Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

to chyba nie masz takiego napiecia o jakim mowisz....

odpal everesta bez prime, a potem zostaw go i wlacz prime, to napiecie podskoczy , napisz o ile....

 

Tak będzie szybciej

3266624[/snapback]

czyli na 4.3ghz bedzie mial tak 1.38v....w tej chwili .... to i tak bardzo dobry rezultat:)

 

Moim zdaniem raczej coś z przedziału ~1,3-1,34v, tak jak wyżej napisałem, aż tak dużej różnicy nie ma pomiędzy odczytami różnych aplikacji i biosu(LCD poster)

 

Zmieniam swoje zdanie :blink:

Nie zmieniaj płyta jest średnia, tak jak każdy asus na x58, gigabyte też zresztą. Na tą chwilę na x58 DFI i Fox, są wyraźnie lepsze. Miałem okazje testować swojego C0 na bloodrage i np do pamięci 1600Mhz CL7 na fox-sie wystarczyło ~1,24v na vtt, a na asusie potrzebowałem ~1,4v na vtt.

 

Co do wyniku to na wodzie bez minimum 4,4GHz sie nie pokazuj :wink: Masz jeszcze duży zapas w temperaturach i vcore.

 

edit:

Dołączona grafika

Tutaj jest komplet programów, żeby było śmieszniej im wyższe vcore ustawione tym wyższa potrafi być różnica, lcd poster pokazuje ciut mniej niż pc probe. Miernik też 100% dokładności nie daje. Także każdy może sobie wybrać, któremu prog. uwierzy (od 1,3v do 1,34v :) ).

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powalcze, ale jak narazie dzien przewy :)

 

Wiem, ze Foxcon i DFI sa lepsze z uwagi na niskie Vqpi ale myslalem, ze Bclk 193 to juz max mojego mobasa, takze nie jest narazie zle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podobnie jak ja a mam duzo wieksze temperatury od Ciebie, musze cos z tym WC zrobic chyba ze radek tyle ciepla wydziela w spoczynku, zobacz moje wc jest w galerii chlodzenia wodnego...jedyna roznica ze mam 3wentylatory na thermochilu...

radosław ma chyba problem z obnizeniem VGPU w 2D więc --> tzw. klops

na Twoj config to tylko dwa loop-y

nie ma bicza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale testuje na small fft oraz ustawiłem najniższy mnożnik na ram. Jeżeli pamięci podniosę na <1600Mhz to pewnie ~1,36v do prime blenda będzie potrzebne, a do small fft vtt ma małe znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos napisac jakie mial max oc na stockowym intelowskim coolerze :) ?

czy w ogole ktos toto testowal . bo ja mam od 2 dni istne jaja ,

nawet na nominalnych taktach i Vcore na auto

proc w stresie potrafi sie rozgrzac do 85'C :/ paranoja jakas albo krzywy czerep

 

Poniewaz czekam na zapinke pod moje WC musze to jakos przebolec do jutra.

 

 

 

b.t.w

przy jakiej temperaturze macie w biosie ustawione Auto Wylonczenie Zasilania CPU ??

 

 

UPDATE:

nie moglem sie powstrzymac i zapodalem bloczek na CPU ino na dwoch srubach :/

Dołączona grafika

 

Moze cos konkretnego pocisne z tego proca ;)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Bclk 215 nie chce sie wlaczyc mnoznik 21...tylko dziala 20 z automatu :angry:

Musze poczekac na nowy bios, bo dla P6T dlx v1 Asus w biosie umozliwil danie na stale mnoznika 21...

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co powiesz Zibbi na to....loadline enable z poziomu biosu (napiecie w biosie ustawione 1.3v)

Z wyłączonym loadline calibration też będziesz miał taką sama różnice, nie wiem tylko dlaczego u Ciebie ta różnica jest większa. Co do PC Probe (bios i everest 5.01 pokazują to samo) to osobiście nie wierze programom asusa, rzadko działają dobrze. Nie twierdze, że CPU-Z pokazuje prawdę, podłącz miernik do punktu pomiarowego na mobo i będziesz miał "najbardziej wiarygodny" wynik (oczywiście przy tak małych różnicach to też nie daje 100% pewności). Z tego co pamiętam miernik pokazuje mniejsze napięcie niż bios/pc probe o ~0,02-0,03v. Nie mam akurat miernika pod ręką, ale jak nie zapomnę to jutro sobie z pracy przyniosę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tragedia z temperaturami , czy moze byc ze bios zle odczytuje temperatury ?

W glupim SuperPi z prowizorycznie zalozonym na CPU bloczkiem mam 65-66'C !! !!

przy zaledwie 4GHz i VCore 1.25

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Pewnie do stabilnosci bede musial dzwignac napiecie a tym samym osiagne 85-90 ' C na CPU :(

czyli [gluteus maximus] zbita w moim wypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tragedia z temperaturami , czy moze byc ze bios zle odczytuje temperatury ?

W glupim SuperPi z prowizorycznie zalozonym na CPU bloczkiem mam 65-66'C !! !!

przy zaledwie 4GHz i VCore 1.25

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Pewnie do stabilnosci bede musial dzwignac napiecie a tym samym osiagne 85-90 ' C na CPU :(

czyli [gluteus maximus] zbita w moim wypadku

ja mam to samo, i7 grzałka jakich mało....zapodaje druga chlodnice i temperatury powinny spasc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te niby testy na roznych sajtach na chlodzeniu powietrzem i osiagami rzedu 4.4GHz to lipa ?

no chyba ze ktos w pokoju mial 15'C .

Niby stepping D0 mial byc lepszy , ale ja widac trafilem jakiegos grzejnika D0

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te niby testy na roznych sajtach na chlodzeniu powietrzem i osiagami rzedu 4.4GHz to lipa ?

no chyba ze ktos w pokoju mial 15'C .

Niby stepping D0 mial byc lepszy , ale ja widac trafilem jakiegos grzejnika D0

Dołączona grafika

a jaka masz wode?tzn. jaki blok,co chodzilsz,chlodnica itd.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robic offtopa , blok mam w avantarze ( calkiem wydajny ) chlodnica

dosc duza ( parownik ) 30x18cm wydajnoscia porownywalna z sredniej klasy firmowymi chlodnicami

ciecz , woda + angielski odpowiednik naszego Petrygo ( niebieski ) 50/50

 

Jak bym mial pewnosc ze dobra chlodnica obnizy mi temperature o minimum 7-8 'C to biore w ciemno

moze cos firmowego doradzisz tak do 300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robic offtopa , blok mam w avantarze ( calkiem wydajny ) chlodnica

dosc duza ( parownik ) 30x18cm wydajnoscia porownywalna z sredniej klasy firmowymi chlodnicami

ciecz , woda + angielski odpowiednik naszego Petrygo ( niebieski ) 50/50

 

Jak bym mial pewnosc ze dobra chlodnica obnizy mi temperature o minimum 7-8 'C to biore w ciemno

moze cos firmowego doradzisz tak do 300zl

chlodzisz tylko proca?

ja mam thermochila 120.3 ale do proca po oc i grafiki 4870x2 wymieka....

musze dac jeszcze jedna chlodnice cos 120.2 na grafike, grafiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padaka , moj proc ni kuta stabilnosci przy VCore wyzszym niz nominalne chyba

wychodzi na to ze o stabilnych 4GHz mozna zapomniec :/

 

 

Blue

 

WC obrabia CPU i GPU ,ale to nie tu problem , temperatura cieczy i bloczka

+/- taka sama jak podczas chlodzenia mojego starego CD2 3,8GHz

wychodzi na to ze CPU i jego czapka nie daje rady odprowadzic ciepla

obawiam sie ze bede musial uzywac tego proca na max 3.4GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram ustawiony wedle SPD , nic nie ma do rzeczy bo nawet przy taktach Ramu o 20% nizszych od niominalnych

mam te same problemy ,

Zeby proc na standardowych taktach i boxowym coolerze w stresie osiagal 85'C przy otwartej budzie

to widac musi byc jakas ubita sztuka i zaczynam powaznie myslec o odeslaniu go w piz....

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram ustawiony wedle SPD , nic nie ma do rzeczy bo nawet przy taktach Ramu o 20% nizszych od niominalnych

mam te same problemy ,

Zeby proc na standardowych taktach i boxowym coolerze w stresie osiagal 85'C przy otwartej budzie

to widac musi byc jakas ubita sztuka i zaczynam powaznie myslec o odeslaniu go w piz....

Raczej nie przyjmą na gware bo z tego co piszesz, to wszystko dziala poprawnie.

A temperatura jako taka z tego co da się wyczytać na forach itp stronkach nie ubija proca.

Jeśli temp powodowały by zawieszanie itp rzeczy tak to się zgodzę ale jeśli wszystko działa to raczej marne szanse na uwzględnienie gwarancji.

Oczywiście może się mylę :lol:

 

Jedyne wyjście to allegro ale na allegro nie weźmiesz tyle co za niego zapłaciłeś. Co najwyżej 1100 pln.

 

Jeszcze trzeba wziąć pod uwagę fakt, że D0 rożnie pokazuje temp na różnych płytach...

Zrobiłeś upgrade do najnowszego biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram ustawiony wedle SPD , nic nie ma do rzeczy bo nawet przy taktach Ramu o 20% nizszych od niominalnych

mam te same problemy ,

Zeby proc na standardowych taktach i boxowym coolerze w stresie osiagal 85'C przy otwartej budzie

to widac musi byc jakas ubita sztuka i zaczynam powaznie myslec o odeslaniu go w piz....

Ram przestawić na trfc 78-88

mostek na początek 1,1V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przydało by się w waszych danych przy oc podawać jakie dokładnie napięcia i ustawienia mieliście w biosie.

Na pewno się przyda. Screen z prime i do tego niżej ustawienia z biosu. Nie tylko ja był bym bardzo za to wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w trybie turbo ,wszystkie rdzenie lataja z wyższą częstotliwościa?

np. i920 @ 4.2ghz to jest 21x200 czy jak to wyglada wlasnie w trybie turbo?

Dokładnie. W biosie ustawiając 20*200 dostajemy z opcją turbo ON rzeczywiste 4200MHz czyli + 1 na mnożniku. Turbo of powoduje obniżenie wartości mnożnika o -1 czyli w tym wypadku było by 20. I działa to dla wszystkich rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...