Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

A ten nForce 200 to podłączony bezpośrednio pod QPI, czy tak jak poprzednio poprzez linie PCI-E w mostku północnym? Bo jak to drugie to kolejny raz pytanie co to ma dać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio o tym było słychać

Na początku miały być montowane na płytach ale w końcu się okazało że wystarczy dodać odpowiedni kod do biosu aby móc korzystać z SLI

Do SLI 16/16 wystarczy odpowiedni BIOS ale juz Tri-SLI bedzie chodzic 8/8/8 albo 16/16/8 [nie pamietam dokladnie] w kazdym badz razie zeby miec Tri-SLI 16/16/16 trzeba miec mobo z nForce 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna płyta nie ma nf200 bo do biosu płyty producenci dopisują kod dzięki któremu mamy i SLI i CF na płycie

ztcw dotyczy to tylko samego x58 i wtedy 3pcie w trybie 3way dzialaja 16x/8x/8x, w trybie SLI jest normalnie 16x/16x, zas w przypadku 4pcie 8x/8x/8x/8x. mi chodzi o dzialanie w 3way w pelnym 16x/16x/16x i wtedy jest wlasnie montowany jeden nf200, dwa jezeli chcemy miec na 4pcie pelne 16x/16x/16x/16x

 

ztcw nf200 "wisi" na 16 liniach pcie x58, i w sumie nie wiem co jest lepsze - dwie karty wykrywane w systemie jako 16x , ale "wiszace" na 2x16 liniach nf200 podlaczonego do x58 na 16 liniach pcie, czy dwie karty dzialajace i wykrwane jako 8x.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No jeśli tak to wygląda jak na obrazkach to nie da to nic, chyba że pojedyncza karta nie wykorzystuje pełnej przepustowości 16 linii, wtedy dwie karty zapewne w pełni wszystkie linie zapchają, ale wzrost wydajności będzie raczej marny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie bo przy okazji doniesien o tym ze do odpalenia sli na x58 wystarczy dopisanie kodu do biosu pisano ze prawdopodobnie tak samo moznaby kombinowac z x48 nie wiecie czy juz cos ruszylo sie w tej materii?? czy bedzie to mozliwe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pogrzebać na XS oni chyba mają wszystko :wink:

A po cholerę wam wszystkie karty w X16 ???? Rożnica między X8 a X16 jest dopiero widoczna w bardzo dużych rozdzielczościach

A i tak było by głupotą łączenie 3 czy 4 kart w SLI bo to by zżerało tyle prądu żę minimalny zasilacz to 1200W No ale wydajność kosmiczna :D :D :D :wink:

A z resztą podobno asus miał też montować te nf200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://vr-zone.com/articles/how-games-fare...e-i7-/6191.html

 

 

 

Jesteśmy ciekawi, jak wzorce i gry będą działać pod Windows 7 pre-beta wersja użyciu procesora Core i7. Według tego artykułu PCWorld, Core i7 jest przeznaczony dla systemu operacyjnego Windows 7, który jest zoptymalizowany Wierzę, że w pewnym sensie, że pozwala na lepsze wykorzystanie jego architeORT: ORT: ktury. Inne ulepszenia wydajności w systemie Windows związane 7 szybszy podczas startu systemu czasu, zmniejszenie liczby usług przy starcie systemu, sterowniki urządzeń ładowane równolegle zamiast szeregowego, zmniejszenie zużycia pamięci systemowej.

 

My prowadził procesor Core i7 965 z ASUS Rampage II Extreme 4GHz na pokładzie i jeden HDD ładowane z Vista 32-bit SP1 i innych z systemem Windows 7 32-bit, podczas gdy wszystkie inne są identyczne. Windows 7 pozwala ForceWare 178.13 WDDM v1.1 sterowniki, które mają być pobierane, ale zmienił ją do sterowników ForceWare 180.44 WHQL dla systemu operacyjnego zarówno na sprawiedliwszy porównania. Jednakże, zgodnie z wytycznymi firmy Microsoft grafiki dla systemu Windows 7, sterowniki WDDM V.1.1 Win7 mają dostarczyć niezawodności i wydajności w Vista sterowniki WDDM v1 chociaż sterowniki Vista będzie działać na Windows 7 za.

 

ForceWare 180.44 WHQL sterowniki, chociaż prace nad Windows 7, ale 3-SLI jest nie wykracza odniesienia dla wszystkich gier i SLI nie działa dobrze na Far Cry 2. Dlatego też prowadził jednym GTX280 karty do Far Cry 2 badania. Gry są testy 3DMark Vantage, Crysis Warhead i Far Cry 2. My także przetestować SuperPI dla entuzjastów.

 

Przeprowadzka z Vista do 7, widzieliśmy niektórych wydajności we wszystkich testach, choć nie jest to otwarcie oczu, ale godnej wystarczy. 3DMark Vantage "Performance" Preset jest około 150 pts wyższe, SuperPI 8M jest prawie drugie szybciej, Crysis Warhead Far Cry 2 i 3 rejestru FPS wyższej rozdzielczości 1280x1024 mocy, wydajności ustawienia.

 

Chciałbym podkreślić, że to tylko podgląd Windows 7 pre-beta wersja z obecnego zestawu sterowników dla Vista i oczekujemy, aby zobaczyć więcej wzrost wydajności z późn buduje i lepiej zoptymalizowane sterowniki WDDM v1.1 w niedalekiej przyszłości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy ciekawi, jak wzorce i gry będą działać pod Windows 7 pre-beta wersja użyciu procesora Core i7. Według tego artykułu PCWorld, Core i7 jest przeznaczony dla systemu operacyjnego Windows 7, który jest zoptymalizowany Wierzę, że w pewnym sensie, że pozwala na lepsze wykorzystanie jego architeORT: ORT: ktury. Inne ulepszenia wydajności w systemie Windows związane 7 szybszy podczas startu systemu czasu, zmniejszenie liczby usług przy starcie systemu, sterowniki urządzeń ładowane równolegle zamiast szeregowego, zmniejszenie zużycia pamięci systemowej.

 

My prowadził procesor Core i7 965 z ASUS Rampage II Extreme 4GHz na pokładzie i jeden HDD ładowane z Vista 32-bit SP1 i innych z systemem Windows 7 32-bit, podczas gdy wszystkie inne są identyczne. Windows 7 pozwala ForceWare 178.13 WDDM v1.1 sterowniki, które mają być pobierane, ale zmienił ją do sterowników ForceWare 180.44 WHQL dla systemu operacyjnego zarówno na sprawiedliwszy porównania. Jednakże, zgodnie z wytycznymi firmy Microsoft grafiki dla systemu Windows 7, sterowniki WDDM V.1.1 Win7 mają dostarczyć niezawodności i wydajności w Vista sterowniki WDDM v1 chociaż sterowniki Vista będzie działać na Windows 7 za.

 

ForceWare 180.44 WHQL sterowniki, chociaż prace nad Windows 7, ale 3-SLI jest nie wykracza odniesienia dla wszystkich gier i SLI nie działa dobrze na Far Cry 2. Dlatego też prowadził jednym GTX280 karty do Far Cry 2 badania. Gry są testy 3DMark Vantage, Crysis Warhead i Far Cry 2. My także przetestować SuperPI dla entuzjastów.

Boże jak ktoś coś z tego rozumie to niech to przetłumaczy :mad:

 

translator rulez icon_biggrin3.gif

dokładnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam platforme na 920 + plyta ... najlepsza + zastepcze pamieci :) 2 x 1 DDR3. Chlodzenie BOX.

Czekam na DDR3 3 x 2. Wstepne testy. Vantage na C2D 4000 i i920 na 2,66 = wyniki podobne ok 14900 na GTX 280.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam platforme na 920 + plyta ... najlepsza + zastepcze pamieci :) 2 x 1 DDR3. Chlodzenie BOX.

Czekam na DDR3 3 x 2. Wstepne testy. Vantage na C2D 4000 i i920 na 2,66 = wyniki podobne ok 14900 na GTX 280.

podaj wyniki czastkowe bez CPU test jeśli można :)

2 jajka tracą sporo pkt. jak wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże jak ktoś coś z tego rozumie to niech to przetłumaczy :mad:

 

dokładnie :D

Na szybko.

 

Jesteśmy ciekawi jak benchmarki i gry będą działały na windows 7 pre-beta z wykorzystaniem procesorów i7. Zgodnie z artykułem PCWorld core i7 jest jest zaprojektowany dla windows 7, który wierzę, że jest zoptymalizowany w jakiś sposób aby lepiej wykorzystać tą architekturę. Inne korzyści związane z wydajnością to: szybszy start, mniejsza liczba serwisów uruchamianych na starcie, sterowniki ładowane równolegle a nie kolejno, mniejsze użycie pamięci.

 

Procesor i7 965 podkręciliśmy do 4GHz na płycie ASUS Rampage II Extreme. System operacyjny to Vista 32-bitowy z sp1 oraz drugi z windows 7 32-bitowy. Wszystko inne było identyczne. Aktualnie można pobrać 178.13 WDDM v1.1 jednak my zmieniliśmy je na Forceware 180.44 WHQL w obydwu systemach dla lepszego porównania. Jednakże zgodnie z zaleceniami Microsoft sterowniki WDDM v.1.1 Win7 powinny zapewnić lepszą waydajność i jakość grafiki niż WDDM v1 Vista drivers. Sterowniki dla systemu Vista będą rónież działały na Vista 7.

 

Sterowniki Forceware 180.44 WHQL działają pod win7 ale 3x sli nie działa dla wszystkich gier i benchmarków oraz nie działa poprawnie z grą Far Cry 2. Dlatego my uruchomiliśmy jedną kartę GTX280 dla testu Far Cry 2. Testami będą: 3DMark Vantage, Crysis Warhead oraz Far Cry 2. Również przetestujemy SuperPI dla zapaleńców.

 

Przesiadając się z Vista na win 7 zaobserowwaliśmy poprawę wydajności we wszystkich testach. Nie jest to jakimś objawieniem ale wystarczająco przyzwoite. 3DMark Vantage "Performance" Preset jest około 150 punktów wyższe, SuperPi 8M jest blisko 1s szybsze, Crysis Warhead and Far Cry 2 odnotowały 3 fps więcej przy rozdzielczości 1280x1024.

 

Chciałbym podkreślić, że to tylko poglądowe testy win 7 pre-beta ze strownikami dla Visty i oczekujemy większej wydajności od kolejnych wersji oraz lepiej zoptymalziowanych WDDM v1.1 w niedalekiej przyszłości.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze moje testy wykazały ze boxowy cooler nie nadaje sie wogole do niczego. Na oryginalnej pascie ktora byla na coolerze temp w stresie w prime na 8 rdzeni dochodzi do 95 stopni bez zadnego krecenia. Nie wiem czego to wina ale boxowy cooler jest zimny.

Narazie nie bede nic przy nim majsrtował bo czekam na zapinki do Thermalrighta Ultra 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj wątek o tej płycie i pisz jak to chodzi :wink:

Póki co ceny są kosmiczne. RE II kosztuje koło 1600zł.

 

Na stronie D-Teka nie ma informacji na temat jakiegoś zestawu montażowego dla i7. Czyżby nie planowali wyprodukowania czegoś takiego?

Będzie problem. Zmiana bloku mi się nie uśmiecha.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja patrzyłem i jest http://www.thermalright.com/new_a_page/pro...#lga1366boltnew .

Wow 95 stopni to trochę sporo

eeee... to że ThermalRight ma przejście nq L1336 dla 120UltraExtr. to wiemy ale kolega wyżej pisał o bloku wodnym D-TEKa :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie D-Teka nie ma informacji na temat jakiegoś zestawu montażowego dla i7. Czyżby nie planowali wyprodukowania czegoś takiego?

Będzie problem. Zmiana bloku mi się nie uśmiecha.

eeee... to że ThermalRight ma przejście nq L1336 dla 120UltraExtr. to wiemy ale kolega wyżej pisał o bloku wodnym D-TEKa :blink:

spokojnie Panowie

zapinki na lga1366 do d-teka juz robię :)

wiec chyba szybciej będą u mnie niz d-tek wogole je pokaze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie - nowy dzial jest potrzebny. Ciekawe ile osob oprocz mnie ma juz ta platforme.

 

Ja mam 920 + Rapage II Extreme. Narazie chlodzie nie BOX i zastepcze pameici 2 x1.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boxie mozesz sobie potestowac. Podkrecilem narazie na 940 tj. 2.93 i temp na boxie w stresie 86 stopni!

Na box-ie 86 stopni to ciekawe ile będzie mniej na TR 120U-Extreme . Zresztą gdzieś już tutaj była recenzja jakaś porównująca Thermalright-a z chłodzeniem BOX-owym i blokiem wodnym , różnice były spore - ile dokładnie nie pamiętam , jednak mimo to grzeją się niemiłosiernie :(

 

Trzy pytania:

Gdzie kupiłeś przejście do TR na nowy socket ?

Te 86C to w obudowie zamkniętej czy otwartej ? Jakie masz tempy na MB ?

Jak Ci się ogólnie pracuję w porównaniu do E8**@4GhZ (które miałeś wcześniej chyba) ??

Odczuwasz jakieś znaczące różnice w szybkości działaniu systemu, uruchamiania aplikacji, programów itp. ? Uogólniając czy w tej chwili twoim zdaniem warto myśleć nad nową platformą ? *nie patrząc na ceny

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem ciekawy czy te procki sa wytrzymale na temperature bo jak beda pracowac 24h/dobe w takim piecu to moge sie wkoncu uszkodzic... a swoja droga czy to prawda ze przy temp 90C Nehalem sie "resetuje"? (niebieski ekran automatycznie wyskakuje) (tak gdzies widzialem takie cos i pytam sie czy to prawda bo moze to jakies zabezpieczenie przed spaleniem proca)... a co wiecej mysle ze niedlugo beda sprzedawac freonowe takie jakies za 300zl do nehalemow bo te temy to przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...