Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Na 1366 będzie jeszcze tylko 990X, co zapewne spowoduje lekką obniżkę ceny 970-tki. Nic poza tym już nie wyjdzie na ten socket.

 

 

Obys sie mylil kolego , Ja ciagle mam nadzieje na jakiegos tanszego szesciordzeniowca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu udalo mi sie osiagnac wymarzone 4 Ghz na moim staruszku ( to jest rewizja C0 )

jedyne ustawienia ktore sa stabilne to:

CPU VID 1,375v

CPU VTT 1,4v

21x190

RAM 1,66v zamiast nominalnych 1600 Mhz mam 1522 Mhz , NB F 3420 Mhz zamiast nominalnego CL8 mam timingi na 9,9,9,24

21x190

 

temp. max

CPU 78 C

Chipset 44

System 68

CPU 56

 

co o tym myslicie ?

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na 1356 ,

hmmm padaka jak na rewizje C0, chyba nie jest jeszcze jakas tragedia one sie nie kreca tak jak D0

a co do napiec na CPU VTT i VID nie sa one przesadzone czytaj zabójcze dla plyty czy procka na 24/7 ?

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak wydawało ze jak na C0 to wcale nie ma tragedii az do odpowiedzi atomela , najważniejsze ze w koncu sie udalo osiagnac te 4 Ghz a temperatury mimo podniesienia napiecia wzgledem wcześniejszych wartości ( 3,9Ghz , VID - 1,3v Vtt-1,29v Ram 1630 Mhz 8,8,8,24 1,65v 19x204) pozostały na takim samym poziomie (sygnatura), mam tylko nadzieje ze aktualne napięcia nie sa zbyt duże dla płyty i procka

 

atomel@ zmieniac i7 4 Ghz na SB wydaje mi sie ze to strata pieniędzy i krok wstecz , wole poczekac na nastepce s1366

 

udało sie zejść z napięciem na nominalne 1,65v.

 

co to sa za temperatury z biosu CPU Core Temp ( CPU DIE ) mam 46 C

CPU Core Temp Super IO mam 37 C

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest dobry.

 

3.8-4Ghz to optymalne podkręcenie dla i7 (s.1366) - potem zaczynają potrzebować więcej napięcia i temperatury za bardzo rosną.

 

Sama myśl o zmianie na SB jest kuriozalna.

 

 

tez mi sie tak wydawało ze jak na C0 to wcale nie ma tragedii az do odpowiedzi atomela , najważniejsze ze w koncu sie udalo osiagnac te 4 Ghz a temperatury mimo podniesienia napiecia wzgledem wcześniejszych wartości ( 3,9Ghz , VID - 1,3v Vtt-1,29v Ram 1630 Mhz 8,8,8,24 1,65v 19x204) pozostały na takim samym poziomie (sygnatura), mam tylko nadzieje ze aktualne napięcia nie sa zbyt duże dla płyty i procka

 

atomel@ zmieniac i7 4 Ghz na SB wydaje mi sie ze to strata pieniędzy i krok wstecz , wole poczekac na nastepce s1366

 

udało sie zejść z napięciem na nominalne 1,65v.

 

co to sa za temperatury z biosu CPU Core Temp ( CPU DIE ) mam 46 C

CPU Core Temp Super IO mam 37 C

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EXTRA, wiec za 2 tygodnie sobie go kupie, musze opchnac swojego... Bios i reszta zawsze aktualizowana jest u mnie wiec dzieki za informacje! cena teraz jest juz w miare przystepna by sobie pozwolic na zmiane wysluzonego mego 920, w podpisie uzyskalem stabilne 4ghz ale na czas testu tylko, tak to caly czas na socku jade, wystarczajaca jest dla mnie ta predkosc! Czas na zmiane wiec bedzie luz na jakis czas:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , złożyłem zestaw oparty na Core i7+gigabyte 1336 x58UD4 + dysk intel SSD 40GB , zamontowałem chłodzenie Arctic Frezzer 13 , trzyma się pewnie , nałożyłem pasty ZALMAN STG-1 tak aby cały procesor i chłodzenie były pokryte pastą , procesor podkręciłem do 3,2Ghz+ Turbo+Eist i problem polega na tym że w idle procesor ten osiąga bardzo wysokie temperatury 60-80C , a w GTA4 i Prime95 aż 100C i na takim poziomie się utrzymuje , na normalnych ustawieniach 2,6Ghz dalej temp w idle to 55C , próbowałem już wszystko , mam włączone wszystkie stany oszczędzania procesora i obniżanie tatkowania i dalej to samo , cooler zamontowany aby wiał na lewo , próbowałem aby wiał do góry lecz nic nie poprawiło , paste nakłdałem kilka razy różne ilości i ciągle to samo , napięcia ustawione na normal a na procku obniżyłem do 1,235V niestety ciągle to samo

 

tutaj link

 

http://forum.purepc.pl/Socket-136611561155-f112/core-i7-920-D0-bardzo-t337822.html

Edytowane przez Hunter18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z napięciami:

Płyta DFI LanParty DK X58-T3EH6

Procesor i7 920

 

Ustawiłem VCore na 1.3250V a cpu-z pokazuje 1.376V (pod obciążeniem 1.408V) bios w zakłedce PC health status pokazuje 1.37V

Ustawiłem VTT na 1.37v a w biosie pokazuje mi 1.22v

Takie różnice są na każdym napięciu.

Na którą wartość patrzeć, która jest prawdziwa

Ustawienia w biosie:

post-181119-0-43978400-1320778015_thumb.jpg

post-181119-0-25165300-1320778024_thumb.jpg

post-181119-0-43397400-1320778030_thumb.jpg

post-181119-0-22757600-1320778037_thumb.jpg

post-181119-0-48732600-1320778043_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem VTT na 1.37v a w biosie pokazuje mi 1.22v

 

ciekawe, mam tak samo,

 

aby mieć VTT 1.23 ustawiam 1.3coś,

 

za prawdziwą uznaję wartość jaką podaje PC Health Status,

 

u mnie nie ma to wpływu na pracę kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podkręcić procesor i7 930 Box 1366 ale nie wiem jak i narazie próby zpełzły na restartowaniu ustawień fabrycznych. Posiadam taki oto sprzęt

 

Procesor - Inter Core i7 930 S.1366 Box

Wentylator - Scythe Mugen 2 Rev.B

Zasilacz - Corsair Tx750 Cmpsu

Pamięć - Kingston 3x2GB 1600 Hyper-X

Karta Graficzna - Evega GF GTX480 SC 1536 Pci-e

Płyta Główna - Gigabyte GA-EX58-UD3R

 

Tutaj standardowe ustawienia na którycg chodzi komputer

 

CPU VCore 1.27500V [Auto]

QPI/Vtt Voltage 1.175V [Auto]

IOH 1.100V [Auto]

Dram Voltage 1.500V [Auto]

CPU Clock Ratio [21x]

Base Clock (BCLK) Control [DIS]

Advance CPU Features ALL Enabled

QPI Link Speed [Auto]

 

Jak potrzeba zdjęc to moge dorobić aparatem z biosu. Jeżeli post nie jest zgodny z tematem prosze podpiąc go do właściwego. Prosze o pomoc w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU VCore zmień koniecznie z [Auto] , na to, co jest ustawione, czyli 1.275V . No i potem lecisz z BCLK, zwiększaj małymi krokami aż osiągniesz limit. Potem będziesz mógł jeszcze zwiększyć napięcie, i znowu jedziesz z BCLK, ale kontroluj temperatury. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

http://www.purepc.pl/procesory/amd_fx_8370e_wydajnosc_bez_zmian_ale_pobor_mocy_spadl?page=0,9  ;)

 

Pytanie: Myślałem o poskładaniu nie drogiej platformy na 1366. Jaką płytę polecacie? Interesuje mnie sensownie najwyższe  OC na AC.

Edytowane przez jaan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co chcesz to zrobić ? Jak koniecznie chcesz już wspomóc swojego dostawcę prądu, to zostaw światło na noc, przynajmniej nie będziesz musiał kupować nowych gratów. ;) Jeśli już składać, to ja bym próbował z czymś energooszczędniejszym. Chyba, że masz takie marzenie, albo do czegoś Ci konkretnie potrzebne 1366 ? 

 

Ja mam tą :

 http://www.asus.com/pl/Motherboards/P6X58DE/

 

i osiągalne jest 4.4 GHz na i7 930, benchmarki przechodzi, niestety w niektórych grach się wysypuje, no i po burn testach osiąga prawie 100*C. Ostatnie w pełni stabilne ustawienie to 4.3GHz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zobaczyłęm, że i7 930 można dostać za 150zł a 2600K za 600zł :lol: ta dysproporcja cenowa nie jest ani trochę sensowna, bo 930ka wcale nie odstaje od 2600K ... A 400zł na prąd prędko nie wydasz, także zwracam honor, łykaj 1366. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnym użytkowaniu, czyli nety i inne <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>łki + granie ~3h dziennie, to prądem nie ma sobie co głowy zawracać. Jedynie na co trzeba zwrócić uwagę, to to, żeby mobas miał dobrą sekcję zasilania i żeby zasilacz nie był jakiś leciwy lub markowo podejrzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Różnice cenowe biorą się z tego, że nikt proców (a już szczególnie i7-ek) na 1155 nie sprzedaje - bo po co, wzrost wydajności sięga od 0 (jak mamy dobrą sztukę, której 5 gigów nie straszne) do kilkunastu %. Absolutnie nie warte tych kilkuset złotych wydajnych na nowe mobo i cpu.

 

Absolutnie to samo mogę powiedzieć o 1366, więc gdzie indziej jest haczyk. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w X58 nie było natywnej obsługi SATA 6Gb/s, rzadko kiedy było USB3.0 a prądu żarły tyle, co Quady, czyli prawie najwięcej w historii Intela, także myślę, że po prostu 1366 jest tańsze, bo starsze. Co z tego, że moc obliczeniowa nie odstaje od 1155, jak niestety nie ma pewnych ficzerów i ciągnie ten prąd. Jak ktoś szyfruje dane, to doceni sprzętowy AES w nowych i7, na 1366 tego nie było etc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...