Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak btw ustawiając pamięci powyżej 1066 DDR traci się gwarancję na i7, takie stwierdzenie dostałem od jednego z pracowników Intela, gdyż jest to podkręcanie, gdyż specyfikacja określa jasno, 1066 DDR i tyle! Zwiększając MHz pamięci podkręcamy też procesor :] bye bye warranty

Na 100% to sprawdzą, faktycznie :D

w każdym padniętym i7 jaki idzie na GW :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston HyperX 2000 CL9 ~ 720 zł, ale one nie są i nigdy nie były na Elpidzie Hyper, głównie Samsung HCF0 i Micron D9 KPT

 

Niedługo cena wersji 2000 CL9 Elpida Hyper wróci do normalnego poziomu, wtedy będziecie mogli znowu płakać :]

albo mi się wydaje albo pierwsze goodram pro 2000 cl9 też nie były na hyperach...

 

nie wyrabiacie się z ceną czy jak że produkt z innego kontynentu obwalony podatkami jest w porównywalnej do waszej cenie? koszta produkcji też pewnie nie mogą być kosmiczne w końcu nie mieszkamy w kraju gdzie trzeba płacić ogromne sumy aby ktoś w ogóle chciał pracować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ saleeen

 

podobno Intel może sprawdzić to, choć wiadomo, że tego nie sprawdzają, ale zapis w licencji to zapis w licencji, wiadomo, że każdemu jak proc padnie to go odsyła na gwarę, bez względu czy ubił na azocie i 1.9v czy na defaulcie czy, że mu mobo zabiło proca...

 

@ prznar1

 

Mistrz ekonomii się znalazł :] Nie skomentuję tego, szczególnie tej części o podatkach.

 

Pierwsze Goodramy PRO 2000 CL9 były na Samsung HCF0 grubo przed czasami gdy w świat poszły Elpidy Hyper, powstawały w małych seriach w celach testowych i nie były szeroko dostępne i można było je kupic tylko bezpośrednio od Wilk Elektronik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatek jest taki sam jak na sprowadzane moduły innych firm, typu Kingston, G.skill itp., 22% VAT. I nadal utwierdzasz mnie w przekonaniu o swoim geniuszu ekonomicznym :]

 

Tak btw, już pytam się z ciekawości,

 

Ile osób bez problemu ustabilizowało pamięci 2000 3x2 GB w systemie 64bit (Vista, Windows 7), przez stabilność mam na myśli LinX, próbka 4096 MB, i na jakich ustawieniach, co musiały zmieniać itp..

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się spierać ale na bank całościowo wyjdą niższe podatki. wiem że pcb to może nie jest najdroższy komponent ramu ale opodatkowanie tego na bank będzie inne niż 22%, i pewnie jeszcze sami je wytwarzacie a materiały potrzebne na laminat pewnie nie mają 22% VAT ;) więc wychodzi na to że produkując w Polsce i tak goodramy nie są obarczone 22% vatem ;) no ale vat to nie jest jedyna składowa kosztów produkcji i na 100% jestem pewny że opłaca się wam to klepać w polsce ;) bardziej niż np "muchy" w stanach :) więc jak dalej masz mnie za "geniusza"? nie muszę znać stawek vatu czy innych nie istotnych niuansów które stale się zmieniają. wystarczy znać zasady ;) jak będzie potrzeba to wydrukuję sobie tabelkę z stawkami vatu. gorzej jest wkuć bochenki od ekonomii ;)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same herezje prawisz, ale skończmy to proszę, bo to nie ma sensu.

 

BTW

 

Mushkiny nie są robione w stanach, co więcej, Mushkin nie ma ani jednej własnej fabryki. W USA jest tylko ich lab.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same herezje prawisz, ale skończmy to proszę, bo to nie ma sensu.

 

ktokolwiek cokolwiek powie i tak nie ma racji,bo nasz maloletni miszcz pamieci wie wszystko najlepiej i jego towar jest najlepszy w najlepszej cenie :D a kazda inna osoba nie ma racji :D

jednym slowem nic nie piszcie,bo to i tak herezje,idzcie wszyscy kupujcie goodramy bo sa super konkurencyjne nawet jak sa 200pln drozsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktokolwiek cokolwiek powie i tak nie ma racji,bo nasz maloletni miszcz pamieci wie wszystko najlepiej i jego towar jest najlepszy w najlepszej cenie :D a kazda inna osoba nie ma racji :D

jednym slowem nic nie piszcie,bo to i tak herezje,idzcie wszyscy kupujcie goodramy bo sa super konkurencyjne nawet jak sa 200pln drozsze :D

 

1. Jeśli znasz się lepiej na kosztach produkcji modułów RAM w Polsce, o ile w ogóle wiesz jak się je produkuje i z czego, to proszę wypowiedz się.

2. Goodramy PRO nie są droższe i w tym momencie pokazujesz totalną ignorancję i brak logicznego myślenia.

3. Widzę, że pobyt za granicą Ci nie służy i tracisz znajomość polskiej mowy, sprawdź w słowniku co znaczy słowo małoletni.

 

BTW

 

próbowałeś ustabilizować swojego proca na 2000 3x2? LinXa? bo pamiętam, ze na 1.4v qpi na R2E latalo Ci spi.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś ustabilizować swojego proca na 2000 3x2? LinXa? bo pamiętam, ze na 1.4v qpi na R2E latalo Ci spi.

vista/win 64?

sprawdze pon-wt,bo jutro wybywam

 

dobra koniec ciach bajera

 

czekam na evga cl(juz zamowiona),ale na re2 tez lookne czy da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw, już pytam się z ciekawości,

 

Ile osób bez problemu ustabilizowało pamięci 2000 3x2 GB w systemie 64bit (Vista, Windows 7), przez stabilność mam na myśli LinX, próbka 4096 MB, i na jakich ustawieniach, co musiały zmieniać itp..

 

Nie wiem ile osób ustabilizowało 2000MHz na 920, ale ja miałem w ręku 3 proce, które to potrafiły przy timingach 7-8-7/7-7-7 na 8-8-8 i 9-9-9 tych proców było ~10szt, duzo też zależy oc taktów rdzeni.

 

3376494[/snapback]

poniewaz procki z wyzszym ratio poczawszy od i7 950 grzeja sie mniej na wyzszym napieciu tylko,ze w wiekszosci przypadkow potrzebuja wiekszego vcore aby osiagnac te same zegary co np: i7 920 na nizszym vcore :D

potwierdzone

To nie jest zależne od modelu i7 np. miale w reku 920 która do 4,2GHz (21x200) potrzebowała ~1,22v i inną sztukę która 4,2GHz(21x200) robiła na ~1,36v, a odczyty temperatur na rdzeniach po paru godzinach stressu były przybliżone.

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc nie nosi już oznaczeń, powinien to być 3846B109, a wcześniej posiadałem 3845B027, natomiast ostatnio miałem okazję bawić się 3919A624 spokojnie można było na nim na AC liczyć spi32m i odpalać marki na 20x220 mem 2200 7-8-7 i też bez problemów działał stabilnie przy 2000 CL7, co więcej wytrzymywał na AC zdecydowanie wyższe vtt, można było w niego ładować prawie 1,7v i działał stabilnie. b109 już odmawia współpracy przy 1,45v, a b027 nie przyjmował więcej niż 1,65v (ale przy takich vtt brak stabilności)

 

3919A624

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktora wersja i7 920 D0 jest lepsza do OC ?

 

z agito:

BX80601920SLBEJ

 

czy z ddr2:

BX80601920 900252/ batch 3851A224/3850A830/3844A933

3906A271/3910A250/3849A916

powiedz mi a czym one sie od siebie roznia?przeciez to sa te same rewizje tyle,ze w ddr2 z tego co piszesz masz mozliwosc woboru konkretnego batcha ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno mogę stwierdzić że te które mają A w środku batcha lepiej się kręcą. ale są też wyjątki od reguły. przeszukaj temat o podkręcaniu wg batcha na xtreme systems. może znajdziesz któryś, ale i tak to nie będzie gwarancją na dobre podkręcanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja czegoś nie umiem, albo mój procek to padaka i tyle. 1.35v vcore, 1.375v QPI 20x200 to jest max co stabilne w OCCT, LinX itp. Przy 21x200 i takich samych napięciach przechodzi OCCT, wywala LinXa. Przeważnie BSOD z 0x000124. Czy to może być wina napięcia QPI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja czegoś nie umiem, albo mój procek to padaka i tyle. 1.35v vcore, 1.375v QPI 20x200 to jest max co stabilne w OCCT, LinX itp. Przy 21x200 i takich samych napięciach przechodzi OCCT, wywala LinXa. Przeważnie BSOD z 0x000124. Czy to może być wina napięcia QPI?

Skoro do 4GHz trzeba 1.35v to nic dziwnego że na 4,2GHz będzie trzeba o wiele większego V, pewnie coś koło 1,4v jak nie lepiej o ile w ogóle ten CPU da radę to zrobić ... Co do samego pytanie raczej na pewno VCore ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja czegoś nie umiem, albo mój procek to padaka i tyle. 1.35v vcore, 1.375v QPI 20x200 to jest max co stabilne w OCCT, LinX itp. Przy 21x200 i takich samych napięciach przechodzi OCCT, wywala LinXa. Przeważnie BSOD z 0x000124. Czy to może być wina napięcia QPI?

20x200, jeżeli ramy 1600 cl9 to spróbuj obniżyć QPI. 1.28V powiedzmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM mam 1600 8-8-8-24 1T, ale mały sukces, udało się LinXa, na 1.325v vcore, 1.35v QPI, ale zmieniłem CPU PLL na 1.88v, IOH mam na 1.2v, dałem CPU diff amplitude coś tam na 800mV i jest GIT

 

Jak dla mnie LinX najlepiej testuje stabilność.

 

Trza powiedzieć, że Asus lepiej od GB się zachowuje, nie wyłącza się tyle razy przy zmianie napięć itp. w Biosie, szybciej startuje. I prawie zawsze się podnosi, jeszcze nie musiałem czyścić CMOSU.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...