Skocz do zawartości
redjazz

Jaki Procesor Do Chipsetu 910gml Intela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

posiadam della inspiron 6000 na chipsecie Mobile Intel® 910GML Express Chipset i mikroukładzie Alviso-G i915GM

 

mój procesor to intel celeron M 1,3GHz

 

były plany żeby całego notebooka wymienić na nowy ale niestety możliwości finansowe nie pozwalają.

 

chciałem więc wymienić procesor na szybszy ale nie mam pojęcia jaki moja płyta obsłuży.

 

na jednej ze stron znalazłem że nie mam co myśleć o pentiumie bo go nie obsługuje:

"Płyta główna oparta na chipsecie Mobile Intel 910GML Express to moim zdaniem rozwiązanie stanowiące kompromis pomiędzy ceną a możliwościami. Największą wadą układu jest wsparcie tylko dla Celeronów M – specyfikacja chipsetu nie zakłada obsługi Pentium M."

 

co więc doradzacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super bo jednak pentium będzie wydajniejszy :)

 

a czy orientujecie się może jaki najmocniejszy procek uciągnie mój chipset?

 

i jak jest z tym fsb? na stronie piesze że bus speed mojego celerona to 400MHz, to nie jest właśnie to fsb?

 

jak byście mogli podać jakieś przykłady procków ze strony intela czy allegro to byłbym bardzo wdzięczny!

ja znalazłem coś takiego. byłby ok? PM 1,7

Edytowane przez redjazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...