( zima gdy jest -5 )

b. j.w z tym ze w zamrazarce ;)

 

 

Co do lepszosci procow to pewniakiem te bez blokady mnoznika beda umozliwialy latwiesze OC

szczegolnie jezeli ktos chce trzymac 24/7 4.4GHz + ,

jakos nie daje wiary zeby przy BCLK 220MHz plyta dlugo pociagla .

 

 

 

 

b.t.w

 

czy aby taki i7 920 nie bedzie posiadal wolniejszego Cache niz Xeon W3520 albo i7 980X ?

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

Ok jesli chodzi Ci o 4.6-4.7 na codzien to pytanie brzmi - ile czasu pociagnie proc i7 z napieciem 1.54v na codzien ;)

Uwazasz,ze ludzie trzymaja takei wartosci 24/7???

 

A kogo to obchodzi czy 24/7 czy nie? I ile pociagnie proc? Nie stac na nastepny to nie krec - proste. Wazne, ze jest linx stable co oznacza, ze w normalnym uzytkowaniu nawet przy takim OC nigdy sie nie wysypie na jakims programie czy grze, nawet wykorzystujacym 8 watkow.

Stable? Rock stable. I o to chodzi. A takze o proste dowody, ze jest WIELE i7 4,6-4,7GHz ktore chodza na wodzie i nie jest to "niemozliwe" jak stwierdza nieogar.

 

Swoja droga jakie musi miec czlek WC zeby schlodzic proca z napieciem 1,54

podczas 30-40 minutowego wygrzewania Linx'em ??

 

a. chlodnica za oknem ( zima gdy jest -5 )

b. j.w z tym ze w zamrazarce ;)

 

 

Co do lepszoscio procow to pewniakiem te bez blokady mniznika beda umozliwialy latwiesze OC

szczegolnie jak ktos chce trzymac 24/7 4.4GHz + bo jakos nei daje wiary zeby przy BCLK 220MHz plyta dlugo pociagla

pewniakiem opcja BCLK 185x24 pocisgnie dluzej i sstabilniej .

 

 

 

b.t.w

 

czy aby taki i7 920 nie bedzie posiadal wolniejszego Cache niz Xeon W3520 albo i7 980X ?

 

Normalne WC. Roznica? Nikt powazny, kto zabiera sie za OC, nie wsadza calego zestawu w jeden obieg. Osobny na proca, osobny na grafy. I na czas testu nikt nie kaze miec wentyli 800rpm, ale mozna bez problemu zapuscic 1600.

 

Nie rozumiem dlaczego plyta ma znowu dlugo nie pociagnac? Tlumaczyc wam... Jak sie boicie to nie podkrecajcie. MA DZIALAC i tyle. Od innych wypadkow jest gwara/nowy sprzet w sklepie.

 

i7 920 = w3520, wiec nie wiem jaka mialaby byc roznica.

i7 980 = gulfie 32nm - tu sie nie wypowiem.

 

Widzisz niektortrzy uwazaja inaczej , choc pewnie WC nigdy w zyciu nie mieli, i7 pewnie tez nie, ale wiedza wszystko najlepiej ;)

 

To oczywiste, ze procek z wyzszym mnoznikiem jest lepszy do podkrecania, ALE W OSTATECZNYM ROZRACHUNKU JEST TO BEZ ZNACZENIA W KWESTII TEMPERATUR. Czy podkrecisz mnoznikiem czy blck - przy tym samym OC i tym samym V temperatura heat output jest taki sam.

 

WC to lipa przy zakladanej roznicy temperatur vs topowe AC. Tylko AC. Nastepny rozsadny krok to CLC - z pominieciem zwyklego LC.

i7 mam, wiec tu sie pomyliles.

Edytowane przez 3844A704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie bede z Toba dyskutowal bo i po co?

Raz mowisz o taktach 4.7 na codzien, raz ze to niewazne , wzany jest tylko linX , ktory de-facto nie oznacza pelnej stabilnosci procesora, ale ok niech Ci bedzie - ty wiesz najlepiej.Osobiscie nie wierze w 4.7 24/7 przy napieciu 1.54v i tyle, mow co chcesz.Dla mnei proc moze zrobic i 5.0 Ghz na cieklym azocie - co z tego skoro nie lata 24/7 z takimi taktami.Takze mowienie,ze mozliwe jest na wodzie czy nie na wodzie po prostu mi lotto.

 

I tak zupelnei przy okazji - troche szacunku do userow - kolega DI3S3L ma nick, wiec nazywanie go nieogarem jest delikatnie mowiac nieladne.

 

koniec OT - z mojej strony to weszystko , nie wypowiadam sie wiecej na ten temat.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Osobiscie nie wierze w 4.7 24/7 przy napieciu 1.54v i tyle, mow co chcesz.Dla mnei proc moze zrobic i 5.0 Ghz na cieklym azocie - co z tego skoro nie lata 24/7 z takimi taktami.Takze mowienie,ze mozliwe jest na wodzie czy nie na wodzie po prostu mi lotto.

 

 

 

Podpisuje sie pod tym rekoma i nogami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

Natomiast ja się martwię o wszystkich którzy nie potrafią zinterpretować screenów, które są prostym dowodem na to, ze 4,6-4,7GHz na wodnym jest jak najbardziej możliwe i do osiągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie był bym tego taki pewien czy wyższe BCLK jest bez znaczenia na temp. Wez pod uwage, ze to taktowanie wystepuje w wielu elementach systemu wiec wyzsze taktowanie = wiecej ciepla, nie koniecznie w peocu, ale calosci. Do tego np rozprzestrzenianie sie ciepla przez pcb na np proc moim zdaniem jest mozliwe, wiedzac jak mocno sie grzeje i7.

Inna kwestia jest taka, ze trzeba by przeprowadzic jakies dokladne pomiary zeby wykazac ze wyzsze BCLK nie powoduje wzrostu temp samego proca. Moim zdaniem ma znaczenie, ale nie umiem tego jednozacznie udowodnic, tak jak Ty.

 

A co do screenow z 4,6-4,7GHz. Mnie przekonuje ze takie proce moga pracowac godzine pod linxem na wodzie. Nie mozna jednak powiedziec, ze 24h moglo by tak pracowac, bo to zalezy od tego jak woda sie nagrzeje itp elementy. Temp w pokoju tez jest nie bez znaczenia.

Mimo to, taki wynik uznal bym za super rezultat.

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do osiągnięcia wyższych BCLK częto trzeba zwiększać IOH core, PCI clock, dać wyższe VTT,PLL i inne parametry a to daje wyższe ciepło, które trzeba odprowadzić.

 

Nie musi 'rozprzestrzeniać się przez PCB', wystarczy, że grzeje powierze w obudowie, otoczeniu.

 

Wyższy mnożnik lub odblokowany jest niezaprzeczalną zaletą. To oczywista oczywistość i niema sensu nad tym dyskusja.

 

Mam odczucie, że i7-920 jest tak pomyślane, aby 3.8-4 Ghz, a więc czestotliwość, graniczną, która nie wymaga radykalnego podnoszenia napęć osiągać na granicy możliwości płyty, a więc 200/190 BCLK.

 

Ja nie był bym tego taki pewien czy wyższe BCLK jest bez znaczenia na temp. Wez pod uwage, ze to taktowanie wystepuje w wielu elementach systemu wiec wyzsze taktowanie = wiecej ciepla, nie koniecznie w peocu, ale calosci. Do tego np rozprzestrzenianie sie ciepla przez pcb na np proc moim zdaniem jest mozliwe, wiedzac jak mocno sie grzeje i7.

Inna kwestia jest taka, ze trzeba by przeprowadzic jakies dokladne pomiary zeby wykazac ze wyzsze BCLK nie powoduje wzrostu temp samego proca. Moim zdaniem ma znaczenie, ale nie umiem tego jednozacznie udowodnic, tak jak Ty.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

To Ja dorzuce na koniec dwa grosze

Nie dam wiary ze te screeny robili na chlodzeniu wodnym w temperaturach pokojowych +/- 23'C

 

Przy otwartym oknie zima spoko .

 

Następny, ktory kiepsko czyta i nie umie interpretować screenow. Pierwszy screen wklejony przeze mnie - pisze wszystko co i jak, i jak BYK widać "ambient temp 22'C".

 

Roznica - tak jak mowilem - serio OC to serio podejscie do sprawy - loopy typu 2x feser 360 lub 480 TYLKO DLA PROCKA + coś więcej niż wentyle 800rpm.

A nie tak jak u nas w PL, wszyscy pakuja wszystko w jeden obieg, a potem temperatury te same co ja mam na AC ;|

Edytowane przez 3844A704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek , i7 930 D0 rzecz jasna , przypuszczam ze zrobi lekko 4.2GHz bez wiekszego bolu

wieksze napiecia wzgledem poprzednhika i7 920 D0 , mniejsza temperatura dziwne nie ??

Pewniakiem czapka mu lepiej przylega .

 

 

 

W pokoju 24'C

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadają te nowe I7 930 względem 920??

 

 

Prawde mowiac nie mam bladego pojecia , wziolem pierwszy lepszy

pewnie roznic pomiedzy 930 a 920 nie bedzie czyli czysta loteria

 

przy taktach 21x160MHz i VCore Auto

stary i7 920 D0 mial Vcore w stresie 1.22

nowy i7 930 D0 w strersie bierze 1.26

Oczywiscie wszystkie ustawienia takie same

 

Przy 4.1 GHz i wiekszym Vcore 930stka jest jakies 4-5 'C chlodniejsza ( pewnie ihs bardziej spasowany )

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jakie macie temperaturki w ten upał pod obciazeniem , u mnie za oknem 34 stopnie w domu jakies 30 a w linxie 100 po 2 godzinach obciazenia wiec ostro jak u was to wyglada ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ciepło, ale podobne temperatury były już w tym roku. W samym Widnows'ie robiąc jakieś pier-doły mam 46-50stC jak sobie zagram dobija do 68-72stC. Problemów ze stabilnością nie tam tak więc LinX'a nawet nie chce mi się odpalać. Mój proc dla przypomnienia 4GHz @ 1.375v tak więc znośnie jest ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku , w pokoju 27'C podczas sluchania muzy i pisania na ppc ;) 40-42'C

podczas gry w BC2 max 62'C

LinX po okolo 15 minutach dobija do 80'C :/

 

Warto pamietac ze w wiekszosci mieszkan gdy na zewnatrz jest powyzej 28'C warto zamknac okna od upalnej/slonecznej strony

mozna w ten sposob obnizyc temperature w pokoju o kilka stopni .

No chyba ze ktos mieszka na nieizolowanym termicznie strychu to nic mu juz nie pomoze ,

moj kumpel ma w takim flacie 36'C przez caly dzionek :(

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

No chyba ze ktos mieszka na nieizolowanym termicznie strychu to nic mu juz nie pomoze ,

moj kumpel ma w takim flacie 36'C przez caly dzionek :(

 

Ja mieszkam właśnie na poddaszu i co tu dużo mówić gorąco jak cholera, nie mam termometru pod ręką aby sprawdzić ile dokładnie jest ale to może i lepiej bo nie mam czym się dołować jak nie wiem jaka jest temperatura ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden select =] z tego co widzialem to zadna rewelka =] OcUK ;]

jak znajde troche czasu to sprobuje go jeszce troche podciagnac. Wydaje mi sie ze jeszcze do jakis 1.6v moge mu zapodac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

NuKeR

 

Proc boogactwo , ile dales za takiego selekta ?

 

Bogactwo? Przy takich napięciach? ;)

Bogactwo to masz co najmniej jedną sztukę na XS - selekt selektów 4,6GHz 4C/8T @ 1,1V

 

4,6GHz 4C/4T 1,55V to każdy zrobi, tylko trzeba mieć czym chłodzić.

Edytowane przez shoX1ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...