Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie temperatury w IDLE ?? i na jakim chlodzeniu ?

U mnie na WC od 42-48 przy taktach 3.7GHz i VCore 1.168

jak na moj gust stanowczo za duzo jak na tak male Vcore :/

w stresie bloczek lekko cieply po bokach ,a backplate z tylu CPU goracy na oko 70'C

no jaja z tym procem , czapka krzywa albo garbate aniolki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dołączam się do tematu, wprawdzie czasu mam teraz jak po złości mało i testy nowej platformy póki co ubogie to 1sze uwagi o D0 :

 

Na Thermalrighcie True + wentyl Noctua 1200 , na i920 D0 [stock] , tempy w Idle po całej nocy najniższa 37C , przeciętnie przy klikaniu myszką jak teraz 39 . Po całej nocy wygrzewaniu Prime95 temp. max 57C . Nie wiem jak te tempy się mają , czy aby nie za wysokie ?

 

Napięcie CPU 1.072V , ustawione w Biosie w ciemno i QPI 1.21V <-- niższe w Biosie jest niedostępne + NB na sztywno 1.1V

Dołączona grafika

 

W Biosie na razie wyłączyłem tylko EIST-a , reszta jest domyślnie . Dodatkowo zwiększyłem tRFC na 85.

Dołączona grafika

 

Macie jakieś sugestie co tu jeszcze zmienić ? Martwią mnie te temperatury

 

 

@Mario , widzę że ta sama płyta i proc, może coś zdziałamy razem :)

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glowa mnie peka od tych testow , ogolnie jestem zawiedziony i7 920 D0

wiekszosc servisow pociska lipe ( chyba zeby poprawic sprzedaz Intelowi )

 

Jest nie mozliwym zeby ludziska mieli VCore 1.4

proca wykreconego na 4.2GHz i do tego chlodzonego powietrzem , no chyba ze do SuperPi i internetu :)

 

Przy takich ustawieniach ten proc wydziela 170-180Wat !!!! albo i wiecej

 

 

hyper_2002

 

QPI 1.21V jezeli na Ramach masz napiecie rzedu 1.6V to spoko

ale zalecane jest zeby roznica pomiedzy napieciem QPI i Ramem nie byla wieksza niz 0,40V

niektorzy zalecaja 0,35V

Ja mam QPI 1.24 i na Ramie 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś coś polecić bo w tym temacie high-endowym znam tak jak na balecie. Nie chce kumplowi polecić jakiegoś bubla... wiesz ocb ;]

Z tego co się naczytałem:

Foxconn Blood Rage (trudno dostępna)

DFI Lanparty UT X58-T3eH8

GIGABYTE GA-EX58-EXTREME / UD5

Asus Rampage II Extreme

Asus P6T Deluxe V2

 

^^

to chyba czołówka, najczęściej wybieranych płyt pod nową platformę.

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

szczupak - daj nura w dzial 1366/1160 i zobaczysz magiczny temat "jaka płyta do i7" aktualizowany kilka dni temu.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nie mozliwym zeby ludziska mieli VCore 1.4

proca wykreconego na 4.2GHz i do tego chlodzonego powietrzem , no chyba ze do SuperPi i internetu :)

4,2GHz na 1,4v to raczej górna granica AC, ale jest to możliwe przy temperaturach przekraczających 90st pod prime.

Tylko, że D0 potrafią się zadowolic napięciem ~1,3v przy takim taktowaniu, a to nie stanowi już problemu dla dobrego AC.

 

 

ale zalecane jest zeby roznica pomiedzy napieciem QPI i Ramem nie byla wieksza niz 0,40V

niektorzy zalecaja 0,35V

Nie wie skąd masz takie info, ale sam intel w specyfikacji przewidują vqpi ~1,2v i vmem do 1,65v, różnica na ~045v nie stanowi problemu, często jako bezpieczna podawana jest wręcz wartość 0,5v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziby

 

Chyba jestes mistrzem Teori

Ja od kilku dni juz praktykuje ;)

 

Informacje mam z zachodnich sajtow ktore przegladam od ponad tygodnia

polecam google.com wklepac ( DFI X58-T3eH8 i7 920 D0 )

znajdziesz , poczytasz ,kupisz porownasz z tym co pisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,2GHz na 1,4v to raczej górna granica AC, ale jest to możliwe przy temperaturach przekraczających 90st pod prime.

Tylko, że D0 potrafią się zadowolic napięciem ~1,3v przy takim taktowaniu, a to nie stanowi już problemu dla dobrego AC.

Tylko, ze D0 duzo bardziej sie grzeja na tych samych mhz i napieciach co wczesniejsze procki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziby

Chyba jestes mistrzem Teori

Ja od kilku dni juz praktykuje ;)

A ja użytkuje i7 od grudnia, pierw C0 teraz D0. Gdybyś przejrzał choć pobieżnie ostatnie kilka stron tematu, nie pisał byś takich głupot.

 

Tylko, ze D0 duzo bardziej sie grzeja na tych samych mhz i napieciach co wczesniejsze procki.

Dla mnie wygląda to raczej na odwrót. Na C0 4GHz ~1,38v, miałem podobne odczyty w stresie jak na obecnym D0 4,3GHz ~1,33v (ta sama płyta i to samo chłodzenie). Pewnie zależy to od sztuki.

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziby

 

W sygnaturze masz cos innego wiec sie nie dziw

 

Jak uzytkujesz to spoko , niech ci smiga na maxa

wiec zapodaj na szybkensa screena 4-5 minut z LinX'a w tle RealTemp i CPU-Z

 

z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Pytanko do praktyków.

 

Takie 80 stopni w stresie na dłuższą metę jest jeszcze bezpieczne ? Ogólnie mi się to nie podoba ale nie mogę siedzieć przy kompie z korkami w uszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziby

wiec zapodaj na szybkensa screena 4-5 minut z LinX'a w tle RealTemp i CPU-Z

Napisze to jeszcze raz, obejrzyj poprzednie strony tematu, są moje screeny przy różnych taktach (min. 3h prime small fft na 4,3GHz)

Dołączona grafika

LinX 100 przejść na 4,2GHz. Temp maks widać w real temp. Tym razem test z zamkniętą obudową.

 

I tak jak chciałeś 4 min obciążenia.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka ze pytanie troche nie na miejscu

obecnie chlodze mojego i7 bloczkiem polskiej produkcji Prison Pro V2 calkiem przyzwoita konstrukcja

swego czasu przez wielu uwazany za najbardziej wydajna rodzima konstrukcje produkowana masowo.

 

Jak myslicie czy zakup takiego ustrojstwa moze obnizyc powiedzmy 3-4 'C tempy na moim procu

http://www.watercoolinguk.co.uk/catalog/pr...roducts_id=1185

ponoc to bardzo dobry i wydajny bloczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My się LinXa nie boimy :)

 

:blink: :blink: :blink: Czemu przy 3.8 masz takie napiecia duze na procku? Widzialem screeny z 3.8 i niecale 1.1 vcore ... Masakra tempy ....

 

Kurde czy to juz oficjalne? ze D0 sie grzeje mocniej niz wczesniejsze wersje? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink: Czemu przy 3.8 masz takie napiecia duze na procku? Widzialem screeny z 3.8 i niecale 1.1 vcore ... Masakra tempy ....

 

Kurde czy to juz oficjalne? ze D0 sie grzeje mocniej niz wczesniejsze wersje? :unsure:

1. Kolega jacekcz , nie ma D0

2. Ma wodę

 

Czy D0 się bardziej grzeją ?? Nie powiedziałbym. Napewno znoszą niżze napięcia. U siebie na 199x21=4.179GHz w Linxie (przy napięciu 1.2v spod Biosu i 1.168v podczas obciążenia) temp. max (NA Powietrzu) 80C .

 

@ilear - nie przeżywaj tak tych temperatur :) nic się nie spali :P jak przekroczy te granicę bezpieczeństwa, samo POWINNO sie wylaczyc :D

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobra nie bede ;)

Sugerowalem sie twoimi temperaturami i napieciem z tego screena

Dołączona grafika

 

Swoja droga, ciekawe porownanie twoich wynikow z wynikami kolegi jackekcz :)

 

edit:

wogole to mozna je porownywac? Czy testy na prime95 vs linx sa niemiarodajne?

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink: Czemu przy 3.8 masz takie napiecia duze na procku? Widzialem screeny z 3.8 i niecale 1.1 vcore ... Masakra tempy ....

 

Kurde czy to juz oficjalne? ze D0 sie grzeje mocniej niz wczesniejsze wersje? :unsure:

Bo na niższym niestabilny. nie poradzę. mam C0.

przy wyłączonym HT vcore zdecydowanie niższe.

 

@ilear

przy testach LinXem tempy są wyższe. U mnie około 8*C w stosunku do OCCT.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój C0 zachowuje się właściwie identycznie jak kolegi jacekcz w końcu płyty mamy takie same :P

 

z moich doświadczeń wynika, że C0 potrzebuje vcore:

 

NORMAL do ok. 3.4GHZ

1.3v do 3.6GHZ

ok. 1.35-1.36v do 3.8GHZ

 

natomiast przy 4GHZ z vcore 1.4v i HT wali BSOD-em, natomiast po wyłączeniu HT liczy LinX-a no problem...

 

poza tym spostrzeżenie jeszcze jedno, że można (bynajmniej u mnie) mieć albo wysoko memki taktowane i niżej procka, albo na odwrót, bo do wyższych taktów proca jedynym działającym dzielnikiem (mnożnikiem?) pamięci jest x8...

 

Aha, i jeszcze odnośnie wskazań vcore w CPU-Z, u mnie przy ustawionym 1.375v i niezależnie czy włączone LOADLINE CALIBRATION, CPU-Z pokazuje pod obciążeniem 1.68v. Pozostawię to bez komentarza ;)

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie wysokie taktowanie QPI daje jakies konkretne kozysci ??

Nie

 

Co do częstotliwości magistrali QPI to dla 920/940/950 wynosi 18x takt BCLK (mnożnik QPI jest zablokowany, tylko 965/975 mają odblokowany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziby

 

Sorka , porabalem QPI z UnCore Frequency

wiec

Jaka czestotliwosc taktowania UnCore bedzie bardziej optymalna/wydajna

2x czestotliwosc taktowania RAM

czy czestotliwosc rowna taktowaniu CPU ?

 

 

 

b.t.w

Podajcie swoje napiecia CPU VTT czyli QPI jak dobrze rozumiem

Ja obecnie dalem 1.3 ale podczas Stressu automatycznie podnosie sie do 1.34

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Z tego co pisali w recenzjach podczas premiery to taktowanie Uncore ma mały wpływ na wydajność, a z kolei podkręcanie tego "elementu" potrzebowało sporego podpicia napięcia, co owocowało dodatkowym poborem prądu i wzrostem temperatury. Na AnandTechu polecali nie zawracać sobie tym głowy, no ale jeśli ktoś walczy o Super PI to pewnie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...