Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

tak sobie przeglądałem i przeglądałem i spotkałem oto taki tekst

 

Źródła bliskie Intelowi poinformowały, że nowa generacja procesorów firmy zadebiutuje w 46 tygodniu roku, czyli między 10, a 14 listopada. Pierwszych oficjalnych recenzji możemy się spodziewać jeszcze wcześniej, ponieważ w Japonii, Core i7 ma zadebiutować jeszcze szybciej - nawet zaraz na początku listopada.

 

Core i7 to nazwa nowej generacji procesorów firmy Intel, która bazować będzie na zupełnie nowej architekturze - Nehalem. Core i7 będzie zdecydowanie wydajniejsze od obecnie sprzedawanych Core 2 Quad, jednak gracze mogą być nieusatysfakcjonowani, bowiem nowe procesory Intela nie przyniosą znacznie większej wydajności w grach w stosunku do obecnie sprzedawanych procesorów.

 

źródło http://nvision.pl/news-ext-11318.html

 

Czyżbym o czymś nie wiedział ??? :angry:

O co biega czyżby jedyne na co możemy liczyć to procesory na sockecie 1160 ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak byś przeczytał artykuł na AnandTech spory czas temu to byś już wszystko wiedział o tym procesorze.

 

W grach nie będzie dużego przyrostu jako że gry najbardziej korzystają z cache L2, której tutaj jest tylko 512 kB na rdzeń. Natomiast cache L3 jest drastycznie wolniejsza (duże opóźnienie) od L2, więc jej spora i tak ilość nie wiele zmienia.

Ogólnie te procesory nie są kierowane do graczy. Przede wszystkim są one kierowane do IT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś przeczytał artykuł na AnandTech spory czas temu to byś już wszystko wiedział o tym procesorze.

 

W grach nie będzie dużego przyrostu jako że gry najbardziej korzystają z cache L2, której tutaj jest tylko 512 kB na rdzeń. Natomiast cache L3 jest drastycznie wolniejsza (duże opóźnienie) od L2, więc jej spora i tak ilość nie wiele zmienia.

Ogólnie te procesory nie są kierowane do graczy. Przede wszystkim są one kierowane do IT.

Nie jestem orłem z angielskiego więc wybacz :mur:

 

Kolejny powód do zostania na s775 :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za wersja CPU-Z 1.47.2 ???

już wiem niby są 4 rdzenie każdy z nich ma taktowanie 1600MHz ale zapomnieliśmy że każdy rdzeń jest 2 wątkowy więc 2*1600=3200 MHz na rdzeń :damage_wall: .

Wiec 4 *3200=12800 MHz :blink: i na cholerę komu taki procesor ????

Wiec CPU-Z dobrze pokazuje :D

 

A i jeszcze jedno porównanie

Dołączona grafika

I w spoczynku temperatura wynosi 46 Stopni to ile było przy obciążeniu ???

Edytowane przez nukens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za wersja CPU-Z 1.47.2 ???

już wiem niby są 4 rdzenie każdy z nich ma taktowanie 1600MHz ale zapomnieliśmy że każdy rdzeń jest 2 wątkowy więc 2*1600=3200 MHz na rdzeń :damage_wall: .

Wiec 4 *3200=12800 MHz :blink: i na cholerę komu taki procesor ????

Wiec CPU-Z dobrze pokazuje :D

Teraz uruchomili SLI z 9800GTX:

 

Dołączona grafika

 

A co do wątpliwości dotyczących zegara... Oto odpowiedź:

 

Dołączona grafika

 

Zresztą, jak chcecie tego więcej, wbijajcie tutaj:

 

Core i7 965 - Coolaler.com.tw

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz uruchomili SLI z 9800GTX:

 

http://www.coolaler.com.tw/coolalercbb/ECS...TX%20SLI/15.JPG

 

A co do wątpliwości dotyczących zegara... Oto odpowiedź:

 

http://www.coolaler.com.tw/coolalercbb/ECS...TX%20SLI/V4.gif

 

Zresztą, jak chcecie tego więcej, wbijajcie tutaj:

 

Core i7 965 - Coolaler.com.tw

Ale tu są tylko 4 wątki więc tak ja pisałem przeczytaj sobie w okienku threades ile jest wątków w tych pierwszych wynikach a ile w tych wyraźnie pisze że jest 8 a w tych 4

 

A co do wyników to imponujące

Edytowane przez Orgiusz
Cytowanie obrazkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekać a w domach będziemy mieli po 32 rdzenie ;-). Ciekawe jak się taki Core i7 się będzie się kręcił. 32 rdzenie są możliwe ale dopiero po zmianie architeORT: ORT: ktury, każdy rdzeni ma mieć "router" i inne rozwiązania. Jest już działający procesor intela 80 rdzeniowy polaris. Według Intela nie można zastosować więcej niż 16 tradycyjnych rdzeni x86 bo zamiast zwiększać wydajność PC będą ją zmniejszały. Zbyt dużo czasu zajmie komunikacja pomiędzy sobą rdzeni. Po to Polaris ma rutery aby nie spowalniać siebie samego. Niektórzy twierdzą że granica opłacalności wynosi 8 rdzeni tradycyjnych potem procki będą zbyt drogie. Procki będą się opierać coraz bardziej na przetwarzaniu równoległym.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wogóle skończyła się era FSB, od tego by trzeba zacząć. Obecnie ten zegar nie ma bezpośredniego wpływu na wydajność, bo służy on tylko do ustalania taktowania procesora i szyny QPI, tak samo jak w przypadku AMD. Większe taktowanie najwyraźniej nie jest potrzebne bo bez problemu udało się skorzystać z wysokich mnożników.

 

A to 1600 MHz na pierwszym screenie zapewne było wynikiem włączenia C1E. Jak widać na fotkach od pnp w temacie o P6T Deluxe, minimalnym mnożnikiem do ustawienia jest 12.

A ostatnie dwa screeny to pewnie porównanie wydajności z włączonym i wyłączonym HyperThreading, stąd ta różnica w polu Threads w CPU-Z.

 

Coś spore napięcie przy tych 3.2 GHz, temperatury rzeczywiście mogą być spore, na co może także wskazywać masywniejszy cooler. Zdecydowanie trzeba poczekać ten roczek na 32 nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazu lepiej icon_smile3.gif mam nadzieję ze to taktowanie tylko 1 wątku bo wtedy będziemy mieli 25600 MHz procesor czyli 25Ghz

Tylko czekać a w domach będziemy mieli po 32 rdzenie icon_wink.gif.

158 milionów rdzeni z czego 90% aplikacji na dzień dzisiejszy obsługuje 1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Intel jest pewna, że mające pojawić się na rynku niebawem procesory Core i7 są znacznie szybsze niż obecnie sprzedawana generacja. Tak przynajmniej wynika z dokumentacji, do której dotarli dziennikarze. Jeśli informacje zawarte w dokumentach okażą się wystarczająco dokładne, to Intel może ze spokojem zatrzymać sobie koronę wydajności, nawet po tym, jak AMD wprowadzi na rynek nowe procesory.

 

Z ujawnionej przez serwis Expreview treści dokumentów wynika, że procesory Intel Core i7 mają zapewniać o aż 52% wyższą wydajność w grach, o 41% wyższą wydajność kodowania multimediów (np. filmów) oraz w aplikacjach do edycji multimediów, a także o 38% wyższą wydajność renderowania. Wszystko to w porównaniu do procesorów Core 2 Extreme QX9770.

 

Intel Core i7 965 ma początkowo być najmocniejszym przedstawicielem generacji procesorów Nehalem, taktowanym zegarem 3,2 GHz. Core 2 Extreme QX9770 to aktualnie najbardziej wydajny procesor (serii Core) Intela, którego zegar "tyka" z tą samą częstotliwością.

 

Jeśli dane zawarte w dokumentach Intela są poprawne oznacza to, że przy porównaniu tak samo taktowanych procesorów, wydajność nowej generacji jest nawet o 52% wyższa.

 

Firma AMD z drugiej strony niedawno zapowiedziała, że nadchodzące procesory, oparte na ulepszonej architekturze K10, względem aktualnie dostępnych modeli mają być szybsze o około 35% (przy takim samym zegarze taktującym).

źrudlo www.Pclab.pl

 

Zdecydujcie sie to końcu będzie ten przyrost czy nie bo mówienie że 52% przyrostu wydajności to niewielki przyrost to z deka pomyłka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co do tej sprawy z napięciem pamięci to myślę że Intel szybko wyciągnie wnioski, i jeśli nie w kolejnej rewizji, to na pewno przy okazji Westmere-a zostanie to rozwiązane inaczej, i napięcie kontrolera i pamięci będzie osobne. W końcu to w dużym interesie Intela, przecież 800 czy 1066 strasznie ograniczą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...