Skocz do zawartości
Ziober

NF7-s w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie a jak jest z mocowaniem bloku wodnego ?? Sa dziur w okolo procesora.

Heh pospieszylem sie z epoxe-m :D <-- chce ktos kupic :-)

Są dziurki.

Choć jestem tego pewny tylko na 95%. Jedną z przewidzianych zmian w 1.2 miało być właśnie wprowadzenie tych dziurek których starsza rewizja nie miał.

Miech jakiś posiadacz to jeszcze potwierdzi. :)

UPDATE: jestem już pewny na 100% że są :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a jak jest z mocowaniem bloku wodnego ?? Sa dziur w okolo procesora.

Heh pospieszylem sie z epoxe-m :D <-- chce ktos kupic :-)

Są dziurki.

Choć jestem tego pewny tylko na 95%. Jedną z przewidzianych zmian w 1.2 miało być właśnie wprowadzenie tych dziurek których starsza rewizja nie miał.

Miech jakiś posiadacz to jeszcze potwierdzi. :)

UPDATE: jestem już pewny na 100% że są :D

Są, wiem bo mam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a jak jest z mocowaniem bloku wodnego ?? Sa dziur w okolo procesora.

Heh pospieszylem sie z epoxe-m :D <-- chce ktos kupic :-)

Są dziurki.

Choć jestem tego pewny tylko na 95%. Jedną z przewidzianych zmian w 1.2 miało być właśnie wprowadzenie tych dziurek których starsza rewizja nie miał.

Miech jakiś posiadacz to jeszcze potwierdzi. :)

UPDATE: jestem już pewny na 100% że są :D

Są, wiem bo mam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mowie co jest u kolegi:

jak narazie problemy z odczytem temperatury

podczas nagrywania cd mysz warjuje

czasami podczas pracy z pc spekera dobiega BIP

 

Ja przy tym nie grzebalem wiec nie wiem czy to wina sterow czy mojego kolegi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na cenę Abita NF7-S rev 1.2 wynoszącą 553 zł??? Dzisiaj właśnie taką płytę miałem w rękach!!! Za tyle jest do kupienia w jednym ze sklepów w Kielcach. A tak na marginesie to napiszcie jak się sprawuje, z tego co wiem, to paru ludzi ją już posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na cenę Abita NF7-S rev 1.2 wynoszącą 553 zł??? Dzisiaj właśnie taką płytę miałem  w rękach!!! Za tyle jest do kupienia w jednym ze sklepów w Kielcach. A tak na marginesie to napiszcie jak się sprawuje, z tego co wiem, to paru ludzi ją już posiada.

To było albo bez VATu albo bez S :wink: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie nie chce wierzyc, ze tyle kosztuje nf7-s. ja dzisiaj kupilem ta plyte w Veracompie za 560 brutto, ale prosto z hurtowni bez marzy. Wzialem tez jedna (tylko) na sklep, bo handlowiec z Veracompu powiedział, ze nie może mi wiecej sprzedac (mial podobno od cholery zamowien i chcial zeby kazdy dostal chciaz po sztuce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj na WGK w W-wie kupiłem NF7 rev. 1-2. Leży sobie i czeka na zainteresowanie w posatci instalacji - heh.

Napisze coś w ciągu paru dni.

Aha dałem 530 zł za nia lub ciut mnie bo więcej kupowałem i wytrgowałem z 5 % upustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziober co z Toba.. Powiedz nam conieco o swoim nowym nabytku.

 

Pozdrawiam

Jestem, :D

 

O płycie narazie powiem tyle:

 

nie mam jej jeszcze podłączonej (brakło kasy na V7+ :( )

Na 100% to jest rev1.2 :twisted:

Wyposażenie spox,

Ma wszystkie wyjścia do soundstorma

 

Pytajcie to odpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziober co z Toba.. Powiedz nam conieco o swoim nowym nabytku.

 

Pozdrawiam

Jestem, :D

 

O płycie narazie powiem tyle:

 

nie mam jej jeszcze podłączonej (brakło kasy na V7+ :( )

Na 100% to jest rev1.2 :twisted:

Wyposażenie spox,

Ma wszystkie wyjścia do soundstorma

 

Pytajcie to odpowiem

Ma dziurki wokół SB?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziober co z Toba.. Powiedz nam conieco o swoim nowym nabytku.

 

Pozdrawiam

Jestem, :D

 

O płycie narazie powiem tyle:

 

nie mam jej jeszcze podłączonej (brakło kasy na V7+ :( )

Na 100% to jest rev1.2 :twisted:

Wyposażenie spox,

Ma wszystkie wyjścia do soundstorma

 

Pytajcie to odpowiem

Ma dziurki wokół SB?? :)
nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki minimalny Vcore mozna zarzucic :) Jezeli Ci plyta nie chodzi to sprobuj zajrzec do instrukcji

Pozdro

Dexter

Pradopodobnie będzie tu sytuacja podobna jak na na kx7-333 więc będzie można zejść baaardzo niso, dop bodajrze 1,1 V(czy 1,3V)...

Ale niech sięktoś z pływą wypowię bo i sm jestem ciekaw (choćpłyty pewnie długo nei zmienię...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalne vcore to 1.1v (nf7s rev1.2, bios 1.5)

 

Mobo dziala od srody, wszystko fajnie, z fsb dojechalem do 220 asynchronicznie (bo ram kijowy), dalej nie sprawdzalem. Mam tylko 2 male problemy:

 

1. napiecie na cpu w biosie ustawiam na 1.7. W rzeczywistosci mam 1.66-1.68 (to jeszcze spoko), a w stresie 1.63-1.66V (i to mnie martwi). Zasilacz juz zmienilem na lepszy, ale napiecie na cpu pozostalo bez zmian. Czy to jest akceptowalne, czy cos jest nie tak ?

 

2. przy bootowaniu pcspeaker wydaje 1no krotkie "bip" a potem drugie dluzsze. Takie samo krotkie "bip" slysze jak oprozniam kosz i/lub jak wlaczam Hardware Doctora. Co to za "bipy"?? (to nie sa dzwieki win2k, tylko z pcspeakera)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie przesiadlem w tym weekendzie z

Soltek 75KAV + 256 RAM 133Hz + Athlon 1700+ (Palomio)

na

Abit NF7-S (rev.1.2 Bios 1.6)+ 2 x DDR 256Mb 333Hz Kingstone + Athlon 1700+ (Tbird B0 0308 1.5v)

 

Karta graficzna pozostala ta sama GF4. Oto roznice wydajnosciowe w 3D MARK 2001

 

Soltek KT133A - Pierwotna konfiguracja nie podkrecana: 8000

Abit nForce2 - Konfiguracja nie podkrecana, nawet pamieci mimo iz 333 chodza na 266 aby szly synchronicznie z procesorem(brak czasu na kombinacje ): 9930

 

Zatem taka jest minimalna roznica pomiedzy kt133a a nForce2

 

Zalety NF7-S wg mnie:

- SoundStorm

- 5 jackow (przednie, tylnie, centralny/sub, min in, line in) bezposrednio na plycie, czesto gadam z ludzmi przez internet za pomoca mikrofonu w trakcie grania lub wogole, Epox + (z SS) nie posiadal oddzielnego wejscia do mikrofonu .. czyli albo gramy na zestawie 5.1 albo gadamy przez mikrofon ... sux tylko Asus mial oddzielnego sledzia zby moz korzystac z 5.1 i mikrofonu.

- IRDA - o dziwo Soltek na nForce2 nie ma IRDA ?!

- Dual DDR. Zajebista rzecz zwlaszcza kiedy pamiec chodzi synchronicznie z Procesorem.

- Duze mozliwosci OC FSB do 250, voltage nie sprawdzalem, oddzielne ustawienei do czestotliwosci AGP oddzielne do PCI.

- Karta sieciowa Lan 100

- Cena 600 pln w Wawie w dzien powszeni w sklepie.

 

To sa zalety ktore spowodowaly ze sposrod plyt NForce akurat wybralem Abita. Jak ktos nie chce SoundStorma, nie potrzebny mu IRDA etc to moze Soltek za 450, a moze ktos nie chce rozmawiac przez mikrofon w trakcie grania to Epox za 560. Rzecz gustu

 

Dodatki do plyty

- Dołączona przejsciówka Serial ATA na zwykle ATA. Dzieki temu mozemy podlaczyc np. 5-ty dysk.

- Sledz z 2 x USB (na panelu tylnim sa juz 2 x USB)

- Sledz z 2x Firewire

 

Wady i błedy

- Bios nie pokazuje RPM wentylatora podlaczonego do plyty. Pod windowsami dołaczony Hardware Monitor juz pokazuje

- Raz na dziesiec razy przy odpalaniu Windows wlacza sie alarm na plycie ostrzegajacy przed przegrzaniem sie procesora, mimo iz temperatura na to nie wskazuje.

- Drivery do dzwieku nie sa dopracowane. Czasem w grach wystepuja trzaski i na TS2 RC2 pierniczy sie glos po jakims czasie.

- Epox ma fajne wyswietlenie temp volt etc po starcie sprzetu na ekranie .. (chyba) Abit tego nie ma.

- oprogramowani dodatkowe do SoundStroma = 0 zwlaszcza w porownaniu nawet do SBLive. Jest tylko panel do ustawien (od cholery ustawien) ale zadnych demonstracyjnych dzwiekow ktore pokazywaly by mozlowsci ukladu.

 

Na razie tyle wad ... 1.5 dnia uzywania i skladania to za malo by powiedziec cos wiecej

 

 

Przy okazji mam troche pytan do Was bo wypadlem z technologi troche.

 

1. Czy w Athlon 1700+ Tbird B0 jest odblokowany mnoznik ? W tym abicie z tym prockiem co podalem wyzej zmienilem mnoznik na 13 i poszedl ?! Kiedys trza bylo sie olowkiem bawic.

 

2. W programach do tweakowania GeForce byly zazwyczaj takie opcje jak compatibility mode do roznych chipsetow: VIA, AMD etc czy jest cos takiego obecnie dla nforce2 ?

 

3. Jakim programem sprawdzic dane na temat pamieci DDR typu ns, cl etc... (kiedys bylo chyba ctSpd) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...