Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie domyślnie mają napięcie VTT Core i7 920 D0? Bo jak widzę to ludzie osiągają wyniki na poziomie 4.5GHz @ WC i do tego mają bardzo wysokie taktowania zarówno QPI jak i UC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest lepsze 920 D0 czy Xeon D0?

PS. Mysle (chce wymienic C0 na D0 ) ze kazde D0 pojdzie na AC na 4 GHZ? przy niskim napieciu.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startuję w konkursie na najgorsze D0 w PL.

 

R2E

GR PRO 2000 3x2

Xeon D0, batchu nie pamiętam

 

4.6 GHz @ 1.55v core no boot nawet na FC...

zdawaj totka na jutro

nieszcęścia nie chodzą parami, chyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o pokaż screen z OCCT przy 4.4GHz

 

screen ponizej

 

 

...

dzwigałem V , qpi wyzej ,

i 4515 wysypuje sie po 10-15minutach....temperatura NB blisko 70C, może to jest powód? bo już wszystkie napiecia dzwigałem....otworzylem obudowe, temp. troszke spadły, dzwignałem V proca (1.4v na 1.425v) i nawet szybciej sie wysypał , dawalem nawet 1.45v z biosu i to samo, nb tez dzwigalem do 1.4v ,nic to nie dawało , cpu pll tez nic...qpi to samo...

 

 

 

a wracajac do 4.4ghz

cpu v 1.35v bios (loadline enable) odczyt wg. everestu ponad 1.4v

qpi 1.325v bios (wg.everestu 1.28v)

cpu pll 1.81

nb 1.25v bios (1.2 odczyt)

sb najnizszy 1.11

 

o dziwo wczesneij ponad godzine prime small ftt przeszedl na 1.32v, screen na poprzednich stronach a tu sie wysypywał po 10-15minutach

post-7045-1243287759_thumb.jpg

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...4515 wysypuje sie po 10-15minutach....temperatura NB blisko 70C, może to jest powód?...

Niestabilność NB najszybciej wychodzi w LinX-sie (bardzo czułe na vIOH). Ale problemem może być raczej bclk. Do 4,5GHz potrzebne jest 215MHz, a to na większość płyt jest nie do ustabilizowania na 100%, bclk ~210 jest górna granicą "pełnej" stabilności w większość przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co nie mogę wyjść z "poniżej" 4GHz. Sądziłem do tej pory, że im niższe taktowania "poboczne" tym wyżej pocisnę samego procka, ale chyba się myliłem. Myślałem, że QPI jest ograniczeniem tak gdzieś do 3.2GHz, a przed chwilą odpaliłem ~4GHz.

Tak samo jak na 920 udało mi się odpalić 2:10 dla pamięci (problem tylko w tym, że to nie chciało chodzić powyżej 155MHz BCLK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos polecic jakis tani sklep w ktorym moglbym sie zaopatrzyc w D0 revizje,no i musza wysylac do irlandii,moze cos z ue??

gdzie mozna poznac,ze to D0(mam na mysli pudelko)

Jarek z DDR2 na pewno ożeni Ci d0 ;]

 

P.S. No chyba PL jest w UE :D

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co tyle:

Dołączona grafika

 

Jakiś pomysł jak pchnąć to wyżej?

 

Do SuperPI procesor mocny, ale do pełnej stabilności raczej marnie. O ile robię PI 32M na 4415MHz to na chwilę obecną nawet 4100 się nie chce chwycić stabilności.

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

nie wiem jak Ty to robisz,ale ja na 4.2Ghz i mem 800 8-8-8-21 bez zadnego kombinowania tylko puscilem i mam 40sek lepszy czas(oczywiscie zero tweakow etc:D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest lepsze 920 D0 czy Xeon D0?

PS. Mysle (chce wymienic C0 na D0 ) ze kazde D0 pojdzie na AC na 4 GHZ? przy niskim napieciu.

 

Bierz 920 D0.Nie słyszałem żeby jakieś D0 miały problem ze "śmiesznym"4GHz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 4,5GHz potrzebne jest 215MHz, a to na większość płyt jest nie do ustabilizowania na 100%, bclk ~210 jest górna granicą "pełnej" stabilności w większość przypadków.

bclk=220. nie ma problemu.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

220bclk ale taktowanie slabe.

swoją drogą 4515mhz jest do opanowania jeśli chodzi o stabilność w OCCT ale musze sie dluzej pobawić , narazie mam próby 15minutowe, spróbuje z otwartą obudową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bclk=220. nie ma problemu.

Ze zmniejszonym mnożnikiem na rdzeniach jest łatwiej, ale jak na GB to nieźle.

Jeżeli uważasz, że to jest stabilne to daj screena z HyperPi 8x32M, linx-em 4096MB i prime blend (1-2h).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie uważam. Interpretować wg własnego uznania. Tyle przeżyło i miało ochotę żyć dalej :)

Ciekawa mieszkanka: może jeszcze OCCT, Orthosa, coredamage? i tak nie ma pewności, że stabilne.

 

18 czy 19 - chyba nie ma różnicy w tym przypadku.

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o X58 to na Foxconnie BloodRage GTI przy napięciu 1.22V mam <49*C.

Ale to jest owiewane przez 12cm wentylator CoolerMastera @ full obrotów i spięte na pająka także nie za bardzo pewnie ma to odniesienie do czegokolwiek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

najwyzsza jaka zanotowalem to bylo 54'C na SB i 53 NB,przyznam,ze zapomnialem przesmarowac mobo lepsza pasta

nadal jade na boxie,wiec tez nie zyluje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...