Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

mi robi bosd na tescie stabilnosci (LinX) gdy podkrece proca na 3.1GHz, ustawiam pamiec na 1335mhz, 14 x 222 = 3108MHz no i tak jechalem napiecie na proca 1.36V i dalej byly bosd "...service exception" reszta byla na auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszeczke inaczej to wygada w i7 mnoznik daj na 19 wylacz tyrbo a bclk daj na 190 napiecie na np. cpu 1,3v i testuj linxem jak bedzie dobrze podnos powoli bclk ( o 2 ) itd a potem pobaw sie napieciami zeby uzyskac idealne ustawienia pamietaj tez o innych napieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszeczke inaczej to wygada w i7 mnoznik daj na 19 wylacz tyrbo a bclk daj na 190 napiecie na np. cpu 1,3v i testuj linxem jak bedzie dobrze podnos powoli bclk ( o 2 ) itd a potem pobaw sie napieciami zeby uzyskac idealne ustawienia pamietaj tez o innych napieciach

poszlo gladko, ustawilem mnoznik na 21 a bclk na 166 bo przy takim bclk pamieci mi pracuja na 1331MHz, ustawilem napiecie na procu na 1.206 i teraz dziala pieknie, temp w spoczynku wynosi 45C a w stresie dochodzi do ~66C wiec jest spoko... 3486MHz to dobry wynik jak dla mnie, przy tescie LinX`em temp doszla do 80C ale wiedzac ze gorna granica to 100C czy tez 106C jestem spokojny o temperatury. Wczesniej przy 3.1GHz meczylem sie dlugo bo komp nie chcial wstac :P przez Radka 4870X2! ktory strasznie sie grzal, postanowilem zmienic mu slot na dol obudowy bo tak jak byla to zaslaniala calkowicie mostek od mobo ktory nagrzewal zasilanie w karcie ktore i tak bylo jak patelnia. Teraz jestem b. zadowolony z rezultatu...

Wszystkim radze dobrze wentylowac obudowe... ja zamontowalem 5 x 80mm wentyle od "Gelid" 1x120mm "Scythe" czy jakos tak, te 80mm nic nie slychac a wydajnoscia sprawuja sie extra. jeszcze chce jeden dodatkowy na mugena 2 domontowac i to bedzie juz wszystko z modem moim :)

pozdrawiam i dzieki za wskazowki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cigale masz troche nie tak mnoznik 21 to turbo a wiec wylacz , najlepsze wyniki uzyskuje sie na mnozniku 19 lub 20 a bclk ustaw w okolicach 190-200 i od tego zaczynaj podnosic bclk napiecie nastaw na poczatek na 1,3 v a co do ramu to zmien mnoznik z np . 10 na 8 i tym sposobem uzyskasz ram na nominalach a procka na sporo wiekszym taktowaniu pamietaj tez o tym zeby QPI (FSB VTT) bylo troche mniejsze od napiecia CPU np. CPU 1,3v QPI 1,28

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cigale masz troche nie tak mnoznik 21 to turbo a wiec wylacz , najlepsze wyniki uzyskuje sie na mnozniku 19 lub 20 a bclk ustaw w okolicach 190-200 i od tego zaczynaj podnosic bclk napiecie nastaw na poczatek na 1,3 v a co do ramu to zmien mnoznik z np . 10 na 8 i tym sposobem uzyskasz ram na nominalach a procka na sporo wiekszym taktowaniu pamietaj tez o tym zeby QPI (FSB VTT) bylo troche mniejsze od napiecia CPU np. CPU 1,3v QPI 1,28

poszlo nie najgorzej... zalaczam zrzut, jedyne co mozecie mi podpowiedziec to co sadzicie o temperaturach przy robieniu testu linkiem...

post-162998-1263310719_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempy wysokie , jaka paste masz na procku (chlodzenie to mugen 2 ) ? poza tym jak widac juz sobie ze wszystkim poradziles :) procek ladnie poszedl w gore z Mhz :) dobra sztuke trafiles

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempy wysokie , jaka paste masz na procku (chlodzenie to mugen 2 ) ? poza tym jak widac juz sobie ze wszystkim poradziles :) procek ladnie poszedl w gore z Mhz :) dobra sztuke trafiles

pasta to ta z pylem diamentowym.... ale jeden problem wystapil... gdy kompa ustawilem na uspij to juz nie chcial wstac, musialem kompa wylaczyc, potem gdy wlaczylem i gdy przechodzi post to po poscie komunikat o blednym overklokingu...

nie wiem czy to przyczyna QPI, bo pamiec dziala na 125x zamiast 1333 i to QPI to do podkrecania jest chyba pamieci jak sie nie myle.... zaraz zrobie reseta i podam wszystkie dane jakie poustawialem. Dodam jeszcze ze jakos tak plansza z logo asusa sie pojawila tak jakos zamazanie... gdy ustawilem default to wszystko jest ok teraz... lece dalej ustawic.

co do chlodzenia to mugen 2 uzywam ze zmienionym wiatrakiem na scythe thyphoon czy jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 4,8 nie masz szans na stabilne 4,4 pewnie tez ( dłuższe meczenie procka w linxie ,no może przy "odrobinie" szczęścia ) ale i tak trafiłeś na dobry procek

ok, znalazlem cos takiego:

1:) CoolIT Domino A.L.C

2:) Corsair Hydro H50

co sie lepiej by nadalo zamiast tego mugen`a 2 lub moze jakies inne propozycje.... chodzi mi o samego proca bo na grafe pozniej przyjdzie AC co w zupelnosci mi starczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do swojego Foxa zapodalem nowy bios. Wszystyko dzialalo ok i nagle zwis windowsa - taki freez - 0 reakcji na wszystko - nawet przycisk reset nie działał.

Odkrecilem troche procka i to samo. Prime smiga az milo. Pojawia sie to nagle bez obciażenia. Moze trzeba windowsa przeinstalowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy rekord 4.4GHz ale linkiem zrobilem jeden loop bo temp dobil do 100 wiec sobie od razu odposcilem:) gdybym mial wodne to bym go podejzewam poscil na 4.8:)

I po kiego wała? 4ghz na i7 to w chu$#34j mocy... rekordów i na LN2 nie pobijesz, a na co dzień szkoda hajsu wydawać tylko po to żeby sobie ocnąć na kilka chwil. Lepiej kase wpakować w ramki jakieś elo i grafikę.

 

P.S 4.8GHz zakładasz z góry? Sprawdź mobo ile zrobi bclk na low multiplier i policz sobie ile z turbo będziesz miał.

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po kiego wała? 4ghz na i7 to w chu$#34j mocy... rekordów i na LN2 nie pobijesz, a na co dzień szkoda hajsu wydawać tylko po to żeby sobie ocnąć na kilka chwil. Lepiej kase wpakować w ramki jakieś elo i grafikę.

 

P.S 4.8GHz zakładasz z góry? Sprawdź mobo ile zrobi bclk na low multiplier i policz sobie ile z turbo będziesz miał.

wiesz w sumie dzisiaj stwierdzilem to samo.... pamieci 6GB wystarczy mi, z doswiadczenia wiem bo mialem 8GB wczesniej ddr2 ze mi ta ilosc wystaczy. wiec postanowilem niebawem zmienic grafe na 5870 lub 5970 jeszcze nie wiem jak to bedzie bo mam inne wydatki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12GB, trident 200 cl9. tyle się udało ustabilizować. Dalej krzaki. nie wiem czy płyta coś nie świruje.

Na procu BOX chłodzenie. Temp wysoka mimo niskiego Vcore.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 - tak,

12GB - tak,

Xp - tak ale x64 :)

Tak też podejrzewałem że to wersja x86-64 co nie zmienia faktu że bardzo dziwny dobór systemu do takiego sprzętu, ale cóż skoro Ci to pasuje to ja się nie będę czepiał ;) Koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do doboru OS-a to masz rację :) x64 -tylko do testów. Musiałem dołożyć dysk SATA bo SAS-ów XP nie widzi. 

podstawowy system to LINUX w wersji x64. Pod linuxem ciężko się testuje stabilność.

Na dniach jakieś lepsze chłodzenie temu procowi zafunduję bo na BOX-ie to porażka.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do doboru OS-a to masz rację :) x64 -tylko do testów. Musiałem dołożyć dysk SATA bo SAS-ów XP nie widzi. 

podstawowy system to LINUX w wersji x64. Pod linuxem ciężko się testuje stabilność.

Na dniach jakieś lepsze chłodzenie temu procowi zafunduję bo na BOX-ie to porażka.

a to z siga: CPU: i7 920/D0@grubo

co oznacza ?

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...