Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Te testy nijak się mają do połączenia Prolimatech Megahalems + Noiseblocker MF12-P .Prolimatech właśnie w tym zestawieniu jest najbardziej wydajny a przy tym dość cichy.

Tutaj jest takie małe porównanie możliwości wentyli.

http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&articID=892

@jimmy

Ty masz jak na codzien puszczonego tego i7? na 4.6ghz bo tak wychodzi z sygnaturki....

ile masz pkt w 2006 i vantage na sli 285 bo tez chce takie cos i jak karty puszczone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na codzień jest bez oc.

W Marku 2006 miałem z Sli na XP'ku 29037pkt.

http://service.futuremark.com/resultCompar...reResultType=14

Karty puszczone na 734/1528/2552

Jednak wynik pewnie mógłby być wyższy o pare setek(1000?) jednak za bardzo do końca nie walczyłem o punkty

W Vantage miałem P34984 jednak tez puszczone tylko raz bez jakichs specjalnych "starań" o punkty.

http://img5.imageshack.us/img5/931/vantage1r.jpg

http://service.futuremark.com/resultCompar...reResultType=19

W Vantage robiłem test z 3 Way Sli :wink:.Podkręcanie kart nic nie dawało <_<

 

Jestem właśnie w trakcie sprzedaży mojego 3-Way :wink:

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn

 

A ty czego oczekujesz ??

4.6GHz FullStable 2h prime95 na AC ?? czy tak poprostu jakas zgryzota cie meczy?

 

 

 

Slyszal ktos juz moze o testach i7 920 z zdjeta czapka ?

Mojemu definitywnie cos dolega , tak jak juz pisalem wczesniej

w Linksie po 3-4 minutach temperatura skacze z 40 do 80'C

i to tylko przy VCore 1,32 i VTT 1.31 , Ja tu widze ze niektorzy daja 1.4V

i proce w stresie osigaja mniej niz moja padaka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jezeli ktos pokazuje screena z 4,6 to oczekuje stable. Mnie nic nie meczy. Mam swojego procka na 3,8 (C0/C1) i mi tyle starczy na AC. Oczywiscie wolalbym 4 dla roznwego rachunku ale zeby to osiagnac potrzebuje wiekszego napiecia, co wiaze sie z wieksza temperatura i o wiele wiekszym zuzyciem pradu.

 

PS. A Ci co daja napiecie powyzej 1,4v zwykle maja WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie 4.4ghz (21x210) ,musze pobawić się z napięciami do 4.5ghz.

Z Twojego podpisu wynika, że już stabilizowałeś 4,5GHz, więc nie rozumiem.

 

prima widzę już zastopowałeś do screena z odczytem napieć, jakie było vcore pod obciążeniem? 1,36-1,4v?

 

wstępne zabawy z nowymi pamiątkami na elpidzie, 2000 7-7-7-20 1N.

Dołączona grafika

45min blenda, ale to jeszcze nie jest stabilne ustawienie. vtt ~1,5, vmem ~1,68v.

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas mam na 4.5ghz ale prime sie wysypał raz po 30min, raz po 15min, raz po godzinie i niewiem o co chodzi,

komputer od tygodnia mi sie ani razu nie zawiesił wiec puki co uzytkuje caly czas go na 4515. Wg. Everestu niby jest 1.38v ale dziwne te napiecia pokazuje, jak i odczyty, np. w stresie I7 pobiera u mnie 56W, musze sprawdzic miernikiem jakie faktycznie jest napiecie. w biosie ustawione 1.325v do 4.4ghz

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wskazania poboru nie są prawdziwe, cpu wraz z uncore pobiera na pewno więcej. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, sprawdzałem miernikiem i odczyt z pc probe (everest 5) był bliski wskazaniom miernika (różnica 0,01-0,02v). Co do prima to może tak być, system i większość aplikacji bardzo mało obciąża i7. Jeżeli tak szybko się wysypuje prime to pewnie za mało vcore lub vtt. Losowość wcale nie jest dziwna, nie do końca stabilne oc czasem może przejść 1,5h, a czasem wypnie się po 20min. Np. mój screen z blenda, wczoraj było ok, a dzisiaj na tych samych ustawieniach przy blendzie miałem BSOD-y po kilku minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz to olalem,

na 1.4v qpi 1.35 szedl wczoraj godzine.....

dzis sie wysypal po 20min

dzwigłem na 1.425v i 1.375 ,potem 1.4v i to samo, nawet wczesniej.

na 1.4 i 1.35 zawsze idzie okolo 30min 100% i tak to mam zostawione.

pobawie sie jeszcze napieciami, mysle ze jest to spokojnie do opanowania.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DFI mialem stabilny system - kilka godzin Prime (testowane 2 razy). Po tygodniu zapodalem ponownie Prime i ciagłe zwisy po kilku, kilkunastu minutach. Musiałem zwiekszyc napiecie i teraz jest niby ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zły docisk. ja to mialem.

 

No wlasnie , mam obawy bo 2 lata temu zbyt mocnym dociskiem ubilem mojego pierwszego E6750

na szczescie drugi byl bardziej podatny na oc i pyka az po dzis dzien .

 

Dokrecac blok na chama ???

 

B.T.W

 

Mam pewien problem w Windowsie 7 x64 , gdy w biosie wloncze

C1E i EIST przy ustawieniach z biosu 20x202 ,

w w/w systemie prawie caly czas mam mnoznik x12 i nawet jak LinX'a zaloncze to mnoznik dalej zostaje na x12 ,tylko czasami po kilkukrotnym uruchomieniu progsow testujacych wskoczy na x20.

Dodam ze w opcjach zarzadzania energia Windowsa 7 mam ustawione High Performance

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie , mam obawy bo 2 lata temu zbyt mocnym dociskiem ubilem mojego pierwszego E6750

na szczescie drugi byl bardziej podatny na oc i pyka az po dzis dzien .

 

Dokrecac blok na chama ???

 

B.T.W

 

Mam pewien problem w Windowsie 7 x64 , gdy w biosie wloncze

C1E i EIST przy ustawieniach z biosu 20x202 ,

w w/w systemie prawie caly czas mam mnoznik x12 i nawet jak LinX'a zaloncze to mnoznik dalej zostaje na x12 ,tylko czasami po kilkukrotnym uruchomieniu progsow testujacych wskoczy na x20.

Dodam ze w opcjach zarzadzania energia Windowsa 7 mam ustawione High Performance

Pisałem Ci o tym w temacie o DFI . Włącz w Biosie : Set VR Current....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyper_2002

 

Z Set VR Current.... czy bez to samo ,wlasnie wlaczylem toto ponownie

i lipa , czasami to mam juz dosc tego mobasa i tego proca :/

to pewno plyta ze stycznia,slyszalem ze takie cyrki z nia sa ze glowa mala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario2k ta płyte kupowałeś w Londynie ? bo gdzieś czytałem na jakimś zagranicznym portalu ze takie są problemy na płytach z stycznia od DFI i te płyty maja wycofywać z produkcji. Te płyty są poprostu jak konserwy przeterminowane ;]

 

Jarek z DDR2 ma najnowsze płyty na x58 b3.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo włączone ? Wyłacz C1E i zostaw tylko Eista i to Set VR Current Max na Enabled . Upewnij się jeszcze ustawień pod OS ,w Opcje Zasilania > Zaawansowane ustawienia planu > Zarządzanie Energią Procesora > Minimalny stan procesora i daj 100% .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario2k ta płyte kupowałeś w Londynie ? bo gdzieś czytałem na jakimś zagranicznym portalu ze takie są problemy na płytach z stycznia od DFI i te płyty maja wycofywać z produkcji. Te płyty są poprostu jak konserwy przeterminowane ;]

 

Jarek z DDR2 ma najnowsze płyty na x58 b3.

i podobo na aukcji alledrogo sa te po terminie wiec UWAGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn puszczałem prim'a 95 na 4200MHz vcore 1.24(cpu-z)1.25(bios)testowałem dwa razy ponad godzinie i przechodził.Temperatury maksymalnie 85 stopni.Próbowałem również 4400MHz vcore 1.32(bios) jednak temperatura była już bardzo wysoka 92-94 stopnie w prime.Testowałem kilkanaście minut i stwierdziłem że nie bedę katował proca takimi temperaturami.Na obecnym chłodzeniu 4600MHZ a nawet 4500MHz w prime jest nie do osiagniecia.Niestety nie robiłem zrzutów ale postaram sie to nadrobic w najblizszym czasie :wink:

Jednak na 4600MHz mogę grać ,testować markami praktycznie można by powiedzieć że powinien tak chodzić 24h na dobę.Tutaj temperatury nie są problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na szybko:

Dołączona grafika

 

qpi w poprzednich testach było ustawione na 1.38V,teraz zapomniałem o qpi i zostało na auto <_<

 

Myślę że z vcore można jeszcze zjechać :wink:

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyper_2002

 

Zapomnialbym podziekowac

Reset biosa ,wszystko wklepane od nowa bez Cholernego C1E

i teraz chodzi jak trzeba , SuperPi i 3 przebiegi 3DMarka Vantage robi spoko na 4325MHz z Vcore 1,4

21x206

wlaczenie Linksa przy tym takcie daje w ciagu 3 minut 85'C powyzej 88'C Restart kompa :/

wiecej papu mu nie dam bo to by byl sadomasochizm , na codzien i tak bedzie chodzil na max 3,9GHz

z Vcore 1.28

 

Sie zastanawiam czy dalej na chama dokrecac ten blok ? zeby czegos nie ukruszyc bo wtedy [gluteus maximus] z gwarancji :/

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyper_2002

 

Zapomnialbym podziekowac

Reset biosa ,wszystko wklepane od nowa bez Cholernego C1E

i teraz chodzi jak trzeba , SuperPi i 3 przebiegi 3DMarka Vantage robi spoko na 4325MHz z Vcore 1,4

21x206

wlaczenie Linksa przy tym takcie daje w ciagu 3 minut 85'C powyzej 88'C Restart kompa :/

wiecej papu mu nie dam bo to by byl sadomasochizm , na codzien i tak bedzie chodzil na max 3,9GHz

z Vcore 1.28

 

Sie zastanawiam czy dalej na chama dokrecac ten blok ? zeby czegos nie ukruszyc bo wtedy [gluteus maximus] z gwarancji :/

No problem . Swoją drogą ciekawe że powyżej 88 miałeś restart , ja miałem raz 92C i chodził :blink: Miałeś włączone to zabezpieczenie Thermal...coś tam ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue możesz mi napisać jakiem masz spadki/skoki Napięcia na tym asusie

loadline enable

z biosu ustawione 1.4v

cpuz stale pokazuje 1.39v

everest 1.4v a podczas PRIME (z ht) podskakuje wg. everesta do 1.47-1.48v

proc 21x215

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...