Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

:( to mial byc selekcjonowany 4.2 - 200x21 odpala przy 1.36, jadac na probce 2GB pod linxem temp. mm 99/99/95/89 i nawet jesli cpu mialo 5/10 min na wystygniecie przed kolejna proba, to wlacza sie pewnie jakas funkcja ochronna zbijajaca mnoznik do 20, pozniej 19 i 18, znow 21, znow 18... co w przeliczeniu na Glopsy daje mi wyniki takie same jak przy 200x20 lub czasami wrecz slabsze. nie mniej - linx ani jednego przebiegu nie zrobi bez bledu przy 4.2 :| (stres zjada 360W)

 

przewiew jest dobry - buda otwarta (haf 932, bez bocznych drzwiczek), w jednej linii na cooler dmucha 20cm o przeplywie 110CFM, pozniej dwa wentylatory noctuy (12 i 14cm) i na koniec jeszcze jedna 12cm wyciagajaca - wiec samo chlodzenie chyba ok. albo pasta pasta musi sie jeszcze wygrzac, albo taki urok tego cpu ze pali pod 100^C :|

 

z czym pokombinowac? ponizej 1.36V nie zejde bo zwis, powyzej - zabija mnie temperatury i bedzie to samo... moze sprawdze jeszcze gruntownie jak sie bedzie zachowywac calosc pod 4Ghz, ale chyba o OC do 4.2Ghz moge zapomniec... choc z tak amatorska wiedza jaka posiadam, to w naglym olsnieniu moze nie byc tak tragicznie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana napięcia i chłodzenai najlepiej- ja bym się bał męczyć cepa większymi tempami niż 75-80 stopni.

4ghz 1.32v to raczej selekt nie jest- dobre c0 potrafią więcej o d0 nie wspomnę ;)

Trudno jednak to ocenić bo przy takich temperaturach- to one mogą powodować jego niestabilność.

Ogólnie jednak taki selekt to ja wezmę pierwszy z półki i jeszcze każę sobie za taką selekcję zapłacić no sorry ale to jakaś parodia. Nie uznam za selekta cepa co do 4ghz potrzebuje więcej niż 1.25 no może 1.28 v

 

Jak procek się gotuje to powalcz bez ht- zawsze te 10-15 stopni mniej powinno być.

 

Podaj też jeszcze jakie mobo - bo np na moim asrocku to bym się nie zdziwił ,że cep lata te 100-150 mzh gorzej przy danym napięciu niż na jakimś fajnym mobasku np gb :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie intel chyba zezwala na pracę do 107* ale co będziesz robić w lato :) przesmaruj jeszcze raz procesor pastą, daj jej mniej jak uważasz że mogłeś dać za dużo. to raz, dwa popraw docisk, i na koniec podkręć do np 3.6 i wtedy grzej przez godzinę dwie. później obadaj jakie masz temperatury przy 4.2 i podziel się z nami, oraz wiem że noctua to pierwsza liga i ich pasta też jest w czołówce ale jak każdemu może trafić się wpadka, spróbuj z inną pastą. :)

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie bedzie pasta i pasta nie da spadku 10 st C - max 5 - przy dobrych wiatrach.

A jak z dociskiem coolera do IHS - moze czapka na procu krzywa?

I tak jak juz Tomcat napisal - to zaden selekt, a raczej przecietna/slaba sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

U kogo kupiłeś jako selekt 4,2GHz? Sklep/osoba prywatna? Przy jakim napięciu rzekomo? Na jakiej płycie to było robione? Tej samej?

Jak poustawiałeś pamięci? Daj takie wartości, żeby to na pewno przez pamięci nie wysypywało i ustaw na sztywno, żadne tam "auto". Np, jak pamiątki są 1600MHz CL8 1,65V, to daj im 1200MHz CL8 1,7V, czyli taktowanie poniżej specyfikacji, a napięcie lekko powyżej - wtedy masz pewność, że pamiątki nie wykrzaczają testu stabilnośći.

Szczerze mówiąc wydaje mi się, że prawie na pewno źle założyłeś noctue - temperatury są strasznie wysokie jak na 4GHZ @ ~1,3-1,35V. Albo za dużo pasty, lub też za mało.

Trzeba się naprawdę postarać, żeby mieć prawie 100 stopni, i do tego różnice pomiędzy rdzeniami są strasznie duże - np, 99/x/x/89 stopni - 10 stopni to dużo, 3-4, czasem nawet 5 to norma, ale 10 jeszcze się nie spotkałem.

Dla porównania właśnie odpaliłem na 5 minut linxa z mniej więcej Twoimi ustawieniami, 20x210 1,37V i cogage arrow + ultra kaze @ 1100rpm w środku - najwyższa temperatura na rdzeniu - 81C.

Moim zdaniem prawie na pewno źle założona noctua, a czasem to właśnie zbyt wysokie temperatury są przyczyną niestabilności, a nie napięcie czy reszta ustawień.

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@webjay piszesz że kupowałeś go jako selekta, a gdzie? Możesz na priv napisać.

 

Przy tym napięciu nie ma szans na normalne temp. Żadne wypasione coolery AC nie dadzą rady przy takim woltarzu. Rozwiązaniem jest woda ( i to dobra ) albo rezygnujesz z 4.2 na rzecz 4.0 i mniejszego v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rozbieram coolera, moze cos przeoczylem. A co do sklepu - spokojnie, jak znam zycie to cos spitolilem, z wieszaniem psow wstrzymajcie sie jeszcze ;))))

ps. jak zloze, to dam raport dokladny z ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym napięciu nie ma szans na normalne temp. Żadne wypasione coolery AC nie dadzą rady przy takim woltarzu. Rozwiązaniem jest woda ( i to dobra ) albo rezygnujesz z 4.2 na rzecz 4.0 i mniejszego v.

wszystko sie da :) - mam 1156 na 4G z HT potrzebuje 1.47V (+wbudowane PCIe też grzeje), a na 4.2G bez HT to 1.5V i też chodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor:

CPU 1.31V, DRAM 1.56, QPI: 1.375 na razie ram smiga na 600Mhz

 

bzzzzzz:

tak jest - cooler wyciagniety, zapiety na nowo, jeszcze raz ciaplem pasta, dokrecilem, od razu zapuscilem na pow. napiecia... 78/77/75/69 poza buda - jest dobrze :)

 

shoxeh: leci na 1200Mhz 8-8-8-20-59-1T luzniutko teraz. a co do ostatniego rdzenia - mial tak od poczatku - 5/10 stopni roznicy od pozostalych (wczesniej na boxie jechalem z tydzien czy wiecej). i ogolnie chyba dobrze trafiles - cos (nie wiem co) spitolilem - albo zle docisnalem, albo sie rozsmarowalo nie tak jak trzeba...

 

toms83: sklep? jak tylko przejdzie 4.2 to na pewno pochwale - jak odpisywalem niektorym z Was na PW - podejrzewalem od samego poczatku swoja amatorszczyzne ;) a na sklep moglbym zaczac sie dosac gdybym wykluczyl ponad wszelka watpliwosc swoje bledy.

 

linkx wlasnie skonczyl 5 probek, po 4GB, z HT on - max na cpu 79/78/76/71 - czyli jestem lama ;P

 

ps. rozsadne wartosci dla QPI/DRAM Core Volt. to jakie? (przy zalozeniu, ze pamieci beda smigac na 1.65V, a np. proc na 1.36V)

 

edit: cpu na 1.3V, dram 1.66V ale juz na frabrycznych 800Mhz CL8, QPI 1.37V - linx 4GB bez bledow (51.7GFlops) - temp. o 1^ wyzsze niz poprzednio (wiecej V na pamieci?) tj. 80/79/78/72...

jak jest juz cieply, to sprobuje zejsc jak najnizej z V dla CPU

edit2: cpu na 1.275V (cpu-z mowi, ze 1.272) linx w polowie drugiej probki odlecial z errorem (po 6min) tempy na 78/77/75/70, no to teraz 1.281 (cpu-z 1.280) - moze 'wejdzie'...

edit3: cpu na 1.281V (cpu-z mowi, ze 1.264) linx 15min, 5 probek po 4GB niezmiennie 51.7GFlops, temp. max: 78/78.76/70 - chyba zle nie jest... zaraz wsadze mobo do budy, wymienie tylko chyba dodatkowo coolermastera na starego fanderka (pierwszy cos ok 50CFM, drugi 67CFM) i jeszcze sie pobawimy tym razem na 4.2 (o ile Mama nie wpadnie do pokoju i nie kaze mi isc spac ;) )

Edytowane przez webjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

No widzisz, elegancko. Z tą noctua byś takich temperatur nie miał, więc musiało to być źle. Teraz 80 stopni, czyli 20 mniej niż przedtem - jest dobrze.

Mimo wszystko nadal nie podoba mi się ta różnica 10 stopni, no, ale może ten proc już tak ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to moje tempy idle i stress

 

 

 

Dołączona grafika

A jakie masz tempy po wiecej jak minucie testowania?Bo minuta to troche malo,zeby stwwierdzic tempy proca ;)

BTW - w idle masz rewelacje, ja moge pomazyc o takich tempach.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, elegancko. Z tą noctua byś takich temperatur nie miał, więc musiało to być źle. Teraz 80 stopni, czyli 20 mniej niż przedtem - jest dobrze.

Mimo wszystko nadal nie podoba mi się ta różnica 10 stopni, no, ale może ten proc już tak ma :P

Brak skilla prawie wszystko tlumaczy, nie tlumaczy tylko jednego - co wczesniej bylo zle? :) cos im przez mgle pomyka, ze ramy smigaly na 1.8V tylko nie pamietam na ile lecialo cholerne PQI... Ale i tak - cos spitolilem przy coolerze, bez dwoch zdan.

 

I chyba tak - ten proc po prostu tak ma - jeden rdzen super-selekt, albo czujka temp. zwalona ;))) plyta zamontowana, zobaczymy na poczatek jakie beda roznice w temp buda vs biurko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

O ile wiem to noctua ma z dwóch stron śrubki. Nie dokręcałeś ich pewnie równocześnie, raz jedna 2 obroty, potem druga 2 obroty, tylko dokręciłeś jedną i potem drugą i podstawka coolera nie pokryła dobrze czapy procka. Albo za dużo pasty. Zresztą nieważne, teraz już jest ok.

Nieeeee, czujka raczej nie zwalona, chyba, że znów noctua ma lepszy docisk z jednej strony czapy :D

Tylko pamiętaj, vdimm - vtt =< 0,5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, nie wazne - jestem zbyt duzym lamerem, zeby wyciagnac wnioski z poszlak ;)))

lepiej mi wytlumacz relacje CPU V -> QPI -> DRAM V ;) wlasnie w budzie smiga 4.0 przy 1.28V - 75/73/72/67 od 15 min - lepsze wyniki niz na biurku (ale sie nie dziwie, do budy wpada jakies 220CFM ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, dostalem info, ze QPI nie powinno sie roznic od VCore o 0.1V... Czyli Vcore = 1.3 -> QPI>1.2 i QPI<1.4, z kolei tak jak piszesz shoxeh Vdimm - QPI =< 0.5V (pisze to i dla siebie i dla potomnych).

 

Pierwsza proba z 4.2Ghz - 1.3625V, QPI 1.375V, VDimm 1.64V, pamieci 1600-8-8-8-24, linx 4GB calosc 14m14s, 5x 151.148sec & 54.5021Gflops, 0 bledow. Temp. max 85/84/83/76, srednio wskazywalo 84/83/81/75. Idle 175W, Burn: 370W. Calosc w obudowie zamknietej, wentylatory wszystkie na 12V (co doprowadza mnie do istnego szalu ;) )

 

Edit, poszedl juz na 4.2Ghz przy 1.35V, QPI 1.375, VDimm 1.64V, pamieci 1600-8-8-8-24. Przy Vcore 1.343 i 1.3375 niestety linx raportowal blad (ale bez zwisu). Nie mniej wlasnie mecze go przy 4.2 na 1.35 - z 20 razy powinno byc dobrze... w 4-tym przebiegu linxa zatrzymal sie z czerwonym bledem. to samo ale z 1.3625 sprobujemy - i po 8 przebiegu blad. wylacze jeszcze SpeedStep (zmniejszajacy automatycznie mnoznik, jesli mamy mniejsze obciazenie i raz jeszcze sprawdze)

 

Edit2: to chyba nie kwestia speedstep, a samych napiec. przy 1.3625 linx wysypal blad po 7 minutach, podbilem wiec do 1.368 (w cpu-z 1.376) i idzie juz z 20 min bez bledow... temperatury nie sa zle 86/85/84/77, na watomierzu 370W. Godzinna sesja z linxem (mam nadzieje) to dobry wyznacznik stabilnosci? ps. przepraszam, ze ciagle edytuje swoje wpisy i dodaje do nich relacje - ale po prostu nie chce floodowac...

 

Oki, dal rade 51 minut:

 

Dołączona grafika

 

zejde jeszcze z qpi do 1.3V, zobaczymy czy cos pomoze - ale ogolnie, chyba jak na selekta zle nie jest ;)))) no i przy ustawieniu CPU 1.368V, QPI 1.3V, DRAM 1.64V sypnal sie po 42min... temp bez zmian 87/86/84/78...

I pytanie - pilowac go jeszcze o troche w gore z V, czy uznac za stabilny?

Edytowane przez webjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki doki - dla wszystkich zainteresowanych, kupilem procka u Jarka (przez tel. tytulujemy sie per pan - taka tradycja ;) ) z DDR2. Zamowilem 4.0Ghz przy 1.31V, max temp 80-85^C na powietrzu. W ofercie byla tez 4.2Ghz przy 1.38V max, temp do 85-95 na powietrzu, ale chcialem 4.0. Jak widac - 4.0 chyba nawet jest lepszy od zalozen (choc jeszcze go nie skatowalem 20-stoma przebiegami), a 4.2 cisne na mniejszych wartosciach - ale ogolnie zalozenia sa spelnione.

 

Dlugo sie czekalo, bo 2 tygodnie (taka partia, ze co paczka to kapa) bodaj 9 sztuk peklo z boxa i bodaj 2 tylko zblizaly sie do zalozen. Sztuke ktora poleciala na 4.2 dostalem GRATIS - nie to, ze sie burzylem, ze ile to ja czekam z pusta mobo/buda na proca - ot tak, po prostu - nie ma nic innego? trzeba dac klientowi cos lepszego w tej samej cenie. zero naciagania, zero namawiania pod innym pretekstem... mysle, ze to bylo najlepiej wydane 1150PLN z calego mojego zestawu.

 

I z czystym sercem moge smialo polecic DDR2.pl jako zrodlo zaopatrzenia.

 

No i final - CPU 1.368, DRAM 1.7, QPI 1.4... 20 przebiegow linxa na probce 4GB, prawie godzinka - tempy 88/88/85/79:

 

Dołączona grafika

 

I albo moje g.skille ripjawsy (F3-12800CL8T-6GBRM) zamiast nominalnych 1.6V potrzebuja deko wiecej, albo co o wiele bardziej prawdopodobne - asus jest marudny i musi miec QPI wieksze od Vcore. Dzis juz nie dam rady, jutro do szkolki trzeba isc, ale zrobie to samo jutro z tym, ze obnizmymy VRam na nominal (czyli 1.6V) i wtedy jeszcze raz sprawdzimy calosc.

 

I jeszcze jedno mnie dziwi - ten proc na Rampage II Genie Glopsow przy 4.2 mial 'tylko' 49.57, ale to chyba z luzniejszymi ramami po prostu, a temp. 92/89/89/85 z rampage swiadcza o lepszym chlodzeniu w wykonaniu noctuy (choc nie wiem, co tam bylo montowane) ;)

Nie mniej - Asus chyba nie jest taki zly ;)

Edytowane przez webjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i final - CPU 1.368, DRAM 1.7, QPI 1.4... 20 przebiegow linxa na probce 4GB, prawie godzinka - tempy 88/88/85/79:

Jeszcze inaczej: CPU 1.375V, DRAM; 1.64V, QPI: 1.30V... 20 przebiegow linxa na probce 4GB, 54.4Gflopsa w piku, tempy 89/87/86/79 - wynik mozna chyba uznac za stabilny:

 

Dołączona grafika

 

Jednak QPI i ram nie mial nic do gadania - ten proc (i plyta) potrzebuja wylacznie wiecej V dla CPU (pamieci nie krece - leca 1600-8-8-8-24).

Co ciekawe ruszenie BCLK o 3Mhz w gore powoduje zamkniecie systemu po 20 sekundach. Ta bariera (200Mhz) jest jakas 'magiczna'?

 

Moze ktos skomentowac moje wyniki?

 

Edit: podbicie CPU do 1.38125V zaowocowalo mozliwoscia odpalenia 21x202, ale tylko 30 min pod linxem - pozniej blue. wiec to chyba koniec proca bez podbijania napiec.

Czas na HT Off i wlaczony speedstep - wylacznie z czystej ciekawosci ;)

 

Edit2: i tak 21x210, 1.39V, HT off 4.41Ghz - winda wchodzi - 0 problemow, linx po minucie zwiesz system.

 

Pozostaje mi wlaczyc HT, wlaczyc speedsteping, zostawic na 4.2 spisac pobor energii w idle/stresie, ustawic pozniej na 4.0 - wymeczyc primem, spisac idle / spisac stres. na koniec porownac pobor energii, zastanowic sie, czy lepsze 4.0, czy 4.2 w porownaniu do stocka i zaimplikowac na stale.

 

Pliz, skomentujcie wyniki / temperatury etc...

Edytowane przez webjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podobno nie kreca sie tak dobrze, jak z poczatku premiery D0. Nie sprawdzalem najnizszego mnoznika z BCLKa, moze pozniej jak znajde chwile - wlasnie testuje linxem 4GB, na 4Ghz leci 12-sty raz na 1.29V i temp. 77/76/76/69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podobno nie kreca sie tak dobrze, jak z poczatku premiery D0. Nie sprawdzalem najnizszego mnoznika z BCLKa, moze pozniej jak znajde chwile - wlasnie testuje linxem 4GB, na 4Ghz leci 12-sty raz na 1.29V i temp. 77/76/76/69

 

Te temperatury to w zamknietej obudowie ? Jakie predkosci wentyli itp. Zrob fotke zestawu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzaj 25 a nawet wiecej testow na linXie

 

tez robilem 20 przechodzilo..pozniej na grze mi wywalilo do windy kilka razy..wlaczylem linxa na 25 i zonk.wlaczylem na 50 i to samo

 

Jakie temperaturki masz na tym chłodzeniu? Sam się zastanawiam nad Mega, na razie do sprzętu z podpisu ale w przyszłości do i7/9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te temperatury to w zamknietej obudowie ? Jakie predkosci wentyli itp. Zrob fotke zestawu..

Tak, to zamknieta buda. Ogolnie w srodku pchaja 3x20 (niby ze spec. to 450CFM), wyciaga 1x20 (150CFM) i jeden fander 12cm (70CFM). wiem, ze jest nadcienienie duze, ale pchajace beda deko zmniejszone - np. ten z boku obudowy bedzie smigal tylko na minimum - jak tylko dorwe regulator jakis z pokretlami lub jeszcze lepiej dobry programowy, bo sterowanie speedfanem jakos nie chce dzialac :| W sumie gorna 20-stka moglaby sie wcale nie krecic - nawet jesli ja wylacze czuje jak napiera powietrze tak jakby byla wlaczona. Nie mniej - skrecilem 20stki na 7V kablami i jest nieco ciszej, noctu smiga na 12V, a temp. spadly o 1/2 stopnie na rdzeniach... I albo wygrzala sie pasta (w co watpie), albo mialem zbyt duze zawirowania powietrza (tez raczej srednio mozliwe), albo co bardziej prawdopodobnie - jest nieco chlodniej w pokoju ;)))

 

Focic ten balagan? Moze sie skusze ;)

 

@xtremesystems: ogolnie widze ze 4.2 na 1.37V jest stabilne jak skala, z kolej 4.0 na 1.29V nie do ruszenia - odpalalem po 8 memtestow na raz, jak czesc skonczyla to dodatkowo linxa, cudowalem dodatkowo z innymi programami, zmienialem priorytety, wielkosc probek, ilosc watkow - nie zwisl ani razu jeszcze przy tych napieciach. Dodatkowo zauwazylem, ze QPI i Vdimm nie maja znaczenia w sensie - nie musze ich podnosic (na 4.0, bo pod 4.2 jeszcze nie sprawdzalem) - czy jest 1.375 na qpi, czy 1.3, czy 1.2 - wszystko zachowuje sie tak samo (ew. delikanie spadaja temperatury) - moze dlatego, ze pamieci nie krecone, tylko lekko podciagniete 1600-7-8-7-20 przy 1.64 choc chyba def. maja 1600-8-8-8-24 na 1.65. Speedsteping tez nie sprawia roznicy (zbija mnoznik zaleznie od obciazenia), ale utrudnia testowanie ustawien napiec programowo (zmienie o 0.0135V VCore i zwis z miejsca ;) ).

 

A HT faktycznie - wylacznie powoduje spore zmniejszenie temperatur (nawet do 10^C), ale nie zauwazylem (moze jeszcze nie), zeby dzieki temu dalo sie obnizyc voltarz. Jak widac z siga, procesorowi nie przeszkadzaja wysokie temperatury, a raczej wylacznie niedovoltowanie.

 

Skoncze odkurzac i jeszcze sie nieco pobawie. Podam jeszcze dokladne wskazania z watomierza dla 2.66 / 4.0 / 4.2 dla pulpitu, 3dmarka, transkodowania video (chyba najbardziej pokazujace realny stres) i linxa.

 

Zuzycie enegii dla 2.66 / 4.0 / 4.2 i 4.2 z wylaczonym speedstepingiem:

 

We wszystkich przypadkach, QPI: 1.200V, VDimm: 1.640V 1600-7-8-7-20, HT on, speedstep bez ostatniego przykladu. Video - z rawa AVI 1 minuta materialu 740MB na MPEG2/DVD + probka 4.3GB do pomiaru energii.

 

stock, 133x20, CPU 1.2250V, Pulpit: 110W, Linx: 240W max, 3D - 170-200W max, Video 145-180W max ~ 15 sec

over, 200x20, CPU 1.2935V, Pulpit: 135W, Linx: 310W max, 3D - 200-230W max, Video 160-190W max ~ 12 sec

over, 200x21, CPU 1.3750V, Pulpit: 142W, Linx: 355W max, 3D - 210-250W max, Video 160-210W max ~ 11 sec

over, 200x21, CPU 1.3750V, Pulpit: 155W, Linx: 355W max, 3D - 210-250W max, Video 170-220W max ~ 11,5 sec (tu wylaczony speedsteping)

 

Czyli - mozna na luzie trzymac sobie podkreconego do 4.0Ghz i7 bez wiekszych konsekwencji na rachunkach (w pulpicie tylko 25W wiecej, co 8x30 dni i stawce w zaokragleniu 0.50/kWh da nam dodatkowe 3PLN, a przy 24/24 ok. 9PLN). Z kolei roznica pomiedzy 4.0 a 4.2 z wlaczonym speedstepingiem to zupelne grosze. Nie mniej - jesli tylko nie ma problemow ze stabilnoscia, IMHO warto wlaczyc speedsteping.

W grach / typowych zastosowniach IMHO nie ma zadnej roznicy w poborze energi pomiedzy 4.0, a 4.2 - nie mowiac juz o roznicy wzgledem stock'a - sa zbyt male, aby mozna bylo je uwzgledniac (za to mamy te 50% wiecej mocy CPU na zawolanie).

 

Temperatury nigdzie, oprocz linxa nie wzbily sie ponad 50^C na zadnym rdzeniu. HAF 932, na froncie stock 20cm 9V, na topie stock 20cm - nie kreci sie, wyzej na froncie dodatkowa 20stka - 7V, z boku dodatkowa 20stka - 7V, fander wyciagajacy - minimum, noctua na 12V.

Edytowane przez webjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra teściki, dodatkowo z poborem prądu. Ogólnie widać że proc ma spory apetyt na prąd, a taki malutki jest. :razz:

 

Co do ceny za 1kWh to niestety trzeba liczyć około 50 gr, bo jeszcze dochodzi kwestia opłat za przesył która idzie w parze z prądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...