Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, ja tez przyznaje - zasugerowalem sie srednia ze stawki dziennej i nocnej, a (nie wiem czy podrozalo) pamietam, ze w zeszlym roku placilo sie bodaj cos ok. 0,45PLN za kWh a podobno jakies podwyzki byly dla niektorych - wiec chyba bedzie faktycznie w calodobowej stawce ok 50gr. Przepraszam za blad - poprawie za chwilke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie zrób coś z sigiem bo się nieczytelnie robi, generalnie procek niezbyt ciekawy żeby nie powiedzieć że kiepski, z tego co widać nowe batche strasznie kiepskie trzeba czekać na i7 930 lub coś w 32nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie zrób coś z sigiem bo się nieczytelnie robi, generalnie procek niezbyt ciekawy żeby nie powiedzieć że kiepski, z tego co widać nowe batche strasznie kiepskie trzeba czekać na i7 930 lub coś w 32nm

zrobione - przeedytowalem (sorki). pochwal sie swoim, bo jak widze troche wyzej go taktuje niz Ty swojego ;) (no offence, z ciekawosci pytam z jakim V na nim jedziesz, nazywajac moj kiepskim ;) ). a co do 4.2 na pierwszym lepszym ze sprzedawanych 920 mozna raczej zapomniec, chyba wszyscy narzekaja, ze dobre batche juz sie skonczyly i trudno znalezc sensowne 4.0

Edytowane przez webjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 4.0/4.2 to dobry wynik. Pewnie że początkowe wersje szły lepiej i na mniejszym votarzu, no ale bez przesady. Chcecie więcej i chłodniej, trzeba czekać na 32 nm. Ja miałem zmieniać na 6core 32nm, ale wymienię swojego E8400 na jakiegoś Q9xxx i na razie z tym zostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dostanie teraz sztuki i7 która robi powiedzmy 4200MHz przy 1.23-1.24v jest nie możliwe.

Samo 4200MHz na i7 w tej chwili to osiągnięcie niezłe pomimo bardzo wysokiego vcore.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dostanie teraz sztuki i7 która robi powiedzmy 4200MHz przy 1.23-1.24v jest nie możliwe.

A Twoja przy jakim napięciu robi te 4.6, bo powiem że tyla na AC to robi.... wrażenie! :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dostanie teraz sztuki i7 która robi powiedzmy 4200MHz przy 1.23-1.24v jest nie możliwe.

Samo 4200MHz na i7 w tej chwili to osiągnięcie niezłe pomimo bardzo wysokiego vcore.

Dokldnie o to chodzi - to co bylo pol roku / rok temu jakby teraz sie zdeaktualizowalo... Ogolnie, mysle, ze problemem jest znalezienie teraz 920-stki ktora robi 4.0 na 1.3V. Kto ostatnio kupil 920-stke (powiedzmy w tym roku) i nie mial z nia wiekszych problemow aby dobila do 4.0? Co pytam ludzi, ktorzy kupili to wszyscy odpowiadaja 'nie wiem, jeszcze nie krecilem' / 'nie znam sie na podkrecaniu'... Zreszta, jak ktos wskoczy na 4.0/4.2 to sie tym aktualnie podzieli, 'pochwali' - jak ktos dobije tylko do 3.8 to nawet nie wspomnie w sigu, zeby 'nie bylo wstydu'...

 

A najlepiej zapytac tych, co sprzedaja proce i jeszcze przy okazji interesuja sie OC - informacje z pierwszej reki... moglby sie ktos wypowiedziec? (moja przypadek proca od ddr2 znacie - jeden na dziewiec boxow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj bawilem sie 920 kolegi kupiona w komputroniku w czwartek i robila 4,0 na 1,28v (stabilne jak skala moze jeszcze cos z nia zjade jak sie dłużej pobawie ) ale faktycznie ciężko trafic na jakaś fajna sztukę , i nie wiem czemu moze to jakies moje mylne spostrzeżenie ale przy tych samych napieciach i przy podobnej budzie i chlodzeniu CPU bardziej sie grzeją te dzisiejsze procki nawet jestem skłonny powiedzieć ze bardziej niz moj C0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4616MHz robi na 1.41v z biosu jednak tylko 3D marki,Super Pi itd.tutaj temperatura nie stanowi problemu ,mam tylko AC Prolimatecha.Prime robi na 1.23-1.24V przy 4200-4250MHz wyżej temperatura jest juz znacznie powyzej 90 stopni więć za duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj bawilem sie 920 kolegi kupiona w komputroniku w czwartek i robila 4,0 na 1,28v (stabilne jak skala moze jeszcze cos z nia zjade jak sie dłużej pobawie )

pusc go na 1.37/1.38 na probe z 4.2 i daj znac odnosnie batcha.

 

4616MHz robi na 1.41v z biosu jednak tylko 3D marki,Super Pi itd.tutaj temperatura nie stanowi problemu ,mam tylko AC Prolimatecha.Prime robi na 1.23-1.24V przy 4200-4250MHz wyżej temperatura jest juz znacznie powyzej 90 stopni więć za duża.

kiedy kupiles? i czy na fvat, czy 'sprowadzany'? 1.41 na codzien? sporo... a 1.24V dla 4.2 - niezle...

Edytowane przez webjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jimmy1, no prosze Cie - to bylo rok temu!!! Mowimy aktualnie o samych gniotach, ktore mozna dostac w 2010-tym ;))))) I ew. braku alternatyw jak tylko pewny zakup selekta...

btw. i tak jestes dla mnie kozak z tym 1.41 :) pamieci domyslam sie na stocku, ale jakie masz qpi dla nich i ogolnie vdimm + vcore i Ghz teraz?

Edytowane przez webjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na srebrnych Gskillach (syg) 8-8-8-21 robi 1700Mhz przy 1.65V i 1.45QPI ale na Traidentach robi 2000Mhz o ile dobrze pamietam na CL 8-8-8-24 przy 1.65V i 1.37QPI.Jednak traidentów do końca nie przetestowałem,radiotory sie odkleiły i poszły na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 212x20 przy 1.24Vcore i ramy 1.65V przy 1700Mhz CL8-8-8-21Qpi teraz sprawdziłem było nawet na 1.41V.Jednak to żaden wyczyn te ramy słabo sie kręcą.czekam na traidenty wtedy zobaczymy.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Ladnie - niskie napiecie, 4.3 na pokladzie... Z QPI tylko zejdz - bo moze jak w moim przypadku nie bedzie mialo zadnego znaczenia, a tylko bedzie dogrzewac Tobie proca - jak bedziesz krecil ram, to wtedy moze sie przydac (blah, 3 dni temu jeszcze bylem amatorem, a dzis udzielam sie jako pro koledze, ktory od roku znada i7... :D przesadzam... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z OC 920 chciałem dojechać z szyna na 205-210 o ile na 219 da rade policzyć Super Pi 4M o tyle muszę wyłączyć Hardware Perfetcher i wyniki odczytu zapisu ida drastycznie w dol Read 14K... ale jest stabilnie ^ ^ z włączona opcja 17.7-18K z tym ze się wiesza nie zależnie od taktowania 200-205 i mnożnika 14-21 Mobo to Rampage II Gene memy to Goodramy Pro 2000(ustawione na 1650 CL8 1.65V z nawiewem) miał może ktoś podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wozaq: dzieki. wgrywales nowszy bios?

 

ps. zauwazylem, ze duzo osob wstawia w sigu np. i7@4.0/4.2/4.4 po czym okazuje sie, ze co prawda poszly tyle, ale tylko na chwile, dla testu, przy duzych napieciach (przy ok. 1.4), a ogolnie robia na codzien na stocku lub max na 3.6Ghz 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wozaq: dzieki. wgrywales nowszy bios?

 

ps. zauwazylem, ze duzo osob wstawia w sigu np. i7@4.0/4.2/4.4 po czym okazuje sie, ze co prawda poszly tyle, ale tylko na chwile, dla testu, przy duzych napieciach (przy ok. 1.4), a ogolnie robia na codzien na stocku lub max na 3.6Ghz 8O

 

Lans musi być no nie? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wozaq: dzieki. wgrywales nowszy bios?

 

ps. zauwazylem, ze duzo osob wstawia w sigu np. i7@4.0/4.2/4.4 po czym okazuje sie, ze co prawda poszly tyle, ale tylko na chwile, dla testu, przy duzych napieciach (przy ok. 1.4), a ogolnie robia na codzien na stocku lub max na 3.6Ghz 8O

tak to juz bywa :lol2:

robiłem ostatnio drobne testy i m-dzy 3,2GHz a 4 GHz zasadniczo nie ma dużych różnic (nie licząc syntetyków) w grach też marginalnie na korzysc 4GHz

mało tego, w domowych zastosowaniach HTw niczym nie pomaga ale to juz było wiadome od dawna

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calkowicie sie z toba zgadzam ale ja testując na grach zauważyłem ze optymalne oc to 3,6 Ghz powyżej nie bylo żadnego przyrostu wydajności czyli pewnie miedzy 3,2 a 3,6 to tez nie bylo to znaczące

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. zauwazylem, ze duzo osob wstawia w sigu np. i7@4.0/4.2/4.4 po czym okazuje sie, ze co prawda poszly tyle, ale tylko na chwile, dla testu, przy duzych napieciach (przy ok. 1.4), a ogolnie robia na codzien na stocku lub max na 3.6Ghz   8O

1.4v to nie tak znowu dużo. Trudno niestety utrzymać sensowne temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT sie przydaje jak i każdy MHz - szczególnie w obliczeniach rozproszonych w sigu toms83 macie linka - nawet te kilka marnych i7 na 3.2G sie przyda :P

 

ja tam męcze proca na maxa i nie ma przeproś :)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

ps. zauwazylem, ze duzo osob wstawia w sigu np. i7@4.0/4.2/4.4 po czym okazuje sie, ze co prawda poszly tyle, ale tylko na chwile, dla testu, przy duzych napieciach (przy ok. 1.4), a ogolnie robia na codzien na stocku lub max na 3.6Ghz 8O

eee, mój lata na codzień 4,3, a 1.4 to wcale nie takie znowu wysokie napięcie jak na takie OC.

jedynie na noc jak ściągam zostawiam na profilu 3,3 ghz, aktywne tylko 2 rdzenie @ ~1V :) i wtedy leci pasywnie co by mnie nic nie obudziło ;)

a w ogole czy jakas plyta oprocz mojej dfi pozwala ustawiac sobie dowolne konfiguracje, np 2 rdzenie ht on itd? ze ogolnie da sie HT wylaczyc to oczywiste, ale np, wlaczyc tylko 1 rdzen i do tego ht? albo 2 rdzenie bez ht/z ht? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie to cholernie mylace i frustrujace dla innych - 'on ma, kurcze, ta sama plyta, a dlaczego mi nie wychodzi'? Nie lepiej byloby napisac w sigu 24/24 i7@3.6Ghz 1.25V, max @4.4Ghz & 1.41V - kazdy wiedzialby o co kaman, a tak - jeden stara sie miec wiecej od drugiego, a ze nie uzywa i tylko w zyciu pol godziny (albo raz linxa przeszlo) to juz nie wazne ;)

 

Za to w pelni rozumiem i popieram umiarkowane OC (albo nawet downclocking) - bo tak jak np. z lapem - raz na tydzien przelacze profil z oszczedzania enegii (jakies 10-40% mocy proca) na maksymalna wyjdajnosc (do 100%) - jak mam spakowac/wypakowac spore archiwum, czy cos przeliczyc i zalezy mi na czasie - bo na codzien nie potrzebuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaczyc tylko 1 rdzen i do tego ht? albo 2 rdzenie bez ht/z ht? :P

Mój tani Asrock także to ma :wink: .Można odpalić 1,2,4 jajka i 4+ht.

Nie wiem jak inni,ale ja zawsze mam takty na codzień,nie korzystam z żadnych profili(jaki jest program w ogóle do tego?)

Mam praktycznie od początku 1.23v i 4.00GHz,nie jest to dużo,bo 0.03V tylko więcej od default(2.8GHz w turbo i wtedy wskakuje 1.20V),więc dlaczego nie?Gdybym musiał dawać +1.3.V to bym sobie darował 4.00GHz i zostawił na powiedźmy 3.6Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...