Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chaos`theory

No może nie każdy, bo niektórzy potrzebują prawie 1,4v do "zaledwie" 4GHz ;/

 

Też się zdarza... ale to już padaki totalne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tłumaczyc to. Pdkrecam procka na 4100. Ok 1,34v pokazuje w cpuz. Zwiekszam na 4200 delikatne podwyzszenia napiecia. Linx, Prime dziala ok przez kilka godzin czyli niby stabilny.

A nieraz komp nie wstaje? Nieraz w windzie przy przegladaniu stron sie wywala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Nie ma co, kolega to mnie umie pocieszyć ;) *

 

* taka "padaka" to właśnie mój procesor ;)

 

Ale masz WC, więc nie robi Ci tak naprawdę wielkiej różnicy czy jest 1,2V czy 1,4V :) Jak ktoś ma możliwość używania tylko AC, to ewentualnie byłaby to duża różnica ;)

Zawsze możesz sprzedać na allegro i spróbować kupić nówkę sztukę jak Ci zależy na większych taktowaniach :P

 

A jak tłumaczyc to. Pdkrecam procka na 4100. Ok 1,34v pokazuje w cpuz. Zwiekszam na 4200 delikatne podwyzszenia napiecia. Linx, Prime dziala ok przez kilka godzin czyli niby stabilny.

A nieraz komp nie wstaje? Nieraz w windzie przy przegladaniu stron sie wywala?

 

Po przejściu 20 loopów linxa, max ram, nigdy mi się system nie wysypał, więc ciężko powiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tłumaczyc to. Pdkrecam procka na 4100. Ok 1,34v pokazuje w cpuz. Zwiekszam na 4200 delikatne podwyzszenia napiecia. Linx, Prime dziala ok przez kilka godzin czyli niby stabilny.

A nieraz komp nie wstaje? Nieraz w windzie przy przegladaniu stron sie wywala?

 

 

LinX dla mnie już wyznacznikiem stabilności, po tym jak proc przechodził z luzikiem 4 godziny linx a pewien projekt w BOINC wywalił kompa po kilkunastu godzinach. Wniosek, testować wszystkim czym się da. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ustweaienia na 4100 i7 920 D0 - stabilne:

 

Co mozna zmienic w ustawieniach zeby np na 4200 smigalo ok. Pamieci GoodRam 2000 cl 7. Plyta Foxconn Bloodrage.

 

Sprobuj zmniejszyc UnCore- ustaw na 2xMem i moze zwieksz napiecie na NB - moze pomoze.

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz WC, więc nie robi Ci tak naprawdę wielkiej różnicy czy jest 1,2V czy 1,4V :) Jak ktoś ma możliwość używania tylko AC, to ewentualnie byłaby to duża różnica ;)

Zawsze możesz sprzedać na allegro i spróbować kupić nówkę sztukę jak Ci zależy na większych taktowaniach :P

 

W/C mam bo na A/C nie dało się go schłodzić aby 4GHz mieć na co dzień a to był mój cel jak zmieniałem platformę na LGA1366, w zmianie z 4-rdzeniowca na innego 4-rdzeniowca nie widzę sensu jak już to jakiś 6-rdzeni o ile kiedykolwiek stanieje powiedzmy do 2000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn ja kiedys mialem identyczny problem, wszsytko stabilne, pieknie wygrzewacze sprawdzaly proca i co z tego, niewiadomo kiedy mogl sie przywiesic. Okazalo sie po paru tygodniach, ze jak zmienilem wersje win7 problem zniknl. Nie twierdze ze tak jest u ciebie, tylko sugeruje ze czasami mimo prawidlowego OC cos innego moze wykrzaczac kompa:) najlepiej postaw linuxa, albo livecd jakiegos i zostaw kompa/uzywaj pare dni na linuxie - przynajmniej sprawdzisz czy to system czy oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny, ktory kiepsko czyta i nie umie interpretować screenow. Pierwszy screen wklejony przeze mnie - pisze wszystko co i jak, i jak BYK widać "ambient temp 22'C".

 

Roznica - tak jak mowilem - serio OC to serio podejscie do sprawy - loopy typu 2x feser 360 lub 480 TYLKO DLA PROCKA + coś więcej niż wentyle 800rpm.

A nie tak jak u nas w PL, wszyscy pakuja wszystko w jeden obieg, a potem temperatury te same co ja mam na AC ;|

 

Dual versus Single v1

Dual versus Single v2

 

Swiftech

 

:smoke:

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy 1.4v na procesorze i QPI 1.37v, RAM 1.69v , czy takie ustawienia będą ok do pracy 24/7 ???

 

I drugie pytanie jaka może być przyczyna wieszania się po OC ? Tj. LinXa przechodzę OCCT też a np. w grze nagle wszystko się wiesza, obraz staje w miejscu i muszę restartować komputer... Płyta to RIIE . Grafika nie jest kręcona, PCIE mam na 110MHz, Jakieś sugestie ?

Edytowane przez anika91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy 1.4v na procesorze i QPI 1.37v, RAM 1.69v , czy takie ustawienia będą ok do pracy 24/7 ???

 

I drugie pytanie jaka może być przyczyna wieszania się po OC ? Tj. LinXa przechodzę OCCT też a np. w grze nagle wszystko się wiesza, obraz staje w miejscu i muszę restartować komputer... Płyta to RIIE . Grafika nie jest kręcona, PCIE mam na 110MHz, Jakieś sugestie ?

 

A może jak proc dostanie "obrotów" podczas gry+ grafika to zasilacz już nie wyrabia i dlatego pojawiają się problemy?

Edytowane przez DIZEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co trochę pogrzebałem i 20 prób LinXa przeszedłem... zobaczymy jak w pracy na co dzień ... PCI-E zmniejszyłem do 101MHz ,

 

209x21, HT ON, C1E Disabled i inne wyłączone .

 

Dołączona grafika

vcore 1.408v

cpu pll 1.83v

qpi/vtt 1.36v (w stresie spada do 1.33-132v)

IOH - 1.09v (co ciekawe ustawienia w biosie powyżej 1.12v powodują niestabilność <- wiesza się nawet podczas bootowania do systemu)

ICH - zostawilem Auto podobnie jak IOH PCIE , ICH PCIE - odczyty z ProbeII jak na screenie .

 

 

Pamięci puszczone na 1675MHz 8-8-8-22 TRfC-88 ,1T . (są to G.sKille Pi Black 3x2GB 1600Mhz)

 

Reszta konfiguracji jak w podpisie . Zasilacz raczej odpada, tym bardziej że system potrafił się zawiesić nawet podczas jakiejś pracy w Photoshopie czy przeglądarce , gra też niewymagająca bo to CounterStrike Source.

Jak sądzicie ? Czym jeszcze kombinować jeśli okaże się niestabilny ?

 

Dzięki za pomoc .

Edytowane przez anika91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz tez oczywiscie odpada masz swietny model malo ktory jest tak stabilny jak twoj enermax o mocy juz nie wpomne bo pewnie twoje dziecko wiecej niz 500 W nie zje

 

szukaj lepiej problemu z ramem

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak... komputer przeszedł LinXa , grałem kilka dobrych godzin mając nadzieję że już jest stabilnie i niestety znowu ZWIECHA . Zwiększyłem ponownie PCIe do 110MHz i sprawdzam dalej..

 

Co do RAMów do kombinowałem jeszcze z ustawieniem vdimm na auto, ale ustawiło napięcie 1.79v O_o więc szybko ustawiłem na te 1.66-68v . Sam nie wiem czy to możliwe że pamięć ?

 

Taka moja obserwacja jeszcze podczas stressu LinXem , na komputerze praktycznie nie da się nic zrobić, przycina się kursor, LinX też nie idzie cały czas ''płynnie'' nie wiem czy to normalne czy nie... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCi-E raczej nie jest  tutaj winne. Domyślne 100 powinno styknąc. 110 to już przesada.

Spróbuj zwiększyć vcore. trochę mało na 4.4 jak na mój gust.

mozliwe jest również to, że płyta wysiada przy tym bclk. 

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCi-E raczej nie jest  tutaj winne. Domyślne 100 powinno styknąc. 110 to już przesada.

Spróbuj zwiększyć vcore. trochę mało na 4.4 jak na mój gust.

mozliwe jest również to, że płyta wysiada przy tym bclk. 

 

Mój i7 leci chyba przy 4,4hgz w occt na 1,35v wiec do Linxa jeżeli trzeba by dodać V to myślę że było by tyle co u kolegi lub włos wyżej i z tego wnioskuje że raczej vcore jest git, - zresztą widać że test przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój i7 leci chyba przy 4,4hgz w occt na 1,35v wiec do Linxa jeżeli trzeba by dodać V to myślę że było by tyle co u kolegi lub włos wyżej i z tego wnioskuje że raczej vcore jest git, - zresztą widać że test przechodzi.

 

A jeszcze taka sprawa... Mam kartę dźwiękową na PCI-E którą mam wsadzoną w slot PCI... czy to może mieć jakiś wpływ.... Grafika operuje i tak w x16

Dołączona grafika

Edytowane przez anika91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Panowie, mam problem. 

 

Czy to nie są za wysokie temperatury jak na spoczynek i7 ? :)

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Zalman CNPS10X , na tym  2x Fander 120mm , zaraz za tym kolejny Fander 120mm, pasta Zalman ZMSTG1, obudowa LianLi A70F z przodu z 2x140mm i z tyłu 2x 120mm. 

Fakt, mamy pod tym GF GTX 470 SOC od Gigabyte, ale on utrzymuje stałą ~ 45*C. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...