Skocz do zawartości
Ziober

NF7-s w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

rodzik w epoxie jest wyjscie do mikrofonu na płycie (takie zeby sobie z przodu obudowy podłaczyć) a dual ddr daje gdzies 10% przyrostu przepustowosci pamięci (dla fsb 200MHz) - sound storm moze fanja rzecz ale dopóki nie zrobia sterów z emulacja A3D 2.0 to raczej tylko dla amatorów gry na głosnikach i słuchania muzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np.: www.sirius.pl

Plytka jest bardzo fajna.

Zaobserwowane błędy:

Stery nforce2.03 a dokładnie sterownik IDE o nazwie sw coś tam powoduje że nero nie może nagrywać. Pominięcie go przy instalacji naprawia to, ale za to HDTach pokazuje 60% obciążenia procesora.

Niewiem jak u innych ale nie mogę wejść do BIOSu SerialATA. Ctrl+S ani F4 nie dziają. Jak to wygląda u innych?

Poważniejszy błąd to zaniżanie napuięcia procesora. Przy ustawieniu 1.7V płyta daje 1.66-1.68V. Jak zmienie zasiłkę sprawdzę czy przy wyższym Vcore ta różnica nie jest wyższa.

Podwójny BIP jest chyba normalny podczas włączania ale trochę wkurza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fit

Czyli zeby miec na raz mikrofon i tylne glosniki potrzebne sa dodatkowe koszty lub samemu zrobic przejscie. Defaultowo nie ma ... sux

A3D 2.0 hmm przydalobysie

 

@ajsi

co do voltage to ja mam zamiast 1.5 -> 1.52 zatem nie zaniza. zasilacz u mnie to Huntkey 300W. Aler byc moze ze przy napieciu 1.7 moze zanizac.

 

Mam podwony BiP ale w dwoch roznych tonach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos wie gdzie ta plytke dostac na necie -oczywiscie rev 1,2??

sirius.pl

 

co odczytów temp. to podobno wina BIOS'a

 

Serce mi się sciska leży obok mnie NF7-S rev1.2 JIUHB0302 twinmosy333 a ja nie mam kasy na chłodzenie... :cry: :cry: :cry: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie przesiadlem w tym weekendzie z  

Soltek 75KAV +  256 RAM 133Hz + Athlon 1700+ (Palomio)

na

Abit NF7-S (rev.1.2 Bios 1.6)+ 2 x DDR 256Mb 333Hz Kingstone + Athlon 1700+ (Tbird B0 0308 1.5v)

 

Karta graficzna pozostala ta sama GF4. Oto roznice wydajnosciowe w 3D MARK 2001

 

Soltek KT133A - Pierwotna konfiguracja nie podkrecana: 8000

Abit nForce2 - Konfiguracja nie podkrecana, nawet pamieci mimo iz 333 chodza na 266 aby szly synchronicznie z procesorem(brak czasu na kombinacje ): 9930

 

Zatem taka jest minimalna roznica pomiedzy kt133a a nForce2

 

Zalety NF7-S wg mnie:

- SoundStorm

- 5 jackow (przednie, tylnie, centralny/sub, min in, line in) bezposrednio na plycie, czesto gadam z ludzmi przez internet za pomoca mikrofonu w trakcie grania lub wogole, Epox + (z SS) nie posiadal oddzielnego wejscia do mikrofonu .. czyli albo gramy na zestawie 5.1 albo gadamy przez mikrofon ... sux tylko Asus mial oddzielnego sledzia zby moz korzystac z 5.1 i mikrofonu.

- IRDA - o dziwo Soltek na nForce2 nie ma IRDA ?!

- Dual DDR. Zajebista rzecz zwlaszcza kiedy pamiec chodzi synchronicznie z Procesorem.

- Duze mozliwosci OC FSB do 250, voltage nie sprawdzalem, oddzielne ustawienei do czestotliwosci AGP oddzielne do PCI.

- Karta sieciowa Lan 100

- Cena 600 pln w Wawie w dzien powszeni w sklepie.

 

To sa zalety ktore spowodowaly ze sposrod plyt NForce akurat wybralem Abita. Jak ktos nie chce SoundStorma, nie potrzebny mu IRDA etc to moze Soltek za 450, a moze ktos nie chce rozmawiac przez mikrofon w trakcie grania to Epox za 560. Rzecz gustu

 

Dodatki do plyty

- Dołączona przejsciówka Serial ATA na zwykle ATA. Dzieki temu mozemy podlaczyc np. 5-ty dysk.

- Sledz z 2 x USB (na panelu tylnim sa juz 2 x USB)

- Sledz z 2x Firewire

 

Wady i błedy  

- Bios nie pokazuje RPM wentylatora podlaczonego do plyty. Pod windowsami dołaczony Hardware Monitor juz pokazuje

- Raz na dziesiec razy przy odpalaniu Windows wlacza sie alarm na plycie ostrzegajacy przed przegrzaniem sie procesora, mimo iz temperatura na to nie wskazuje.

- Drivery do dzwieku nie sa dopracowane. Czasem w grach wystepuja trzaski i na TS2 RC2 pierniczy sie glos po jakims czasie.  

- Epox ma fajne wyswietlenie temp volt etc po starcie sprzetu na ekranie .. (chyba) Abit tego nie ma.

- oprogramowani dodatkowe do SoundStroma = 0 zwlaszcza w porownaniu nawet do SBLive. Jest tylko panel do ustawien (od cholery ustawien) ale zadnych demonstracyjnych dzwiekow ktore pokazywaly by mozlowsci ukladu.

 

Na razie tyle wad ... 1.5 dnia uzywania i skladania to za malo by powiedziec cos wiecej

 

 

Przy okazji mam troche pytan do Was bo wypadlem z technologi troche.

 

1. Czy w Athlon 1700+ Tbird B0 jest odblokowany mnoznik ? W tym abicie z tym prockiem co podalem wyzej zmienilem mnoznik na 13 i poszedl ?! Kiedys trza bylo sie olowkiem bawic.

 

2. W programach do tweakowania GeForce byly zazwyczaj takie opcje jak compatibility mode do roznych chipsetow: VIA, AMD  etc czy jest cos takiego obecnie dla nforce2 ?

 

3. Jakim programem sprawdzic dane na temat pamieci DDR typu ns, cl etc... (kiedys bylo chyba ctSpd) ?

AD.1 Abit Nfs-7 odblokowuje mnozniki powyzej 12,5 -pisalem o tym wczesniej :) (podobno kd-7 tez sobie z tym radzi)

 

AD.2 Z tego co mi wiadomo to chyba nie ma takiego softu (moze Rivatuner ale nie jestem na 100%)

 

AD.3 Ja sprawdzam przy pomocy Cpu-Z :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szukam wszedzie nf7 ver 1.2 bez s , orientujecie sie jak bardzo jest okrojona v1.2 bez s w stosunku do wersji s?,ma soundstorm i support dla glosnikow 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7 ma Mostek MCP a NF7-S ma MCP-T

Czyli NF7(bez s) nie ma :

1. SoundStorma(DD5.1, EAX2.0 etc)

2. Serial Ata

3. FireWire

 

A co ma takiego samego jak S:

1. LAN

2. Audio connectors (Front Speaker, Line-in, Mic-in, Center/Sub, Surround Speaker) (nie wiem czy oddzielne czy laczone jak w epoxie ale stawiam na oddzielne czyli x 5)

3. Optyczne S/P DIF Output (shok)

 

Cena z tego co sie orientowalem jak robilem sobie analize wszystkich plyt nforcowych to:

521 zl - frazpc

532 zl - sirus

 

A Abit z S kupisz za 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej poczekac na rev.2.0 tej plyty??

Niby co takiego ma być w tej rev. ???

 

Vcore do 2,6v :?: :wink: :wink: :lol: 8O

 

Czekam na nowy BIOS, który umożliwi tej płycie FSB do 250mhz... :twisted: :twisted: :twisted: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s.h.i.t

NF7 nie ma sound storma :(((( ide zamienic plytke

porownajcie te linki - specyfikacja NF7-

http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/engl...pMODEL_NAME=NF7

--- specyfikacja NF7-s ---

http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/engl...ODEL_NAME=NF7-S

 

:cry:

no to prze<span style="color:red;">[ciach!]</span>e :),w takim razie zamawiam nf7-s ver 1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np.: www.sirius.pl

Plytka jest bardzo fajna. 

Zaobserwowane błędy:

Stery nforce2.03 a dokładnie sterownik IDE o nazwie sw coś tam powoduje że nero nie może nagrywać. Pominięcie go przy instalacji naprawia to, ale za to HDTach pokazuje 60% obciążenia procesora.

Niewiem jak u innych ale nie mogę wejść do BIOSu SerialATA. Ctrl+S ani F4 nie dziają. Jak to wygląda u innych?

Poważniejszy błąd to zaniżanie napuięcia procesora. Przy ustawieniu 1.7V płyta daje 1.66-1.68V. Jak zmienie zasiłkę sprawdzę czy przy wyższym Vcore ta różnica nie jest wyższa.

Podwójny BIP jest chyba normalny podczas włączania ale trochę wkurza:)

ad. stery nforce 2.03 mam nf7s(rev1.2, bios 1.5) i takich problemow z nero nie mialem :D

 

ad. BIOS SATA (RAID) ja tez na poczatku nie moglem, ale pozniej ruszylo

Sprawdz:

1. wlacz sata w biosie ;)

2. podlacz do sata dysk

3. upewnij sie ze dysk jest na "master" i jest ata 100 lub wiecej

4. podlacz przejsciowke sata dokladnie wg instrukcji

nie wiem czemu, ale bez podlaczonego dysku nie moge wejsc do biosu sata/raid.(choc to w sumie logiczne, bo po co ?)

 

ad. BIP . Podwojny bip przy starcie jest normalny:

http://www.amdforums.com/showthread.php?th...threadid=207218

nie wiem tylko co z bipami w win2k(przy oproznianiu kosza i uruchamianiu Hardware Doctora) ?

 

ad. napiecia: ja tez przy ustawionym 1.7v mam 1.66-1.68, mysle, ze to nie problem(zawsze mozna dac w biosie o to 0,025v wiecej). Martwi mnie tylko, ze w stresie napecie spada do 1.63-1.66. Sprawdzalem dwa zasilacze przy kazdym jest to samo.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba poczekam na rev. 2.0.

 

Tylko pytanie czy warto kupowac wersje "s" ??

 

SoundStorm jest lepszy niz zwykły SoundBlaster Live ???

 

A co do rev. 2.0 to ma inny mostek - więc jeszcze lepsze osiągi na magistrali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy na jak dlugo kupujesz kompa. Jak plyta ma dzialac u Ciabie ze 3 latka to warto, S ma kilka przyszlosciowych dodatkow.

Siesli jednak zmienisz ja po 6 miechach na cos nowszego to kupuj bez S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety na siriusie mimo ze drogo to i tak niema tych plytek :(

:?: 8O Ja tam kupiłem :)
No niestety nie tylko w siriusie ich nie.zmartwie wszystkich ale w calej pl ich nie ma.dzwonilem wczoraj do veracompu,ktory jak wiadomo jest glownym dytrybutorem abita na polske,mieli jedna sztuke ale juz dla kogos zarezerwowana:(.nastepna dostawa nf7-2 spodziewana jest za okolo 2-3tygodnie i beda to juz plyty rev 2.0.

Wiec IMHO warto poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem NF-7 rev. 1.2 w sklepie.

 

Ale jak pisze slg to moze warto poczekać te 2-3 tygodnie i kupić rev. 2.0 :) ??

nf7 bez s ver 1.2 jest prawie wszedzie,ale jak na zlosc nie ma juz nf7-s.ja w kazdym razie czekam na nf7-s 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mają wysyłkową to nie wiem :(

 

Ale adres do nich www.pcprojekt.pl

 

A apropo rev. 2.0 to dowiadywałem się w California Computer i nie maja juz rev. 1.2 a dzisiaj maja dostać dostawę i prawdopodobnie będzie to juz rev. 2.0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem przed chwila do california computer,dzis maja miec dostawe nf7-s ale facet nie wiedzial jaki to bedzie rev , moze juz 2.0 ? :)

Jutro zamawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...