Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że ludziska którzy chcieli brać 9450/9550 wezmą teraz 920 za jakieś 1000-1100

Ja sie pchac narazie w Nahelma nie mam zamiaru. Raz ze nie ma jeszcze tylu aplikacji co korzystaja z tego 'dobrodziejstwa'

dwa cena narazie bedzie zaporowa

trzy to kiedy one beda (aplikacje) to w sprzedarzy beda juz nowe lepsze czterordzeniowce.

 

Dlatego narazie zostane przy dwurdzeniowcach. taki maly oftop

 

Poczekam i zobacze o ile poleca ceny serii 9550 i 9650 i moze ktoregos pozniej kupie tak tylko do benchow =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nehalem Overclocking @ XS

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=206571

 

Nehalem @ 3DMark

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=206570

 

Nehalem 32M - Let the carnage begin

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=206569

 

FUGGER vs Nehalem

 

czekamy na naszych rodaków :D

 

ryba, pmp nie śpimy ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy testy na Pure były robione z włączoną funkcją turbo ?

ryba się wypowie jak wstanie, bo chyba cała noc testował i kończył arta.

 

PS od ryby:

 

"testy pokazane sa bez opcji turbo, ale opcja turbo dziala :) dziala roznie, zaleznie od oprogramowania"

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słaby ten wynik 32tys w 3dmarku06... to wina gef 280 -> jakby dał 2x wiecej kości ram + 2x4870 to pobiłby rekord swiata ktory wynosi lekko ponad 36tys... : P

 

w ogóle to powinien kupic koles 6x2gb 1800MHz (bo nie widze 2000MHz ale jak sa to 2000MHz by wziął) i by pobił rekord swiata : P

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba się wypowie jak wstanie, bo chyba cała noc testował i kończył arta.

 

PS od ryby:

 

"testy pokazane sa bez opcji turbo, ale opcja turbo dziala :) dziala roznie, zaleznie od oprogramowania"

Dzieki.

Hmm jak bez opcji turbo to nawet niezle. Spodziewalem sie gorszych rezultatow w grach.

 

W sumie nam na purepc turbo zwisa i powiewa , ale dla zwyklego uzytkownika to zawsze kilka procent wiecej w grze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak...ale ja chciałbym jakieś 3.8...24/h, bez masakrowania procka napięciami wysokimi.

Mam nadzieję iż będą się tak kręcić.

Jeśli by się tak dało to bym wszedł w to.

Ram mam,ewentualnie 1 kość kupić.

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak...ale ja chciałbym jakieś 3.8...24/h, bez masakrowania procka napięciami wysokimi.

Mam nadzieję iż będą się tak kręcić.

Jeśli by się tak dało to bym wszedł w to.

Ram mam,ewentualnie 1 kość kupić.

Na prockach, które miałem było to do zrobienia tylko z delikatnym podnoszeniem napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądały temp,przy wspominanym przez Ciebie podkręceniu?.

Chłodzenie pewnie Box'owe.

I jakie środowisko?..czyli temp otoczenia?,zamknięta buda,w miarę wentylowana?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ceny :? a tak ogólnie WOW ale power

i drugie WOW towar wyłącznie na zamówienie ?? czy ja źle widzę

No co się dziwić jak tego jeszcze oficjalnie w sklepach nie znajdziesz, światło dzienne ujrzały tylko 1-sze recki. A proc. chyba dopiero koło 17 list. będą na półkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądały temp,przy wspominanym przez Ciebie podkręceniu?.

Chłodzenie pewnie Box'owe.

I jakie środowisko?..czyli temp otoczenia?,zamknięta buda,w miarę wentylowana?.

Napiszę o tym w artykule, ale generalnie tragicznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę o tym w artykule, ale generalnie tragicznie...

I tak zapewne będzie ąż do wprowadzenia Westmere i SandyBridge wykonanych w 32 nm. Te nowe procki to są niezłe grzałki :)

 

Dołączona grafika

 

Bardzo, bardzo fajny teścik

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELO to znowu ja ale tym razem z dobrymi nowinami

Czy ktoś zna ten sklep http://www.motherboardpro.com/ bo mają extremalnie niskie ceny extremalnie duży asortyment

A żeby nie było że to OT to dodam że mają

Dołączona grafika See details DFI LanParty UT X58-T3EH8

Za jedyne 299 $ czyli ok 813 zł ale w tej chwili nie dostępne

I asusa za 339$ czyli 925 zł czyli ok 200zł taniej niż u nas i o dziwo na stanie :D a są tylko 2 na stanie :wink:

Dołączona grafika See details Asus P6T DELUXE Intel X58

 

hmm ktoś dostosował te linki do rozprowadzania po forach bo jak tylko nazwę kopiowałem a nie foto, stronę do specyfiki i do samej płyty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Po tych wszystkich artykułach widać że ten proc to zupełnie nie jest proc przeznaczony do domu (co nie znaczy że zły).

 

Największe wady:

- wydajność z domowych zastosowaniach rzadko przekracza wydajność Penrynów, a jak już to nieznacznie

- straszna grzałka

- do dobrego OC potrzeba bardzo wysokiego napięcia, choć nie powoduje to aż takiego wzrostu temperatury, jak to było u poprzedników, mimo to nawet o 4 GHz pewnie będzie w większości przypadków ciężko

- OC niższych modeli dodatkowo limitowane przez taktowanie QPI, której to mnożnika nie możemy zmieniać (AMD od początku dawało możliwość obniżania mnożnika HT)

- strefa UNCORE prawdopodobnie będzie kolejnym elementem ograniczającym OC niższych modeli (czyli podkręcanie poprzez BCLK), jako że domyślnie np. pamięć L3 jest taktowana wolniej niż rdzenie - jakiś powód tego musi być

- gigantyczna cena całej platformy, na LGA 775 dużo taniej złożymy wydajniejszą platformę (po OC)

 

Ogólnie to pojawiło się w tej platformie strasznie dużo stref taktowań, napięć itp itd. Na konfiguracji przy OC trzeba by chyba spędzić tygodnie, aż chyba wolałbym zostawić wszystko na stock. Niby to wszystko chyba ma zapewnić optymalną wydajność i zarządzanie energią, ale jak dla mnie pic na wodę. Za dużo namotali.

 

 

Co do bicia rekordów MHz to o tym nawet chyba nie ma co marzyć.

 

Ciekawi mnie jaki można by uzyskać BCLK gdyby dało się nisko taktować QPI.

 

 

Podsumowując jestem (jako użytkownik domowy) rozczarowany tą platformą, a czekałem na nią bardzo. Zdecydowanie czekam na Westmere-a, z lekkim zainteresowaniem Lynnfield-em i Ibexpeak-iem (teoretycznie bardziej domowe procki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największe wady:

[CIACH]

- gigantyczna cena całej platformy, na LGA 775 dużo taniej złożymy wydajniejszą platformę (po OC)

Ten argument jest cokolwiek chybiony - przecież wiadomo że nowości zawsze są koszmarnie drogie i tylko napaleńcy rzucają się na nie po cenach takich, jakie sklepy dyktują po dwóch dniach od premiery. Poczekajmy z miesiąc, dwa, pojawi się więcej płyt głównych, procki będą bardziej dostępne, ceny pójdą w dół i w tym momencie opłacalność zakupu Nehalema będzie wyglądać zdecydowanie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...