Skocz do zawartości
Bolo8888

Asus P5k Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie prosze Was już któryś raz i nadal nie otrzymuję odpowedzi na naglące pytanie... Czemu nie moge przejść posta na tym mobasie jak zmienie napięcie na procka (vcore) na np. 1.3v lub na jakiekolwiek inne niż AUTO??

 

Jak mogę to jakoś naprawić itd? Ni mogę osiągnąć więcej niż 425fsb bo procek wymaga już dowoltowania lekkiego a posta nie przechodzi;/ wszystkie inne rzeczy mogę zmienićw Biosie ale vcore nie :(

 

P5K PRO + e8200 + Mushkiny

 

POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze Was już któryś raz i nadal nie otrzymuję odpowedzi na naglące pytanie... Czemu nie moge przejść posta na tym mobasie jak zmienie napięcie na procka (vcore) na np. 1.3v lub na jakiekolwiek inne niż AUTO??

 

Jak mogę to jakoś naprawić itd? Ni mogę osiągnąć więcej niż 425fsb bo procek wymaga już dowoltowania lekkiego a posta nie przechodzi;/ wszystkie inne rzeczy mogę zmienićw Biosie ale vcore nie :(

 

P5K PRO + e8200 + Mushkiny

 

POMOCY!!!

* zmień wszystkie ustawienia na default

* zmień samo vcore na wyższe i zapisz ustawienia

Czy wówczas komp przejdzie POST?

 

Jeżeli tak to wejdź do windy i sprawdź np. AI Suite jakie pokazuje napięcie. Jeżeli mniej więcej takie jak ustawione w BIOSIE to przyczyna leży gdzie indziej.

 

Jeżeli też nie przejdzie POST to pewnie MoBo zwalone...

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* zmień wszystkie ustawienia na default

* zmień samo vcore na wyższe i zapisz ustawienia

Czy wówczas komp przejdzie POST?

 

Jeżeli tak to wejdź do windy i sprawdź np. AI Suite jakie pokazuje napięcie. Jeżeli mniej więcej takie jak ustawione w BIOSIE to przyczyna leży gdzie indziej.

 

Jeżeli też nie przejdzie POST to pewnie MoBo zwalone...

a teraz uwaga.... po zrobieniu tak napisałeś płytka przeszła post'a z ustawieniami na def ale o dziwo winda odrazu miała bluescrrena więc dałem na pamiątki napiecie 2,15v i dzia teraz normalnie tylko że w cpu-z mam napiecie na procku 1.1v (niestety AI nie działa :( ) i jeszcze dziwne że ja chcę dać teraz większe FSB na procka to nie przechodzi posta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz uwaga.... po zrobieniu tak napisałeś płytka przeszła post'a z ustawieniami na def ale o dziwo winda odrazu miała bluescrrena więc dałem na pamiątki napiecie 2,15v i dzia teraz normalnie tylko że w cpu-z mam napiecie na procku 1.1v (niestety AI nie działa :( ) i jeszcze dziwne że ja chcę dać teraz większe FSB na procka to nie przechodzi posta :(

EIST i C1E wyłączone ma się rozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz uwaga.... po zrobieniu tak napisałeś płytka przeszła post'a z ustawieniami na def ale o dziwo winda odrazu miała bluescrrena więc dałem na pamiątki napiecie 2,15v i dzia teraz normalnie tylko że w cpu-z mam napiecie na procku 1.1v (niestety AI nie działa :( ) i jeszcze dziwne że ja chcę dać teraz większe FSB na procka to nie przechodzi posta :(

Sprawdź jeszcze w innym programie jakie napięcie było, chyba już wiem o co kaman.

Jak wgrywałeś nowszy BIOS to na ustawieniach ze standardowym napięciem, czy ze zmienionym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze w innym programie jakie napięcie było, chyba już wiem o co kaman.

Jak wgrywałeś nowszy BIOS to na ustawieniach ze standardowym napięciem, czy ze zmienionym?

Mogę znać więcej szczegółów o tym EiST itd??

 

no i co mam z tym zrobić? Cóż mam uczynić aby pokręćić tego procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę znać więcej szczegółów o tym EiST itd??

 

no i co mam z tym zrobić? Cóż mam uczynić aby pokręćić tego procka?

RTFM... :damage_wall:

 

Na wypadek jakbyś nie znalazł w instrukcji:

 

C1E Support: służy do obniżania zużycia energii przez procesor podczas spoczynku, dzięki obniżaniu napięcia zasilającego. Jeśli podnieśliśmy Vcore, ustawiamy Disabled.

 

EIST, (Enhanced Intel Speedstep Technology): pozwala Windowsowi zmniejszać mnożnik podczas spoczynku, oszczędzając energię. Do robienia rekordów Disabled, do normalnej pracy Automatic. (Trzeba włączyć w Windowsie profil zarządzania energią Przenośny/Laptop, aby działało, można w tym profilu oczywiście zmienić czasy wyłączenia HDD i monitora, ale profil musi być ten).

- z jakiegoś forum Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nareszcie złożyłem długo oczekiwany komputer:

E8400, Asus P5K PRO, Asus GeForce 8800GT, Samsung 502IJ(Spinpoint F1 500GB), zasilacz Corsair 550VX itd..

 

Po pierwszym dziewiczym uruchomieniu zaskoczyła mnie treść błędu wywalanego w BIOSIE. Mianowicie 'Nie wykryto dysku'.

 

Zainstalowałem wszystkie sterowniki i ip z DVD ROMu dodawanego do płyty głównej oraz utworzyłem dyskietkę ze sterownikiem ahci i dalej z tego trybu winda nie rusza i nie wykrywa dysku. Dysk ustawiony na IDE to podczas startu pisze 'no hard disc detected' po czym windows sie ładuje.

Tryb "AHCI" nie działa bo odrazu wyskakuje BSOD z krytycznym błędem.

Dysk mam ustawiony na 'IDE' bo tylko na nim komputer ruszy.

Prosze o pomoc jak mam się pozbyć tego 'no hard disc detected' oraz co zrobić abym mógł załączyć dysk na ahci.

Edytowane przez Cerui

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nareszcie złożyłem długo oczekiwany komputer:

E8400, Asus P5K PRO, Asus GeForce 8800GT, Samsung 502IJ(Spinpoint F1 500GB), zasilacz Corsair 550VX itd..

 

Po pierwszym dziewiczym uruchomieniu zaskoczyła mnie treść błędu wywalanego w BIOSIE. Mianowicie 'Nie wykryto dysku'.

 

Zainstalowałem wszystkie sterowniki i ip z DVD ROMu dodawanego do płyty głównej oraz utworzyłem dyskietkę ze sterownikiem ahci i dalej z tego trybu winda nie rusza i nie wykrywa dysku. Dysk ustawiony na IDE to podczas startu pisze 'no hard disc detected' po czym windows sie ładuje.

Tryb "AHCI" nie działa bo odrazu wyskakuje BSOD z krytycznym błędem.

Dysk mam ustawiony na 'IDE' bo tylko na nim komputer ruszy.

Prosze o pomoc jak mam się pozbyć tego 'no hard disc detected' oraz co zrobić abym mógł załączyć dysk na ahci.

No HDD found jest normą (to jest komunikat od RAIDa) ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No HDD found jest normą (to jest komunikat od RAIDa) ;).

Serio???????

 

OMFG! HAah. Jeśli to prawda to, wspanialeee!. Miałem już dysk zwracać do sklepu i wsiąść Seagate czy WD xD.

 

@edit

Zastanawia mnie to że w BIOSIE w zakładce 'specyfikacja kompa' jest procek, ram a nie ma nic o dysku twardym.

Edytowane przez Cerui

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taką sprawe, zbieram informacje z róznych tematów i zadaje to samo pytanie. Chcę kupic dobra płytę do krecenia Q6600, nie ukrywam ze mysle tak minimum zrobić 3,8 Ghz, ale niestety nie wszystkie płyty na to pozwalaja. I nie chodzi tu o FSB, tylko o inne parametry konieczne do krecenia Quad-ów, miedzy innymi GTL, zasilanie itp. Czy w zwiazku z tym ta płyta jest odpowiednia do krcenia Q6600?

Myslałem jeszcze o:

Abicie IX38 QuadGT (najdrozszy ze wszystkich, ale może warto?)

DFI LanParty DK P35-T2RS

dzięki za każdą wskazówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smakowy ten nowy biosik 1002, w ciągu 24 godzin komp wyłączył się 4 razy i raz załapał freeza :D

oczywiście na tych samych ustawieniach, w sumie za każdym razem w idle/low burn

 

ale dam mu szanse jeszcze troche ^^

A to dziwne bo ja smiagam na nim juz prawie miesiac i jakos wszystko dziala ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie temp na plycie bo mi ostatnio 45st przekracza w grach i w probe jest alert:(. Czy 45st to max stabilnosci?

 

Chyba grafa daje takiego boosta bo jak zwolnie ja z 800/2000 na 100/600 to i temp na mobo spada do 39 ale tez wczesniej znaczy z miech wczesniej temp byl nizszy od 45 caly czas.

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie temp na plycie bo mi ostatnio 45st przekracza w grach i w probe jest alert:(. Czy 45st to max stabilnosci?

U mnie ponad 50... ;/

Niestety chłodzenie CPU strasznie mi podnosi temp w okolicach czujnika MoBo, ale wszystko stabilne...

 

Testował ktoś nowy BIOS ver 1104 KLIK

albo 1002 z dodanym ASUS SLIC do visty z tej strony: KLIK

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ponad 50... ;/

Niestety chłodzenie CPU strasznie mi podnosi temp w okolicach czujnika MoBo, ale wszystko stabilne...

 

Testował ktoś nowy BIOS ver 1104 KLIK

albo 1002 z dodanym ASUS SLIC do visty z tej strony: KLIK

?

pewnie i u mnie tez bo mam karakorum... sprobuje na 50 przestawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy post na forum dlatego witam serdecznie. Mam pytanie odnosnie P5K Pro, a mianowicie czy moj stary zasilacz sobie da z nia rade.

 

Chce podlaczyc P5K PRO + E7200 + Radek HD4850 + 2x 1GB DDR2 800 + 2x 7200.10 SATA + 2x 7200.7 ATA + nagrywara neca na ATA.

O ile dobrze wiem to plyta posiada tylko jednen kanal IDE zatem chcialem jeden z dyskow podlaczyc za pomoca przejsciowki Abit serillel, albo w ogole zrezygnowac z jego podlaczenia. Nie mam zamiaru podkrecac niczego az do zmiany zasilacza. Pytanie brzmi czy w ogole jest szansa zeby to wszystko wstalo na CHIEFTEC HPC-420-302-DF - 420 W (tylko jedna linia +12 18A/216W). Sorry za byc moze glupie pytanie, ale przesiadam sie ze starego abita nf7-s i radka 9800Pro, a od tamtej pory niewiele interesowalem sie nowosciami, dlatego nie do konca wiem jak to teraz wszystko dziala. Ponoc teraz wszystko glownie z +12 ciagnie. Oczywiscie mam zamiar w najblizszym czasie zmienic zasilacz, ale niestety narazie mnie nie stac na nic sensownego.

 

edit: zasilacz ma 20 pinowe zlacze ATX, w razie czego przelotka na 24 zalatwi sprawe?

Edytowane przez Ipswich85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy post na forum dlatego witam serdecznie. Mam pytanie odnosnie P5K Pro, a mianowicie czy moj stary zasilacz sobie da z nia rade.

 

Chce podlaczyc P5K PRO + E7200 + Radek HD4850 + 2x 1GB DDR2 800 + 2x 7200.10 SATA + 2x 7200.7 ATA + nagrywara neca na ATA.

O ile dobrze wiem to plyta posiada tylko jednen kanal IDE zatem chcialem jeden z dyskow podlaczyc za pomoca przejsciowki Abit serillel, albo w ogole zrezygnowac z jego podlaczenia. Nie mam zamiaru podkrecac niczego az do zmiany zasilacza. Pytanie brzmi czy w ogole jest szansa zeby to wszystko wstalo na CHIEFTEC HPC-420-302-DF - 420 W (tylko jedna linia +12 18A/216W). Sorry za byc moze glupie pytanie, ale przesiadam sie ze starego abita nf7-s i radka 9800Pro, a od tamtej pory niewiele interesowalem sie nowosciami, dlatego nie do konca wiem jak to teraz wszystko dziala. Ponoc teraz wszystko glownie z +12 ciagnie. Oczywiscie mam zamiar w najblizszym czasie zmienic zasilacz, ale niestety narazie mnie nie stac na nic sensownego.

 

edit: zasilacz ma 20 pinowe zlacze ATX, w razie czego przelotka na 24 zalatwi sprawe?

Zadziałać powinno, pytanie tylko jak długo? Zamierzasz całość podkręcać? 18A to nieco za mało do tego konfigu (zwłaszcza przy tylu dyskach). Tu masz link do dość dobrego kalkulatora zapotrzebowania na waty: http://web.aanet.com.au/SnooP/psucalc.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recommended 12V combined amps / watts for decent brand PSU: 21.9 A / 263 W

Wyglada na to ze nie da rady, pytanie tylko na ile ten test jest miarodajny.

 

Podkrecac tak jak wczesniej mowilem narazie nie mam zamiaru, przynajmniej dopoki nie kupie nowej zasilki.

 

PS cos mi sie zdaje ze wybralem troche zly temat na moj pierwszy post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recommended 12V combined amps / watts for decent brand PSU: 21.9 A / 263 W

Wyglada na to ze nie da rady, pytanie tylko na ile ten test jest miarodajny.

 

Podkrecac tak jak wczesniej mowilem narazie nie mam zamiaru, przynajmniej dopoki nie kupie nowej zasilki.

 

PS cos mi sie zdaje ze wybralem troche zly temat na moj pierwszy post.

Ten kalkulator liczy z pewnym zapasem. Niemniej jednak 18A to może być ciut mało (a zapewne Chieftec też już swoje lata ma i nie wiadomo na ile jeszcze trzyma swą wyjściową wydajność). Topic rzeczywiście nie najszczęśliwiej obrany.

 

Co by nie było, że offtop:

wgrałem najnowszy bios od pmp (1104 zdaje się, z tematu o P5K i jego mutacjach) - bez zmian z moja padaką - 480 MHz FSB nie do przejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu plyta mi nie wykrywa nagrywarki tasma podpieta zworka na master( to tylko jedne urzadzenie na ide)a bios nie wykra na innym kompie no problem wie ktos czemu tak jest ?

Edytowane przez arkady_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu plyta mi nie wykrywa nagrywarki tasma podpieta zworka na master( to tylko jedne urzadzenie na ide)a bios nie wykra na innym kompie no problem wie ktos czemu tak jest ?

Kontroler IDE włączony w BIOS?

 

Zakładka Advanced -> On board devices -> marvel ide controler

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ""
Pisałem z pamięci, ale chyba tak się to nazywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler IDE włączony w BIOS?

 

Zakładka Advanced -> On board devices -> marvel ide controler

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ""
Pisałem z pamięci, ale chyba tak się to nazywa

wlasnie ze wlaczony 3 tasmy probowalem plyta nowka ze sklepu na 2 innych kompach chodzi nagryywaka litle-on jutro sprobuje jakis inny naped gdzies pozyczyc i zobacze moze port ide kopniety?

 

 

wlasnie znalazlem jakis dvd-rom i cdr-om i tez ich nie widzi czeski film jak mi winda padanie moze jakas zworka jest na plycie od ide?instrukcje od deski do deski i q..........a nic,mozliwe ze kontroler ide walniety? w nowej plycie?reszta chodzi bez zarzutu i jak narazie stabilnie ,"ewentualnie" jak jest padniety ide ma to wplyw na dzialanie plyty jako calosci?czy lepiej nie czekac i leciec do sklepu niech wymieniaja.

Edytowane przez arkady_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie.jakie pamieci ram ddr2 800mhz kupic do plyty p5k pro i procka e8200?? tak zeby dobrze sie krecily.a data odpada bo jednemu uzytkownikowi zle chodzily na tej plycie.

moze :)

 

http://ddr2.home.pl/product_info.php?products_id=352

 

http://ddr2.home.pl/product_info.php?products_id=304

 

osobiście mam OCZ-y 2x2GB (ocz2t800c42g)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zmienić chłodzenie z boksowego na coś bardziej wydajnego i pytanie do posiadaczy P5K PRO jakie macie chłodzenia na procesorach?

 

Z Karakorum czytałem tutaj, że trzeba coś spiłować (jakoś mi się nie chce), a co innego jeszcze macie co wchodzi samo bez "ingerencji w płytę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zmienić chłodzenie z boksowego na coś bardziej wydajnego i pytanie do posiadaczy P5K PRO jakie macie chłodzenia na procesorach?

 

Z Karakorum czytałem tutaj, że trzeba coś spiłować (jakoś mi się nie chce), a co innego jeszcze macie co wchodzi samo bez "ingerencji w płytę"

W tym przedziale cenowym Arctic Cooling Freezer 7 Pro: klik

Choć tego typu konstrukcji nie polecam na tą płytę (sam taki mam) strasznie podwyższają temp. chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...