Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Na box-ie 86 stopni to ciekawe ile będzie mniej na TR 120U-Extreme . Zresztą gdzieś już tutaj była recenzja jakaś porównująca Thermalright-a z chłodzeniem BOX-owym i blokiem wodnym , różnice były spore - ile dokładnie nie pamiętam , jednak mimo to grzeją się niemiłosiernie :(

Ne pamietasz gdzie bylo to porownanie? Bo szukam wlasnie jakichs porownan topowych ac do wc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie dorzucę pytanie: "czy Ninja/Mugen/Infinity wejdą na Socket 1366?". Oczywiście wiem że natywnie nie ma szans (72mm vs 80mm), ale czy istnieje możliwość wpasowania innej spinki lub przerobienia obecnej, bo naprawdę nie uśmiecha mi się kupowanie nowego chłodzenia (wcześniej miałem Ninja'ę na AM2/Brisbane-2350), tylko dla innego zapięcia. Tak ogólnie to ostro przymierzam się do 1366 i Ci7-920, bo sprzęt został już sprawdzony, a dla mnie inwestycja w nowy (w dodatku wg. intela high-end'owy) socket to dobra inwestycja, bo tak jak przy pierwszych płytach na LGA775 - możemy liczyć na dłuuugie wsparcie.

 

Płytę już wybrałem (ASUS P6T-Deluxe NON-PalmOC), więc wiele tu nie zmienię. Czekam na pierwszy (jakikolwiek) spadek cen i łykam proca (oczywiście 920) razem z mobo. W ram już się wyposażyłem jakieś 2 tygodnie temu i mogę powiedzieć że dobrze się sprawuje (testowałem na AsRocku P43 DDR2/3 u znajomego). Brać P6T-Deluxe, czy lepiej Foxconn Renaissance/MSI Eclipse lub w ogóle Rampage II Extreme? IMHO nie sądzę żeby było to warte (u mnie) różnicy ponad 50f, chociaż kto wie? Skoro biorę mobo za 200f+ to dodatkowe 50 może nie sprawi problemu (no chyba że płacę tylko za logo RoG/Quantum Force) :D.

 

Proszę o sugestię z RAMami, bo długo na 2x1GB jechać nie będę xD

Edytowane przez D3NV3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesorowy gigant zapowiedział obniżkę cen procesorów Core i7 oraz wprowadzenie nowych, nieplanowanych dotychczas modeli, pracujących z większym zegarem: Core i7 970 (3.33 GHz) i Core i7 985 XE (3.46GHz), które trafią do sklepów na początku drugiego kwartału przyszłego roku. Równocześnie z oferty wycofany zostanie Core i7 965 XE (3.2GHz, 999$) w zamian którego na rynku pojawi się tańszy Core i7 960 (3.2GHz, 562$), a cena modelu i7 940 (2.93GHz, 562$) zostanie obniżona do 281$. Nie wiadomo natomiast co stanie się z Core i7 920 (2.66GHz, 281$) - możliwy jest spadek ceny lub wycofanie układu ze sprzedaży.

twojepc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie obejrzałem testy z gier na e-giełdzie i wychodzi na to,że na teraz to seria e8XXX bez problemu po ostrym o/c konkuruje z kręconymi i7....

Oczywiście musi taki c2d mieć te 200-300 mhz na budziku więcej, ale przy dobrej sztuce procka w rev e0 to wielki problem nie jest uzyskać te 4.2-4.3 ghz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzial ktos moze test pamieci w dual chanelu na plytach x58?

Gdzieś widziałem testy i wyszło że truj kanałowa obsługa pamięci niewiele daje w stosunku do 2 kanałowej a przynajmniej w grach bo w benchmarkach to już widać różnice no ale benchmarkami sobie nie pograsz :wink:

A co do tego truj kanałowej obsługi to żeby zobaczyć naprawdę przyrost wydajności to trzeba zainwestować w szybsze dyski typu SSD bo tak to nie zobaczymy różnicy <_<

Edytowane przez nukens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A ja tak ostatnio sobie myślę o Lynnfieldzie. Na AnandTechu pisali że Intel w żaden sposób nie ograniczy możliwości OC, lecz zostawi taką możliwość producentom płyty głównych.

Zakładając że producenci nie będą ograniczać, to jaki fizyczny czynnik może mieć wpływ na podkręcanie? Bo do tej pory głównym limiterem była zawsze szyna systemowa, czy to FSB, czy to teraz QPI. Na LGA 1156 nie będzie żadnej szyny systemowej, a proc z jedynym mostkiem będzie się komunikował za pomocą stareńkiego interfejsu DMI, którego przepustowość jest stała.

 

Tak więc czy BCLK będzie wpływał na cokolwiek innego niż komponenty procesora? Ogólnie bardzo ciekawe. W sumie w przypadku LGA 1366 BCLK wpływa na każdy element procesora, więc możliwe jest że w przypadku Lynnfielda będzie on też wpływał na taktowanie PCI-E, więc może tutaj był by problem. Ogólnie strasznie mnie ciekawi ta platforma, zdecydowanie bardziej niż LGA 1366, bo to już coś totalnie nowego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem testy i wyszło że truj kanałowa obsługa pamięci niewiele daje w stosunku do 2 kanałowej a przynajmniej w grach bo w benchmarkach to już widać różnice no ale benchmarkami sobie nie pograsz :wink:

A co do tego truj kanałowej obsługi to żeby zobaczyć naprawdę przyrost wydajności to trzeba zainwestować w szybsze dyski typu SSD bo tak to nie zobaczymy różnicy <_<

http://pclab.pl/art34180-14.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No to wiem, tyle że to ogólnie ma związek z kontrolerem pamieci, który w końcu jest komponentem proca.

 

Natomiast na LGA 1156 nie będzie żadnej specjalnej szyny systemowej, więc OC będzie lmitowac chyba tylko sam procesor, i to co w nim jak jest uzależnione od BCLK (PCI-E, Uncore).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy. Narazie testy pamięci - procek podkrecony na 3600.

 

Procek i920 podkrecony na 3800. Napiecie CPU 1,2v.

 

3Dmark Vantage na 280GTX i procku 3800 15592 punkty

post-7994-1228108130_thumb.jpg

post-7994-1228108139_thumb.jpg

post-7994-1228108148_thumb.jpg

post-7994-1228108154_thumb.jpg

post-7994-1228108412_thumb.jpg

post-7994-1228112396_thumb.jpg

post-7994-1228113638_thumb.jpg

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...