Skocz do zawartości
Ziober

NF7-s w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

No ja juz mam,jest to rev 2.0 :),Mark jak juz bedziesz mial to powiedz czy u Ciebie north bridge jest tez bez blaszki?.u mnie nie ma blaszki i rev A1 , ale to juz napewno Crush18D

Prima Aprilis :lol: :lol: :lol:

serio mam rev 2.0 ,a wlasnie przed chwila dowiedzialem sie ze dzis prima aprilis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slg

 

U mnie tez jest bez blaszki.

 

Płytka jest super, POLECAM wszystkim - FSB spokojnie na 200 MHz idzie.

 

Dysponuję jeszcze jedną sztuką - info w podpisie i na PW proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slg

 

U mnie tez jest bez blaszki.

 

Płytka jest super, POLECAM wszystkim - FSB spokojnie na 200 MHz idzie.

 

Dysponuję jeszcze jedną sztuką - info w podpisie i na PW proszę :)slg

 

U mnie tez jest bez blaszki.

 

Płytka jest super, POLECAM wszystkim - FSB spokojnie na 200 MHz idzie.

 

Dysponuję jeszcze jedną sztuką - info w podpisie i na PW proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem ... "małe co nie co" na temat ABita NF7-S rev 2.0 , płytka dotarła do mnie wczoraj dopiero tak samo jak Twinmosy Mtec 6.0 , czekam jeszcze na Chiefteca 360 ma być dzisiaj ..... ale przejdzmy do konkretów

 

PROLOG :)

W pracy jeszcze przed wyjściem do domku przetestowałem te pamiątki na ECS KT333 i o dziwo na agresywniejszych timingach na 166 mhz nie chciały iść pokiwałem głową bo na ECS nie zwiększe napięcia na pamięciach i szybko do domku instalowac Abita ;) w domku aktualnie miałem MSI KT4V na KT400 tak na dzień dobry chciałem zobaczyć co się da jeszcze wycisnąć z tej płytki zanim pojedzie do kuzyna :) włożyłem Twinmoski i jade sobie z FSB , procek to Athlon 1700+ 0308 JIUHB (1.6V) na MSI KT4V szedł max stabilnie tylko do 2 GHZ przy napięciu 1.85 nawet Vmod już nic nie dawał ... czyli procek nic specialnego ... ale wracam do wątku jadę FSB doszedłem do 185 na timingach 2.5-6-3-3 (2.8 V na pamięciach) x 10.5 i dalej już lipa . Myślę sobie pamięci chyba coś nie tak albo kres mozliwości mojego MSI ... zasiłkę mam 250 W ale porządną jakąś znacznie lepszą od codegena 300W napięcia trzymała w miarę tylko VIO na poziomie 3.14 czyli granica ;) ale stabilnie chodziło .

 

INSTALACJA WIN98

 

Zasiłka 250 W noname (ale dobra)

Athlon 0308 JIUHB 1700+@2400+ (1.85) na to Volcano 9 - suszarka ;)

Twinmos Mtec 6.0 2x 256 MB DDR333

MSI GF4 Ti 4200

SBlive 1024

żadnego dodatkowego chłodzenia tylko otwarta buda

 

oki zabieram sie za Abita :) płytka wypasiona max tylko TOSLinka muszę kupić żeby zapiąc amplituner z soundstormem cyfrowo wcześniej miałem COAX z SBLive ... podczas instalacji dysk z przejściówką w serial ata , dual ddr ram kości w dimm1 i dimm 3 , soundstorm & firewire wyłączone w biosie , sieciówka na płycie włączona . Instalacja bez najmniejszych problemów . Na sterownikach od Abita mniejsze obiązenie cpu (7.9%) podczas tranasferu z dysku zmierzone HDtach na referencyjnych 2.03 od nvidii było 10% . To tylko taka mała uwaga .

 

OC

(już było późno wczoraj albo wcześnie dzisiaj a wiec dużo tego nie będzie poza tym czekam na zasiłkę reszta w najbliższym czasie)

 

standardowo procka miałem podczas instalacji na 12 x 166mhz 1.85V czyli 2000 ghz ... no to do dzieła z pewnymi obawami co do pamięci (wątek u góry) tylko 185 mhz na msi kt4v zaczynam zabawę na pamięci od razu 2.8 V i daję 180 przy timingach by SPD poszło dalej było 185 , 190 ,195 i 200 :)) bez problemu timingi cały czas SPD czyli 2.5-7-3-3 procek 10x 200 mhz pamięci ddr400 i wsio chodzi max stabilnie . Narazie tylko tyle ;) jak dawałem testy w sandrze na pamięci to napięcie na VIO malało do 3.00 V !!!!! a komp chodził stabilnie reszta napięć się trzymała dlatego potrzebna dzisiaj mi jest koniecznie zasiłka :) pamięci zasysają prądziku zdrowo. Wtedy pobawię się z timingami na pamięciach , innym FSB i częstotliwością procka .

 

WNIOSKI (tak na szybko)

 

3dmark2001 se

skok z 12.300 na 13.300 na gf4 ti 4200 290/590

 

sandra ponad 3000/2900 wynik przy pamięciach

 

wszystko max stabilne (prime 95 narazie nie próbowałem długo - brak czasu :) ale z początku do 5-6 kroków prime przechodziło na MSI KT4V na 2GHZ procku nie chciało !! chociaż reszta była stabilna .

 

pamięci idą na 200 MHZ bez problemu (dzisiaj dopiero zabawa z timingami i obniżaniem napięcia) na MSI nie chciało ruszyć więcej niż 185 mhz ...

 

Live kontra Soundstorm (jestem raczej maniakiem dobrej nutki i dzwięku -całość podpięta do amplitunera Pioniera kina domowego + zestaw kolumn 2 dużę 200W centrany 100W i dwie satelity po 80 W)

Live był podpiety przez SPDIF (COAX) do amplitunera dzwięk bardzo dobry nigdy nie narzekałem ... nie podpinałem jeszcze Soundstorma przez SPDIF bo jest TOSLink a nie COAX na płycie nie miałem kabla ale ..... podpiąłem analogowo na 2 głośniki a potem na 4 .... i powiem że ku mojemu sceptycznemu podejściu do kart dzwiękowych na płycie chociaz dużo czytałem o Soundstormie .... dzwięk na Soundstorm ma wyraźnie słyszalną większą dynamikę ( i like it ;) i to na złaczu analogowym .. nie wiem jaki będzie na cyfrowym (jezcze lepiej !?) już niedługo się przekonam wiem z doświadczenia że różnica jest spora na SbLive ! no ale żeby nie było tak pięknie to zdarzyło mi się raz że słyszałem klikanie na klawiaturze w głośnikach :)) ale potem znikło i było oki . Nie wiem jak się spisuje w grach jak wyglądają wyniki w 3dmarku to już w kolejnej odsłonie ;)

 

 

ZAKOŃCZENIE

ABIT RULLEZ :) !!! wraca do gry naprawdę świetną płytą ( miałem wcześniej same Abity nawet kt7 ver 1.2 który chodził max stabilnie pomimo żę niektórzy narzekali (chociaz wpadka z brakiem obłsugi Athlona XP na tej rev mniejszym niż 1.3 jest plamą) wyłamałem sie z MSI ale już wróciłem do mojej firmy i płyta jak narazie jest CUDOWNA :)

 

testowac będę dalej tylko zasiłka przyjedzie , weekend blisko więcej czasu kolejne wnioski na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki wlasnie dzisiaj nabylem Nf7-s za 600 zl . Jutro zloze kompa mobo+1.7+ 0306 + 2x256 gownianych Kingstonow + Volcano 7+. Jak sie wyrobie poba wie sie w krecenie i zapodam wyniki.

 

A co do samego mobo ma piekny kolor psiej kupy, smieszny wiatraczek na NB.

Na pierwszy rzut oka nie podoba mi sie umiejscowienie zasilania+ bedzie troche problemu z zalozeniem radiatorow na mosfety.

 

Plusy przejsciowka SerialAta ide w komplecie, fajne zworki takie dlugie latwo sie je wyciaga.

Tyle wrazen na dziendobry:D

Kupowałeś w Eldorado? rev 2.0 czy rev 1.2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest/bedzie rev2.0 tej wersji NF7?? Jak tak to ile moze kosztowac? A moze juz ktos to ma? I jeszcze jedno pytanie. Czy ta wersja rzeczywiscie ma FireWire i SerialATA? Wg sirius.pl tak

ThX

wlasnie kupilem i pomimo pewnych klopotow z reszta czesci to mobo jest OK.

 

ma serial ATA, ma FW (4porty), 6 USB 2.0, LAn100 realteka (ta wielki minus niestety i u mnie wraca 3com).

 

sprawuje sie bez klopotu ale narazie ciagne na... Durniu750 :D:D

 

co do sounstorma to imo wada jest brak elektrycznego cyfrowego wyjscia. ale chyba sobie z tym jakos poradze...

na pasciowatych glosniczkach za 19 zeta :D jest TAK ZAJEBISTA ROZNICA w jakosci w porownaniu do Sb128 ze ciagle jestem w szoku...

 

dodatkowo niestety lepiej to wszystko chyba na XP puscic niz na 98.

jakos bardziej zoptymalizowane stery sa na xp... a ja tego nienawidze;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy.

Mam v2.0 i jest pięknie.

teraz mam 10x200fsb na ath1,7 (lekko podniesione cpucore i ddrcore). V7+ na low i mam 45-50st po prime95 (ok 1h). pamięci Hyperx 370 na 5,2,2,2,2.0 synch.

ata i FW jest. Kupiłem od California Computer (za pomocą posrednika w moim Poznaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Abita NF7-S. Przesiadałem się z KX7-333-RAID. Po reinstalce w 3DMarku 2001 miałem 14550 a w 2003 - 4250 ;-) Procek 1,46@2,31, grafika 340@317,5

 

Jedyny minus to że musiałem podnieść napięcie z 1,6 na 1,65 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu :!: mam ver 2.0., przesiadka z Abita Kt133A. no musze powiedziec ze w biosie to sie ledwo co polapalem :oops: (moj leteciwy kt133A byl o niebo prostszy). a tak na powaznie to jestem pod wrazeniem mozliwosci o/c. po dniu zachwytu postanowielm sobie "cos" podkrecic :)

TB1000 i pamieci 2x256 eliksir (czy jakos tak)

ok zaczalem od pamieci tytaj czlowiek musi sie id nowa uczyc :( ustawielm w ten sposob 3 2 2 2.5 i doszedelm z takimi ustawieniami do 181MHz, nie zwiakszalem napiecia.

ok co do fsb to na maksa wyciagnalem 218MHz, pamieci chodzily asynchrnicznie, dzielnika nie pamietam (na zadnym podzespole nie zwiekszalem napiecia).

 

i jeszcze jedno male pytanko. zainstalowalem sobie Win98, i musze powiedziec ze system jakos "muli", np. zamykam okno , efekt-> okno sie zamyka ale nei natychmiast tylko tylko sie "zwija", podobnie sie dziej jak odpallimy jakegos wypiekacza CPu i chcemy sobie zamknac okno(oczywiscie w moim przypadku to trwa krucej ale chodzi mi o ten efekt). Mam nadziej wytlumaczylem to jak trzeba, co powinienm zrobic ? zminic system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu :!:  mam ver 2.0.

ciach

 

jezeli kupowales w 3miescie, to mozesz powiedziec, gdzie? od 2 tygodni bezskutecznie obijam sie po wszelkiego rodzaju "sklepach", skad pseudohandlowcy odsylaja mnie z rzeczywistymi kwitkami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem plytke z 1.2 na 2.0 - ZNACZNIE LEPSZA - bez problemu proc wstaje na 220 Mhz (1700+DUT3C JIUHB 0309VPAW) - z powodu szitowego zasilacza - cogegon gdzie napiecia lataja jak gupie - nie prubuje wiecej - na 1.2 nie chcial wstawac nawet na 190 Mhz

- a plytke bez problemu nowa sprowadzili z hurtowni bo innych niz 2.0 i tak juz nie bylo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

plytke sprowadziem sobie z hurtowni.

 

a jednak mam problem :( a bylo tak pieknie.

ogolnie wszysko chodzilo cycos, drobne klopty z grafa. wiec wymienilem grafe z GF25DDR na GF2mx400 mam to akurat pod reka. po wsadzeniu grafiki zreinstaolwaelm sobie system Win98se. wszysko obylo sie bez zgrzytow i poszlo jak po masle, do czasu. ok teraz pojawia si problem:

chce sobie pograc w jakas gre (dotyczy to nie tylko gier, takze filmow stron www ) i mam zonka, wyskakuje niebieski ekran z taka tresca "wystapil krytczyny wyjatek bla bla bla w VXD NVCORE(01) + 0003DD2A bla bla bla" :?: :?: co to wogle jest ? wyminilem pamieci, wsadzalem je do kazdego zlacza i nic nie pomoglo :evil: najgorsze jet to ze wszysko wczenij chodzlo az milo, a teraz to nie mam pojecia co jest nie tak :(,moze ktos wie co jest nie tak to prosilbym o rade.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wxd nvcore to sterownik nvidii. moze wystarczy pokombinowac z wersjami detonatorow?

 

a w jakiej hutrtowni, tutaj na miejscu, czy wysylkowo? ja nie chcialbym kupowac wysylkowo, bo lubie dotknac to, za co place; poza tym zazwyczaj sa mniejsze klopoty z serwisem pogwarancyjnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj najnowsze detonatory, przesiadz sie na XP. roznioca kolosalna w dzialaniu sprzetu u mnie na 98 strasznie sie kzraczylo a bronilem sie przed xp lata cale.

 

teraz pomimo ze nie kumam systemu widze roznice in + pod xp.

 

mosciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis kupilem swoja NF7-s ver.2.0 za 550zl... wlasnie sladam kompa i zobaczymy jak bedzie smigac :)  

Chcialem drugiego Epoxa, ale chcialem  tez miec cos innego :P

mozna wiedziec gdzie dostales ta plyte w takiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden sekret, komputronik w Hurcie :P, jak jestes z Poznania zaden problem ci kupic...

Kurna musze przelozyc procki bo na Abice mam 1200 Durnia, zaladuje swojego Antka i pokrece zobczymy jak poleci... W biosie ma wiecej bajerkow, narazie Cool plyka :) moze swojego Epoxa zamienie na Abita :P zobaczymy

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zczesliwym posiadaczem tej plytki od wczoraj (580 pln) i jest super tylko nie wiem czemu nie wykrywa dysku podlaczonego do przejsciuwki z sata na normana szmate.

Ktos uzywa tego SERILLELO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zczesliwym posiadaczem tej plytki od wczoraj (580 pln) i jest super tylko nie wiem czemu nie wykrywa dysku podlaczonego do przejsciuwki z sata na normana szmate.  

Ktos uzywa tego SERILLELO?

U mnie jest identycznie!! Zrobiłeś już coś z tym..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...